کد خبر: ۷۰۳۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۰ 14 June 2017
مدیر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از ساماندهی سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: تفاهم نامه‌ای را منعقد کردیم که بر اساس آن وظایف هریک از دستگاه‌ها تفکیک شود؛ زیرا آموزش و پرورش به تنهایی مسئول سرویس مدارس نیست و مدیر مدارس باید در انتخاب صحیح پیمانکار سرویس مدارس پاسخگو باشند و مورد سوال قرار  بگیرند.

به گزارش ایسنا، نورعلی عباسپور درباره روند ساماندهی سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: ساماندهی سرویس مدارس در حال پیگیری است. در راستای ساماندهی سرویس مدارس کارگروهی تحت عنوان کارگروه ماده 19 وجود دارد که پلیس راهور، وزارت کشور و آموزش و پرورش عضو آن هستند.

وی ادامه داد:  تا کنون نماینده وزارت کشور در این کارگروه حضور نمی یافت. اخیرا مکاتباتی انجام دادیم و  وزارت کشور نماینده‌ای را معرفی کرد و به‌زودی این کارگروه را تشکیل می‌دهیم.

مدیر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه البته قبلا چندین جلسه با تاکسیرانی برگزار شده است گفت: تفاهم نامه‌ای را منعقد کردیم که بر اساس آن وظایف هریک از دستگاه‌ها تفکیک شود؛ زیرا آموزش و پرورش به تنهایی مسئول سرویس مدارس نیست و  مدیر مدارس تنها در انتخاب صحیح پیمانکار سرویس مدارس باید پاسخگو باشند و مورد سوال قرار  بگیرد. اینکه اتومبیل دارای نقص بوده یا امنیت آن دچار مشکل باشد ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد و تاکسیرانی و شهرداری و پلیس راهور باید پاسخگو باشند.

عباسپور ادامه داد: اگر مدیر مدرسه با پیمانکار بدون مجوز و یا با افراد حقیقی قرارداد ببندد مقصر خواهد بود. این در حالی است که همیشه و همه جا آموزش و پرورش مورد سوال قرار می‌گیرد و این تصور وجود دارد که آموزش و پرورش تنها مسئول سرویس مدارس است.

وی با بیان اینکه اکنون در قالب تفاهم نامه اقدام کردیم که وظایف تفکیک شده به استان‌ها ابلاغ شود اظهار کرد: تاکسیرانی نرم‌افزارهایی را طراحی کرده است و ما هم سامانه‌ای را برای خودمان در آموزش و پرورش در دست طراحی داریم. در حال حاضر برخی استان ها چون کرمان و مناطقی از تهران وارد عمل شده‌اند و نرم افزاری دارند که از طریق آن به والدین اطلاع می‌دهند فرزندشان چه زمانی سوار سرویس شده و چه زمانی به مدرسه رسیده است.

مدیر انجمن اولیاء و مربیان ادامه داد: سعی در تقویت نظارت ها داریم و  این اقدامات بیشتر در راستای کاهش دغدغه خانواده‌ها و حفظ امنیت روانی‌شان انجام می‌شود. 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی ورنکش ذرت های آلوده مارک ویلموتس هشترود شهید تهرانی مقدم اقساط وام طرح ملی مسکن