بانک دویچه بزرگترین وام دهنده آلمان با پرداخت 630 میلیون دلار بخاطر اتهام پول شویی و دستکاری مالی از سوی آمریکا و انگلیس موافقت کرد. آن طور که گفته شده است، ده میلیارد دلار بین سال های 2011 تا 2015 از روسیه خارج شده است.
کد خبر: ۶۶۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸ 31 January 2017
بانک دویچه بزرگترین وام دهنده آلمان با پرداخت 630 میلیون دلار بخاطر اتهام پول شویی و دستکاری مالی از سوی آمریکا و انگلیس موافقت کرد. آن طور که گفته شده است، ده میلیارد دلار بین سال های 2011 تا 2015 از روسیه خارج شده است.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today، آن طور که دپارتمان خدمات مالی نیویورک گزارش داده، این جریمه مرتبط است با پولی که به صورت تجارت آینه از روسیه بین دفاتر مسکو، لندن و نیویورک خارج شده است. وزارت دارایی آمریکا بانک دویچه را 425 میلیون دلار و دفتر امور دارایی انگلستان نیز 204 میلیون دلار جریمه کرده اند.

جریمه بانک دویچه به‌خاطر تجارت آینه و خروج میلیاردها دلار از روسیه

«تجارت آینه» به این صورت است که مشتری ها بنابر فرض سهامی را به روبل از طریق دفتر دویچه در مسکو خریداری می کنند و همان سهام را به پول دیگری که شامل دلار آمریکا می شود در دفتر لندن به فروش می رسانند. چندی از فروشندگان در خارج از مرز ها در جزایر ویرجین بریتانیا بوده اند و پرداخت آنها از طریق دفتر نیویورک دویچه به دلار صورت گرفته است.

جریمه دفتر لندن یکی از بیشترین جریمه های مالی بوده است که توسط بریتانیا خواسته شده است. به گفته مارک استیوارد مجری بازار برون مرزی اف سی ای (دفتر امور دارایی انگلستان) "میزان جریمه نشان دهنده جدیت ناکامی بانک دویچه است. ما به طور مکرر به شرکت ها گفته ایم که چگونه از قواعد مورد نیاز  AML پیروی کنند و ناکامی دویچه به هیچ وجه قابل قبول نیست. سایر شرکت ها نیز باید به جریمه امروز توجه کنند و دوباره به فرایندهای ای ام ال خودشان نگاه کنند تا مطمئن شوند که شامل جریمه های مشابه نمی شوند”

جریمه های DFS و FSA کمتر از دوهفته قبل از توافق بانک دویچه برای پرداخت 7.2 میلیارد دلار به دپارتمان عدالت آمریکا برای نقش این بانک در بحران مالی جهانی در سال 2008 صورت می گیرد. بزرگترین وام دهنده اروپا موافقت کرده است که 3.1 میلیارد دلار برای جریمه مدنی و 4.1 میلیارد دلار برای معافیت مصرف کنندگان به صاحبان خانه و قرض گیرندگان و کسانی که لطمه دیده اند بپردازد.
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: