اپل غول فناوری آمریکا تا سقف 13 میلیارد یورو (13.9 میلیارد دلار) به ایرلند بدهی دارد که هنوز پرداخت نکرده است. بنابر گفته‌ی رئیس رقابت اتحادیه اروپا «مارگارت وستاگر»، این میزان بدهی به علت دریافت مزایای مالیات غیرقانونی است و علی رغم گذشت مهلت آن هنوز داده نشده است.
کد خبر: ۶۶۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵ 03 February 2017
اپل غول فناوری آمریکا تا سقف 13 میلیارد یورو (13.9 میلیارد دلار) به ایرلند بدهی دارد که هنوز پرداخت نکرده است. بنابر گفته‌ی رئیس رقابت اتحادیه اروپا «مارگارت وستاگر»، این میزان بدهی به علت دریافت مزایای مالیات غیرقانونی است و علی رغم گذشت مهلت آن هنوز داده نشده است. 

به گزارش تابناک اقتصادی به نققل از Russia Today، «وستاگر» دراینباره به سی ان بی سی می گوید "البته هنوز وضعیت اقتصادی بهبود نیافته است، با این حال ما با مقامات ایرلندی دراینباره مشغول کار هستیم و شاهد این هستیم که آن ها به سمت بازیابی مالیات های پرداخت نشده حرکت می کنند”.

اپل آخرین مهلت برای پرداخت چند میلیارد یورو مالیات به ایرلند را از دست داد

«وستاگر» بعضی از مسائل بین ایرلند و اتحادیه اروپا برای جبران مالیات را توضیح می دهد. "این کار بسیار سختی است چرا که مبلغ هنگفتی در میان است بنابراین البته که باید فهمید چگونه می توان این کار را انجام داد. این مسئله مانند یک وجه الضمان تا حد 25 یا 30 میلیون یورو نیست که در سایر موارد وجود دارد...و بنابراین من قبول دارم که مسئله پیچیده ای است و زمان بیشتری نیاز دارد.”

از نظر «وستاگر» میزان مالیات اپل در ایرلند به نفع این شرکت بوده  و باعث شده است که منافع اتحادیه اروپا از مالیات از 1 درصد در سال 2003 به میزان 0.005 درصد در سال 2014 برسد. کمیسیون اتحادیه اروپا در سال گذشته حکم کرده است که ایرلند باید از 13 میلیارد یورو که ناشی از مزایای مالیات غیر قانونی از سازنده آی فون است بهبود یابد.یافته های تحقیقات به رهبری «وستاگر»  نشان می دهد که اپل بیشتر از 0.005 درصد مالیاتش را به وزارت خزانه ایرلند در سال 2014 نپرداخته است. این شرکت باید تمام رقم بدهی خود را تا 3 ژانویه پرداخت می کرده است که دیگر مهلت آن به سر آمده است.

سی ان بی سی از سخنگوی وزارت دارایی ایرلند اینطور نقل می کند : "ما تلاش می کنیم تا با مشارکت کامل شرکت اپل و کمیسیون اتحادیه اروپا برای بازیابی مالیات از این شرکت به پیشرفت برسیم." بنابر گزارش، کمیسیون مزبور از پیشرفت های حاصله مقامات مالی ایراند راضی است. وزارت امور مالی دراینباره می گوید "ما متعهد گشته ایم که از این تصمیم پیروی کنیم و کاملا قصد داریم که این کار را انجام دهیم”

شرکت اپل و ایرلند هردو برنامه خودشان را برای مقابله با تصمیم کمیسیون اروپا در دادگاه اعلام کردند. با اینحال، از نظر وزارت دارایی ایرلند «مایکل نونان» این پروسه ممکن است به دلیل موانع قانونی چندین سال به طول بیانجامد. او می گوید "درخواست در دادگاه معمولی اروپا مطرح شده است و سپس هر کسی بازنده باشد باید به دادگاه عدالت اروپا درخواست تجدید نظر کند. بنابراین ما با یک چارچوب زمانی 4 یا پنج ساله مواجهیم. یک مسابقه دوچرخه سواری کند بین پرونده اپل و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا به نظر می رسد که در حال ظهور است. باید نشست و دید که کدام یک اول به مقصد خواهد رسید.
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: