بازدید 35001
سیر تا پیاز پرداخت تسهیلات به مدیران و کارکنان بانک ها؛
بحث جنجالی پیرامون وام مدیران و کارکنان بانک ها بعد از حقوق های نجومی مطرح شد؛ جایی که رسانه ها و مردم مطلع شدند، بانک ها از منابع قرض الحسنه استفاده می کنند و به کارمندان خود وام می دهند. بعد از این ماجرا در چندین نوبت سعی شد تا اوضاع وام های پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها به لحاظ مبلغ، منبع و نرخ سود توسط مسئولین مربوطه به سامان شود.
کد خبر: ۷۱۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳ 12 July 2017
بحث جنجالی پیرامون وام مدیران و کارکنان بانک ها بعد از حقوق های نجومی مطرح شد؛ جایی که رسانه ها و مردم مطلع شدند، بانک ها از منابع قرض الحسنه استفاده می کنند و به کارمندان خود وام می دهند. بعد از این ماجرا در چندین نوبت سعی شد تا اوضاع وام های پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها به لحاظ مبلغ، منبع و نرخ سود توسط مسئولین مربوطه به سامان شود.

به گزارش تابناک اقتصادی، پس از جنجال حقوق ها نجومی، خبر دیگری در رسانه ها منتشر شد که مردم را بیش از پیش ناراحت کرد. خبری که در هیاهوی حقوق های نجومی منتشر شد، مربوط به وام هایی بود که بانک ها به مدیران و کارکنان خود می دادند. درست در زمانی که بانک ها اعلام می کردند، منابع لازم را جهت پرداخت وام های ازدواج ندارند، اسناد و مدارکی رو شد که مشخص بود بانک ها از منابع قرض الحسنه استفاده کرده و به مدیران و کارکنان خود وام می دهند؛ هر چند پس از انتشار این ماجرا، کارکنان بانک ها بر این باور بودند که قربانی حقوق های نجومی شده اند؛ اما این واقعیتی بود که رسانه ها آن را منتشر کردند. مسئولین مربوطه نیز برای اینکه بتوانند جلوی این بحران را بگیرند شروع به مصاحبه و دادن وعده هایی جهت بسامان نمودن اوضاع وام های پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها کردند.

داستان «پرداخت وام ها به مدیران و کارکنان بانک ها» از زمانی آغاز شد که مجلس و دولت بر سر افزایش میزان وام ازدواج از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان با یکدیگر به مشکل خوردند. دولت معتقد بود که بانک ها منابع کافی جهت پرداخت این تسهیلات را ندارند و نمایندگان مجلس گفتند که بانک ها به جای پرداخت تسهیلات کلان به کارمندان خود با سود کم، به مردم وام ازدواج بدهند.

این شروع ماجرا بود و رسانه ها بعد از این جریان، تلاش کردند به بررسی میزان وام ها و تسهیلات پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها بپردازند و در جریان همین بررسی ها مشخص شد که حرف نمایندگان مجلس درست بوده و بانک ها از منابع قرض الحسنه جهت پرداخت تسهیلات به مدیران و کارمندان خود استفاده کرده اند.

نخستین واکنش به این ماجرا در تیر ماه 95 توسط علی طیب نیا وزیر اقتصاد نشان داده شد. طیب نیا در راستای ساماندهی به پرداختی های نامتعارف به مدیران ارشد بخشنامه ای را صادر نمود که در آن محدودیت های جدید برای پرداخت تسهیلات بانکی به مدیران ارشد 15 سازمان، بانک و شرکت دولتی در نظر گرفته شده بود.

وی در یازده تیرماه 95 پیرامون این بخشنامه توضیح داد: در گذشته وام به صورت قرض الحسنه پرداخت می شد و برای آن هم سقفی وجود نداشت و همین باعث شده بود که یکسری پرداخت های نامتعارف وجود داشته باشد. به همین دلیل، اکنون دولت مصوبه ای داشته که به موجب آن امکان اعطای تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه به مدیران و مسئولان سیستم بانکی و شرکت های دولتی وجود نداشته باشد.

طیب نیا افزود: کمیته ای را مسئول تعیین سقف تسهیلات و نرخ سود کرده ایم که قاعدتاً پرداخت تسهیلات از محل قرض الحسنه نخواهد بود.

حسین قضاوی، معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی نیز که در گفت وگوی بخش خبری 14 سیما در 12 تیر 95 حضور یافته بود درباره این بخشنامه توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: بنا بر این بخشنامه، سقف تسهیلات رفاهی و وام هایی که به کارکنان بانک ها و بیمه و سایر شرکت های دولتی پرداخت می شد، از این پس باید در کارگروهی مرکب از وزیر امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کل بانک مرکزی برسد؛ همچنین نرخ این تسهیلات نیز باید از سوی شورای پول و اعتبار تعیین شود.

مدتی بعد از این واکنش ها فرشاد حیدری معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد که طبق مقررات جدید، پرداخت تسهیلات به کارکنان بانک‌ ها از محل منابع قرض‌الحسنه ممنوع شده است و بانک ‌ها موظفند هر گونه تسهیلاتی به کارکنان خود را از محل منابع داخلی خود بپردازند.

تقریبا دو ماه بعد از واکنش های وزیر اقتصاد و معاون نظارت بانک مرکزی یعنی در 15 شهریور 95، خبری در رسانه ها منتشر شد که در آن عنوان شده بود، منابع آگاه بانکی بیان نموده اند که به زودی  بخشنامه ای در رابطه با نحوه تسهیلات دهی به کارکنان و مدیران عامل بانک ها تنظیم و به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد.

منابع آگاه بانکی به ایسنا گفتند، سقف تسهیلاتی که یک بانک می ‌تواند به مدیران و کارکنان خود پرداخت کند، نخست ۲۵۲ میلیون تومان تعیین شده بود که در نهایت تصمیم ‌گیری شد، این رقم به ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یابد. این در حالی است که پیش از این، سقفی برای تسهیلات دهی وجود نداشت و در چند حوزه از جمله مسکن، جعاله، خودرو و ... امکان دریافت تسهیلات از سوی کارکنان بانک ‌ها وجود داشت. در عین حال که قرار است سود پرداختی به مجموعه این تسهیلات حدود ۱۰ درصد باشد و این در حالی است که پیشتر کارکنان بانک ‌ها تسهیلات را با سود هفت درصد و از منابع قرض‌الحسنه دریافت می‌ کردند.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز در چهارم مهر 95 پیرامون این بخشنامه عنوان نمود که حداکثر تسهیلاتی که در مقطع کنونی می توان به کارکنان بانک تخصیص داد در حد 250 میلیون تومان است و بیش از این امکان پرداخت وجود ندارد چون وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به شرایطی بهتر از این دست پیدا نکردند.

در 15 آبان 95 حسین قضاوی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم پیرامون اینکه آیا سقف تسهیلات به مدیران و کارکنان بانک همان 250 تومان است، گفت: نه، عدد آن کمتر از 250 میلیون تومان است! و ادامه داد: قبلاً معیاری که برای پرداخت تسهیلات به کارمندان وجود داشت، چهل برابر حقوق بود. منتهی این چهل برابر حقوق سقف نداشت و برای عضو هیأت مدیره و مدیرعامل که حقوقش فرضاً 8 میلیون تومان باشد، چهل برابر غیرمتعارف بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برای اینکه وام ها غیرمتعارف نباشد، علاوه بر معیار 40 برابر حقوق سقفی در نظر گرفته شده که تسهیلات پرداختی از آن سقف نباید بیشتر باشد.

آخرین تلاش سال 95 برای جلوگیری از تسهیلات دهی غیرمتعارف نیز به لایحه برنامه ششم توسعه بازمی گردد. در تبصره 2 ماده 35 لایحه برنامه ششم توسعه آمده بود: کارکنان و مدیران و اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل بانک‌ ها و مؤسسات مالی و اعتباری و صندوق ‌های وابسته به دستگاه ‌های موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری می‌ توانند در طول دوران خدمت صرفاً درحدی که سایر کارکنان دولت از تسهیلات ازدواج، مسکن و تعمیر مسکن استفاده می‌ کنند از تسهیلات ضروری برخوردار شوند. البته این تبصره توسط نمایندگان مجلس بنا به دلایل مختلفی حذف شد!

به هر صورت این مجموعه صحبت هایی بود که مسئولان مربوطه پیرامون تسهیلات دهی به مدیران و کارکنان در سال گذشته انجام دادند و آنچه از لابلای این صحبت ها می توان به آن رسید، این است که اولاً سقف این تسهیلات در دوران خدمت کارکنان و مدیران بانک ها نباید بیشتر از 250 میلیون تومان باشد. دوم آنکه پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه خلاف قانون بوده و بانک ها باید از منابع خود اقدام به دادن تسهیلات به کارکنان و مدیران خود کنند و سوم اینکه نرخ سود این تسهیلات باید 10 درصد در نظر گرفته شود و کمتر از این نرخ تخلف محسوب می شود.

پیرامون بحث نظارتی نیز باید بانک مرکزی به نحوه تسهیلات دهی بانک ها به کارمندان و مدیران بانک ها از طریق صورت های مالی ارائه شده نظارت داشته باشد.

گفتنی است، با بررسی صورت های مالی سال 95 بانک ها تنها چند بانک از جمله بانک خاورمیانه، تجارت و انصار اقدام به شفاف سازی تسهیلات پرداختی به مدیران خود کرده اند که جای بسی خوشحالی است و باقی بانک ها را نیز باید بانک مرکزی پیگیر باشد تا این موارد در صورت های مالی آن ها قید شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳۹
انتشار یافته: ۴۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
پس فک کردین از کجا ی کارمند جز بانک چهار پنجتا خونه میخره سفرای خارجش فراووونه؟؟ وای به حال مدیران اون بانک هاا. اونا چه حالی میکنن. منابع قرض الحسنه رو 40 ساله برای خودشون مصادره کردن.
پاسخ ها
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دقیقا ....تازه فهمیدا چهل ساله که از منابع قرض الحسنه بدون اینکه مردم بیچاره بدونن کجا جهت انجام امور خیر پول میزارن به کارمندان مظلوووووم بانک وام کم بهره میدن ..
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دوستان
بنده در جریان وام های کارمندی بانکها هستم وام مسکن وجعاله میگیرن ازکمترینش که 120 میلیون تا بیشتر اون هم با اقساط 300 ماهه میدونی یعنی چی من که دربه در دنبال یه وام پنج میلیونی طی ده قسط میگردم میدنم یعنی چی .........
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
چرا نظر من رو نمیزارید ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
آنوقت هنوز معوقعه فروردین ماه مستمری بگیران تامین اجتماعی رو که قرار بود خرداد بدهند پرداخت نمیکنند و فقط وعده سرکاری میدهند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
هيچ وقت به کارکنان بانکها وام جعاله يا خودرو با نرخ کارمزد قرض‌الحسنه داده نشده لطفا با اغراض سياسي با مساله برخورد و شايعه پراکني نکنيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
باشه، تو خوبی
آلیانز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
عجب سقف تسهیلاتی 250 میلیون تومان ناقابل. ای والله
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
فقط چسبيديم به بانكها واين امرباعث شده ازجاهايي ديگه غافل شويم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
آفرین
arad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
با سلام
من کارمند بانک با سابقه 15 ساله هستم
دست مجلس درد نکنه
من کل وامم شامل وام مسکن ضروری و غیره 110 تومن با نرخ 12 درصد بوده که با توجه به اینکه بخش اصلی این وام مسکن و بلند مدت هست و در آینده سود ها پایین میاد این نرخ خیلی هم کم نیست
و یک وام 15 تومنی خودرو با نرخ 20 درصد دارم
ایشاله به ما هم 250 تومن وام بدن
این موضوع مطرح شد که مردم ساده ما رو سر کار بزارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دو تا برادر های من در دو بانک جدا کار میکنن و کلی ملک املاک دارن ماشااله وضعشون توپ. هیچ شغل دیگه ای هم ندارن. اهل زد و بند هم نیستن. فیش حقوقیشون پیش فرض جای 14 نوع وام داره.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
به کی بگیم، به که شکایت ببریم که این بانکها خون مردم رو تو شیشه کرده. حالا هم همگی ورشکسته شدند.
پاسخ ها
آلیانز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
سلام بر دوست گرامی
عزیز من قرار نیست به کسی چیزی بگی تنها راه حل ممکن اینه که پول و سرمایه ت را به این بانکها ندی. به همین سادگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
واقعا همینه بانکداریمون شبه ربا هستش متأسفانه من وام 26% گرفتم و حساب کردم سه ساله 38% دارم پس می دهم متأسفانه تو مملکت ما تبصره زیاده و قانون شفاف نیستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
ما باید می رفتیم آبدارچی بانک می شدیم بجای مهندس صنعت
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
ما که تو بانک خصوصی هستیم کلی ازمون کار میکشن وام خاصی هم نداریم حقوقمون هم یک سوم بانک های دولتیه کارمند بانک دولتی بودن نعمته کار کم احترام به مشتری معنی نداره و وام های با اقساط ناچیز همه بانک ها رو با هم یکی نکنین.
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
کاش به همین ختم می شد. از زمانی که دستگاه های نوبت دهی ئارد بانک ها شده اند شاید ظاهرش این باشد که مردم روی صندلی های می نشینند و منتظر نوبت خود می شوند. اما می توان گفت در همه بانک هایی که رفته ام، نوبت دریافت می کنی، بعد از مجموع باجه ها (بسته به بانک) عملا یک یا دو نفر سرویس می دهند آنهم هر وقت دلشان خواست دکمه اعلام نوبت نفر بعدی را فشار دهند. بقیه باجه ها هم هر از گاهی یک نفر می آید و پشت آن می نشیند و بی اعتنا به صف مردم به دنبال کای یا گفتگو با همکارانش می رود. و تا اعتراض می کنیم، می گویند «آقا نوبتتان نشده بفرمایید بنشینید». مدیران بانک هم که از بس با کارکنان خود خودمانی شده اند، کارکنان برایشان تره هم خرد نمی کنند. با پول مردم به خود مردم پز می دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
اینکه باید به مشتری احترام گذاشت و مشاری مداری کرد شکی توش نیست ولی واقعا ممکنه هر باجه برای یک کار خاص باشه مثلا بجه کلر که بدون صف میری کارت رو انجام می دی
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
سلام علیکم
بالا ترین راندمان کاری مربوط به کارمندان بانکها ست
انواع استرس ها فشاری کاری بالا بی حرمتی ها را باید تحمل
کرد حقوق بانک پایین است تنها مزیتش وام آن است که آن را هم بعضی ها چشم ندارند ما را با یک عده تن پرور در سایر ادارات مقایسه میکنند بروید حقوق جاهای دیگر را انتشار دهید گیر دادید به چهار تا کارمند مظلوم که از همه طرف مورد هجمه قرار گرفته وهی پناهی هم ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
خیلی خندیدم، با مزه بود. بالاترین راندمان کاری؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
الان ديگه با پرداختهاي موبايلي اينترنتي كار صندوق دارا خيلي كم شده!!
صندوقدارها قبلا خيلي كارشون زياد و پراسترس بود
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
آقایون نشستند زیر کولر دارند پول می شمارند و از راندمان کاری حرف می زنند در حالیکه مهندسین بخش خصوصی با وجود کار سنگین و با حقوقی در حد قانون کار، حقوق های معوقه دارند
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دوست عزیز بیشترین زیرمیزی ها وپاداشهای آخرسال رو هم کارمندان میگیرن دو هفته مونده به آخرسال برو ببین چه پاکت هایی میگیرن ...واقعا مضلوم هستن .خخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
جدا کار سختی دارند من بشخصه حوصله فهماندن مسائل سخت بانکی و به مشتری ها ندارم. خسته نباشید
بعدش هم ما مردم چرا به جون هم می افتیم؟! کرایه تاکسی گرون میشه با راننده دعوا می کنیم! مدیران ارشد بانک ها به دلیل ضعف قوانین وام کلان میگیرن به کارمند بانک گیر می دیم؟!
کاش از مردم ایران این همه شور و احساسات و بگیرن و بجاش صبر و عقل بدن
بانک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
سلام جون مادرجان بیخیاا کارمندی بانک بشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
سلام علیکم
چرا نظر مرا چاپ نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
چرا ۲۵۰ میلیون و چرا چرا ده درصد؟
منابع موجود در بانکها متعلق به مردم است و کارمندان بانک در ازای خدمات خود حقوق دریافت میکنند. اعطای چنین وامهایی به کارمندان بدون رضایت دارندگان حساب خلاف شرع می باشد.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
سلام علیکم
چرا نظر مرا انعکاس نمیدهید میدانیستم حرف حق را منتشر نمیکنید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
یه توجهی هم به کارانه های میلیارد ی پزشکان بفرمایید_ لطفا"
آخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
من کارمند بانک ملی می شناسم که با مدرک دیپلم استخدام شد و بعدها مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم از دانشگاه آزاد گرفت در عرض ده سال الان چند خونه و ماشین داره
شاید سرمایه اش حداقل سه چهار میلیارد باشد
اون وقت ما رفتم تمام عمر خود را روی درس خواندن گذاشتم استاد دانشگاه شدیم با حقوق سه میلیون بعد از 15 سال یه خونه مسکن مهر و یه پراید داریم
واقعا این عدالته
خودتان قضاوت کنید
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
عزیزم شما استاد دانشگاهی ؟ وای به حال دانشجوهات
میدونی حقوق کارمند بانک چقدره ؟ از جنابعالی کمتر
میدونی هرروز ممکنته یکی مثل شما پول زیادی ببره وبگه خوب مال دولته و کارمند بانک ازجیبش بذاره
میدونی استرس پول کم آوردن هروز یعنی چه ؟
میدونی همه از مقامات دولتی تا قاضی وغیره اولین کسی رو که میبینن ومتهم میکنن کارمند بانکه
تو کدوم اداره رفتی بیشتر از بانک بهت احترام گذاشتن اصلا تو ادرات دیگه جواب سلامت رومیدن ؟
برو بیمارستان ، داروخانه ، اداره آب و ...
یه برگه چسبوندن به دیوار که مجازات توهین به پرسنل فلان است وفلان و....- ولی توبانک منشور حقوق مشتری و اخلاق حرفه ای چسبوندن .
مردم عزیز ایران رو با اهداف مشخصی به کارکنان بانکها بدبین کردن ولی بدونین زندگی کارمند بانک فقط با همین وامها میچرخه واگر این وامها نباشه کسی هم تو بانک نمیمونه . من با 24 سال سابقه کل دریافتی ام سه میلیون تومن هست و خالص دریافتی ام یک میلیون و دویست هزار تومان
هرکی آروزی جایمارو داره بسم اله بدون قید وشرط جامون روعوض میکنیم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
بازنشسته بانک ملی هستم باسن نزدیک 60 سال اگه دوجای دیگه کارنکنم امورات نمی گذره . من نمیدونم ازکدام حقوق نجومی ویاوام های کلان حرف می زنید . ماکه رانت خوارنیستیم . اونایی که با امکانات بانک ویا تسهیلات بانک ها به جایی می رسن همون معلوم الحال ها هستند که سما هم می شناسین . قضاوت بد نکین و منطقی وباوجدان باشین..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
واقعا خسته نباشند با این کم کردن وام ما واسه یه وام 10 میلیونی 23 درصد سه ماه میدویم بعد اینا وامشون کم شده شده 250 میلیون 12 درصد ؟؟؟؟؟!!!!!
پاسخ ها
علی
| Bangladesh |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
این حرفها چیه قربون شکلت چرا این همه شلوغش می کنی . مگه اون وامها رو به شما میدن که هر موقع کم اوردی جاش بذاری . تازه مگه شما هر روز باید کم بیاری که این حرفها رو میزنی . تا حالا چند نفر از کارمندان بانک به خاطر کم اوردن به زندان رفتن . یه جوری قلم فرسایی می کنی انگار که مردم از پشت کوه اومدن . می دونی چند صد هزار نفر لیسانس و فوق لیسانس بیکار آرزوشونه توی همین بانکهایی که شما توش کار مکنید استخدام بشن .پس زیاد ناز نکن برو بشین پشت میزت نفر بعدی رو صدا بزن .آفرین گلم.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
دوست من کارمند بانک است. دیروز تقاضای مرخصی برای مسافرت به شمال داده، امروز مبلغ 800 هزار تومان کمک هزینه سفر براش واریز کردند. جالب اینجاست که به من میگه ، فکر می کنن به "گدا" پول میدن، 800 تومان را میخام در مسافرت چیکار کنم !!!!؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
وقتی سایر ادارات پنج شنبه ها تعطیل هستند کارمندان بانک سر کار وقتی ساعت ۲ونیم درب کشو قفل میکنی با خیال راحت میری منزل ولی کارمند بانک از ساعت ۷صبح میاد تا ۷ ،۸ شب در بانک میماند در طول مدت زمان هم که در بانک هست یک ثانیه استراحت نداره بقیه ادارات همش بیکار هستند مردم رو الاف میکنند کارمند بانک حقش هستش وام بگیره با نرخ پایین ما کارمندان بانک نوکر کسی نیستیم بیشتر کار کنیم ولی حقوق اندازه بقیه بگیریم ما بیشتر کار میکنیم
بیشتر هم باید حقوق بگیریم مجلس و دولت پنج شنبه رو تعطیل کنه وام نمیخایم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
شما از کار نیروگاهها اصلا خبر داری. با بیست سال کار فنی و شیفت کنار لوله های بخار 540 درجه کلی استرس و گرفتاری واسه پایداری شبکه که شما زیر باد کولر 250 میلیون وام ده درصد بگیری تا به من ماهی 1500 بدن بدون هیچی. نه خونه دارم نه ماشین. لیسانس فنی. چقدر توقعتون بالاست
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
کارمند بانک از همه بیشتر کار میکنه پنج شنبه هم سر کار ه حق ش هست خوب حقوق بگیره وام هم بگیره من کارمند بانک هستم حاضرم پنج شنبه نیام وام همنمیخام وام به چه دردی میخوره همش بدهکاری هستش .کارمند بقیه ادارات پنج شنبه لم میده کنار خانواده راحت من کارمند بانک اولا ساعت ۷ صبح در بانک باشم پنج شنبه هم باید برم سر کار
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
سایت تابناک لطفا یک مقاله تحلیلی هم بنویس چرا کارمندان بانک ها باید پنج شنبه ها برن سر کار همش از مزایای بانک ها ننویس درد دل کارمندان بانک ها رو هم پوشش بده همش تخریب نکن ما هم عضو همین جامعه هستیم چرا باید پنج شنبه بریم سر کار ما هم دوستداریم کنار خانواده باشیم پنج شنبه ها ما هم دوست داریم در هفته دو روز تعطیل باشیم با خانواده مسافرت بریم به پدر و مادرمان سر بزنیم
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
والله اکثر کارمندای بانک بعد از چند سال چند تا خونه چند تا ماشین دارن اونهم در نقاط بالای شهر دوستان بانکی دیگه مظلوم نمایی نکن وضعشون از بقیه کارمندای دولتی بهتره . البته وضع دیگر کارمندای دولتی هم بد نیست وضع اکثرشوون خوبه . بیچاره کسایی که تو بخشش خصوصی هستند . تو این مملکت اگر یک استاد دانشگاه با مدرک دکترا و یک کارمند بانک با مدرک لیسانس هر دو یک روز استخدام بشن بعد 10 سال وضع کارمند بانک از استاد خیلی بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
کارمندان بانک مظلوم نمایی نکنند ..کار کار است قبول کردی سختی کار را با همین حقوق .....قرار نیست از جیب مردم سختی کار تو را به پردازند ..این پول حرام است ..اگر مسلمانی ... باداورده رااخر باد می برد ..کار تو سخت تر از 1500 متر زیر زمین بدون اکسیزن کار کردن .....در کورهها ی اجر پزی و اهن و فولاد . در هوای 50 درجه با هوای کوره 150 درجه . یک اموزگار سر وکله زدن با 50 بچه در یک کلاس یا یک استاد دانشگاه سر وکله زدن با دانشجویان .....ان موقع بدون وام حقوق یک میلیون پانصد تومان . بدون هیچ رفاهیاتی البته شما در هر 3 ماه تقسیم سود ناشی از زیادی پولها و خرج ومخارج مدرسه فرزندانتان و از خوابار گرفته تا خرج دارو ودرمان وووووووووووو پس از سختی کار ننالید ......پول بیخودی می گیرد . این پول مردم است باید به مردم برگردد . اگر مسلمانی .حرام است .........اگر کافری دور از اخلاق است ..لطفا این نظر را هم بگذارید خواهشا ..........................
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
برادر خانم بنده از پرسنل بانک... است. شش ماه پس از ورود به بانک یک منزل سه خوابه خرید. اطمینان دارم هیچ پس اندازی هم از قبل نداشت.
انواع وامهای سه ساله پنج ساله و ده ساله با باز پرداخت دراز مدت.
آیا در ایران کارمند بانکی هست که مستأجر باشه؟
مسلماً خیر.
ببینید با پول این ملت سیاه بخت چه کارها که نمی کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
دولت وبانک هم به خاطر روشدن دست بانک ازنظراستفاده ازمنابع قرض الحسنه انتقام خوبی ازمردم گرفتن ,به این ترتیب که دولت به اداره هاگفت برای ضمانت وام فقط اقوام درجه یک رومشمول کنندوبانک هم گفت فقط ضمانت کارمندرسمی باتعهدکسرازحقوق مورد قبول است.به این ترتیب درصدبسیاربالایی از دایره شمول وام گیرندگان روخارج کردند.بانکهامصداق این ضرب المثل شدندکه در دیگی که برای من نمی جوشه سر.....بجوشه
بانکي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
شايد کارمندان قديمي بانکها شرايطشون خوب باشه ولي والا منم کارمند بانکم با حدود 10 سال سابقه. ازين خبرا نيست بخدا. من و همسرم کارمنديم دو تايي ، يه خونه فسقلي خريديم.
ولي بازنشسته بانکها وضعشون خيلي خوبه. خوش به حالشون
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
والا چرا به کارمتدای بانک گیر دادین سوهر من کارمند بانک ملیه با بیست سال سابقه یه خونه داریم بدرد نخور ونم داشت الات تخریب کردیم که بسازیم با این گرونی هرچی میکنیم نمیرسیم بعد از ۷ صبح سره کارن ساعت چهار یا پنج واسه ناهار میان دیگه دوست ندارن ناهارم بخورن دردسر ارباب رجوع و کم آوردن پول و که باید از جبیب کارمندا تامبن بشه وام میدم خوبه ولی حقوفشون کمه همش واسه قسط میره سوهر من آدم با خدا وحالا خوره میگه اگر ه دقیقه از کارم بدزدم یا با ارباب رجوع خوب رفتار نکنیم پولی که مبگیرم حلال نیست تاز من یه بچه دارم با بیماری سلیاک خرجش خیلی بالاست مخثوصا با این گرونی نون میخرم چهار هزار.ماکارونی میخرم ۲۲ هرار تاره اگه باسه خارجی باید بگیرم ایرانی خوب نیست کارمند بانک مشکلات خودشو داره همیشه هم در رفاه نیست جونش هم در خطراست بیستر مواقع شوهر من تا شب سره کاره انصاف داسته باشید
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
واقعا پولی که کارمندان بانک می گیرن اصلا منطقی نیست. به خدا با فوق لیسانس رشته فنی از بهترین دانشگاه این کشور توی یه شرکت خصوصی کار می کنم وه به عنوان کارگر شناخته می شم با 16 سال سابقه کار 3 میلیون حقوق می گیرم. تنها داراییم یه پراید قراضه اس با یه پول رهن خونه. اون موقع برادر دیپلمم که 5 ساله کارمند بانک شده خونه خریده و ماشین ... این کجاش انصافه
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
مردم به نیت کار خیر وجوه قرض الحسنه در بانک می گذارند پرداخت آن به کارمندان بانک تحت عنوان وام مسکن و .... واقعاض جای تامل دارد !!!!!!!!!
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
خب می خواستید خودتون کارمند بانک بشید راه برا همه باز بوده . خیلی هاتون نه توانش رو داشتید نه تحصیلات و نه امکان قبولی تو آزمون ورودی و مصاحبه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید