براي نخستين بار در حوزه حقوق كيفري اختراعي با نام "کاشف قتل" به كمك رسيدگي هاي جنايي و حقوق بشر خواهد آمد .
کد خبر: ۷۱۹۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰ 09 August 2017
براي نخستين بار در حوزه حقوق كيفري اختراعي با نام "کاشف قتل" به كمك رسيدگي هاي جنايي  و حقوق بشر خواهد آمد .

اين ايده اولين بار در سال ٢٠١٤ميلادي توسط خانم سميه جلاليان  ارايه شد و در سال ٢٠١٥ضمن شركت و تشريح در كنفرانسهاي مهم جهاني از بيش از ١٢كشور و ٣٠دانشگاه تاييديه دريافت نموده است .

 
"کاشف قتل" داراي ابعادي است كه اكنون روانپزشكان خارج از كشور براي مداوي سريع كودكان اوتيسم در مدت زمان بسيار كوتاه در حال مذاكره با صاحب طرح هستند .آنها درصد موفقيت اين طرح را در حوزه روانپزشكي بيش از ٧٨درصد اعلام نمودند .

هر چند اين ايده در حوزه كشف قتل و بازجويي از متهمان حرفهايي بسيار براي گفتن دارد ولي در ايران كمتر مورد اقبال دستگاههاي مرتبط قرار گرفته است .

اين طرح از ابتداي وقوع جرم تا انتهاي رسيدگي در بخش هاي مختلف نظارت و بررسي و ارائه راهكار و حتي تصميم گيري منطبق بر قوانين موضوعه براي داشتن دادرسي عادلانه و سريع و زندان زدايي به ياري سيستم حقوق كيفري خواهد امد .

خانم سميه جلاليان دانش اموخته حقوق و از وكلاي فعال در زمينه حقوق كيفري اكنون بيش از دوازده مرتبه در كنفرانسهاي معتبر  در خصوص نواوري هاي علمي درمورد ايده خود در حوزه هاي مختلف از جمله پزشكي و روانشناسي و حقوق از طرح خود دفاع نموده است .


اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پرویز فتاح بنیاد مستضعفان کمیته امداد مرتضی بختیاری سازمان سیا رحیمی جهان آبادی محاکمه نجفی کریمی قدوسی یوکیا آمانو یوسف بن علوی