بازدید 2797
کد خبر: ۶۹۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳ 24 May 2017
رئیس‌جمهور گفت: دشمن فکر می‌کند قدرت ما تنها موشک است؛ البته موشک هم نیاز داریم و دشمن باید بداند هرچه نیاز داشته باشیم درست می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز (چهارشنبه 3 خرداد) در جلسه هیئت دولت با گرامیداشت سوم خرداد، گفت: سوم خرداد به‌معنای واقعی کلمه روز مقاومت، ایثار و توجه به خداوند است و اینکه امام راحل فرمود «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، تمام اعتقاد ما است چرا که عقیده داریم نصرت و پیروزی برای خداست و ما باید ابزارش را فراهم کرده و وسیله باشیم و این سخن امام که خرمشهر را خدا آزاد کرد، به‌عنوان یک پیام اعتقادی و معنوی نه‌تنها برای خرمشهر بلکه برای همه پیروزی‌های بزرگ در تاریخ ملت ما بوده و در آینده هم این‌چنین خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه "پیروزی‌های بزرگ ما همواره از جانب خداوند است و باید شاکر خداوند باشیم"، گفت: مردم ما کاملاً آگاه هستند؛ جنگ تحمیلی و تجاوز صدامیان به ایران تنها تجاوز یک کشور همسایه نبود و مردم ما بودند و لمس کردند که دنیا از صدام پشتیبانی کرد و ملت مظلومی در راه امام(ره) قرار داشت؛ امام(ره) در رأس یک جبهه حق بود و همه قدرت‌های بزرگ رودرروی ما بودند.

رییس جمهور اظهار داشت: همه مردم ما می‌دانند که بهترین هواپیماها را شرق و غرب بعد از جنگ تحمیلی، حتی بعد از گذشت ماه‌ها و سال‌ها در اختیار صدام قرار دادند و تکنولوژی افزایش برد و موشک‌های شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند.

روحانی ادامه داد: کشورهای عربی منطقه اعتراف و اعلام کردند که ما چه‌مقدار پول دادیم و اعلام کردند که "ما در جده یک بندر برای صدام اختصاص دادیم که سلاح و امکاناتش را بیاورد و حمل و نقل و پولش را ما به‌عهده گرفتیم".

رییس جمهوری با ابراز اینکه "یک مقام سعودی در جلسه‌ای رسمی در حضور من اعتراف کرد که «در این راستا بندری را در 70کیلومتری جده ساختیم و پول حمل‌ونقل و سلاح را هم می‌دادیم»"، گفت: بحث بر سر این موضوع نبود که صدام با ما می‌جنگد و یا کشور همسایه ما هوس تجاوزطلبی دارد، بلکه دنیایی در برابر ملت ما قرار گرفته بود و ملت ایران توانست یک معجزه بزرگ بیافریند.

روحانی پیروزی در دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را معجزه انقلاب، ایمان و انگیزه‌های دینی فرزندان این سرزمین و معجزه ملت ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: در جبهه می‌دیدیم رزمندگان با چه افتخاری به جبهه می‌آیند و چه‌کسی می‌تواند فراموش کند که در شب عملیات بچه‌ها دست‌هایشان را حنا می‌بستند؛ چه‌کسی فراموش می‌کند در شب عملیات چگونه رزمندگان دعا، زیارت عاشورا و توسل می‌خواندند و چگونه همدیگر را در آغوش می‌کشیدند. تا کسی ندیده باشد نمی‌تواند بفهمد آن لحظه‌ای که همسنگران و رزمندگان از هم جدا می‌شدند، همدیگر را در آغوش می‌گرفتند و می‌بوسیدند، چه حالی داشتند.

رییس جمهور با بیان خاطراتی از حال و هوای رزمندگان در شب‌های عملیات در دوران دفاع مقدس و تجلیل از روحیه، ایمان و ایثار آنان، گفت: این روحیه و ایثار  از ناحیه خداوند و هدایت‌های امام عزیز و بزرگوار ما در آن دوران و مقام معظم رهبری پس از ایشان است.

روحانی ادامه داد: امام(ره) مردم را هدایت کرد. اولین پیروزی بزرگ ما یک سال بعد از توطئه دشمنان و سقوط است؛ در آخر شهریور سال 59 به ما حمله کردند و در اوایل مهر سال 60 توانستیم حصر آبادان را بشکنیم؛ البته پیش از آن عملیات‌هایی انجام داده و پیروزی‌هایی به دست آورده بودیم.

رییس جمهور با یادآوری اینکه در عملیات ثامن الائمه(ع) که موجب شکست حصر آبادان در مهر سال 60 بود، ارتش، سپاه، بسیج و لشکر معروف 77 پیروز خراسان، دوشادوش هم قرار داشتند و دقیق دستور امام را اجرا و پیاده کردند، اضافه کرد: بعد از آن عملیات‌های دیگری همچون بستان و  فتح المبین در فروردین سال 61 و عملیات بیت‌المقدس در اردیبهشت و خرداد 61 انجام شد.

روحانی تأکید کرد: سوم خرداد واقعاً بزرگترین و شیرین‌ترین پیروزی ملت ایران در برابر تجاوز دشمن بود.

رییس جمهور ادامه داد: ملت ایران در طول قرن‌ها پیروزی‌های فراوانی را داشته اما هیچ کدام آنها از آزادی خرمشهر شیرین‌تر نبود. مردم گفتند خرمشهر شد خونین‌شهر و دوباره این خونین‌شهر را به خرمشهر تبدیل کردند.

 رییس جمهور با اشاره به اینکه مردم در آن روزهایی که خرمشهر در حال سقوط بود، کوچه به کوچه و خانه به خانه و سنگر به سنگر با دشمن جنگیدند، افزود: در آن دوران بسیج، سپاه، ارتش، کمیته‌های انقلاب، ژاندارمری، نیروهای انتظامی و همه ملت ایران به صحنه آمدند.

روحانی با طرح این سؤال که "آیا ما می‌توانستیم بدون وحدت و اتحاد پیروز شویم؟"، گفت: اگر ارتش از سپاه و بسیج از سپاه جدا بود، مگر می‌شد پیروز شد؟ چه‌کسانی بودند که روحیه صدامیان را در کمتر از 24 ساعت خُرد کردند؟ صدام 2 بعد از ظهر با هواپیماهایش به ما حمله کرد؛ 5 صبح فردا، 140 فروند از جنگنده‌های ما به عراق حمله کردند و همه سالم برگشتند بدون اینکه تلفاتی دهیم و پشت صدام و استکبار را شکستند.

رییس جمهور با اشاره به دلاورمردیها و اقتدار نیروی دریایی ما در دوران دفاع مقدس، گفت: 19 هزار اسیر عراقی  در خرمشهر همه دست روی سر گذاشتند و می‌گفتند دخیل یا خمینی و یادمان نمی‌رود که کلام امام چه تأثیر شگرفی در روح مردم و جامعه ما داشت و مردم ما چه کار عظیمی انجام دادند.

روحانی با تجلیل از خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران، گفت: زمانی که  به دیدار این عزیزان می‌رویم به روحیه‌ بلندشان و اینکه اینها بالاتر از انسان‌های عادی هستند، افتخار می‌کنیم؛ مادر و پدر شهیدی که سه و یا  چهار شهید داده باز هم می‌گوید "اگر جنگ شود من یک پسر بیشتر برایم باقی نمانده این را می‌فرستم"؛ با این روحیه ما پیروز شدیم.

رییس جمهور اظهارات دشمنان ملت ایران در رابطه با قدرت موشکی ایران را از روی نادانی آنها برشمرد و اظهار داشت: دشمن فکر می‌کند قدرت ما تنها موشک است و این در حالی است که قدرت ما ایمان این ملت است؛ البته موشک هم نیاز داریم و دشمن باید بداند هرچه نیاز داشته باشیم درست می‌کنیم و به حرف‌های شما ذره‌ای اعتنا نخواهیم کرد.

روحانی خطاب به دشمنان ملت ایران گفت: شما فکر می‌کنید قدرت ما موشک و هواپیماست؟ اشتباه می‌کنید. شما که موشک و هواپیما بیشتر داشتید؛ شما که مدرن‌ترین هواپیماها و تانک‌ها و بدترین سلاح شیمیایی غرب و شرق را به صدام دادید اما دیدید ملت ما پیروز شد؛ ملت ما با ایمان، وحدت و اطاعت از ولی فقیه پیروز شد.

رییس جمهور تأکید کرد:  مردم ما مطمئن باشند با وحدت، انسجام، اطاعت از مقام معظم رهبری، ولایت فقیه، پیروی از قانون اساسی و با طرد هر گونه تفرقه و انشقاق، هر چیز دیگری شبیه خرمشهر پیشِ‌روی ما باشد، باز هم پیروز می‌شویم و پیروزی بزرگ‌مان را جشن می‌گیریم و در این مسیر تردید نداریم.

روحانی ادامه داد: معضلات فراوانی پیشِ‌روی ماست اما این معضلات را با جهاد، ایثار، وحدت و فداکاری‌مان از پیشِ‌رو برخواهیم داشت و باز هم می‌گوییم «وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ».
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
آخرین اخبار
وب گردی