بازدید 3807

توضیح تیلرسون درباره تروریستی خواندن کره شمالی

کد خبر: ۷۴۹۰۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۸ 21 November 2017
وزیر خارجه آمریکا با نمادین خواندن اقدام اخیر واشنگتن در گنجاندن نام کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم مدعی شد آمریکا همچنان به راهکار دیپلماتیک درقبال کره شمالی امیدوار است!

به گزارش مهر به نقل از واشنگتن اگزمینر، ساعاتی پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دولت کره شمالی را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا با نمادین خواندن این اقدام واشنگتن خطاب به خبرنگاران مدعی شد که «مقامات آمریکا همچنان به یک راهکار دیپلماتیک در قبال کره شمالی امیدوارند!»

 وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در کاخ سفید از امیدواری مقامات واشنگتن به یافتن یک پایان مسالمت آمیز برای تنشهای کنونی میان کره شمالی و آمریکا سخن گفت!

وی در ادامه افزود: «این اقدام [گنجاندن کره شمالی در فهرست تروریسم] تنها با هدف افزایش فشارها بر پیونگ یانگ صورت گرفت».

تیلرسون در ارتباط با این تصمیم اخیر دونالد ترامپ گفت: «من فکر می کنم که قراردادن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم اقدامی بسیار نمادین است؛ زیرا تنها به این موضوع که یک رژیم سرکش در واقع چگونه رژیمی است، اشاره می کند».

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که طبق تحریم‌های آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی، کشورهایی که در سال جاری با پیونگ یانگ رابطه تجاری برقرار کرده اند، با محدودیتهای جدید و تنبیهی مواجه خواهند شد.

تیلرسون در ادامه مدعی شد که تروریستی نامیدن دولت کره شمالی، «تعدادی از راههای گریز را به روی پیونگ یانگ خواهد بست».

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: «اکنون کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار گرفت».

ترامپ بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره، ادعا کرد: «کره شمالی علاوه بر تهدید جهان به واسطه بمبهای هسته ای، مکرراً از تروریسم بین المللی با روشهایی همچون مبادرت به ترور در خاک کشورهای خارجی حمایت کرده است».

وی افزود: «قرار گرفتن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم، موجب وضع تحریمهای بیشتری علیه پیونگ یانگ، افراد مرتبط با اقدامات این کشور و نیز حمایت از تلاش های حداکثری در راستای منزوی ساختن این کشور خواهد شد».

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم