کد خبر: ۷۰۴۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵ 17 June 2017
بر اساس نتایج گزارشهای تحلیلی یک مرکز استخراج‌کننده اطلاعات، میانگین مصرف روزانه اینترنت از ۴۸ دقیقه در سال ۲۰۰۹ به ۱۶۴ دقیقه در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید در حالیکه میزان تماشای تلویزیون ۲۴ دقیقه کاهش خواهد یافت.

به گزارش پویا، تحقیقات جدید مرکز زِنیس که یکی از برندهای استخراج کننده اطلاعات و پیش‌بینیهای تحقیقاتی است، نشان می‌دهد که شکاف بین تعداد تماشاگران تلویزیون و کاربران اینترنت در حال تغییر رویه است به گونه‌ای که تا سال 2019 این فاصله به هفت دقیقه (فاصله میان میزان تماشای تلویزیون و استفاده از اینترنت) می‌رسد.

با وجود اینکه برودکست (پخش یک طرفه تلویزیون) همچنان بزرگترین رسانه مصرفی کاربران دنیا است و به شکل میانگین روزانه 170 دقیقه از خود را پای آن صرف می‌کنند در حالیکه مصرف اینترنت 140 دقیقه در روز برای کاربران است اما این روند در حال معکوس شدن است.

این گزارش تحلیلی می‌افزاید که روند تماشای تلویزیون به نسبت هفت سال گذشته با افت 13 درصدی مواجه شده اما با این حال 69 درصد مصرف جهانی رسانه را در سال 2017 همچنان در دست خواهد داشت.

مردم دنیا همچنان 316 دقیقه از وقت روزانه خود را صرف تماشای تلویزیون، شنیدن رادیو، مطالعه روزنامه‌ها و مجله‌ها، حضور در سالنهای سینما و گشت‌وگذار در میان تبلیغاتی محیطی می‌کنند؛ این میزان صرف وقت برای رسانه‌های سنتی در سال 2010 حدود 364 دقیقه بود.

از سویی دیگر، میانگین نرخ مصرف اینترنت موبایل همسو با رشد ابزارها و زیرساختهای ارتباطی، طی سالهای 2010 تا 2016 افزایش داشته و به رشد سالانه 44 درصد رسیده است.

همچنین پیش‌بینی شده که استفاده از اینترنت موبایل 26 درصد مصارف جهانی رسانه را به خود اختصاص دهد؛ این نرخ در سال 2019 حدود 19 درصد بود.

پیش‌بینیها حاکی از آن است که میزان مصرف روزانه اینترنت توسط کاربران فضای مجازی در سال 2018 به 157 دقیقه و تماشای روزانه تلویزیون نیز به 164 دقیقه می‌رسد.

این شاخصها در سال 2009 به ترتیب 48 و 188 دقیقه بود که حاکی از مرگ تدریجی تلویزیون و جایگزینی آن با اینترنت است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین