بازدید 23932
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما از خرید 15 میلیون دلار ماشین‌آلات جدید برای خط تولید این کارخانه خبر داد
کد خبر: ۶۴۹۹۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱ 20 December 2016
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما از خرید 15 میلیون دلار ماشین‌آلات جدید برای خط تولید این کارخانه خبر داد و گفت: مجموعه به زودی همکاری خود را با یکی از بزرگ‌ترین برندهای بین‌المللی لوازم خانگی آغاز می‌کند.
 
محمد میمندی، این سخنان را در جریان بازدید مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و نمایندگان استانی گروه صنعتی پاکشوما از خط تولید محصولات این شرکت بیان کرد.
 
وی با اشاره به وسعت 10 هکتاری کارخانه در شهرک صنعتی محمودآباد قم گفت: 75 هزار مترمربع به فضای تولیدی محصولات پاکشوما اختصاص یافته است.  
 
میمندی با اشاره به اینکه در این کارخانه بخش‌های تولیدی متعددی برای ساخت قطعات مختلف سبد محصولات پاکشوما در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند افزود: هر قسمت از این مجموعه می‌تواند به تنهایی کارخانه‌ای مجزا باشد اما پاکشوما همه آنها را زیر یک سقف قرار داده است.
 
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما ادامه داد: فعال بودن خطوط تولید متعدد در کنار هم، مورد توجه بازدیدکنندگان خارجی نیز قرار می‌گیرد و همین امر اعتماد آنها را به مجموعه افزایش می‌دهد.
 
وی افزود: پاکشوما همواره تلاش می‌کند مدرن‌ترین تجهیزات روز موجود در صنعت لوازم خانگی را فراهم کند و در همین راستا حدود 15 میلیون دلار ماشین‌آلات جدید را برای نصب در خطوط تولید خریداری کرده است که در حال انتقال به کشور هستند.
 
میمندی با اشاره به خرید پیشرفته‌ترین تکنولوژی ساخت دیگ ماشین لباسشویی ادامه داد: این تکنولوژی به کشور آمریکا تعلق دارد اما واحد تحقیق و توسعه پاکشوما توانسته است پس از رایزنی‌های مستمر با شرکت‌های اروپایی آن را خریداری کند.
 
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما، از خرید خط تولید یخچال و فریزر خبر داد و گفت: دستگاه‌ها در حال انتقال به کشور هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
 
وی به کارگیری تکنولوژی بالا و نیروی متخصص توانا را دو عامل مهم برای حضور موفق در بازار دانست و افزود: این مجموعه تلاش کرده است به هر دو مورد توجه ویژه‌ای داشته باشد.
میمندی بیان کرد: اکنون حدود 750 نفر به صورت مستقیم در گروه صنعتی پاکشوما مشغول به کار هستند و این تعداد تا سال آینده به 1200 نفر افزایش می‌یابد.
 
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما، بیان کرد: این مجموعه توجه ویژه‌ای به موضوع کیفیت دارد؛ بر همین اساس با ایجاد آزمایشگاهی مجهز، انواع آزمون‌های مربوط به عملکرد و دوام را روی محصولات طراحی شده و تولیدی خود انجام می‌دهد و حتی تاثیر شرایط آب و هوایی اقلیم‌های مختلف را روی دستگاه‌ها می‌سنجد.
 
میمندی با اشاره به توانمندی‌های هولدینگ پاکشوما در تولید برندهای مختفل از جمله پاکشوما، کروپ، کرال، جنرال‌آدمیرال و جی‌آدمیرال و همچنین عقد قرارداد با برندهای خارجی از جمله میدیا،کندی و زیرووات، گفت: با توجه به سبد متنوع محصولات کارخانه و ضرورت پاسخگویی سریع به نیاز بازار در کل کشور، برخی خطوط تولیدی مجموعه در سه شیفت فعال هستند و محوطه وسیعی نیز به انبار تولیدات اختصاص یافته است.
 
وی بیان کرد: این گروه صنعتی به عنوان مجموعه‌ای دوستدار محیط‌زیست شناخته می‌شود چرا که برای مثال در فرایند 9 مرحله‌ای شست‌وشوی محصولات خود در بخش رنگ‌آمیزی، از موادی استفاده می‌کند که کمترین آلایندگی و ضرر را برای طبیعت دارند.
 
بر اساس این گزارش، مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و نمایندگان استانی گروه صنعتی پاکشوما از خطوط تولید قطعات، مونتاژ و رنگ‌آمیزی محصولات مختلف این شرکت و همچنین آزمایشگاه و انبار مجموعه بازدید کردند.
 
حمایت از ظرفیت‌های داخلی در صنعت لوازم خانگی
 
در ادامه این برنامه، شانزدهمین گردهمایی بزرگ پاکشوما و همایش تجلیل از برترین شرکای تجاری این شرکت در کشور برگزار شد.
 
مدیرکل سازمان صنعت، معدن وتجارت استان قم در این همایش با اشاره به ظرفیت‌های بالای داخلی در صنعت لوازم خانگی گفت: رویکرد وزارتخانه در مورد این بازار، حمایت از واحدهای تولیدی کشور و ایجاد محدودیت واردات با افزایش تعرفه‌هاست.
 
احمد ذاکری، یکی از موانع موجود برای رسیدن به خودکفایی در صنایع را بهره‌وری پایین آنها دانست و افزود: واحدهای تولیدی باید با آموزش نیروی کار خود و استفاده از اعتبار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این زمینه بهره‌وری و همچنین کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.
 
وی بیان کرد: حمایت دولتی از تولید ملی زمانی به بار می‌نشیند که فرهنگ استفاده از محصولات داخلی در میان مصرف‌کنندگان شکل بگیرد و این امر علاوه بر فرهنگسازی به کاهش قیمت تمام‌شده محصولات نیاز دارد.
 
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: واحدهای توزیعی می‌توانند با قرار گرفتن در کنار تولیدکنندگان، هزینه‌های حمل و نقل و در نتیجه قیمت تمام‌شده محصولات را برای مصرف‌کنندگان کاهش دهند.
 
ذاکری بیان کرد: واحدهای صنفی قادر هستند با تشویق مصرف‌کنندگان به مصرف کالای ایرانی، ضمن حمایت از تولیدکنندگان داخلی در مبارزه با قاچاق سهیم باشند. 
وی گروه صنعتی پاکشوما را یکی مطرح‌ترین واحدهای تولیدی در سطح کشور و استان قم دانست و افزود: این مجموعه می‌تواند نقش موثری در خودکفایی کشور در حوزه لوازم خانگی بازی کند.
به گفته مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، شرکت پاکشوما یکی از 33 طرح اقتصادی بزرگ کشور در قالب اقتصاد مقاومتی بوده است.
 
توجه ویژه پاکشوما به موضوع صادرات
 
در بخش دیگری از این همایش قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما با اشاره به نصب یکی از مدرن‌ترین دستگاه‌های جوش ماشین لباسشویی تا سه ماه دیگر گفت: همچنین در آینده نزدیک خط کامل تولید ماشین ظرفشویی در کارخانه نصب و خط تولید یخچال و فریزر نیز به روز می‌شود.
 
حسین اسحاقی ادامه داد: شرکت پاکشوما استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای را در فرایند تولید اعمال می‌کند و به کیفیت محصولات خود توجه ویژه‌ای دارد.
وی غفلت از موضوع صادرات را عاملی برای شکست بنگاه‌های اقتصادی بزرگ دانست و افزود: پاکشوما اکنون سالانه 400 هزار دستگاه لوازم خانگی را تولید می‌کند که این تعداد تا سه سال دیگر به یک میلیون و 300 هزار دستگاه افزایش می‌یابد.
 
قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما بیان کرد: این مجموعه برنامه‌ریزی دقیقی در بحث صادرات دارد و قراردادهای خوبی نیز تاکنون در برخی کشورهای خارجی منعقد کرده است.
 
 
 
افتتاح مرکز آموزشی پاکشوما در آینده نزدیک
 
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما نیز در بخش دیگری از این همایش گفت: این مجموعه در بدترین شرایط حاصل از سال‌های تحریم، کارخانه‌‌ای به وسعت 10 هکتار را در شهرک صنعتی محمودآباد قم تاسیس کرد.
 
محمد میمندی، افزود: کارخانه جدید پاکشوما با همت بخش خصوصی شکل گرفته و فرصت‌های شغلی بسیاری را در شبکه تولید، توزیع و خدمات پس از فروش خود ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: گروه صنعتی پاکشوما با برقراری ارتباط با برندهای مطرح جهانی توانسته است به گونه‌ای عمل کند که کیفیت محصولات و تجهیزات تولید کارخانه مورد  تایید آنها باشد.
 
میمندی بیان کرد: این مجموعه به تازگی با بزرگترین و مطرح‌ترین برند خارجی در حوزه لوازم خانگی قرارداد همکاری مشترک منعقد کرده است.
 
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی پاکشوما با اشاره به اختصاص 2500 متر مربع از فضای کارخانه به بحث آموزش نیروی انسانی افزود: به زودی مرکز آموزشی مجموعه در استان قم به منظور تربیت نیروی انسانی خود و دیگر واحدهای اقتصادی افتتاح می‌شود.
 
به گفته وی، این شرکت سرمایه‌گذاری قابل توجهی را برای پاسخگویی به نیاز داخلی داشته است و نیم‌نگاهی نیز به حضور در بازارهای جهانی دارد.
در شانزدهمین گردهمایی بزرگ پاکشوما همچنین از دو مدل جدید ماشین لباسشویی این شرکت رونمایی شد.
 
از جمله ویژگی‌های این محصولات می‌توان به دارا بودن 26 نوع برنامه شست‌وشو، چرخش 1600 دور در دقیقه، قابلیت تغییر برنامه شست‌وشو در میانه کار، تجهیز به نرم‌افزار تغییر زبان و قدرت تشخیص میزان مورد نیاز از مواد شوینده اشاره کرد. این محصولات بی‌صدا هستند و لرزش در آنها به حداقل رسیده است.
 
در این هماهش همچنین از  محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه لوازم خانگی تقدیر به عمل آمد. تجلیل از برترین شریکان تجاری گروه صنعتی پاکشوما در کشور، پایان ‌بخش این برنامه بود.
 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید شبکه اجتماعی شاد احمد سعادتمند