کد خبر: ۷۱۵۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۵ 24 July 2017
نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا درباره شکایتی که از طرف خانواده اصلانی علیه تتلو تنظیم شده است، گفت: شکایت از این خواننده این هفته به ثبت می‌رسد.

به گزارش آنا، امین جباری درباره آخرین جزئیات پرونده قتل آتنا، گفت: پرونده در حال بررسی است و روند عادی خود را طی می‌کند.

تحقیقات در حال انجام است، چون مجرم این پرونده یک مجرم بالقوه سریالی بوده و به قتل‌های دیگری نیز اعتراف کرده که این عوامل طبعا روند بررسی پرونده را زمان‌بر خواهد کرد، اما دادستانی پارس‌آباد تمایل دارد که سریعا این پرونده را بررسی و به دادگاه کیفری استان اردبیل ارجاع دهد.

رنگرز؛ قاتل سریالی


وی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا مبنی بر اینکه (اسماعیل.ج) قاتل آتنا تاکنون به چند قتل اعتراف کرده است؟ افزود: هنوز دادستانی این آمار را دقیق به ما اعلام نکرده، زیرا این مساله جزو مسائل امنیتی پرونده است، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که از دادگاه‌های شمال کشور نیز دو پرونده به پارس‌آباد ارسال شده که گویا ردپای قاتل در قتل‌های انجام شده در شمال کشور نیز دیده شده است.

جباری درباره حکمی که در انتظار قاتل آتنا خواهد بود، تصریح کرد: تصور من این است که مجازات قاتل، اعدام در ملاعام خواهد بود.

اعدام در ملاعام صورت می‌پذیرد؟


وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا خواسته خانواده آتنا مبنی بر سنگسار قاتل، اجرایی خواهد شد؟ عنوان کرد: برای سنگسار قانون شرایط دیگری را در نظر گرفته که گمان نمی‌کنم برای قاتل، این مجازات در نظر گرفته شود. خانواده آتنا و همچنین ملت ایران معتقدند که اعدام برای این قاتل، یک مرگ راحت است اما باید منتظر بمانیم تا دستگاه قضایی حکم را صادر کند.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا اصلانی درباره اینکه آیا اعدام از نظر قانونی در ملاعام صورت می‌پذیرد یا خیر، گفت: گمان می‌کنم ارگان‌های ذیربط در این خصوص موافقت داشته باشند اما من نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم، ولی احتمال بر این است که حکم اعدام در ملأعام انجام گیرد.

مراجع قضایی مسئول ماندن و یا ترک دیار خانواده رنگرز هستند


جباری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خانواده آتنا خواستار ترک دیار خانواده قاتل شده‌اند؛ آیا در این مساله طبق خواسته آنها، اقدام خواهد شد؟ یادآور شد: این خبر مورد تائید نیست. خانواده قاتل تا این لحظه برخلاف تمام شایعاتی که بوده، در صحت، عافیت و امنیت کامل در این شهر زندگی می‌کنند تا جایی که در روز مراسم آتنا نیز مغازه قاتل باز بوده است. حالا اگر مردم مغان می‌خواهند که چنین خانواده‌ای در پارس‌آباد زندگی نکنند، بحث دیگری است و ربطی به خانواده آتنا ندارد. همچنین مرجع رسیدگی به این خواسته نه ما هستیم و نه مردم، بلکه مراجع ذیصلاح باید در این خصوص تصمیم بگیرند؛ اما من معتقد هستم که بحث قاتل از خانواده او جداست و خانواده او نباید مجازات شوند، زیرا این خانواده نیز در شرایط دشواری هستند.

خانواده آتنا خواهان دیدار با رئیس جمهور


وی درباره شغل پیشنهادی دولت به پدر آتنا، گفت: این مساله فعلا در حد پیشنهاد است. پدر آتنا معتقد است که تا زمان قصاص قاتل آتنا به هیچ شغلی مشغول نخواهد بود در حالی که وضعیت مالی آنها اسفناک است. بنا شده است که پدر آتنا در شرکت کشت و صنعت پارس یا مغان مشغول به فعالیت شود، اما ما درخواست داریم که پدر آتنا به صورت رسمی در یکی از این شرکت‌ها استخدام شود.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: خانواده آتنا بی‌صبرانه مشتاق دیدار با رئیس‌ جمهوری هستند.

شکایت از تتلو این هفته به ثبت می‌رسد


جباری در ادامه درباره شکایتی که از طرف خانواده اصلانی علیه امیرحسین مقصدلو معروف «تتلو» تنظیم شده است، گفت: شکایت از این خواننده این هفته به ثبت می‌رسد.

وی با بیان اینکه ما به چندین دلیل از تتلو شکایت کردیم، توضیح داد: یکی از مهم‌ترین دلایل این است که این فرد ادعای خلاف واقع کرده و گفته است که آتنا با توجه به اینکه به سن بلوغ رسیده، در روز حادثه حجاب نداشته و عشوه‌گری کرده است و مادر و پدر آتنا را متهم دانسته که اگر آنها حجاب فرزندشان را رعایت می‌کردند، آتنا مورد تعرض قرار نمی‌گرفت، این در حالی است که آتنا تنها 6 سال داشته و دارای حجاب مناسبی نیز بوده است.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا افزود: تتلو به زنان نگاه جنسیت‌گرایانه دارد و این درست نیست، یعنی وی به جای اینکه نیت عامل و مجرم را نشانه‌ بگیرد، این موضوع را به معلول و به جنس مونث تقلیل می‌دهد و جنس مونث را مورد هدف قرار می‌دهد.

جباری یادآور شد: افراد مشهور و سلبریتی‌ها به صرف اینکه مشهور هستند اجازه ندارند که درباره مسائل بسیار مهم اجتماعی که روح عمومی را جریحه‌دار کرده ادعاهای کارشناسانه کنند، بلکه در این موارد یک آسیب‌شناس و یا جرم‌شناس باید نظر کارشناسی خود را ارائه دهد.

بنیاد «آتنا» تشکیل می‌شود


وی در پایان از تشکیل بنیاد آتنا خبر داد و گفت: ما می‌خواهیم با تاسیس بنیاد آتنا از عزیزانی که اتفاقی همانند آتنا برایشان رخ می‌دهد حمایت کنیم، زیرا معتقد هستیم که باید به این مسائل در کشور بیشتر توجه شود که برای تحقق این هدف نیاز به همکاری خبرنگاران، روانشناسان، جامعه شناسان، هنرمندان و ... داریم.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱۴
تاشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
به نظر من روح و روان جامعه ما مریض است و تا فرهنگ اصیل ایرانی درست نشود این مسائل وجود دارد ... کاش پدر و مادر آتنا در این مورد صبر و بردباری پیشه کنند تا خدای نکرده زندگی فرزند دومشان خراب نشود .
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
امیدوارم این قاتل جانی به راحتی اعدام نشه . این حیوون باید سنگسار بشه . اعدام براش مرگ راحتیه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
حتما باید یکی رسانه ای بشه وضعیتش تا ی کمکی بهش بشه.مگه ما تو ی مملکلت اسلامی زندگی نمی کنیم.میدونید چقدر از این خانواده ها داریم تو این مملکت.چرا مسئولین خوابن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
بسه دیگه
چقدر کش میدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
استخدام. بنیاد. دیدار با رییس جمهور و کمکهای بلاعوض و...!!!!!!!! زرنگ تشریف دارن!!!
45
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
حالا چقدر این آنتا رو بوق و کرنا می زنید . صد تا مثل این تو کشور اتفاق افتاده هیشکی هم کتکش نگزید و خبرش هم از توی شهرستان بیرون نرفت . حالا این خبر یه ماهه تو کل کشور هی شده بعنوان خبر روز . ول کنید بابا . علت منتشر شدن این خبر در هروز بیشتر یک بازی سیاسی هست برای جلوگیری از تفرقه مخصوصا استان اردبیل و تبریز که مدام می خوان از ایران جدا بشن و به ترکیه یا آذربایجان ملحق بشن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
با شکایت از تتلو مسئله لوث خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
بي خيال . روزي اين همه جنايت در تهران رخ ميده هيشكي به هيشكي نيست حالا واسه يه مرحوم ميخان بنياد بسازن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
اصلا بهتر حالا که در حال انتخاب کابینه هستند یک پست وزارت یا معاونت ریاست جمهوری برای پدر آتنا در نظر بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
مسئله ی جنایتی که علیه این کودک مظلوم صورت گرفت به غایت دردناک است، بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند.
اما....
ابعاد این فاجعه بزرگ هر چقدر هم عظیم باشد در آن حدی نیست که یک کشور را تا به این حد مشغول خود کند. شاید عده ای جبهه بگیرند به این حرف، اما واقعیت همین است.
یک جوّ رسانه ای است در کشور که بعد از مدتی به فراموشی سپرده میشود.
مثال میزنم: مانند پلاسکو، مانند معدن زمستان یورت، مانند حادثه تروریستی مجلس.
آیا کسی پیگیر آن اتفاقات هست؟! هر کسی در این حادثه به نحوی به دنبال به دست آوردن منافع خود است، خبرنگاران به دنبال سوژه، دولتی ها به دنبال انحراف افکار از مشکلات عدیده کشور، و حتی پدر آن کودک به دنبال شغل رسمی و استخدامی.
نگاه منطقی و عقلانی را جایگزین نگاه جّوی و احساسی کنیم.
نگاه منطقی باعث پیشرفت یک کشور میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
اینهمه جنایت در این کشور اتفاق میافتد، بعد در فضای مجازی روی یک جنایت فقط زوم میکنند، واقعا عجیب است !!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
اقای محترم تو جای آن پدر بودی دنبال کار رسمی بودی ؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
فاجعه اسفناكي بود . . درست .. همه ناراحت شدن . . لازم هست ابعاد و علل بروز آن از نظر جامعه شناختي و روانشناسي بررسي گردد . . همه اينها درست . . . ولي اينكه امتيازاتي به پدر اين مقتول خارج از روال قانوني و صرفا بخاطر قتل دخترش داده بشه ، اصلا كار درست و اصولي نيست . . .
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
بچه را ساعت چهار بعد از ظهر در خیابان رها کرده اند
تازه الان از زمین و زمان طلب کارن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: