فوری؛
مجلس سنای آمریکا لحظاتی پیش با اکثریت قاطع آرا، قانون «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را تصویب کرد.این قانون علاوه بر آنکه اشخاص و شرکت‌های مرتبط با برنامه موشکی ایران را در معرض تحریم قرار می‌دهد، به رئیس جمهور آمریکا نیز اجازه می‌دهد به بهانه حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند.
کد خبر: ۷۰۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲ 15 June 2017
مجلس سنای آمریکا لحظاتی پیش با اکثریت قاطع آرا، قانون «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را تصویب کرد.

به گزارش تابناک، این قانون علاوه بر آنکه اشخاص و شرکت‌های مرتبط با برنامه موشکی ایران را در معرض تحریم قرار می‌دهد، به رئیس جمهور آمریکا نیز اجازه می‌دهد به بهانه حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند.
 
نمایندگان مجلس سنای آمریکا از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کمیته‌های بانکداری و روابط خارجی حدود یک هفته است که درباره اصلاحیه طرح تحریم‌های ایران مذاکره می‌کنند. در این طرح همچنین تحریم‌هایی علیه روسیه با اتهام دخالت این کشور در انتخابات آمریکا، الحاق کریمه و حمایت مسکو از سوریه گنجانده شده است.
 
«برنی سندرز» و «راند پال»، دو سناتوری بودند که به طرح تحریم‌های ایران و روسیه رأی مخالف دادند.

این طرح دو متمم الحاقی داشت که متمم اول را مجلس سنای آمریکا با ۹۴ رای موافق و شش رای مخالف تصویب کرد. این متمم توسط بن کاردین نماینده دموکرات ارائه شد. دومین متمم الحاقی  نیز به طرح تحریم‌های ایران و روسیه هم به تصویب سناتورهای آمریکایی رسید.

 بر اساس متممی که سناتور بن کاردین از ایالت مریلند، برای طرح جامع تحریم‌های ایران ارائه کرده است، سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) از تحریم های جدید ایران و روسیه معاف خواهد بود.

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا در جلسه روز دوشنبه این مجلس اعلام کرد: نمایندگان سنا در حال مذاکراه برای وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه هستند.