بازدید 12256
۱
پایان کار تروریست ها در عراق و سوریه و تلاش برای حضور در افغانستان؛
«داعش تا سه ما دیگر از بین خواهد رفت»؛ این خبری است که «سرلشکر قاسم سلیمانی» آن را اعلام کرد و بر اساس آنچه «امیر احمدرضا پوردستان» گفته، «الان داعش به افغانستان استان ننگرهار آمده است. یک بخشی از طالبان هم با او بیعت کرده اند. البته هنوز نزدیک مرزهای ما نیستند، بلکه نزدیک مرز پاکستان هستند. دنبال محل استقرار هستند. اینها نشان می‌دهد داعشی ها در تدارک یافتن محل جدیدی برای استقرار هستند.
کد خبر: ۷۳۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵ 23 September 2017
خبر کوتاه بود، اما بسیار مسرت بخش و شادی آفرین: «داعش تا سه ما دیگر از بین خواهد رفت» خبری که «سرلشکر قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را در مراسم چهلم «شهید حسین قمی» از شهدای مدافع حرم عنوان کرد. بر اساس برآوردها و اطلاعات سردار سلیمانی، بالاخره ریشه تروریست های داعشی تا 2 یا نهایتا 3 ماه دیگر در منطقه خشکانده خواهد شد.

به گزارش «تابناک»؛ فرمانده سپاه قدس در ادامه تصریح کرد: من در پیامی که برای شهادت حججی دادم گفتم انتقام خواهیم گرفت. سردار قاسم سلیمانی با بیان اینکه ما باید در وعده‌هایمان صادق باشیم، خاطرنشان کرد: آن انتقام کمتر از 3 ماه دیگر انجام می‌شود و پایان د اعش و حکومت داعش در این کره خاکی خواهد بود.

پایان داعش تا سه ماه دیگر

وی گفت: ما ضربات خودمان را قاطعانه و بدون وقفه برای اینکه این سه ماه را به دو ماه تبدیل کنیم، ادامه می‌دهیم و این شجره خبیثه و این غده سرطانی خطرناک را که ساخته دست آمریکا و اسرائیل است، ریشه‌کن می‌کنیم و جشن این پیروزی را در ایران و همه منطقه اعلام خواهیم کرد.

به نظر می رسد اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی پس از اینکه منجر به عدم جلوگیری از حاکم شدن تروریست ها بر برخی کشورهای منطقه و حتی برخی نقاط این کشورها شد، موثر واقع شده و امروز با وجود حمایت های بی دریغ برخی کشورهای عربی و همچنین برخی کشورهای استکباری از تروریست های سلفی، این گروه ها به پایان خود نزدیک می شوند.
 
«داعشی‌ها» به کجا می‌روند؟! 
خبری که فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اعلام کرده است، بیانگر اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بر عمق تحرکات گروهک های تروریستی و حاکی از آن است که مقاومت مردم سوریه و عراق در برابر تروریست ها در کنار اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی کارساز افتاده و تروریست های داعشی، آخرین نفس های خود را در این کشورها می کشند.

نفس‌های آخر داعش در سوریه و عراق

بر اساس اخبار و اطلاعاتی که از مراکز نبرد در عراق و سوریه به گوش می رسد، کار داعشی ها را در عراق تقریبا می توان پایان یافته تلقی کرد و در سوریه نیز 86 درصد از مناطقی که در اختیار داعشی ها و گروهک های تروریستی دیگر بوده، بازپس گیری شده است. این مسأله تروریست ها و حامیان آنها را به تکاپو انداخته تا به دنبال محل استقرار دیگری برای خود باشند و یا زندگی مخفیانه را برای ادامه حیات برگزینند.

داعش از سال 93 قصد داشت خود را به مرزهای غربی ایران نزدیک کند، لذا از همان زمان اقدامات لازم توسط نیروهای مسلح برای خنثی سازی توطئه جنگ نیابتی آغاز شد.

به گفته «امیر احمدرضا پوردستان»، جانشین فرمانده کل ارتش از همان زمان تعدادی از تیپ‌ها بلافاصله در مرز مسقر شدند. وی در این رابطه گفته، برای ما مشخص نبود که موقعیت داعش کجاست. عناصر اطلاعاتی ما چون حمله بسیار سریع انجام شد نمی‌توانستند دقیق مشخص کنند که موقعیت داعش کجاست. ما بهتر دیدیم اولین بار خود برای شناسایی برویم. همان ظهر برنامه‌ریزی کردیم که یک بالگرد 214 با دو تا 209 که محافظ بودند داخل خاک عراق بروند؛ البته این را پیش‌بینی کردیم که تیمی پشت مرز بگذاریم که اگر احیاناً بالگردها را زدند یا مجبور به فرود اضطراری شدیم، این بالگردها سریع بتوانند جمع کنند.

وی افزود: این کار انجام شد و شناسایی کردیم و بلافاصله با نظر ستاد کل این خط قرمز 40 کیلومتر را ترسیم کردیم و گفتیم از این 40 کیلومتر هر نیرویی بیاید ما با او درگیر می‌شویم و می‌زنیم. بلافاصله بعد از آن هم خلبانان رفتند و بازدید کردند، حتی تا رده فرمانده گروهان و فرمانده دسته را بردیم با هماهنگی مرزبانی عراق وارد خاک عراق کردیم و با GPS نقاطی را مشخص کردیم که اگر حرکتی به سمت مرز بیاید آتش باری شود و با گلوله‌باران آنها را از بین ببریم که بالگردها هم آماده بودند. نیروی هوایی هم برای بمباران آماده بود.

تروریست‌ها راهبرد نتانیاهو را دنبال می‌کنند

بر اساس آنچه فرماندهان عالی رتبه نظامی از جمله امیر پوردستان مطرح می کنند، یک کار دیگر داعش این است که چون به مقابله ما برخورد کرده است، بر اساس یک راهبردی عمل می‌کند که نتانیاهو مطرح کرده است. نتانیاهو می‌گوید همیشه کنار جمهوری اسلامی ایران باید یک شعله آتشی روشن باشد. اگر در غرب کشور این شعله روشن نشد به شرق کشور ببرید.

پس از سخنان «سرلشکر قاسم سلیمانی» مبنی بر پایان داعش تا 2 یا نهایتا 3 ماه دیگر؛ شواهد نشان می دهد تروریست ها در حال تدارک جابجایی و مستقر شدن در نقطه ای دیگر غیر از عراق و سوریه هستند؛ جایی که هم بتوانند به اقدامات تروریستی خود ادامه بدهند و هم اینکه راهبرد مورد نظر نتانیاهو را که نزدیکی به ایران است، محقق کنند.

داعش به ‌دنبال حضور در ننگرهار افغانستان

بر اساس آنچه «امیر احمدرضا پوردستان» جانشین فرمانده کل ارتش عنوان کرده، «الان داعش به افغانستان استان ننگرهار آمده است. یک بخشی از طالبان هم با او بیعت کرده اند. البته هنوز نزدیک مرزهای ما نیستند، بلکه نزدیک مرز پاکستان هستند. دنبال محل استقرار هستند.

البته این فرمانده ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برخورد با داعش در فاصله 40 کیلومتری مرزهای ایران، عنوان کرده است که این خط قرمز 40 کیلومتری برای تمامی مرزهای ایران است. اگر داعش مرزهای شرقی ما بیاید قطعاً برخورد خواهد شد.

وی درخصوص اعلام مسأله حضور داعش در شرق کشور به سران حکومتی و نظامی این کشورها نیز یادآور شده است: به یاد دارم وابسته نظامی پاکستان را خواستم و گفتم خبر داریم داعش در کشور شما هستند و باید اینها را جمع کنید. گفتم اگر حرکتی انجام دادیم شما گله‌مند نشوید. ایشان تکذیب کرد و گفتند: چنین نیست و اگر باشد ما برخورد می‌کنیم. یعنی ما اول اخطار به کشور متبوع اخطار می‌دهیم که اگر می‌توانید جلوی آن را بگیرید و اگر نمی‌توانید ما اقدام می‌کنیم.

اشراف اطلاعاتی ایران بر تحرکات تروریست‌ها و بی‌اطلاعای غربی‌ها

سخنان این دو فرمانده ارشد نظامی کشورمان بیانگر این است که کار داعش در کشورهایی که به مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران منتهی می شود، پایان یافته است و تروریست ها که بخش عمده ای از آنان اکنون به هلاکت رسیده اند و تنها جمع های کوچکی از آنان مانده است، مترصد فراهم ساختن فضا و مکان دیگری برای ادامه جنایتشان هستند. مکانی که شاید این بار منتهی به مرزهای شرقی ایران اسلامی باشد.

در هر حال تروریست ها در هر نقطه ای از منطقه سکنی گزینند، حتما می دانند که اگر در فاصله ای کمتر از 40 کیلومتر با مرزهای جمهوری اسلامی ایران فعالیتی داشته باشند، مطابق با راهبرد نظامی و دفاعی ایران اسلامی آن اقدام و حرکتشان توسط نیروها و ادوات نظامی ایران هدف قرار گرفته و در نطفه خفه خواهد شد.

داعش و دیگر گروهک های تروریستی با وجود صرف میلیاردها دلار توسط برخی کشورهای مرتجع و همچنین حمایت اسرائیلی ها و آمریکایی ها کاری از پیش نبردند و تنها خون انسان ها و افراد بی گناهی را بر زمین ریختند که نه نظامی بودند و نه سلاحی در دست داشتند. در دفاع استراتژی رعب و وحشت شکست خورد و حاصل آن جز بیداری بیشتر برای کشورها و مردم منطقه نبود.

از طرفی ائتلاف غربی ضد داعش به رهبری آمریکا که از ابتدا هم ضد داعش بودن آن در هاله ای از ابهام بود، در مقابل ائتلافی که با همراهی و همفکری ایران اسلامی شکل گرفته بود، شکست خورد و با وجود همه کارشکنی هایی که برای مقابله و برخورد با تروریست ها ایجاد کرد، اکنون باید خبر نابودی داعشی ها ظرف 3 ماه آینده را از یک سردار ایرانی بشنود و از طرفی از قول یک امیر ایرانی نیز متوجه شود، تروریست ها به دنبال استقرار در کشورهایی هستند که به مرزهای شرقی ایران منتهی می شوند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱
فربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
با سلام
ما به این غیور مردان می بالیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده