بازدید 6070
کد خبر: ۶۷۶۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲ 12 March 2017
جوان تر ها یادشان نمی آید! زمانی مادر بزرگ ها در کنار درس زندگی، طبابت هم می کردند، گلو درد که می گرفتیم انگشتشان را تا ته حلقمان می کردند و لوزه را صاف صاف میکردند! ما هم از درد ناله ای میکردیم و اشک در چشمانمان حلقه میزد و بعد مثلا گلودردمان خوب می شد، یا پدر بزرگ در کنار آموزش حرفه و فن، قران و نماز هم یادمان  می داد. مثل امروز علوم تخصصی نبود واقعا امکانات کم بود! اما گذشته ها گذشته و علوم و فنون تخصصی شده و برای هر نیازی باید ناز صاحب فن را کشید! درد جسم را باید بر پزشک متخصص برد و برای استحکام بنیان بناء مهندسان ساختمان، رنج تحصیل و بی خوابی های شبانه را به جان خریده اند! در امورات شریعت ودین هم عده ای بی خوابی ها کشیده، رنج سفر به خود دیده و در بر مشایخ بزرگی زانوی ادب بغل کرده و منت خدای را به جان نوشیده تا فقیه در دین شده، انگاه برای انذار قوم به شهر و دیار خود بازگشته و جلسه وعظ و خطابه تشکیل داده و منبر و محراب را به قال الصادق و قال الباقر مزین کرده تا ناس، راه را از چاه بشناسند، در این میان به یک مدیر اجرائی چه که درباره دین و شرعیات اظهار نظر کند؟! مگر صاحبان منبر و محراب برای بیماران نسخه می پیچند!؟
 
و یا برای ساختمان استانداری نقشه می کشند! پر واضح است که دخالت استاندار در اموری که تخصص ندارند مردود است و اعتراض صاحبان منبرو محراب امری طبیعی و قابل پیش بینی و قابل درک! نه تنها به حرکت اعتراضی روحانیون اعتراضی وارد نیست بلکه می بایست احساس تکلیفشان را تا این مرحله ستود. نگارنده نه استاندار را می شناسد و نه حتی یک بار هم او را دیده است، اکنون که استاندار از بابت حرفی که موحب کدورت و ناراحتی بخش عظیمی از جامعه متدین شده، عذرخواهی کرده، سخنی با اساتید و دوستان روحانی متحصن خودم در خراسان جنوبی از باب یادآوری! دوستان عزیز، شما لباس پیامبر پوشیده اید و شبیه ترین مردم به خاندان کرم هستید، ببینید امام سجاد علیه السلام چه فرموده است:  سَمِعتُ الحُسَینَ علیه السلام یَقولُ : لَو شَتَمَنی رَجلٌ فی هَذهِ الأُذُنِ وَأومى إلى الیُمنى وَاعتَذَر لی فی الاُخرى لَقَبِلتُ ذلک مِنهُ ، وَذَلِکَ أنَّ أمیرَالمُؤمِنینَ عَلیَّ بنَ أبی طالبٍ علیه السلام حَدَّثَنی أنَّهُ سَمِعَ جَدّی رَسولَ اللّه صلى الله علیه و آله یَقولُ : لا یَرِدُ الحَوضَ مَن لَم یَقبَلِ العُذرَ مِن مُحقٍّ أو مُبطِلٍ ؛
 
امـام سجّاد علیه السلام از حسـین علیه السلام شنیدم کـه مى فرماید : اگر مردى در این گوشم ـ اشاره به گوش راست خود کرد ـ مرا دشنام دهد و در دیگرى از من پوزش بخواهد ، پوزش او را مى پذیرم ؛ چرا که امیر المؤمنین على بن ابى طالب علیه السلام برایم نقل کرد که از جدّم رسول خدا صلى الله علیه و آله شنید که مى فرماید : بر حوض کوثر وارد نمى شود کسى که عذر را ـ موجّه باشد یا غیر موجّه ـ نپذیرد .
 
امام علی (ع) نیز در خصوص عذرپذیری می‌فرماید: عذرخواهی را بپذیر اگر چه به دروغ باشد و پاسخگویی از موضع بالا را رها کن. اگر چه به سود تو باشد.

امام علی (ع) در حدیثی دیگر فرمودند: عذر برادر دینی خود را بپذیر و اگر عذری ندارد برایش عذری بتراش.
 
با این حال ادامه تحصن و اصرار بر عزل و برکناری استاندار چگونه توجیه می فرمایید!! شاید نگارنده شاگرد خوبی نبوده ام! فتامّل
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مجلس یازدهم سامانه سعدی منطقه حفاظت شده خاییز فوت آسیه پناهی جورج فلوید