بازدید 4270
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

هرکس توان دارد در مناطق زلزله‌زده مسکن بسازد

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن می‌خواهد لبنان و منطقه را متشنج کند، گفت: مردم و طوائف لبنان بیدارند و از همه آنها به ویژه سیدحسن نصرالله تشکر می‌کنیم که با بیانات خود توطئه آل‌سعود و آمریکا را خنثی کرد.
کد خبر: ۷۴۸۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰ 17 November 2017
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن می‌خواهد لبنان و منطقه را متشنج کند، گفت: مردم و طوائف لبنان بیدارند و از همه آنها به ویژه سیدحسن نصرالله تشکر می‌کنیم که با بیانات خود توطئه آل‌سعود و آمریکا را خنثی کرد.

به گزارش فارس، آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه مورخین در مورد روز رحلت پیامبر بحث‌های مفصلی کرده‌اند ولی روز مشهور 28 صفر است، اظهار داشت: میراث پیغمبر که در مورد آن با حضرت فاطمه (س) صحبت کرده بودند خبرها و احادیث متواتری است که در حدیث ثقلین به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه اهل بیت حافظ قرآن هستند، گفت: این کتاب خدا است و امروز نیز جهان اسلام به تبعیت از بزرگان اسلام برای اهل بیت عظمت خاصی قائل هستند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این اربعین سیدالشهدا است که سنی، شیعه و حتی مسیحی به آن افتخار می‌کنند و بر این اساس مبنای دین پیامبر براساس عمل به قرآن و تبیین بیانات اهل بیت استوار است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله کرمانشاه گفت: این حادثه ملت و کشور را عزادار کرد ولی آنها که رفته‌اند با غفران ذنوب رفته‌اند چون در برخی احادیث آماده است که کسی که دیواری بر او خراب شود و فوت کند ثواب شهید دارد.

امامی کاشانی ضمن تشکر از ملت ایران برای ارسال کمک به زلزله‌زدگان، خاطرنشان کرد: همچنین از دولت، نهادها، شهرداری، اوقاف و سایر بخش‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان تشکر و قدردانی می‌کنیم و این جای قدردانی است که مردم ما اینقدر مهربان و علاقه‌مند به کمک هستند.

وی با بیان اینکه مسلمان بودن آثاری دارد، اظهار داشت: کسانی که توان دارند خانه‌سازی را به عهده بگیرند و در مناطق زلزله‌زده مسکن‌سازی کنند و هر انسانی که فطرت بیداری دارد چنین است. مخصوصاً کشور ما که ایمان، محبت و ایثار خود را همواره نشان داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخی اظهارات و دشمنی‌ها علیه ملت ایران تصریح کرد: گاهی در این فضای لطیف و پرجاذبه خدمت و کمک به ضعیفان صدای کسی از حلقوم آدم شریری در گوشه‌ای بلند می‌شود که می‌گوید حتی کمک به سیل‌زدگان ایران نیز انجام نشود و این صدای ضعیف بر همین اساس است که در دنیایی زندگی می‌کنیم که وقتی زلزله‌ای به این مهیبی رخ می‌دهد به تشویق برای کمک چنین حرف‌هایی می‌زنند.

امامی کاشانی ادامه داد: این بدبختی دنیا است که رئیس جمهور آمریکا اینطور لجن‌وار صحبت کند و دولتی که بگوید من حامی حرمین هستم اینگونه حرف بزند و از اسرائیل درخواست حمله به کشورها را کند و در حالی که اینچنین در یمن و سوریه دست به جنایت‌های بزرگی زده و اخیراً نیز برای کشورهای اسلامی نقشه‌هایی طراحی کرده است و اینها بدبخت هستند که خیال می‌کنند می‌توانند منظومه شمسی را در دست بگیرند.

وی همچنین با اشاره به بازداشت سعد حریری توسط رژیم آل سعود تصریح کرد: این بساط نشان می‌دهد که دشمن چقدر طراحی می‌کند و برای کشورهای اسلامی نقشه می‌ریزد می‌خواهند لبنان آرام و منطقه را متشنج کنند ولی مردم و طوایف لبنان بیدارند و از همه آنها و مخصوصاً سیدحسن نصرالله تشکر و تمجید می‌کنیم که با بیانات‌شان و در آنجا که گفتند وقتی سعد حریری به لبنان بیاید به استقبال آن خواهیم رفت توطئه‌های آل‌سعود و آمریکا را خنثی کردند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: اتحاد و وحدت مردم لبنان یک یادگار بزرگ و با ارزش است که باید حفظ شود.

امامی کاشانی با تأکید بر اینکه اکنون زمان خیلی حساسی است و باید وحدت خود را حفظ کنیم، گفت: باید ملت‌های مسلمان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند چون دشمنان می‌خواهند ما به دوران جاهلیت برگردیم در حالی که ندای پیامبر اسلام این بود که به آن دوران برنگردیم و به همین دلیل انسجام و وحدت وظیفه امروز مسلمانان است.

وی تأکید کرد: حتی ملت‌هایی که حکام شروری مثل آل سعود دارند نیز به مسئله وحدت توجه کنند و باید همه در همه جای دنیای اسلام انسجام خود را مدنظر قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران با تأکید براینکه اوضاع روشن است و وحدت و انسجام درونی نیز در کشورمان لازم است، گفت: در کشور ما ولایت فقیه محور است و سنگ آسیابی است که آسیاب بر دور آن می‌چرخد و این ایثار و فداکاری و شهامت و شجاعت و لبیک یاحسین و زینب‌ها دشمن را عقب می‌زند و مأیوس و خانه‌نشین می‌کند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم