بازدید 118483

آموزش تصویری خرید طرح ترافیک با موبایل

کد خبر: ۷۴۸۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳ 20 November 2017
به تازگی یک شیوه خیلی ساده‌تر و سریع‌تر به جمع شیوه‌های خرید غیرحضوری طرح ترافیک روزانه اضافه شده است
 به گزارش بهترین ها این شیوه جدید خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه بدون نیاز به اینترنت و یا اپلیکیشن است.دین ترتیب تنها با شماره‌گیری #۱*۳*۱۳۷* بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی مستقیما از سازمان کنترل ترافیک تهران طرح ترافیک روزانه می‌خرید.
 شما می‌توانید با هر مدل تلفن همراهی که دارید فقط با شماره‌گیری کد یواِس‌اِس‌دی #۱۳۷* وارد سامانه فروش مجوز طرح ترافیک روزانه شوید و با انجام چند مرحله که شاید پنج دقیقه از وقتتان را هم نگیرد با خیال آسوده و بدون دغدغه فکری در خصوص خرید طرح ترافیک روزانه، به کارهای ضروری و مهم‌تان بپردازید.

 خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه

برای خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه فقط به یک کارت بانکی (مهم نیست چه بانکی، فقط باید عضو شتاب باشد.) و شماره پلاک ماشینتان نیاز دارید. فقط قبل از هر اقدامی توجه داشته باشد که زمان خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه از ساعات اولیه روز یعنی از ۰۰:۰۰ بامداد تا ساعت ۱۷ است.

 

مراحل خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه

 مرحله اول: کد یواِس‌اِس‌دی #۱۳۷* را با موبایل خود شماره گیری کنید؛ مهم نیست تلفن همراه شما هوشمند باشد یا نه. همچنین نیازی به اینترنت هم نیست؛ علاوه بر این هیچ هزینه‌ای هم مانند هزینه پیامک از شما کسر نمی‌شود و تبادل اطلاعات از کانال USSD و به طور رایگان انجام می‌شود.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
مرحله دوم: با توجه به اینکه می‌خواهید قبل از ساعت ۱۰ یا بعد از ساعت ۱۰ وارد محدوده طرح ترافیک شوید، طرح شماره ۱ یا ۲ را انتخاب کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
مرحله سوم: در این مرحله و مرحله بعدی به ترتیب از شما می‌خواهد که دو رقم سمت راست پلاک (ایران) و دو رقم سمت چپ پلاک را وارد کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
مرحله چهارم: در این مرحله از شما خواسته می‌شود که عدد مربوط به حرف پلاکتان را وارد کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
این اعداد معادل جایگاه حروف در الفبای فارسی هستند که البته نیازی به حفظ کردن نیست. اگر عدد مربوط به حرف پلاکتان را نمی‌دانید، در همین مرحله می‌توانید با انتخاب گزینه «دریافت کد حروف پلاک»، لیست کامل حروف پلاک را به همراه اعدادشان مشاهده کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
در واقع با انتخاب عدد ۰ در این مرحله، این لیست برای شما فورا پیامک می‌شود.

 

این لیست به این شرح هست:

 

الف: ۱

ب: ۲

ت: ۴

ج: ۶

د: ۱۰

س: ۱۵

ص: ۱۷

ط: ۱۹

ع: ۲۱

ق: ۲۴

ل: ۲۷

م: ۲۸

ن: ۲۹

و: ۳۰

ه: ۳۱

ی: ۳۲

ویلچر: ۳۳

پس اگر عدد حرف پلاک ماشینان را می‌دانید، آن را وارد کنید؛ اما اگر از طریق گزینه «دریافت کد حروف پلاک» از عدد حرف پلاک ماشینتان مطلع شدید، باید دوباره مراحل را از اول شروع کنید تا به این مرحله برسید و عدد پلاک ماشینتان را وارد کنید.

 

مرحله پنجم: بعد از ارسال عدد حرف پلاک از شما خواسته می‌شود که سه رقم بعد از حرف پلاک را وارد کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
مرحله ششم: شماره کارت بانکی خود را بدون فاصله ارسال کنید.

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
مرحله هفتم: در این مرحله مشخصات پلاک شما به همراه نوع طرح انتخابی نمایش داده می‌شود که در صورت صحیح بودن، باید رمز دوم کارت بانکی خود را وارد کنید. (رمز دوم کارت بانکی یا همان رمز خرید اینترنتی یک رمز ۵ الی ۱۲ رقمی است که باید آن را از دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود دریافت کنید.)

خرید طرح ترافیک با موبایل + آموزش تصویری
چنانچه عملیات پرداخت با موفقیت انجام شود، یک پیام کوتاه حاوی اطلاعات طرح و کد رهگیری از طریق شماره ۱۳۷۰۰۰۰۰ به موبایلتان ارسال می‌شود.چند نکته در مورد خرید موبایلی طرح ترافیک روزانه

نکته اول: اگر شماره پلاک خود را به‌اشتباه وارد کردید، می‌توانید با شماره پشتیبانی «ندای ترافیک» به شماره ۸۷۵۰۰ تماس بگیرید و آن را اصلاح کنید. (+)

نکته دوم: اگر یکبار با یک سیم کارت از طریق این سامانه طرح بخرید، اطلاعات پلاکتان ثبت شده و دیگر نیاز به ورود مجدد آن ندارد.

 نکته سوم: با توجه به اینکه این سرویس روی بستر USSD ارائه می‌شود پس توجه داشته باشید که در هر مرحله چند ثانیه بیشتر فرصت ندارید تا اطلاعات درخواستی را وارد کنید؛ در غیر این صورت ارتباط شما قطع خواهد شد و باید از اول مراحل را تکرار کنید.

 نکته چهارم: ساعات شروع و پایان طرح ترافیک به این شرح است:

 طرح ترافیک از ۶:۳۰ صبح آغاز می‌شود و در ساعت ۱۷ عصر پایان می‌یابد.

طرح زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز می‌شود و در ساعت ۱۹ عصر پایان می‌یابد.

همچنین طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در روز پنجشنبه تا ساعت یک بعد ظهر پایان می‌یابند.

نکته پنجم: مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور است.

 

نکته ششم: محدوده طرح زوج و فرد ضلع شرقی محدوده زوج و فرد بزرگراه امام علی (ع)، ضلع جنوبی بزرگراه بعثت، ضلع غربی بزرگراه نواب و چمران و ضلع شمالی آن بزرگراه همت است.

 

نکته هفتم: سه نوع مجوز طرح ترافیک برای شما وجود دارد:

 مجوز روزانه نوع ۱ (مجوز ورود در تمام ساعات روز) 

مجوز روزانه نوع ۲ (مجوز ورود پس از ساعت ۱۰ صبح) 

مجوز هفتگی (مجوز ورود در تمام ساعات روز) 

و اما نکته آخر هم اینکه برای خارج شدن از طرح ترافیک جریمه نمی‌شوید و دوربین‌های خروجی تنها خودروهایی را که به صورت خلاف (دنده عقب) از خروجی‌ها وارد طرح می‌شوند را جریمه می‌کنند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم