بازدید 9693
۶

توضیحات جهرمی درباره «ویز»

کد خبر: ۷۴۹۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۴ 23 November 2017
وزیر ارتباطات با بیان ۸ نکته، دلایل مسدود شدن اپلیکیشن مسیریاب «ویز» را تشریح کرد و از بررسی حقوقی نحوه اجرای دستور قضائی توسط شرکتهای تاکسی آنلاین برای عدم استفاده از این نرم افزار خبر داد.
 
به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار توئیتی در شبکه اجتماعی توئیتر به ذکر چند نکته درباره ⁧اپلیکیشن مسیریاب ویز پرداخت و گفت: حکم انسداد این برنامک (اپلیکیشن) یکسال پیش توسط یکی از قضات مشهد صادر شده و دلیل آن هم سهامداران اسرائیلی آن هستند. نصب بیشتر این برنامک باعث افزایش ارزش این شرکت می‌شود و بر همین مبنا حکم قضایی صادر شده است.

وی با بیان اینکه این برنامک در ایران دارای بیش از نیم میلیون کاربر بوده است، افزود: برغم انسداد این برنامک در همان زمان، کاربران زیادی به خصوص رانندگان تاکسی‌های آنلاین با بهره گیری از فیلترشکن همچنان از این ابزار به دلیل قابلیت‌های به روز بهره می‌بردند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اخیرا سهام این شرکت توسط گوگل خریداری شده و ظاهرا بخشی از سهام آن همچنان در اختیار شرکت اسرائیلی است.

به گفته وی، مجموع رانندگان تاکسی های آنلاین به بیست هزار کاربر بیشتر نمی‌رسد که در مقایسه با مجموع کاربران این برنامک سهم قابل توجهی ندارند.

جهرمی تاکید کرد: با توجه به اینکه در قانون نقش مستقیم حمایت از تولید داخل بر عهده دستگاه قضایی نیست، بعید به نظر می‌رسد این دستور قضایی برای حمایت از اپ بومی باشد.

وی افزود: نحوه اقدام شرکتهای تاکسی آنلاین برای اعمال دستور قضایی جای بررسی دارد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: اگر بیندیشیم که رشد شرکت‌های اسرائیلی باعث رشد اقتصاد رژیمی خواهد شد که همواره علیه مردم ایران عمل کرده، از تحریم‌ها گرفته تا اقدامات تروریستی، طبیعتا در استفاده از این ابزار ملاحظات بیشتری خواهیم کرد.

وی گفت: با بیان توضیحات فوق، موضوع نحوه اجرای دستور قضائی توسط شرکتهای تاکسی آنلاین را به صورت حقوقی بررسی خواهیم کرد.

هفته گذشته خبرگزاری در خبری اعلام کرد که تاکسی های اینترنتی فعال در کشور، از تاریخ ۳۰ آبان ماه جاری موظف به منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze) شدند. به نظرمی رسد توضیحات وزیر ارتباطات در واکنش به این خبر منتشر شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۶
چه توجیه ای
بسیاری ازکشورها ازجمله ترکیه ،چین وروسیه که ما باآن مراوده داریم اسرائیل درشرکت های آنها سهامداراست
تو مسئله حج هم همین مسئله رو با عربستان داریم که پول حجاج گلوله و سرب داغ میشه تو تن برداران و خواهران یمنی و همچنین موجب تسلیح ارتش کشور عربستان در مقابل ایران میشه.خوبه که واقع بین باشید در همه مسائل
لطفا به آقایون مسئولین بفرمایید دیگه از دستگاه های الکترونیکی استفاده نکنند چون خیلی از سهامشون مال اسرائیلیهاست!!!!
یعنی قانونی داره اجرا می‌شه که وجود خارجی نداره؟ :|
واقعا به این استدلال چی میشه گفت ؟!؟!؟! اپلیکیشن به این خوبی که از اتلاف وقت ، اتلاف سوخت ، اعصاب داغون و هزاران مشکل دیگه ترافیک جلوگیری میکنه به دلیل اینکه اسراییلی هست نباید استفاده بشه !!!!!
ای خدا .... آقای وزیر ، آقای قاضی ، یک ذره فکر ... این اپلیکیشن از لحاظ مالی به نفع مملکته چون حداقلش اینه که از هدررفت سوخت در ترافیک جلوگیری میکنه ... به همین سادگی ...
جرا اینقدر ظاهرسازی ؟!؟!؟ چرا اینقدر کوتاه فکری ؟؟!؟!؟
باز هم تئوری توطئه.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی