بانک مرکزی نیز در دی ماه سال 95، ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل ۵۰ میلیون دلار صرفا برای هر واحد تولیدی موجود، بابت واردات کالا به سرزمین اصلی به منظور تکمیل و تجهیز خطوط تولید تا سقف سه سال با رعایت ضوابط و مجموعه مقررات ارزی را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.
کد خبر: ۶۸۷۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴ 23 April 2017
بانک مرکزی نیز در دی ماه سال 95، ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل ۵۰ میلیون دلار صرفا برای هر واحد تولیدی موجود، بابت واردات کالا به سرزمین اصلی به منظور تکمیل و تجهیز خطوط تولید تا سقف سه سال با رعایت ضوابط و مجموعه مقررات ارزی را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.

به گزارش صبحانه، وعده تخصیص 5 میلیارد دلار یوزانس در مراسم روز صنعت و معدن در نهم تیرماه سال 94 از سوی معاون اول رئیس جمهوری به فعالان صنعتی داده شد. اسحاق جهانگیری در آن روز اعلام کرد؛ رقم پیش بینی شده به صورت سهمیه بندی میان سه وزارتخانه صنعت، نیرو و بهداشت توزیع خواهد شد.

يوزانس نوعي از اعتبارات اسنادي است که در آن فروشنده کالا به خريدار مهلتي مي دهد تا بتواند در اين فاصله وجه اعتبار را بپردازد. بر پایه این گزارش در مواردي که فروشنده حاضر به قبول معامله يوزانس نمي گردد غالبا يک موسسه مالي يا بانک ‌هاي تجاري ثالثي وارد جريان داد و ستد شده و وجه اعتبار را به فروشنده مي پردازند تا در سر رسيد بهره و اصل يوزانس را از خريدار اخذ کنند.

معمولا يوزانس به صورت اعتبار اسنادي غير قابل برگشت تاييد شده، صادر مي شود تا تضميني براي فروشنده کالا وجود داشته باشد. آنچه سبب مي شود فروشندگان به گشايش اعتبارات يوزانس رغبت يابند تعهد پرداخت وجهي است که بانک گشاينده اعتبار در سررسيد اعتبار بر عهده مي گيرد. اين ميان تاييد يک بانک ديگر هم ممکن است به تاييد بانک گشاينده افزوده شود.

بانک مرکزی نیز در دی ماه سال 95 و در اجرای بند ۱۰ ابلاغیه ارزی معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ضوابط گشایش اعتبار اسنادی مدت دار حداکثر معادل ۵۰ میلیون دلار صرفا برای هر واحد تولیدی موجود، بابت واردات کالا به سرزمین اصلی به منظور تکمیل و تجهیز خطوط تولید تا سقف سه سال با رعایت ضوابط و مجموعه مقررات ارزی را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.

اعلام شرایط جدید دریافت «یوزانس» 50 میلیون دلاری
اعلام شرایط جدید دریافت «یوزانس» 50 میلیون دلاریحالا و در آخرین روزهای اسفند سال گذشته، وزارت صنعت با ارسال بخشنامه ای به مدیران 31 استان خود با موضوع "شرایط جدید دریافت تسهیلات اعتبار اسنادی بلند مدت یوزانس" اعلام کرده است که پس از ارسال گزارش عملکرد سازمانهای صنعت و معدن استانها در این خصوص به نعمت زاده وزیر صنعت، وی در هامش گزارش مذکور اعلام داشته است که "با توجه به تصمیمات اخیر، هیچگونه سقفی وجود ندارد. لطفا به استانها اعلام نمایید که به استناد ابلاغیه معاون اول، یوزانس تا 12 ماهه را خود واحدها به بانکها مراجعه و عمل کنند و در مورد توسعه و نوسازی و تکمیل خطوط تولید و قطعات خودروهای تجاری، تا 3 سال را به بانکها معرفی نمایند"

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان ۹۸ طرح حمایت معیشتی سرباز کارت مشمولان طرح حمایت معیشتی قطعی سراسری اینترنت