همزمان با قوت گرفتن احتمال تبعید یا بازداشت شیخ «عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین، مردم همچنان در مقابل منزل وی تحصن کرده‌اند.
کد خبر: ۶۶۰۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶ 28 January 2017

فارس - ساکنان روستای محاصره شده «الدراز» جمعه‌شب نیز در میدان الفداء در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم تحصن کرده و نماز صبح را در همان مکان به جا آوردند.

 

برخی فعالان سایت‌های اجتماعی که ارتباط نزدیکی با خاندان حاکم بحرین دارند در موجی جدید از چند روز پیش شروع به جوسازی علیه شیخ عیسی قاسم کرده و با کنایه‌هایی اشاره به تبعید قریب‌الوقوع وی می‌کنند.

برخی منابع خبری نیز گزارش دادند که با توجه به حمله اخیر به منطقه الدراز و یورش و تخریب خانه همسایه دیوار به دیوار منزل آیت‌الله عیسی قاسم ، به نظر می‌رسد دولت بحرین درصدد تبعید و یا بازداشت آیت‌الله عیسی قاسم در جلسه بعدی دادگاه وی در تاریخ 30 ژانویه ( 11 بهمن 1395) باشد.

بنابر این گزارش، دولت بحرین که اخیرا سه جوان را اعدام کرد اکنون نگرانی جدی درباره تبعید یا بازداشت آیت‌الله عیسی قاسم ایجاد کرده است.

 

افزایش نیروهای پلیس مستقر در ورودی الدراز

روزنامه الوسط بحرین امروز (شنبه) در سایت خود گزارش داد که وزارت کشور تعداد نیروهای پلیس مستقر در ورودی الدراز را افزایش داد.

نیروهای امنیتی بحرین همچنین از روز چهارشنبه گذشته دور تا دور مسجد الشیخ درویش در الدراز را سیم خاردار کشیده‌اند و به همین دلیل مردم مجبور شدند در اطراف مسجد بر روی زمین نماز به جا آورند.

 

برگزاری تظاهرات مردمی در نقاط مختلف بحرین

مردم خشمگین بحرین به ویژه با نزدیک شدن به روز محاکمه شیخ عیسی قاسم، دیشب نیز در نقاط مختلف کشور تظاهرات کردند.

شهرک کرباباد شاهد برگزاری تظاهرات مردمی به نشانه همبستگی با تحصن‌کنندگان در میدان الفداء واقع در منطقه محاصره شده الدراز بود.

 

همچنین مردم جدحفص و بوری تظاهرات‌هایی را برگزار کرده و ضمن محکوم کردن حمله نیروهای امنیتی بحرین به میدان الفداء، شعارهایی در اعلام وفاداری به شهدا و همبستگی با تحصن‌کنندگان در منطقه الدراز سر دادند.

همچنین تظاهرات‌های مشابهی در شهرکان، شهرک الهمله، المعامیر، دمستان، توبلی، ابوقوه، شهرک مقابه و السهله جنوبی برگزار شد و تظاهرات‌کنندگان شعارهایی در دفاع دین و مذهب و حمایت از شیخ عیسی قاسم سر داده و اعلام کردند که برای جانفشانی در راه دفاع از شیخ آماده‌اند.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: