نیازهای اصلی دختران به بهانه روز دختر
کد خبر: ۷۱۵۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹ 25 July 2017
فرزنددارشدن، آرزوی هر پدرومادری است. موجودی از گوشت و خون والدین به دنیا وارد می‌شود تا زیبایی‌های نهفته دنیا را به شکلی نوین برای همه اطرافیان خود عیان کند و انگیزه بیشتری برای ادامه زندگی و تلاش به آنها ببخشد.

به گزارش جام جم، فرزند به همراه خود، انواع برکت‌ها را همراه می‌آورد و دنیایی از عشق و شور و امید را تقدیم خانواده خود می‌کند،‌ اما حقیقت آن است که این موجود عزیز و دوست‌داشتنی به تربیتی درست و هدایتی صحیح احتیاج دارد تا بتواند به شکلی مقبول رشد کند و به بالندگی برسد. برخی والدین در این زمینه تلاش می‌کنند و با کسب اطلاعات صحیح،‌ دختران خود را به درستی در مسیر پیشرفت قرار می‌دهند، اما بعضی دیگر از چگونگی رفتار صحیح چیزی نمی‌دانند. به طور کلی،‌ برای تربیت دختران باید به چه نکاتی توجه کرد؟

دختر مسئولیت‌پذیر


بسیاری از دختران در خانه پدری دست به سیاه و سفید نمی‌زنند. آنها علاقه‌ای به انجام کارهای خانه ندارند و مادرها هم که حوصله سر و کله زدن با آنها را ندارند، ترجیح می‌دهند در سکوت خودشان، تمام امور را به انجام برسانند. نتیجه چه می‌شود؟ این که دختر چیزی از مسئولیت‌پذیری درک نمی‌کند و شخصیتی نیمه‌تمام می‌یابد. این گونه دخترها پس از ازدواج بشدت شکست می‌خورند.

دکتر نصرالله منصوری، روان‌شناس، مشاور خانواده و نویسنده کتاب‌های روان‌شناسی این تقصیر را متوجه والدینی می‌داند که به چنین مساله مهمی در تربیت فرزند خود اهمیت نداده‌اند. به گفته او مادر باید با زبانی خوش کارها را به دختر خود یاد دهد و بخشی هرچند محدود از مسئولیت‌های زندگی را به او بسپارد. به این ترتیب، دختر نقش خود را می‌شناسد و پس از ازدواج هم با کوله‌باری از تجربه به خانه خود خواهد رفت، اما متاسفانه بسیاری از والدین به شکل افراط و تفریطی عمل می‌کنند و مسئولیت‌پذیری درست را به فرزند خود آموزش نمی‌دهند.

تعریف زن با مرد


اگر به خاطر داشته باشید تا همین یکی دو دهه پیش خانم دکتر و خانم مهندس فقط به زنانی اطلاق می‌شد که با یک آقای دکتر یا مهندس ازدواج کرده بودند.

این رفتار به دختران القا می‌کرد تنها راه رشد و پیشرفت آنها ازدواج با یک مرد موفق است.

متاسفانه بسیاری از والدین با این ایده موافق بودند در حالی که باید به دختران خود، طریقه رشد و استقلال را یاد می‌دادند.

به گفته دکتر منصوری، والدین باید خود دوره‌های آموزش فرزند ببینند یا کتب مربوطه را مطالعه کنند تا بتوانند دختر خود را به صورت انسانی کامل و پیشرفته رشد دهند.

مادر باید طرحی درست از شخصیت مرد را برای دختر خود توضیح دهد تا او به دانش و آرامش کافی دست یابد و بدرستی مسیر خود را پیدا کند.

الگوبرداری از مادر


سارا کوچولو پیش از رسیدن به سن تکلیف، چادر نماز مادر را بر سر می‌کرد و با این که هنوز نماز خواندن یاد نگرفته بود، حرکات را تقلید می‌کرد. در دنیای کودکی خود با اسباب‌بازی‌های مربوط به آشپزخانه غذا می‌پخت و سالاد و ترشی درست می‌کرد. حتی دوست داشت از خیاطی سردرآورد تا بتواند لباس‌های خودش را بدوزد. علت چه بود؟ این که تمام این کارها را هر روز از مادر خود می‌دید.

دخترها بویژه در سنین کودکی و نوجوانی پیش از شناخت هویت خود میل زیادی به الگوبرداری از مادر دارند. هر مادری با توجه به نقش رفیع خود باید توجه بیشتری به رفتارهای خویش داشته باشد. مادری که در رفتار با همسر و خانواده ادب، متانت، صبر و درایت به خرج می‌دهد، بهترین الگو برای دخترش است. مادران قناعتی به دختران خود درس اقتصاد می‌آموزند و مادران کدبانو خانه‌دارانی موفق تربیت می‌کنند. پس هر مادری که میل به داشتن دختری توانمند و موفق دارد، باید ابتدا این ویژگی‌ها را در خود پرورش دهد.

نقش پدر


برخی پدرها بر این باورند که برای ایفای درست نقش خود باید با فرزندان بشدت جدی و سختگیر باشند و هیچ‌گونه ارتباط دوستانه‌ای بین آنها برقرار نباشد. به گمان این افراد، فرزند باید از آنها هراس داشته باشد تا در همان مسیری که صلاح والد است،‌ قدم بردارد. این نوع رابطه پدر با فرزند دختر اشتباه است و نتیجه عکس خواهد داد.

به گفته دکتر زهره صادقی، روان‌شناس و عضو هیات علمی دانشگاه، نقش پدر در تربیت دختر بسیار موثر و تعیین‌کننده است. پدری که به دختر خود محبت می‌کند و با او رابطه‌ای پرمهر و آموزنده برقرار می‌کند، به رشد شخصیت فرزند خویش کمک فراوانی کرده است. چنین دختری صاحب اعتماد به نفس فراوان می‌شود، قدرت تصمیم‌گیری پیدا می‌کند و برای حریم شخصی خود ارزش فراوان قائل می‌شود. اگر پدر به اندازه کافی به دختر خود محبت کند، دختر در پی ارضای نیازهای عاطفی خود، سراغ روابط ناپسند با جنس مخالف نخواهد رفت. او می‌تواند از حریم شخصی خود محافظت کند و همه جا رفتاری عاقلانه داشته باشد.

مجالس مناسب


خانم و آقای فراهانی به شعر علاقه زیادی داشتند. به همین دلیل هر جا شب شعر برگزار می‌شد، آنها حضور می‌یافتند و دخترشان ریحانه را هم با خود می‌بردند. هر بار که ریحانه شاعران توانمند و قدری را می‌دید که پشت بلندگو شعر لطیف و زیبایی می‌خواندند، آرزو می‌کرد ای کاش مانند آنها به همان توانایی دست یابد. پس طبع شعر خود را پرورش داد، اشعار فراوانی مطالعه کرد و آن‌قدر بر این زمینه تمرکز کرد تا بالاخره توانست در عالم شعر و شاعری سری میان سرها درآورد. محیطی که او به همراه والدین در آن حضور می‌یافت، بیشترین تاثیر را در رشد او داشت.

دکتر صادقی عقیده دارد، والدین برای پیشرفت دخترانشان باید در محیط‌هایی حضور پیدا کنند که فضایی مناسب برای تشویق فرزندشان به ارتقای کیفیت است. همایش‌ها، بزرگداشت‌ها، سمینارها، مجامع ادبی، محیط‌هایی که مشوق مطالعه و تلاش هستند و سایر موارد، بهترین مکان برای راهنمایی فرزند به سمت آینده‌ای موفق است.

رفت و آمد با چه کسی


رفت و آمد با قوم و خویش و دوست و آشنا، پسندیده‌ترین عمل است، اما اگر قرار است رفت و آمد خانوادگی مرتب صورت بگیرد، در رشد و تربیت فرزندان تاثیر خواهد داشت. حال برای رشد دختر باید چگونه رفت و آمدی انجام گیرد تا بهترین تاثیر را بر جا بگذارد؟

دکتر صادقی می‌گوید، رفت و آمدها موقعیت‌های فراوانی برای الگوبرداری به دختر می‌دهد. خانواده‌ای که اصرار دارد با افراد موفق نشست و برخاست کند، الگوهایی از موفقیت به دختر خود نشان می‌دهد. دختر دوست دارد مشابه آنها عمل کند و حتی در فکر رقابت با آن نوع کامیابی باشد، اما اگر خانواده با افرادی تجملگرا یا بی‌نظم و ولنگار رفت و آمد کند، فرزندش الگوهایی نامناسب پیدا خواهد کرد. پس والدین برای رشد دختر خود باید به افرادی که با آنها رفت و آمد دارند، توجه خاص داشته باشند. آنها آینده دخترشان را شکل خواهند داد.

ظاهرگرایی بیش از حد


آمارهای جهانی نشان می‌دهد، مصرف لوازم آرایش و عمل‌های جراحی زیبایی در ایران تقریبا از تمام کشورهای دنیا بیشتر است. به کلام ساده‌تر، دختران ایرانی بیش از حد طبیعی به ظاهر خود توجه دارند. میل به زیبایی به طور فطری در هر انسانی وجود دارد، اما دلیل ظاهرپرستی بیش از حد چیست؟

این هم ریشه در تربیت دوران کودکی دارد. اسباب‌بازی‌های دختران عروسک‌های بسیار زیبا هستند. در داستان‌های کودکانه، معمولا دخترکی بسیار زیبا لیاقت ازدواج با شاهزاده رویاهای خود را پیدا می‌کند. برخی مادرها دختران کم‌سن خود را آرایش می‌کنند. بسیاری از بزرگ‌ترها برای تعریف کردن از دختران به زیبایی آنها تاکید می‌کنند و در کتاب‌های رمان، چنان شخصیت‌های اول زیبارویند که گویی احساس و عاطفه تنها به خوش‌چهرگان تعلق دارد و چهره‌های معمولی باید از گود خارج شوند. با این طرز فکر تعجبی ندارد که آمار جراحی زیبایی و استفاده از لوازم آرایش چنین باشد. بزرگ‌ترها باید در آموزه‌های خود تغییراتی ایجاد کنند و به دختران خود از همان سنین کودکی یاد دهند ارزش‌های اصلی، ورای ظاهر است. موفق‌ترین زنان دنیا توجهی محدود به ظاهر خود داشته‌اند.

مادر،‌ بهترین دوست دختر


دخترها که به سن بلوغ می‌رسند و تغییراتی را از لحاظ جسمی و روحی در خود حس می‌کنند،‌ به دوستان همسن خود نزدیک‌تر می‌شوند و اسرار مگوی خود را برای آنها مطرح می‌کنند.

معمولا دبیران و مشاوران این گروه سنی دختران مرتب به آنها یادآوری می‌کنند که نباید حرف‌هایشان را به دوستان بگویند و دوست اصلی آنها مادرشان است. برخی از دختران این را می‌پذیرند و مانند گذشته، ‌رابطه خوبشان را با مادر حفظ می‌کنند، اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند با رعایت فاصله از مادر، دوست همکلاسی را نزدیک‌ترین فرد خود بدانند.

مشکل از دختران نیست؛ از مادران است. وقتی یک دختر حرف دل خود را برای مادر می‌گوید مادر باید شنوایی خوب باشد و با لحنی دوستانه و مناسب، او را به مسیری که براساس تجربیاتش مناسب تشخیص می‌دهد،‌ هدایت کند. برخی مادران بر این باورند که تندی و عتاب بهتر جواب می‌دهد. پس تعجبی ندارد اگر فرزندان دختر آنها فاصله گرفتن از مادر و نزدیکی به دوست را ترجیح دهند. این مادر است که باید با دختر خود دوست شود، وگرنه هرچه مشاوران مدرسه به دختران توصیه کنند، دوست را رها کند و به مادر نزدیک شود، فایده‌ای نخواهد داشت.

معجزه زن بودن


خانم منزوی ازدواج چندان خوبی نداشت. همسر او بیمار و عصبی بود و آنها از لحاظ مادی و معنوی مشکلات فراوان داشتند. با این حال خانم منزوی ناامید نشد. آنها صاحب سه فرزند دختر شدند و مادر تمام نکات راجع به اعجاز زن بودن را به آنها آموخت. او به دختران خود یاد داد، چگونه می‌توان با کمترین داشته‌ها بهترین نتیجه‌ها را به دست آورد و این‌که اگر انسان چشم‌های خود را بشوید، ‌می‌تواند چه اندازه زیبایی در این دنیا ببیند. دختران او آموختند، ‌یک زن تاب و تحملی متفاوت با مرد دارد و می‌تواند بسیاری از پیچ و خم‌های زندگی را با انعطاف‌پذیری، بردباری، توانمندی و بهره‌وری طی کند و به اوج موفقیت و خوشبختی برسد. انگار نه انگار که این سه دختر در بدترین شرایط بزرگ شده بودند. آنها به کمک آموزه‌های مادری هویت واقعی خود را پیدا کردند و به سکوی موفقیت رسیدند. حتی به درمان و آرامش پدر خود کمک فراوان کردند. هر دختری که معجزه زن بودن را بیاموزد و آن را بروز دهد، به خوشبختی خود و اطرافیان کمک می‌کند.
 
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
استقلال شخصیتی خوبه ولی نباید تبدیل به تکبر بشه متاسفانه دختر ها یا خیلی نیازمند میشن یا خیلی تکبر پیدا میکنن و جفتش بده و بهش یاد بدین خودش باشه مدام الگو سازی نکنین که گیج بشه یاد بدین در نوع خودش بهترین باشه نه اینکه شخص دیگه ای باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
کمی آزادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
کاش انتظار دختران از حقوق اجتماعي و انساني که بايد قانوني ديده شود را هم مي نوشتيد
پاسخ ها
فرزانه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
حرف شما درسته ولی برای قانونگزاران همچنان این حق و حقوق ندیده گرفته خواهد شد و زنان این مملکت همچنان در بندگی و اسارت اوهامات قرار خواهند گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
فکر کنم روز دختر باید یه تعریفی داشته باشه، من 40 سالمه و مجرد هستم ، این یکی دو روز کلی تبریک روز دختر برام اومده، خودم می خونم هم خندم می گیره و هم احساس می کنم یه جورایی بهم توهین شده بخصوص وقتی آقایون بهت تبریک بگند :(، اصلن روز دختر چه معنا و مفهومی می تونه داشته باشه؟ بخصوص وقتی به عنوان یک خانم این همه تبعیض و بی عدالتی و حتی بی احترامی توی محیط کار و زندگی می بینم. به جای این جور مناسبت ها که یجورایی توهین به قشر بانوان محسوب میشه گام های عملی را برای ارتقاء وضعیت جمعیت بانوان انجام می دادیم خیلی بهتر بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
من يک بانوي متاهل 43 ساله هستم ولي همچنان دختر و فرزند مادر و پدرم هستم.
در اين روز عزيز علاوه بر تبريک گفتن به دختر خودم ، با کمال خوشحالي تبريکات سرازير شده به خودم را نيز با روي باز پذيرا شدم
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
احترامی که چند سالی است با تیترهای " کو شوهر" " ترشیده" و..... ازشون گرفته شده
دختر به خودی خود میتونه صاحب هویت باشه و مفید برای جامعه
لازم نیست حتما تبدیل به زن بشه که به ش هویت بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
تمامي زنان دختران مادر و پدرشان هستند تا ابد
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
همه ادمها نیاز به جنس مخالف دارن ولی خانوم ها ازدواج به نفعشونه (اونقدر که ازدواج مسئولیت برای مرد میاره برای زن نمیاره) تا اینکه بخواهن به صورت موقت با یکی باشن.پس هویت زن براشون بد نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
من منکر نیاز به جنس مخالف نشدم. منظور من اینه که تمام زندگی شوهر کردن نیست. الان همه اونایی که ازدواج کردمن خوشبختن؟ بعد هم، اونقدر که ازدواج مسئولیت برای مرد میاره برای زن نمیاره؟ واقعا؟ مرد قراره هزینه ها رو فراهم کنه درست. خیلی از خانوم ها هم شاغلن بچه دار شدن و مراقبت از اون و راضی نگه داشتم شوهرو .... هزار داستان دیگه . ازدواج بیشتر به نفع آقایونه
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
من یه تحقیق کردم همه دخترا دنبال پولن فقط پول پول پول براشون نه مدرک نه سن نه اعتقادات مهمه فقط پول اونم میگن پول خیلی زیاد دروغ هم میگن برای ما ملاک صادق بودن هست دلیلش هم ازشون پرسیدم میگم ما یه بار زندگی میکنیم وازدواج پس بهتره پول دار باشه طرفمان به این خاطر چون پسرها هم پول وکار ندارن دخترا موندن تو خونه وترشیدن کل ماجرا اینه والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
من پسرم. وبا این نظر مخالفم.همه اینطور نیستن ،هرچند مادیات پررنگ تر هستش ولی اگر بپسندنت ممکنه با بحث مال راه بیان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
چه جالبه که موفق شدین همه دخترها رو بشناسید
من به عنوان یک خانم ایمان، درک و فهم ، صداقت و ادب و متانت یک آقا برای مهمترینه و بقیه موضوعات رو تا حدی قابل حل می دانم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
رحمت بر شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
کمی دور و برتان را نگاه کنید تا ببیندی امروزه زنها خودشان پول در می آورند و به پول شما نیازی ندارند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
دقیقا بعنوان یه پسر مجرد 39 ساله با تجربه کافی این مطلبی که در مورد مادی بودن دخترا نوشتید عین واقعیته
و متاسفانه روز بروز بیشتر و پر رنگ تر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
اول شوهر بعد همه چیز از شوهر :(
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
شوهر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
خانمها آمدن کار آقایان اشغال کنند برای اینکه ثابت کنند که می توانند
اما غافل از اینکه جنس و نوع این دو متفاوت هست و هزار و یک مسئله دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
با سلام خدمت دوستان عزیز، بنده آقای 40 ساله و مجرد هستم، مدام به من گیر میدن چرا ازدواج نمیکنی؟ خانواده دوستان همکاران غریبه آشنا همه و همه، حقیقتش اینه من خودم خواستم و خیلی هم ادم رمانتیکی بودم و همیشه دوست داشتم با کسی باشم که تمام زندگیم و وقفش کنم، اما تو این جامعه نمیشه ادم سطح بالا با تفکر بالا و معنوی گرا پیدا کرد یا اگه میشه خیلی به سختی. من تو زندگیم متکی به خودم بودم کسی من و اونطوری کمک نکرده و از بچگی متاسفانه والدینم و از دست دادم و خودساخته بار اومد الان کارمند رسمی دولت هست و تا حدودی تو زندگی نه خیلی زیاد موفق بودم. با خانمهای زیادی اشنا شدم برای ازدواج ولی برام خیلی تعجب اوره چرا خیلی از خانمها انتظارات عجیبی دارن؟ درصد زیادی از خانمهای جامعه هنوز پایبند اصول سنتی و گذشتگان خود هستن که وظیفه نان اوری و شغل فقط با اقاست و خانم وظیفه ای در قبال چیزی جز مثلا حالا بچه داری نداره حتی در مراحل پیشرفته تر خانمها میگن ما باید کاملا ازاد باشیم اگر بیرون کار میکنیم پولش که هیچی مال خودمون هست خونه هم میتونیم کار نکنیم و وظیفه ای نداریم. من نمیدونم اقایان و خانمها در ایران دنبال زندگی هستند یا جنگ؟؟ اگه من زندگی رو واقعا با عشق و دوست داشتن با کسی شروع کردم و همدیگر و دوست داریم دیگه تعین وظیفه و گیر به همدیگر چه معنی داره، چه معنی داره خانمی بیرون کار کنه بگه پولش مال منه تو ظیفه داری خونه رو بچرخونی؟ این نشون میده که عمده ایرانی ها اصلا از بحث اصلی ازدواج خارج شدن دارن به نوعی با هم معامله میکنن. اقایان و خانمها فراموش کردن که زندگی با عشق یعنی ایثار گذشت فداکاری از خودگذشتگی حتی جون برای هم دادن نه معامله، تصور کنید اگر روحیات من واقعا اینطوری باشه من چطور تو این جامعه ازدواج کنم؟ که خانمها فقط ادعا میکنن و توقعات دارن عجیبو غریب، شما یه سفر تشریف ببرین روسیه اکراین خیلی از کشورهای پیشرفته ببینید زن و مرد چطور زندگی میکنن؟ اونا اولا صرفا به خاطر عشق و دوستی باهم زندگی میکنن دوما همه چیزشون مشترکه من و نو اون نداره خونه من خونه تو پول من پول تو نداره، گیرم اصلا یه خانمی 3 برابر هسرش درامد داشته باشه ایا باید بگه پول من؟؟؟؟؟ من فقط اینو میتونم بگم واقعا واقعا متاسفم برای فرهنگ جامعه خودم که نمیدونم به چه سمتی میره؟ توقعات بالا زندگی سرد و بیروح فاقد معنویت فاقد عشق خشک و بدون چذبه افکار عجیب و خودخواهانه و خرج های کلان زندگی بی عشق، چشم و هم چشمی، من سوالم اینه مردم کی میخوان بفهمن زندگی واقعی چیه؟ و چطور میشه از زندگی لذت ببرن؟ فقط پول فقط ماشین؟ وای خدای من ما خیلی عقبیم!!!!!!!
21
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
نه داداش دختران امروزه اینا رونمیخوان . اونا بی حجابی رومی خوان . والسلام .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
کومعرفت و عفت و حیا و حجاب دختران قدیم؟ اگه هست به من نشون بدین.هرچی میبینم مسابقه منو نگاه کنه.
ناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
دختران و زنان ایرانی، احترام می خواهند، تو جامعه ای که همه بدبخت های مردان رو به زنان نسبت می دهند و شعور و جرائت پذیرش اشتباه از طرف آقایون وجود نداره چه توقعی دارید؟

وقتی به زن و دختر به عنوان کسی نگاه می کنید که جای اول و آخرش تو آشپزخانه هست و خانه داری الویت اول و آخرش، چه انتظاری دارید؟

وقتی چشم دیدن موفقیت زن و دختر و ندارد و همه عقده ها و نداشته هاتونو سرش خالی می نید چه انتظاری دارید؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: