نتیجۀ یک پژوهش آماری ثابت کرد که از زمان اعلام موجودیت داعش تاکنون، ۵۱ عملیات تروریستی در کشورهای غربی و آمریکا صورت گرفته که ۳۹۵ کشته و ۱۵۴۹ زخمی داشته است.
کد خبر: ۷۰۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۰ 02 July 2017
 نتیجۀ یک پژوهش آماری ثابت کرد که از زمان اعلام موجودیت داعش تاکنون، ۵۱ عملیات تروریستی در کشورهای غربی و آمریکا صورت گرفته که ۳۹۵ کشته و ۱۵۴۹ زخمی داشته است.

به گزارش العالم، بر اساس این پژوهش آماری، 18 درصد از تروریست، خارجی بودند و تنها 8 درصد از عملیات، به دستور مستقیم داعش صورت گرفته است.

در این پژوهش آماری که موضوع آن، عملیات تروریستی در غرب است، تاکید شده است که اکثر تروریست ها در اروپا و آمریکا، نزدیک به سی سال سن دارند و به سبب ارتکاب تخلفاتی بی ارتباط به داعش، پروندۀ جنایی داشتند.

بر پایۀ این پژوهش، از زمان اعلام خلافت داعش در ژوئن 2014 تاکنون، 51 عملیات تروریستی در 8 کشور غربی اتفاق افتاده است.

این پژوهش آماری، توسط دانشگاه جورج واشنگتنِ آمریکا، بنیاد مطالعات سیاست بین المللی ایتالیا و مرکز "ای.سی.سی.تی" برای مبارزه با تروریسم در لاهه تهیه شده است.

در این پژوهش آماری تاکید شده است که فرانسه، بیش از سایر کشورهای غربی، مقصد این عملیات تروریستی بوده است و 17 عملیات تروریستی در این کشور اتفاق افتاده است. پس از آن آمریکا با 16 مورد عملیات تروریستی و سپس آلمان با 7 مورد عملیات تروریستی قرار دارند. این عملیات، توسط 65 تروریست صورت گرفتند.

شمار افرادی که مقامات قضایی، پیش از ارتکاب جرم، آن ها را می شناختند، بالغ بر 82 درصد بود که از این تعداد، 57 درصد، سوء پیشینۀ قضایی داشتند و از میان آن ها، 18 درصد، قبل از ارتکاب جنایت، زندانی شده بودند. از این تعداد تروریست، 43 نفر، کشته و 21 نفر بازداشت شدند و یک نفر نیز موفق به فرار شد.

کم سن و سال ترینِ این تروریست ها، پسری 15 ساله بود و سالمندترینِ آن ها شخصی 52 ساله بود و به این ترتیب، میانگین سنی این تروریست ها 27 سال و سه ماه است. دو تن از این تروریست ها، زن بودند.

این پژوهش حکایت از آن دارد که 73 درصد از مهاجمان، دارای شناسنامه کشوری بودند که ضد آن مرتکب عملیات تروریستی شدند و 14 درصد از مهاجمان، دارای مجوز اقامت بودند و 5 درصد نیز پناه جو یا پناهنده بودند. از این تعداد، 6 درصد، به صورت غیرقانونی در کشورهای محل انفجار حضور داشتند و تعدادی از آن ها در انتظار اخراج از این کشور بودند.

در این پژوهش آماری خاطر نشان شده است که تنها 18 درصد از مهاجمان، خارجی بودند و 8 درصد از حملات به دستور مستقیم داعش صورت گرفته است.

این پژوهش همچنین تاکید می کند که 66 درصد از تروریست ها با داعش تماس داشتند و بقیه، کسانی بودند که خودسرانه مرتکب جنایت شدند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: