گوگل یکی از کارمندان خود را که نامه‌ای جنجالی در رد سیاست‌های استخدامی این شرکت و مقابله با تبعیض جنسیتی نوشته بود، اخراج کرد.
کد خبر: ۷۱۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳ 08 August 2017
گوگل یکی از کارمندان خود را که نامه‌ای جنجالی در رد سیاست‌های استخدامی این شرکت و مقابله با تبعیض جنسیتی نوشته بود، اخراج کرد.

به گزارش فارس به نقل از ورج، گوگل که مدتی است به اعمال سیاست های استخدامی تبعیض آمیز متهم شده، تلاش دارد میزان استخدام زنان و رنگین پوستان را افزایش دهد.

اما در روزهای گذشته یکی از کارکنان این شرکت با نگارش نامه ای 10 صفحه ای و ارسال آن برای دیگر کارکنان این شرکت سیاست مذکور را زیر سوال برده بود و مدعی شده بود مردان از نظر بیولوژیک و در مقایسه با زنان برای کار در صنعت فناوری مستعدتر هستند.

James Damore از مهندسان گوگل اخراج خود را تایید کرده و می گوید علت اخراج وی دفاع از کلیشه های جنسیتی بوده است.

این نامه 10 صفحه ای که به مانیفست یا manifesto مشهور شده در روزهای گذشته بازتاب گسترده ای در شرکت گوگل داشته و مطالب زیادی در مخالفت و بعضا موافقت با آن نوشته شد. مخالفان این نامه معتقد بودند که وی با نگاه ضدزنانه خود گوگل و سایر شرکت های فناوری را تخریب کرده است.

نویسنده این نامه تاکید داشت که عامل شکاف جنسیتی در گوگل و دیگر شرکت های فناوری آمریکایی تفاوت های بیولوژیک زنان و مردان است و به جای تلاش برای پرکردن این شکاف باید تنوع ایدئولوژیک در گوگل افزایش یابد و فرهنگی به وجود آید که در برابر دیدگاه های محافظه کارانه مقاوم باشد.

به دنبال انتشار این نامه برخی مدیران  ارشد گوگل با محتوای آن مخالفت کردند و از جمله دانیله براون یکی از معاونان این شرکت تصریح کرد: دیدگاه های مذکور مواردی نیست که گوگل آنها را بپذیرد، ترویج کند یا مورد حمایت قرار دهد. اما این شرکت در برابر دیدگاه های مخالف تساهل به خرج می دهد.

حالا ظاهرا این تساهل تنها چند روز بیشتر به طول نینجامیده و با افزایش مخالفت ها این کارمند از گوگل اخراج شده است. ساندر پیچای مدیرعامل گوگل هم در واکنش نامه ای همگانی با عنوان "کلمات ما مهم است" ارسال کرده و از نقض اصول رفتاری گوگل توسط کارمند یاد شده خبر داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آرامکو عربستان هپکو اراک انتخابات اسرائیل مایک پمپئو تعلیق جودوی ایران حزب لیکود