کد خبر: ۶۶۷۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰ 15 February 2017
در حالی که ازدواج دغدغه نزدیک به ۱۱ میلیون جوانان ایرانی محسوب می شود اما همین دغدغه بسیاری از زوج ها را از کرده خود پشیمان کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، این بار حرف از تجرد و دلایل ازدواج نیست. این بار می‌خواهیم از موضوع دیگری حرف بزنیم. از موضوعی که شاید مخاطبانش دختران و پسران مجرد نباشند اما بارها و بارها زمانی که حرف از ازدواج به میان آمده جملاتی را از کسانی شنیده‌اند که خود زندگی متاهلی را تجربه کرده‌اند.
 
این بار روی سخن ما به سوی ۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار نفر مجردی که ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار نفر آن را مردان و ۵ میلیون و ۶۷۰ هزار نفر آن را زنان تشکیل می‌دهند، نیست. این بار مخاطبان ما هزار و ۸۹۵ زوجی است که در هر شبانه روز در ایران پای سفره عقد می‌نشینند و به زندگی مشترک زیر یک سقف پاسخ مثبت می‌دهند. مردان و زنانی که برای رسیدن به این مرحله شیرین زندگی از هفت‌خوان سخت ازدواج گرچه تن خسته ولی به سلامتی گذشته‌اند و توانسته‌اند رویای خود را به حقیقت بدل کنند.
نگاهی به ازدواج‌ در سال ۹۵ از دید آمار و ارقام
 

آخرین آمارهای ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور در دی ماه سال جاری نشان می‌دهد که 53 هزار و 313 ازدواج در طول این ماه در کشور به ثبت رسیده است. براساس این آمار استان تهران با ثبت ۸ هزار و 426 ازدواج رتبه اول ازدواج‌ها و استان سمنان با ثبت ۴۱۶ ازدواج کمترین آمار را به خود اختصاص داده‌ است. پس از تهران اما خراسان رضوی، خوزستان و فارس از جمله استان‌هایی بوده‌اند که بیشترین آمار ازدواج را به ثبت رسانده‌اند. اما از آنجایی که سال ۹۵ همچنان ادامه دارد آمار دقیق و جامعی از کل ازدواج‌ها در کشور ارائه نشده است. با این حال می‌توان از جمع کل ازدواج‌ها از ابتدای سال تا دی ماه فهمید که ۵۸۸ هزار و ۹۸۶ ازدواج در طول ۱۰ ماه در ایران به ثبت رسیده است که مرداد ما با ثبت 9۲هزار و 704 ازدواج بیشترین آمار ثبت شده را به خود اختصاص داده است.

براساس آمار سازمان ثبت احوال در سال ۹۴ اما در کل کشور 685 هزار و 352 ازدواج به ثبت رسیده که از این تعداد 562 هزار و 671 ازدواج در شهرها و 122هزار و 681 ازدواج در روستاها به ثبت رسیده است. تهران همچنان در این سال با ثبت 86 هزار و 883 بالاترین آمار و استان سمنان با ثبت 4هزار و 705 ازدواج پایین‌ترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

ناراضی یا پشیمان اما طلاق نه!


فکر نوشتن این گزارش از آنجا آغاز شد که خبرآنلاین با موجی از اظهارنظرهای کاربران در رابطه با علل و عوامل افزایش تجرد جوانان مواجه شد که حکایت از یک واقعیت تلخ داشت. واقعیتی که تنها مختص به فضای مجازی نبود. واقعیتی که شاید به چالش کشیدن آن بتواند پرده از ماجرای طلاق در ایران بردارد یا شاید به کاهش آن کمک کند. واقعیتی به نام «رضایت در عین نارضایتی».

ناراضایتی از ویژگی‌های انسان است حتی اگر در اوج باشد. نارضایتی از زندگی مشترک موضوع مختص به زوج‌های در آستانه طلاق و جدایی نیست، حتی مختص به مرد و زن. این‌ روزها بسیاری از زوج‌هایی ایرانی که زندگی آرام یا نیمه‌ آرامی دارند در عین حال که علاقه‌ای به جدایی از همسر خود را ندارند اما از زندگی زناشویی خود ناراضیند و به افراد مجرد توصیه می‌کنند که اشتباه آنان را تکرار نکنند. شاید دلیل این امر بار سنگین مسئولیت زندگی مشترک باشد یا شاید آزاد زیستن در دوران مجردی. با این حال اما این ناراضایتی که شاید پشیمانی از ازدواج را در پی داشته باشد می‌تواند ساحل آرام زندگی مشترک را متلاطم و پریشان کند.

نظر متاهلان درباره ازدواج


آنچه خواهید خواند بخشی از نظراتی است که کاربران خبرآنلاین درباره ازدواج در گزارش‌های مختلف بیان کرده‌اند. نظراتی که حکایت از توصیه آنها به مجردانی دارد که ازدواج دغدغه اصلی آنها به حساب می‌آید.

کوروش یکی از کاربرانی است که گرچه طنز را دست مایه سخن خود قرار داده اما خلاصه کلامش این است که ازدواج پشیمانی به همراه دارد. او می‌گوید: «بچه ها قدر مجردی رو بدونید ازدواج نکنید پشیمون می‌شید بدبخت می‌شید بیچاره می‌شید آخرش می‌شید مث من. نوکر همتونم ازدواج نکنیدددددد.»

کاربر دیگری به نام آرش در تایید حرف کوروش نوشته است: «اشتباه‌ترین اتفاق در زندگی ازدواجههههه، فقط زندگی به سبک اروپایی‌ها و امریکایی‌ها خوبه»

البته مخالفت با زندگی مشترک واکنش بسیاری از کاربران را به همراه داشته است. کاربری به نام علی در موافقت با ازدواج خطاب به کوروش نوشته است: «آقا کوروش باید بگم که لکه دار کردی نام کوروش بزرگ رو با این پیام بی ارزشی که برای مجردها فرستادی واقعا متاسفم برات.چطور میتونی یه همچین نسخه ای برای جوونها بپیچی؟عزیزم تو خودت شکست خوردی و تو زندگیت درست انتخاب نکردی دلیل نمیشه که همه جوونها مثل تو اشتباه انتخاب کنن. من هم این دوران مجردی و همه سوالهایی که جوونها تو سرشونه رو گذروندم و از مجردیم هم واقعا لذت بردم و بسیار تردید داشتم برای ازدواج ولی با کمک خدای بزرگ و پشتکار بسیار زیاد خودم همسر ایده آلم رو پیدا کردم و بعد از شیش سال هر روز که میگذره خدا رو برای این انتخاب شکر میکنم.این هم بهتون بگم که فرق خوشبختی مجردی در مقابل خوشبختی زندگی مشترک مثل فرق بازی فیفا و فوتبال واقعی میمونه درسته که زندگی مجردی راحتتره ولی زندگی واقعی یه چیزدیگس»

مشکلات اقتصادی علت پیشیمانی است؟!


با این حال اما آن طور که از نظرات کاربران می‌توان نتیجه گرفت مشکلات اقتصادی بیشترین عاملی است که متاهلان به ویژه مردان را از ازدواج پشیمان کرده است.

کاربری به اسم روین در واکنش به دفاع علی با بیانی طنز نوشته است: «داداشم یزار یکی دو سال از ازدواجت بگذره، اونوقت بهت میگم همراه یعنی چی؟ بهترین کار رو کردی همینجور پر قدرت به راهت ادامه بده. یکی دو سال دیگه بیا اینجا کامنت بزار بگو چقدر زندگی داره بهت حال میده ....»

کاربری به اسم علی در پاسخ به کسانی که از زندگی مشترک دفاع کرده‌اند، نوشته است: سلام دوستان چه بخواییم چه نخواییم شرایط فعلی ما همینه اکثرا مشکل اقتصادی داریم ولی وقتی ازدواج کنیم وضعیتمون از اینی که هست بدتر نمیشه. توکل به خدا داشته باشیم که خودش گفته در ازدواج از فقر نترسید. من دوماهه عقد کردم خداروشکر داره خوب پیش میره البته همراهم خیلی مهمه خیلی یعنی ی دختری باشه که بفهمه و درکش بالا باشه اینم برمیگرده به سن و سال طرف اگر سن بین 26 تا 30 داشته باشه منطقی تره. ما مگه چندبار بدنیا میاییم. اونایی که میترسین از مشکلات مالی ازدواج ، یک یاعلی بگید و ازدواج کنید خدا هواتونو داره از اونایی که ازدواج کردن بپرسید.»

کاربر به نام محمد شایگان تمام قد از زندگی مجردی دفاع کرده و نوشته است: «آقا زن نگیرید. من گرفتم اینقدر زندگی فشار اورده اینقدر بی پولی فشار اورده هر نوع مریضی که بگی گرفتم، از زخم معده گرفته تا قلب و عروق، پولم ندارم برم دکتر، 27 سال بیشتر ندارم ولی آنچنان ضعف اعصاب دارم که حد ونصاب نداره. نگیر آقا نگیر، منم غلط کردم گرفتم.»

پس رفت به جای پیشرفت بعد از ازدواج


وضعیت اقتصادی، افزایش بار مالی، قسط و قرض‌ و کاهش درآمد از جمله دلایلی است که مردان متاهل را از ازدواج پشمیان کرده است.

کاربری نوشته است: «من ده سال پیش ازدواج کردم و زود هم پشیمون شدم قبل از ازدواج درآمد خوب بنز صفر احترام داشتم چند نفری هم دورم نون می خوردند بعد از ازدواج زود پشیمون شدم به خاطر بچم تحمل کردم لطمه نخوره الان کار درستی ندارم ماشین و پولامو زنم گرفت چیزی تو دستم نمونده الان دیگه تحملشو ندارم خونمو میفروشم مهرشو بدم طلاقش بدم همشون مثل همند چیزایی که یه عمر و خونه باباش نمیدید یه شبه صاحب شد چه حرفهایی میزد الان همه زندگیم شده مالش و ... نکنید جوونا زیر بار مهر سنگین نرین شرط کنید اموالتون مال مرده پشتوانه مرده اگه اومد قبول کرد میخواد زندگی کنه خودتو میخواد اگه نه که میخواد بکنه ازت و سواری بگیره و پشیمون میشی.»

کاربر دیگری به اسم حسین نوشته است: «ای کسانی که تصمیم دارید ازدواج کنید یا در شرف ازدواج هستید، بدانید و آگاه باشید، تمام عمرتان را صرف قسط و بدبختی خواهید کرد. جامعه امروز ما جامعه ای نیست که دیگه بشه توش "عاشق واقعی" پیدا کرد. همه چی تصنعی و ریا. یه سلامی هم بکنم به مسئولین که واقعا جامعه خوبی ساختند. داریم به نقطه ای میرسیم که دخترها و پسرها دارن از هم متنفر میشند.»

امیر که از سخنانش پیداس یکی از کسانی است که زندگی مشترک خود را دوست دارد اما از بار و فشار مالی شکایت کرده و نوشته است: «پیشنهاد من به جوانان به عنوان کسی که هشت سال است ازدواج کرده این است که پول بسیار مهم است باید یک طرف قضیه پول داشته باشه با اینکه بسیار با همسرم تفاهم دارم ولی وقتی نه جرات بچه دار شدن دارم نه آینده روشنی می بینم کم کم دارم به این نتیجه می رسم که یک جای کار اشتباه کردم با ماهی سه چهار میلیون تومان به جایی نمی رسم پس کی باید از زندگی لذت ببرم...شاید خیلیها بگویند همین که زیر یک سقف بدون تنش زندگی می کنی خوشبختی ولی در جواب می گویم خوب است ولی کافی نیست در یک کلام حداقل یک خانه و ماشین داشته باشید بعد ازدواج کنید بخدا دارم زیر چرخ زندگی له می شوم با فکر ازدواج کنید نه با عشق»

رضایت از زندگی به شرط انتخاب درست


می‌گویند نمی‌شود عشق را سر سفره گذاشت و با آن شکم را سیر کرد. پول و نان نیاز است که آرامش روان نیز در زندگی حاکم باشد. مخصوصا وقتی که پای زندگی فرد دیگری در میان باشد و بعد هم فرزندان پا به دنیا دو نفره زن و شوهر بگذارند. زندگی مشترک مسئولیت بیشتری را به زن و مرد تحمیل می‌کند و همین بار زیاد می‌تواند آنها را از زندگی پشیمان کند اما چطور می‌توان زندگی رضایتمندی را تجربه کرد؟ برخی از کاربران انتخاب همسر را مهمترین عامل می‌دانند.

علی نوشته است: «من پنج سال پیش ازدواج کردم. همه صراحتا بهم می‌گفتن حماقت می‌کنی. ولی خداییش به معیارهام و انتخابم و روش زندگیم مطمئن بودم. حالا پنج سال می گذره، از هر لحاظ فکر می‌کنم کیفیت زندگی و روح و روانم خیلی بهتر از رفیقای مجردم. ازدواج که می‌کنی مشکلات زیادتر می شه ولی آدم خیلی قوی تر می شه. البته همو طور که گفتم باید تو زندگی معیارها و روش درستی انتخاب کنی.»

کاربر دیگری به نام رضا نوشته است: «سال 90 ازدواج کردم هیچی بجز چند دفترچه قسط نداشتم. خیلی مواقع قسط ها عقب می افتاد و از اطرافیان قرض می کردم. ماشین نداشتیم. پول تاکسی هم نداشتیم با اتوبوس همه جا می رفتیم. یه جایی تو پایین شهر شیراز خونه اجاره کردیم خدا رو شکر آروم آروم کارم رونق گرفت و دو سال پیش فسطام تموم شد. سه ماه پیش که پراید کارکرده نسبتا تمیز خریدم. با همسرم الان احساس خیلی خوبی داریم خدا رو شکر می‌کنم.»

با این تفاسیر اما به راستی دلیل اصلی نارضایتی و پیشیمانی زوج‌ها در عین علاقه به زندگی مشترک چه می‌تواند باشد؟ آیا دلایل اقتصادی و فشارهای مالی تنها دلیل مردان برای پشیمانی از ازدواج است؟ زنان چه دلایلی برای نارضایتی دارند؟
 
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۲۱
انتشار یافته: ۹۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
دخترها خیلی بلند پروازنه به قضیه ازدواج نگاه میکنند.

دخترا مثل قدیم بساز نیستن.ترس از مهریه و خواسته های زیاده از حد دخترا و مسائل اقتصادی از جمله مواردی هست که ازدواج کم شده.


کلا همه چیز تقصیر خانوماست.اگه یه خرده بساز تر بودن الان 11 میلیون مجرد نداشتیم.
دختره میگه باید خونه داشته باشی یه ماشین خوبم داشته باشی یه شغلی هم داشته باشی که دیگه کمه کم 2-3 تومنو دربیاری.

خلاصه همین که من میگم دخترا توقعشون فوق العاده بالاست.
اینجوریم ازدواج فایده نداره
پاسخ ها
مجتبی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
دقیقا موافقم
هم این هایی که فرمودین هم اینکه اشتغال دختر ها باعث شده به پسرها کار ندن چون دخترها با نصف حقوق هم حاضرن کار کنن و متاسفانه پولی که بابت حقوق میگیرن فقط خرج زیورآلات و لباس خودشون میشه و به اقتصاد خانواده هیچ سودی نمیرسونن و فقط باعث شدن پسرها بیکار باشنو دچار اختلاف با همسرشون بشن از روی بیکاری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
یعنی با امثال این مجتبی شدیم هشتاد میلیون که حتی به کار خانمها تو تولیدی مانتو و منشی دکترا هم حسودی میکنن اگر عرضه دارین برین یک کار درست حسابی نه پشت میز نشینی و مفت خوری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
بذارید زنتون بره سرکار بذارید بفهمه پول چطوری بدست میاد
زیبا از تبریز
| United States |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
من خودم خواستگار با شرایط بسیار خوبی داشتم اما از روی حماقت خودم و بهانه جویی خانواده ام مجبور به پاسخ منفی شدم و مجرد موندم و الان خیلی پشیمون هستم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
علت مجرد ماندن خیلی ها و همچنین طلاقها موارد زیر است
اقتصادی-تورم-زیاده خواهی خانمها-مهریه های سنگین-چشم و هم چشمی خانمها
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
چون عقل الان را موقع ازدواج نداشتند اگر داشتند كه ازدواج نمي كردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
مجردی خیلی هم خوب است.مساله اعتماد هم هست اکثر پسرها به چند جور بیماری مبتلا هستند بعد به مامانشون میگن برامون زن بگیر بعد مامان توقع جاهاز کلی ...داره.باور کنید این واقعیت.الان دخترهایی که کارمند هستند کلی خواستگار دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
این که اصلا سر و ته نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
بفرما اون آمار دومی چه کمکی می کنه؟
بچه سوسول مجرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
متاهل ها از ازدواج ناراضی نیستند، بلکه آنان پشیمانند! سئوالایی می پرسید که از روشنایی روز یه چند درجه روشنتره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ازدواج کردن و نکردن هر دو در کشور ما موجب پشیمانی هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
وضعیت اقتصادی، افزایش بار مالی، قسط و قرض‌ و کاهش درآمد از جمله دلایلی است که مردان متاهل را از ازدواج پشمیان کرده است. خدا برکت بده به این مملکت و ملتش عاقبت ما رو هم بخیر کنه
محمد ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
تا بوده همینطور بوده تا مجردی دنبال متاهل شدنی همه بزرگتر ها هم میگن متاهل بشو بعدش متاهل ها اکثراً همه پشیمون آخرش نفهمیدیم چی به چیه کی به کیه
علی
|
United States
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
تابی جون اشتباه تیتر زدی لطفا بنویس بیشنر متاهل ها ناراضی هستند
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ازدواج نکنید، هیچ زنی ارزش دوست داشتن نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دمت گرم گل گفتی
پسر مجرد
| United States |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دقیقا ارزش دوست داشتن ندارند دختران امروزی پول پرست و ظاهرپرست، سطحی نگر و بدنبال تجملات هستند و تمام چیزهایی که کل خانواده و اجدادش در صد سال گذشته بدست نیاورده اند را از شوهر طلب می کنند، شوهر انسان است غول چراغ جادو نیست، ضمنا کار کردن زنان دو جنبه دارد یکی اشغال مشاغل با نصف قیمت و موجب ضرر به جامعه و به مردان مجرد ولی از اون طرف باید کار کنند تا به بی عاری و تنبلی که در حال حاضر دارند خو نگیرند و بفهمند پول دراوردن چقد سخته
عشق افسانه بود عشق در جامعه ما وجود ندارند عقل محاسبه گر معامله گر کجا و عشقی که از سر محبت و ایثار دوست داشته باشی کجا
به محض اولین ناکامی مالی یا مشکلات زندگی ترکتان می کنند

باور نکنید اولش همه دخترها دروغ میگن با ورشکستگی با نداشتن مدرک با بی پولی امتحانشون کنید ببینید چندتا دختر حاضرند تو شرایط سخت باهات بموننند همه شون جا می زنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
آدمی که ازدواج میکنه احمقه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
از دوست و آشناهای من هر کس که ازدواج کرده سه ماه اول نامزدی میگفتن خیلی خوبه ازدواج کنید بعد از سه چهار ماه که هزینه ها و اختلافات و عدم درک و ... بالا گرفت همشون میگن ازدواج نکنید.
با افرادی از بی سواد بگیر تا کسی که مدرک دکترا داره صحبت کردم همشون یه مدلن که بعد از چند ماه پشیمون میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
من یک جوان 35 ساله مجرد هستم و هیچ وقت به ازدواج فکر نکردم چون میبینم اطرافیانم همه ناراضی هستند.
هیچ وقت غرورم بهم اجازه نداده وارد کاری بشم که میدونم بهم توهین میشه.
من چرا باید ازدواج کنم تا همسرم بهم بگه اگه پول نداشتی چرا ازدواج کردی؟ اگه نمیتونی از کارت بزنی و با من بری کافی شاپ چرا منو گرفتی؟ کلا ازدواج یعنی اسیر افکار متفاوت زنها شدن، زنها فکر میکنن باید همه امورات زندگیتو رها کنی و بشینی کنارش هر سازی زد برقصی و در عین حال میلیونر باشی مشکل مالی هم نداشته باشی
یا باید اختیار و مدیریت زندگیتو بدی دستش و اعتراض نکنی و روز به روز به دلیل ریخت وپاش هاش ز نظر مالی و ... پسرفت کنی یا اینکه سر عقایدت بایستی و کارت به دعوا و دادگاه و تحقیر و ... بکشه
آقایونی که توی شبکه های اجتماعی دخترها رو لایک میکنید یه مثبت هم به این نظر بنده بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
درسته مجردی ولی دمت گرم که جانا سخن از زبان ما میگویی -- خوب درک کردی هزارتا لایک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
این دیدگاه واقعی ترین و بهترین تفسیر از نتیجه ازدواج در ایران هست
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
خب تابناک جان به شما حق میدم هرچیزیو نمیتونی بنویسی. اگر بحث آزاد میزاشتی تا مسائل دیگه هم مطرح بشه و اقایون و خانومای متاهل از این زاویه هم میومدن صحبت کنن میشد دید کامل تری نسبت به این مشکل داشت.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
فقط مشکلات اقتصادی... قسط و سود و جریمه دیرکرد بانکها و تلفن زدن به ضامنها... داره عشق و از زندگیمون میبره. از زنم خجالت میکشم.. خونه باباش داشت راحت زندگیشو میکرد که افتاد تو هچل زندگی.. خدایا منو ببخش.. دارم به خودکشی فک میکنم
پاسخ ها
مجتبی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
عزیزم با خودکشی صورت مساله رو پاک میکنی اینجوری نمیشه که هرکی تا توی مخمصه گیر کنه خودکشی کنه در اینصورت همه باید همیشه نگران عزیزانمون باشیم خودشونو نکشن حاضری این استرس رو به اطرافیانت وارد کنی؟ حاضری یکی از اطرافیانت فکر خودکشی داشته باشه و همیشه نگرانش باشی؟
میدونم سخته منم توی همین کشورم بیکارم بیپولم ولی هرکاری کنم خودکشی نمیکنم ته ته تهشم میرم یه تمبک دست میگیرم سر چهار راه گدایی میکنم بالاتر از سیاهی که رنگی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
اخلاقی اخلاقی اخلاقی روحی روحی روحی روانی روانی روانی
ناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ما مشکلات فرهنگی و اقتصادی داریم که هر دوش مهمه، برای اینکه ترس از ازدواج و عواقب بعدش ریخته بشه بهترین راه آسان کردن قوانین ازدواج هست، پسرها و دخترها باید از یک سری چیزها بگذرند، مثلا آقایون با حق طلاق و کار موافقت کنند و خانم ها هم مهریه و عروسی مجلل رو بی خیال بشن، خلاصه اینکه یه جوری زیر یک سقف برن که اگر پشیمان شدند جفتشون احساس بازنده بودن نکنند.

متاسفانه مشکلات فرهنگی و اشتباهات سنتی که داریم خیلی وقتها از مسائل اقتصادی مهم تر میشه.
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
آقا از من ریلکس تر توی دنیا سراغ دارید؟
حتی من هم بعضی مواقع دیگه از دست بانو شدیدا عصبانی شده و میگم کاش مجرد مونده بودم
چرا 3 ساله ازدواج کردم
توقع زنان فوقالعاده بالا رفته و ارتباطی هم با میزان سواد نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
سوال این نیست، در واقع سوال درست تر اینه که: چوری برخی متاهلین از ازدواج راضی اند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
مشاوره ازدواج رفتم خود مشاور با زنش مشکل داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
بالای هشتاد و پنج درصد از دوستای من که ازدواج کردند ناراضی اند میگند ازدواج نکن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
حالا چرا هشتاد و پنج درصد ؟؟!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
حالا یه نفرم با امار حرف میزنه ایراد میگیرین؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
چون اون 15 درصد از نظر مالی تامین هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
غرب و غربزدگی شده شاخص. ایمان فراموش شده.تبعات زندگی منهای دین کمکم داره خودشو در سبک زندگی ایرانی ها نشون میده................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
برای اینکه زنان اکثراً سرد مجازند و همسر را درک نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
این نشان از عدم شناخت صحیح بین مرد و زن و وجود روشی اصولی برای داشتن چنین شناختی در پیش از ازدواج است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
سردمجاز یا سرد غیرمجاز!!!
عزیزم زیادی بهت فشار اومده خخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
سر مزاجند نه سرد مجازند
بردیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
من خودم مجردم و با زندگی مجردی هم راحتم مشکل مالی هم ندارم هم خونه هم ماشین هم پس انداز نسبتا مناسب. با هر کدام از افراد متاهل اطراف صحبت کردم و اون مفهوم از زندگی مشترک که در ذهن هست و باید هم وجود داشته باشه ندیدم همه فقط در کنار هم زیر یک سقف هستند نه شوری نه عشقی همه دچار روزمرگی و حتا دلزدگی که فقط نتیجه مسایل اقتصادی و مالی هم نبود، عدم احترام به نظر هم، عدم درک متقابل، نادیده گرفتن سلیقه ی طرف مقابل شاید در یک کلام عدم آموزش و عشق، زندگی با مشکلات مالی حتما سخته ولی بدون مهر و احترام غیرقابل تحمله، شور شوق و اشتیاقی در چهره افراد متاهل هنگام برگشت به خونه و دیدن همسرش ندیدم ظاهرا یک زندگی مشترک تبدیل شده به یک گذر زمان یک تحمل، مشکل اونجاست که بعضی فکر میکنن اومدن به این جهان برای جنگ برای فقط به فکر خود بودن برای گرفتن انتقامشون چه از بقیه مردم چه از نزدیکترین افراد بهشون، فراموش کردیم که زندگی یعنی محبت و مهربانی بی قید و شرط به تمام انسانها، یعنی مسولیت پذیری یعنی تلاش.
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
واقعا بعضی متاهل ها با انزژِی منفی که به مجردها می دن دارن مرتکب گناه خیلی بزرگی می شن که اونها رو از زندگی مشترک می ترسونند و باعث تجرد و بالا رفتن روابط غیر شرعی می شن و باید روزی پاسخگو باشند!! متاسفانه همین انرژی منفی برخی متاهل ها با زندگی من بازی کرد و همیشه از ازدواج ترسیدم و هیمشه فکر می کردم ازدواج یعنی بحث و دعوا و ...در حالیگه خیلی از افراد و دوستانم هستند که زندگی های خوبی دارند، متاسفانه یک فرهنگی بدی که بین متاهل های ما وجود داره اینه که خوشی هاشون رو برای خودشون دارند ولی وقتی مشکلی برخورد می کنند عالم و آدم باید بفهمند چه اتفاقی افتاده و با بیان و بزرگنمایی مشکلات شون دیگران به ویژه اطرافیان خودشون رو پیشمان می کنند، در حالیکه به قول یکی از نظرات اونها احتمالا چوب انتخاب و معیارهای اشتباه خودشون رو می خورند؛ این رو من متاسفانه سالها بعد فهمیدم که چه اشتباهی کردم پای حرف هر متاهل ناراضی نشستم، چطور متاهل های ما روزی که خوش هستند، وقتی با همسرانشون روابط عاشقانه دارند و یا گردش و تفریح و مسافرت می رن نمیان از خوشی هاشون بگن ولی وقتی تقی به توقی می خوره میان بغل گوش مجردها آه و ناله می کنند و اونها رو می ترسونند، من به جوان ها میگم سعی نکنید انرژِی منفی برخی متاهل ها روی شما اثر بذاره و از این دسته از افراد فاصله بگیرید ، چون نارضایتی و حرف های اونها تو ضمیر ناخودآگاه شما اثر می گذاره، همیشه پای صحبت متاهل هایی بشینید که خوشبخت هتسند و از خوبی های ازدواج می گن...سعی کنید بفهمید که اونها چکار کردند که در زندگی شاد هستند و از تجربیات اونها برای زندگی خوب استفاده کنید...اون متاهلی که میگه ازدواج بده باید درون خودش رو نگاه کنه اول خودش رو اصلاح کنه و باید همیشه پای صحبت دو طرف نشست، .همه ما می دونیم زندگی مشترک و ازدواج اگر با شناخت و معبیار درست باشه موجب رشد و ترقی دو طرف می شه.
پاسخ ها
پویا با سابقه تأهل 20 ساله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
فرزانه خانم متأسفانه باید بشما عرض کنم که در اشتباه بسر میبری! کاری به چند نونه موردی که در این مطلب اومده ندارم این نمونه ها نه موافق و نه مخالف نمیتونه ملاک باشه اما خودمون رو فریب ندیم و به شکل منطقی با موضوع روبرو بشیم که باید به آمارهای رسمی در مورد ازدواج و طلاق رجوع کنیم که نشون میدن در جامعه امروز ایران بواسطه مشکلات زیاد و خصوصا اقتصادی آمار طلاق بسیار بالاتر از حد نرمال سایر جوامع هست و همین مسئله بخودی خود عدم رضایت زوجین را از زندکی متأهلی نشون میده و این واقعیت هولناک جامعه امروز ماست.
شهرام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ممنون و سپاسگزار
بسیار عالی و واقع بینانه بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
من به شما لایک میدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ممنون از نظر جامعتون فرزانه خانم.
این موضوع مخصوصا در بین خانم ها رواج بالایی داره.
خودشون ازدواج موفقی نداشتن نمیتونن ببینن اطرافیانشون زندگی خوبی دارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
آقایون همیشه مشکل رو گردن خانومها و توقعات اونها و مهریه بالا می ندازن نمی گن که مردهای ما تنوع طلبن راحت خیانت می کنن کنار همسر تو خونه نشستن سرشون تو گوشی موبایله و خودشون رو تو فضای مجازی مجرد جا می زنن و با خانم های دیگه صحبت های عاشقانه و ... دارن... نمی گن تا تب و تاب اول ازدواج می افته و سرد می شن کم کم چشمشون به ایرادهای همسر باز می شه ... من زن های زیادی رو می شناسم با نداری و همه چی شوهر ساختن ولی شوهرشون چشمش دنبال زن ها و دخترای دیگه بوده و اونا به سختی زندگی رو دارن حفظ می کنن به خاطر بچه هاشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
یه چی دیگه هم هست مردها مثل بچه می مونن اگر توجهت به اونها کم بشه خودشون رو محق می دونن برن سراغ یه نفر دیگه من خودم باردار بودم و به خاطر شرایط بارداری کمی توجهم به شوهرم کم شد و مچش رو در حال صحبت های عاشقانه ی مجازی با یک خانم گرفتم بعد هم به من گفت تو توجهت کم شده بود مجبور بودم!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
حرف شما تا حدی درسته نه کاملا چون مشکل دوطرفه است و درصد بالاش هم طرف خانمهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
واقعا درسته چون اگه واقعا به دینمون ایمان داشته باشیم همین که گفته با ازدواج کامل میشیم دیگه به اصل ازدواج شک نمیکنیم بلکه به نحوه اجرای خودمون شک میکنیم البته دختران و زنان و خونواده هاشون خیلی موثرن و شیطونهای انسان نما هم حسابی مشغولن...
مرداک: برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه ی مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع "مادر" را در دستور کار خود قرار دهم چون در ایران مادر خانواده همه چیز را مدیریت می کند و اگر مادر را به لجن بکشیم تمام این جامعه به لجن کشیده خواهد شد
ناشناس
|
Australia
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
گروه کمی از ازدواج ناراضی هستند ..... بقیشون طلاق کرفتند راحت زندگی میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دمت گرم مختصر و مفید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ازدواج يعني دردسر . چه براي اقايان چه براي خانم ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
برای خانمها خوبه که از محدودیت خانه پدری و از حرفهایی که پشت سرشون زده میشه خلاص میشن.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
مشخصه که اگر سطح توقعات زوجین از زندگی پایین باشه و چشم و هم چشمی کنار بره . به مراتب گذرا زندگی راحتتر هست.
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
به خدا اگر زنان بشینن توی خونه هم باعث میشه بچه داریشونو بکنن تا نسل های بعدحد اقل زیر دست مادر بزرگ بشن هم شغل برای آقایون بیششتر میشه و باعث میشه خیلی از زندگی ها به دلایل اقتصادی و بیکاری مرد از هم نپاشه.
چرا وزارت کار این مورد رو بررسی نمیکنه اشتغال زنان و دختران باعث شده هیچ شغلی گیر آقایون نیاد در صورتی که در 99 درصد موارد این مرد هست که خرج خونه رو میده و زن ها با درآمدشون یا طلا برای خودشون میخرن یا خرج لباس و زیورآلات و دکوری میکنن یعنی یک زن یک شغل درآمد زا را اشغال کرده در جامعه و با درآمد آن شغل به اقتصاد خانه کمک نمیکنه از طرفی یک مرد محتاج همان شغل با همان درآمد هست که خرج زن و بچه و خانواده خودشو بده. ولی کارفرمایان الان حتی برای مشاغل صددرصد مردانه هم دنبال کارمند و کارگر زن هستن حتی برای مدیر انبار تو جاده مخصوص هم دارن زن استخدام میکنن. پس مردها باید چیکار کنن بمونن خونه بچه داری کنن؟ همیناست که باعث طلاق و نارضایتی و کشمکش میشه دیگه
میم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
قوانین مربوط به ازدواج در ایران به درد این دوره زمانه نمیخوره... اگه قوانین تغییر کنه خیلی از نارضایتی ها حل میشه... مهریه و جهیزیه و شیربها و اینچیزا به درد این دوران نمیخوره و فقط باعث ایجاد حس بد و نارضایتی در جوانان میشه...
بسیار ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ناراضی بودن یک اتفاق عادیه!
هم مجردا ناراضیند هم متاهلا و ...
اگه همه راضی باشند که دیگه به مشاور و روانشناش و پزشک نیاز نخواهیم داشت:)
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
من سال 93 ازدواج کردم کاملا منطقی و رو فکر ولی بعد از مدتی متوجه شدم خانواده زنم کلا معیاراشون با زنم از زمین تا آسمون فرق داره اونا همه چیزو پول وثروت میدونستن و همین ماه پیش با اضافه شدن داماد جدید خانواده که از لحاظ مالی و سطح تصحیلات خیلی از من بالاتره همه چی بدتر شده و دیگه هیچ امیدی به ادامه زندگیم ندارم خسته شدم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
آقا محمد صداقت و انسانیت ارزشش خیلی بیشتر از پول و ثروته که شما این ملاکها رو داری. مهم اینه که شما و خانومت معیارهای مشابهی دارید.
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
کاری به چند نونه موردی که در این مطلب اومده ندارم این نمونه ها نه موافق و نه مخالف نمیتونه ملاک باشه اما خودمون رو فریب ندیم و به شکل منطقی با موضوع روبرو بشیم که باید به آمارهای رسمی در مورد ازدواج و طلاق رجوع کنیم که نشون میدن در جامعه امروز ایران بواسطه مشکلات زیاد و خصوصا اقتصادی آمار طلاق بسیار بالاتر از حد نرمال سایر جوامع هست و همین مسئله بخودی خود عدم رضایت زوجین را از زندکی متأهلی نشون میده و این واقعیت هولناک جامعه امروز ماست.
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
به قول افلاطون ازدواج مانند شهر محاصره شده ايست انان كه بيرونند مي خواهند وارد شوند وانانكه داخلند مي خواهند خارج شوند...
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
والله ما مجردیم، تمام شرایط ازدواج از جمله تحصیلات، کار، خانه، ماشین و درآمد را هم داریم، اما به ازدواج به دیده ی عقل نگاه میکنیم! طرف مقابل باید تمام معیارهای مورد نظر ما را بدون کوچک ترین کم و کاستی داشته باشد تا راضی به ازدواج شویم واگرنه هیچ دلیلی برای درگیر کردن خودمان با مشکلات ناشی از یک انتخاب اشتباه یا ناقص نمی بینیم! قاعدتا طرف مقابلمان هم باید دقت کند تا تمامی معیارهایش را داشته باشیم تا زندگی برایش شیرین باشد. خوشی ها و هیجانات ازدواج برای یک تا دو سال اول است، بعد از آن ناسازگاری ها منجر به مشکلاتی میشن که هرچند پیش پا افتاده و جزئی اما در طولانی مدت اعصاب خورد کن و غیر قابل تحملن. مشکل ما جوان ها این هست که موقع ازدواج صداقت نداریم، با ترس از برخوردن به طرف مقابل، همه چیز را، به هم نمیگیم! بیشتر دنبال ظاهرسازی برای هم هستیم تا نظر طرف مقابل و اطرافیانش را جلب کنیم و تمام مشکلات از همین دورویی ها و عملکرد منافقانه آغاز میشه. آقای عزیز، خانم محترم، شما نمیتونی باطن طرف مقابلت را عوض کنی! پس گول این عوض شدن های موقتی را نخور!
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
به فاصله پانزده سال دوبار عاشق شدم بار اول بعد از دوسال به ته خط رسیدیم و طلاق گرفتیم بار دوم شش ماه بیشتر دوام نیاورد .
در هر دو مورد دلیل بهم خوردن ازدواجم تلاطمات مالی بود

الان در سن چهل و سه مجردم در حالی که کل زندگیم برای رویاهام تلاش کردم الان که به جایگاه مالی دلخواهم رسیدم دیگه هیچ اعتقاد و باوری به ازدواج برام نمونده و فکر میکنم چیزی که ازدواج رو سست یا سفت میکنه فقط پوله و بهمین دلیل دیگه باوری به ازدواج ندارم و احتمالا دیگه هیچوقت به ازدواج فکر هم نکنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
من هم مثل شما هستم البته سنم کمتره ولی می دونم تا سن شما هم مجرد خواهم ماند
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
شما اشتباهت رو تکرار کردی مطمئنم اشتباه سوم را هم انجام میدهی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
مرد سالاری یا زن سالاری هر دو استبدادی است. اگر زن و مرد نسبت به هم جوی محبت نشان دهند زندگی بسامان است، اما اگر قرار باشد هر کسی حرف خودش را بزند و سلیقه خودش را اعمال کند زندگی تلخ خواهد شد. حقوق یکدیگر را بشناسیم و به آن احترام بگذاریم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ازدواج یکی از نیازهای انسان و سنت پیامبر است ولی زندگی در شهرهای بزرگ به خاطر تجملات - هزینه های مالی زیاد زندگی و .. باعث شده که افراد بیشتر ساعات روز در محل کار باشند و شب ها برای خواب به مسافرخانه خود بروند مطمئنا این زندگی دوامی نخواهد داشت وگرنه در شهرهای کوچکتر و با سطح توقعات پایین زن و شوهر به راحتی افراد زندگی می کنند و حتی وضعیت مالی انها بعد از ازدواج نسبت به زمان مجردی بیشتر می شود یکی از مهمترین دلایل طلاق تنوع طلبی اقایان در لذت های جنسی و ارتباطات غیر مشروع می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
یه گزارش هم در مورد خیانت ها و روابط متاهلها با دیگران تهیه کنید. به یقین دارم عرض میکنم الان 70 درصد کسانی که با زن یا مرد دیگری رابطه دارند متاهلن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
عوامل فروپاشی خانواده : ایمان ضعیف ، افکار سطحی ،دهن بینی زیاد، فراموشی ارزشها ف بی نمازی، بی اعتمادی به خدا ، قانع نبودن ،فضای مجازی بی قانون و بی حریم ، ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج و ماهواره ...
ما که بیست سال متاهلیم از زندگی راضی و خوشبخت هستیم . هرچند مشکلات هست اما اعتقاد هم داریم همه چیز پول ومادیات نیست باید زندگی را مدیریت نمود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
صداقت و رو راستی از مهمترین عوامل پایداری ازدواج است.وقتی از اول آشنایی با صداقت برخورد نشه تهش بن بسته.پس یا باید انسانها صادق باشند و یا باید از اول طوری زندگی نکنند که مجبور به دروغ و صحنه سازی باشند تا ضعفهاشون پوشیده بشه.چرا که دروغها در زندگی مشترک یکی یکی رو میشه.
صادق کوشکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
تفکیک جنسیتی باعث شده پسرها ،دخترها رو به چشم طعمه ببینند و دخترها ،پسرها رو گرگ بپندارند.
این تفکیک باعث شده تا عقده های عشقی بوجود بیاید و جوانان سریع عاشق شوند و بعد از ازدواج مردان تنوع طلب و زنان مرد ستیز شوند
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
همینه که هست
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
افکار و رفتار هر انسان بازتاب رسانه ها و مطالعه و رفتارهای روزمره با دیگران است. کسانی که توقعات بیجا و چشم و هم چشمی دارند نمیتوانند زندگی خود را حفظ کنند
شمشاد شمشیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
دهانت را ببند زینال
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
ای بابا بسوز پدر عاشقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
بیشترین دلیل پشیمانی از ازدواج اختلاف شخصیتی است. دو نفر با تیپ شخصیتی لیدر نمیتونند همدیگه رو تحمل کنند یا یکی احساساتی اون یگی فلت و یا ... اصلا دنیاشون باهم متفاوته ولی اغلب هم فکر میکنند اختلافاتشون به خاطر هیچی است در حالی که خانه از پایبست ویران است . اوائل مشغول مسائل ظاهری هستند بعدا که مسائل ظاهری عادی شد تازه متوجه میشن طرف براشون جذابیت نداره ولی نمیدونند چرا.
باید مشاوره روانشناسی قبل ازدواج رواج نهادینه بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
به نام خدا
دوستان در مذمت ازدواج فرمودند که همه آنهاناشی از خصلت جوانی و روحیه امروزی است همچنین ناشی از زندان رفتن بسیاری از جوانان به جرم ندادن مهریه و یا درخواست طلاق خانم ها بخاطر دریافت مهریه و زندگی مرفه و چشم هم چشمی است. جوانان ازدواج عناصر مکمل زندگی انسان است اما باید با هم کفو خودتان زندگی کنید و باید بر اساس توان مالی و ذهنی خود با افراد دیگر ازدواج کنید و مسایل مالی را باهمت و تدبیر می شود حل کرد.توصیه به شما جوانان این است که اگر می خواهید کامل شوید بروید ازدواج کنید اما با هم کفو و همسر خود یعنی با کسی ازدواج کنید که همطرازتان باشد. همسر = هم + سر یعنی همطرازتان و باندازه شما باشدو از اشرافی گری در ابتدای ازدواج پرهیز کنید. در جوانی کار کنید و تدبیر کنید و پس انداز کنید و البته همسری انتحاب کنید که از خانواده اصیل و مادر زن فهیم باشد مهم است تمام دختران به مادرشان می روند و اندکی به پدرشان لذا اگر می خواهید خوشبخت شوید با کسی ازدواج کنید که پدری با شعور و مادری سازگار با پدر دختر داشته باشد و اگر دختر ی پدر و مادر سازگار و متین داشته باشد بروید و ثانیه ایی درنگ نکنید با این فرد ازدواج کنید با دختری پاک دامن که هیچگونه ارتباط قبل از ازدواج با هیچ پسری ذیگر نداشته باشد پاک و طیب و طاهر بخدا موفق خواهید شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
به نظر من هم دختر ها وهم پسرها باید قبل از ازدواج دورهای اموزشی را بگذرانند و با مشکلات زندگی آشنا بشند واز اون رویاهای شهزاده زرین کمر و شاهدخت فاصله بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
راه حلش فط اینه ک پسرا این دخترا رو نگیرن تا بمونن خونه باباشون وسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
اگرچه ازدواج برای دوران پیری که یک همراه داشته باشی خوبه اما من سی ونه ساله ازدواج کردم ،دو فرزند دارم با درجه ،دکترای تخصصی ،و کارشتاسی ارشد فنی ،اما ،تورم ،و گرانی ،عدم درآمد سر پیری ،روزگارم را سیاه کرده ،نوه هم دارم ،اما صدحیف از بدی اقتصاد که اگر پول نداشته باشی با معذرت ،گوز هم به کلاهت پیمانه نمیکنند ،اول ،پول ،آخر پول ،وآخر آخر زن ،
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
سلام
من فقط در يك مورد ميتونم نظر بدم
اينكه اگه وضع مالي اقايون به تدريج خوب بشه و دستشون به دهنشون برسه و بخوان در راستاي زندگي خوب در خدمت زندگي باشن اول بدبختي شروع ميشه
چند مورد ميگم
خانم ها شروع ميكنن
١-ولخرج شدي خبري هست داري منو با پول خَر ميكن
٢-تو كه داري منم ميخوام ارامش داشته باشم پشتوانه داشته باشم يه چيزي بنامم كن
٣-مردم نميزارن اب تو دل زنشون تكون بخوره هر روز سفر ميرن و طلا ميخرن
٤-واسه خانوادتات خرج نكن
٥-بگو بينم چقدر داري
خلاصه از أمثال اين حرف ها اونقدر ميزنن كه وقتي مرد بخواد منطقي جواب بده راند دوم شروع ميشه
١-تيپ ميزني؟؟
٢-كجا بودي موبايل رو جواب ندادي
٣-چرا دير اومدي
٤-واسه من گدا ميشي واسه بقيه حات طايي
و الي ماشاالله
و وقتي اين همه هجمه و تهمت بدون قدر شناسي از مرد زندگي شروع ميشه
يه مرد ميگه عجب غلطي كردم يه زن گرفتم هر لحظه هم بايد جواب پس بدم اصلا إرث پدرشو از من طلب داره
فقط هم نشسته خونه هيچ سهمي هم تو زحمات من نداره اما انتظار داره واسه من تعيين تكليف كنه
و دقيقا از اين نقطه همه چيز شروع ميشه
اگه بچه داشته باشي به خاطر اينكه اسيب نبينه سكوت ميكني
و دقيقا اين خانم از بچه بعنوان اهرم فشار استفاده ميكنه
ديگه خسته شدم
من شخصا وقتي نداشتم زندگي نسبتا اروم داشتم
از وقتي تونستم به كسي بدهكار نشم و خونه خريدم بدبختي من شروع شد
الان به يه مجرد چي بگم؟
بگم زن بگير اما تلاش نكن
زن ها با حداقل بهتر كنار ميان تا رفاه نسبي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
مگه عقلتون کم شده زیر بار مهریه و نفقه و هزار کوفت دیگه میرید.. نکن برادر من خودتو بدبخت و زندانی نکن پس فردا باید بری توو دادگاه کل زندگی خودتو خونوادتو بدی به دختره..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
بهترین راه ازدواج سفیده
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دوستان ما خدا رو فراموش کردیم خدایی که وقتی مجردی سیرت میکنه متاهل هم باشی سیرت میکنه بیاییم چشم هامون رو باز کنیم عاقلانه تصمیم بگیریم و به خداوند متعال توکل کنیم. بعد از بیست سال زندگی متاهلی و فراز ونشیب ها و سختی های زندگی که بخشی از زیبایی های زندگی هست، ازدواج را برای همه یک ضرورت بسیار مهم میدانم و به همه توصیه میکنم که اگر حد اقل هایی در زندگی دارند از ازدواج غفلت نکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
راست میگه!!!
خدا بجای من مهریه داد و عمرش توی راهروهای دادگاه حروم شد
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
جدای از مشکلات اقتصادی، یکی از دلایل مهم نارضایتی از ازدواج، تغییر طرز فکر جوانان بخاطر افزایش سطح تحصیلات و تغییر ملاکهای زندگی در دنیای مدرن و امروزیه.

یکی از نتایج این تغییر، کاهش مسؤولیت پذیریه. پدر و مادرای قدیم سه چهار تا بچه میاوردن و تمام زندگیشونو وقف بزرگ کردن بچه ها میکردن و هیچ لذتی از زندگی نمیبردن. مرد از صبح تا شب سخت کار میکرد واسه مخارج خونه. زن هم از صبح تا شب مشغول بشور و بپز و تر و خشک کردن بچه ها بود.

اما امروزه با افزایش آگاهی، جوونا بیشتر به فکر خودشون و دنبال یه زندگی مرفه هستند. بخاطر همین به راحتی زیر بار مسوولیت ازدواج نمیرن و در صورت ازدواج که اکثراً بواسطه غلبه احساس بر منطق انجام میشه، بعدش اکثراً بخاطر سختیهاش پشیمون میشن.

در ضمن یه دلیل دیگه در یک سری افراد که وضع مالی خوبی هم دارن، بحث تنوع طلبیه که نمیشه انکارش کرد و ازدواج مانع این نتوع طلبی و باعث خیانت و نارضایتی در ازدواج میشه. بعنوان نمونه دوستی های مردان و زنان متاهل در شبکه های اجتماعی با جنس مخالف که خیلی هم زیاد شده کاملاً بحث تنوع طلبی رو ثابت میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
مقصر اصلی مردان هستن مر دان ایرانی لوس هرزه بی مسیو لیت پر توقع هستند
پاسخ ها
مریخ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
مثلا مردان خلرجی خیلی خوبن خوب برو خارج ببین اصلا بهت ویزا میدن
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
من مقاله را نخوندم چون طولانی بود اما میدونم همه تنوع طلب شدن بخصوص اقایون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
من ازدواج کردم اماپشیمونم چون همسرم غریبس
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار