کد خبر: ۶۶۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸ 08 February 2017
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی 22 بهمن را تشریح کرد.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با آنا در خصوص تمهیدات ترافیکی یوم اله 22 بهمن اظهار کرد:امسال هم مثل هر سال راهپیمایی یوم الله 22 بهمن با شکوه هر چه بیشتر برگزار خواهد شد به همین دلیل هماهنگی‌های لازم در حوزه‌های مرتبط با حمل و نقل شهر تهران انجام شده است.

وی با بیان اینکه پلیس با آمادگی کامل تمهیدات لازم را برای راهپیمایان فراهم می‌کند و برای هماهنگی عمیق‌تر و بهتر جلسه‌ای را هم روز سه شنبه با عنوان جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک ویژه برگزاری مراسم ٢٢ بهمن تشکیل دادیم ، افزود: در این جلسه تمامی دستگاه‌های مرتبط حضور داشتند. ارگان‌های مختلف با تعیین وظایف سازمانی‌شان همراه با پلیس در تسهیل عبور و مرور شهروندان تهرانی فعال خواهند بود.

مهماندار ادامه داد: ما در این روز حداقل محدودیت‌ها را اعمال خواهیم کرد و سعی خواهیم داشت که این حداقل محدودیت‌ها با حداکثر تسهیلات به نحوی باشد که مردم با انواع وسیله نقلیه بتوانند تا نزدیک‌ترین معابر منتهی به مسیرهای تعیین شده راهپیمایی حضور بهم رسانند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: این محدودیت‌ها شامل تمامی معابر اصلی و فرعی منتهی به خیابان آزادی و خیابان انقلاب است و سعی می‌شود که از نزدیک‌ترین تقاطع‌هایی که منتهی به این خیابان و میدان آزادی هستند، اعمال محدودیت داشته باشیم.

محدودیت‌های فرودگاه مهرآباد

وی با بیان اینکه برای معابر حساس از جمله مسیر فرودگاه مهر آباد که خدمات خاص به شهروندان دارند؛ تدابیر ویژه داریم، توضیح داد: ما مسیرهای جایگزین را برای دسترسی مسافرین به فرودگاه مهرآباد پیش بینی کرده‌ایم با این توضیح که مسافران می‌توانند از بزرگراه‌های شهید همت و شهید حکیم استفاده کنند و در انتها وارد بزرگراه شهید ستاری شده و به سمت جنوب وارد جاده مخصوص شوند و در ادامه به فرودگاه دسترسی پیدا کنند.

مهماندار تاکید کرد: کسانی که بلیط هواپیما دارند لطفا بلیط خود را همراه داشته باشند تا همکاران ما در تسریع تردد آنها همکاری لازم را داشته باشند. برای بازگشت از فرودگاه هم مسافران می‌توانند از مسیر خیابان معراج وارد خیابان آزادی شوند و از رینگ بیرونی میدان آزادی وارد بزرگراه آیت اله سعیدی شده و به سایر مسیرها دسترسی داشته باشند.

هشدار به موتورسیکلت سواران

مهماندار در خصوص نحوه تردد موتورسیکلت سواران تهرانی یادآور شد: خواهشمندم که موتورسواران هم برای اینکه ایمنی راهپیمایی کنندگان به خطر نیفتد وارد مسیر راهپیمایی نشوند و از این طریق اعلام می‌کنیم که همکاران ما از ورود موتورسیکلت سواران در معابر مشخص شده راهپیمایی جلوگیری خواهند کرد.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: مقرر شده است مسئولان در شهرداری تهران در معابر منتهی به معابر اصلی، برای پارک موتورسیکلت‌ها پیش بیینی لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: محدودیت‌های ترافیکی و تردد به مناسبت 22 بهمن از ساعت 11 شب پنج شنبه 21 بهمن آغاز می شود و این محدودیت ابتدا شامل رینگ داخلی میدان آزادی خواهد بود که خودروها اجازه تردد در این محدوده را نخواهند داشت.

مهماندار اضافه کرد: این محدودیت‌های ترددی در محدوده میدان آزادی با تعطیلی ترمینال مسافربری غرب از ساعت 11 شب پنج شنبه آغاز می‌شود و در ادامه از 6 صبح جمعه 22 بهمن محدودیت‌ها در تمام مسیرهای اعلام شده اعمال می‌شود و تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت.

وی به افرادی که با خودروی شخصی، خود را به مراسم 22 بهمن می‌رسانند، توصیه کرد: محدودیت‌ها می تواند در تردد خودروهای شخصی مشکل ایجاد کند که حتما باتوجه به تمهیدات شرکت اتوبوسرانی مترو و تاکسیرانی شهر تهران هموطنان از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: محدودیت‌های ترافیکی به گونه‌ای است که اگر کسی با خودروی شخصی هم وارد محدوده شود می‌تواند در نزدیکترین فاصله به مسیر راهپیمایی بپیوندد.

مهماندار درباره برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران بعد از مراسم یوم الله 22 بهمن و محدودیت‌های ترافیکی این مراسم گفت: همانند گذشته که نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می‌شد، محدودیت‌های ترافیکی همانند قبل خواهد بود.

وی افزود: این محدودیت‌ها شامل میدان انقلاب - تقاطع ولی عصر به سمت میدان انقلاب و از شمال بلوار کشاورز به سمت میدان انقلاب است که از قبل از آغاز نماز جمعه اعمال خواهد شد.

مهماندار مجددا از شهروندان تهرانی خواست تا در این روز از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

محدودیت‌های تردد و توقف در روز ٢٢ بهمن

1- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین ( در صورت نیاز و با نظر فرماندهان ) و همچنین طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تامین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی.
2- طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی
3- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی
4- در تمامی رمپ و لوپ‌های تقاطع های بزرگراه شیخ فضل اله – بزرگراه محمد علی جناح به سمت جنوب.
5-بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی به هنگام افزایش تردد راهپیمایی کنندگان.
6- بزرگراه یادگار امام از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی
7- خیابان حبیب الهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی
8- خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج
9- خیابان کارگر در حد فاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز
10- طول خیابان فردوسی در حد فاصل خیابانهای جمهوری تا سمیه
11- طول خیابان ولیعصر در حد فاصل خیابان جمهوری تا طالقانی
12- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمال شامل: خیابان دکتر قریب شمالی ، خیابان اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی
13- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل خیابان جمالزاده ، خیابان نوفلاح ، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی – خیابان اسکندری جنوبی – خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی
14- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات الهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان 16 آذر از بلوار کشاورز و پورسینا
15- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل: خیابان خارک از استاد شهریار ، خیابان ابوریحان ، خیابان رازی ، خیابان دانشگاه ، خیابان 12 فروردین – خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

محدوده‌های ممنوعیت توقف

1- طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر
2- طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر
3- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر
4- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین (ع) در هر دو مسیر

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار