بازدید 4525
کد خبر: ۶۷۷۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱ 14 March 2017
حکم قصاص نفس جوان 20 ساله ای که در چهارشنبه سوری سال 93 با پرتاب نارنجک دست ساز در خیابان، یکی از سربازان نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود از سوی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی صادر شد.
 
به گزارش خراسان، ساعت 21:45 آخرین چهارشنبه سال 1393 بود که بی سیم های پلیس به کار افتاد و خبری تلخ به سلسله مراتب فرماندهی اعلام شد.
 
یکی از سربازان وظیفه کلانتری مصلای مشهد که به عنوان نیروی کمکی به کلانتری سناباد اعزام شده بود تا در برقراری امنیت چهارشنبه آخر سال به شهروندان کمک کند، مورد اصابت نارنجک دست ساز در خیابان مجد قرار گرفته و به شدت مجروح شده است.
 
درحالی که گزارش ها از وخامت حال سرباز 19 ساله حکایت داشت ، «قاضی حیدری» (قاضی ویژه رسیدگی کننده به حوادث چهارشنبه سوری در زمان حادثه) عازم محل حادثه شد و به تحقیق در این باره پرداخت.
 
گزارش خراسان حاکی است: با مرگ «مجید فخرایی» (سرباز ناجا) بلافاصله گروه ویژه ای از نیروهای انتظامی با هدایت مقام قضایی وارد عمل شدند و تعدادی از افراد مرتبط با این حادثه تلخ را تا صبح روز بعد دستگیر کردند.
 
در این میان «س – م» (یکی از متهمان) به پرتاب نارنجک دست ساز به سوی سرباز نیروی انتظامی اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست، در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.
 
در چندین جلسه محاکمه که به ریاست قاضی مجتبی علیزاده و مستشاری قاضی مصطفی بنده ای برگزار شد، متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: متولد 1375.12.28 هستم و سابقه کیفری هم ندارم من فرزند طلاقم و پدر و مادرم 10 سال قبل از یکدیگر جدا شدند به همین خاطر درس و مدرسه را رها کردم و در یک کارواش مشغول به کار شدم.ولی آن شب من قصد کشتن سرباز را نداشتم  2 نارنجک پرتاب کردم که یکی از آن ها به حاشیه جدول خورد و دیگری را به سوی سرباز پرت کردم. که بعد دوستانم گفتند به صورت سرباز خورده است!
 
وی در پاسخ به سوالات تخصصی قاضی علیزاده و قاضی بنده ای در جلسات محاکمه علنی که سال گذشته برگزار شد نیز گفت: آن شب نارنجک ها را با دوستان دیگرم به نام های «ع» معروف به بنگی و «ج» در منزل مادر بزرگ «ج» درست کردیم و به خیابان آمدیم. ماموران انتظامی پراید یکی از دوستان «ج» را توقیف کرده بودند و ما پیاده وارد خیابان مجد شدیم.
 
ماموران به دوستانم تذکر دادند که از محل دور شویم اما یکی از دوستانم گفت: بیایید حال ماموران را بگیریم!! آن ها هندوانه زیر بغلم دادند و من از همه آن ها احمق تر بودم چرا که برخی از دوستانم صورت های خود را پوشانده بودند تا شناخته نشوند ولی من نقاب نداشتم. وقتی 2 نارنجک را پرت کردم فریاد زدم که بدبخت شدیم! فرار کنید! همان زمان هم ماموران به سوی ما هجوم آوردند که از محل فرار کردیم ولی بعد دستگیر شدم.
 
بنابر گزارش خراسان، پس از اعترافات ضمنی متهم در جلسات دادگاه و درحالی که در همه مراحل بازپرسی به صراحت پرتاب نارنجک به صورت سرباز را پذیرفته بود، وکلای مدافع نیز به دفاع از موکلان خود پرداختند در این هنگام وکیل متهم گفت: فکر می کنم این موضوع قتل شبه عمد است چرا که موکل من قصد کشتن کسی را نداشته است .
 
این گزارش حاکی است: پس از انجام چندین جلسه محاکمه که به صورت تخصصی برگزار شد به دستور رئیس دادگاه جلسه کمیسیون تخصصی کارشناسان امنیتی و حوادث شهری  نیز درباره این پرونده تشکیل شد و قضات با تجربه دادگاه کیفری یک خراسان رضوی با توجه به نظر قطعی این کمیسیون ، اعترافات متهم، محتویات پرونده ها ،گزارش های پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و دیگر اسناد و دلایل معتبر رای به قصاص نفس داد.
 
بنابر رای صادر شده از سوی شعبه پنجم دادگاه کیفری یک که به امضای قاضی علیزاده (رئیس) و قاضی بنده ای (مستشار) رسیده «س- م» متهم این پرونده جنایی به خاطر قتل مرد مسلمان به قصاص نفس محکوم شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی
آخرین اخبار