بازدید 4543

دیدار سفیر روسیه با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

عزم تهران و مسکو برای افزايش همکاری‌های راهبردي در ابعاد اقتصادی و امنیت منطقه
کد خبر: ۷۱۵۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷ 23 July 2017
در دیدار سفیر روسیه با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر تعميق همکاری‌های استراتژيك در عرصه‌های اقتصادی و امنیتي منطقه تأکید شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر محسن رضایی، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران صبح یکشنبه اول مردادماه با دکتر محسن رضایی، دیدار کرد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با راهبردی خواندن نگاه دو کشور، عزم و اراده دو ملت را در نگاه رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور روسیه متجلی دانست و افزود: نقش و جایگاه مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور روسیه در تقویت مناسبات و همکاری‌های دو کشور، مهم و اساسي بوده است.
 
 
دکتر محسن رضایی در ادامه با تأکید بر گسترش روابط ایران و روسیه گفت: باید تلاش کنیم تصمیم سازان دو کشور، این روابط را به‌منزله یک سرمایه ارزشمند دانسته و از تعمیق آن حمایت کنند. ما دولتمردان روسیه را افرادی مستقل و عاقل یافته‌ایم که در این سال‌ها در برابر فشارهای آمریکا، مقاومت کرده‌اند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بر لزوم توسعه همکاری‌های استراتژيك ایران و روسیه در موضوعات اقتصادی، سياسي و امنيتي در عراق و سوریه تأکید کرد و گفت: ما و روسيه تحریم هستیم و می‌توانیم از این تحریم‌ها با همکاری هم یک فرصت تاریخی بسازیم و از بازارهای مشترک ایران، روسیه در منطقه برای سرمایه‌گذاری و مبادلات اقتصادی بهره ببریم.

در ادامه سفیر روسیه با تشکر از مواضع دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با نظرات شما را به مسكو منتقل خواهم كرد. وي افزود: در هنگام سفر آقای پوتین به ایران و دیدارش با مقام معظم رهبری، شاهد روابط گرم و توام با احترام سران دو کشور بودم. نشست همکاری‌های روسیه، ایران و ترکیه در موضوع سوریه به‌زودی برگزار خواهد شد و همچنین چهاردهمین نشست مشترک اقتصادی ایران و روسیه نیز در شرف تشکیل است. 
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی