بازدید 25405

گزینه وزارت خارجه دونالد ترامپ: تنها راه حل برای ایران تغییر نظام این کشور است +ویدیو

جان بولتون دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق این کشور در سازمان ملل متحد ـ که پیش از این نام وی به عنوان یکی از گزینه های تصدی پست وزارت خارجه در دولت دونالد ترامپ مطرح شده بود ـ اخیرا و برای چندمین بار به صراحت بیان کرده که تنها گزینه نهایی برای ایران تغییر نظام این است.
کد خبر: ۶۴۱۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲ 19 November 2016
جان بولتون دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق این کشور در سازمان ملل متحد ـ که پیش از این نام وی به عنوان یکی از گزینه های تصدی پست وزارت خارجه در دولت دونالد ترامپ مطرح شده بود ـ اخیرا و برای چندمین بار به صراحت بیان کرده که تنها گزینه نهایی برای ایران تغییر نظام این است.

به گزارش «تابناک»؛ جان بولتون در گفت وگو با رسانه بریت بارت از رسانه های راست گرای افراطی حامی ترامپ در آمریکا بیان کرده است: تنها گزینه و راه حل طولانی مدت برای رفع مشکلات با ایران، تغییر نظام در این کشور است. نظام ایران تهدید اساسی و محوری نظام و امنیتی بین المللی در خاورمیانه است.

این اشاره صریح جان بولتون به لزوم تغییر نظام در ایران برای اولین بار نیست که مطرح می شود. بولتون که به لحاظ خط فکری جزو دسته تندروهای افراطی طبقه بندی می شود و پیش از این در دولت جورج بوش سابقه حمایت شدید از جنگ به ویژه در عراق دارد، قبل از این نیز در سال 2014 بر این موضع خود در رابطه با ایران تأکید کرده بود.
 
گزینه وزارت خارجه دونالد ترامپ: تنها راه حل برای ایران تغییر نظام این کشور است 
 
وی همچنین جزو آن دسته از افرادی است که رژیم اسرائیل را به شدت برای حمله به ایران تشجیع و ترغیب کرده بود. وی به سران رژیم اسرائیل گفته بود، حتی در زمانی که ایران در آخرین مراحل مذاکره و توافق هسته ای با غرب است، به ایران حمله کنند و این کار را یا با همراهی ایالات متحده صورت داده و یا خود به تنهایی به آن اقدام کنند.

وی همچنین سال گذشته در مقاله ای در نیویورک تایمز نوشت: حقیقت تلخ این است که تنها یک اقدام نظامی مشابه حمله سال 1981 اسرائیل به رآکتور هسته ای عراق یا حمله سال 2007 این رژیم به تأسیسات هسته ای سوریه ـ که کره شمالی آن را طراحی کرده بود ـ می تواند نیازهای امنیتی اسرائیل را برآورده سازد. وی در این مقاله تأکید کرده بود که زمان به شدت کوتاه است؛ اما هنوز هم یک حمله نظامی می تواند گزینه موفقی باشد.

اشاره اخیر و تأکید وی بر مواضع سابق خود در مورد ایران به خوبی نشان می دهد که این تندروی افراطی قصد آن را ندارد که تغییری در دیدگاه های خود در حوزه سیاست خارجی به ویژه در قبال ایران صورت دهد و همچنین این مواضع به شکلی اساسی با دیدگاه های شخص دونالد ترامپ ـ که بر آن است تا منابع ایالات متحده را به شکلی متمرکز برای مسائل داخلی این کشور صرف کرده و از گرفتاری های خارجی بپرهیزد ـ منافات و تناقض دارد.

اکنون به نظر می رسد که دولت جدید در ایالات متحده با یک چالش اساسی برای تدوین یک دیپلماسی خارجی جامع و منسجم مواجه است؛ اما در حالی که ترامپ سعی می کند در خصوص این دیپلماسی با احتیاط عمل کند، در عین حال تمایل وی به سمتی است که از به کارگیری جنگ طلب ها پرهیز کند.

جان بولتون در مصاحبه اخیر خود با نشریه بریت بارت موضوع چالش و بحث میان مداخله جویان ـ نظامی ـ و منتقدان این موضوع را بی مورد و فاقد موضوعیت خوانده است. وی گفته: برای من این بحث مانند آن است که یکی از شما بپرسد چاقو را ترجیح میدهی یا قاشق را. پرسش اصلی و بعدی این است که برای چه منظوری؟ من این گونه به موضوع بحث میان مداخله جویان و منتقدان آن نگاه میکنم. این هر دو ابزاری هایی هستند که در جعبه ابزار سیاست خارجی آمریکا وجود دارند و شما آن ابزاری را استفاده می کنید که برای منظور شما متناسب باشد.

این جمله از وی در حالی است که سابقه شخصی خود او نشان می دهد، وی در نهایت طرفدار استفاده از چاقو و مداخله نظامی است، صرف نظر از این که شرایط و منظور چه چیزی باشد. وی دقیقا مشابه عقیده خود در سال 2003 که میگفت عراقی ها به شدت از حمله به این کشور توسط آمریکا استقبال می کنند و به پیشواز نیروهای آمریکایی می روند، در مصاحبه اخیر خود نیز بیان کرده که ایرانی ها از تغییر نظام در این کشور استقبال خواهند کرد.

وی به صراحت بیان کرده که این تغییر نظام در ایران ممکن است شامل کمک نظامی آمریکا به مخالفان نیز باشد. بولتون گفته: من فکر نمی کنم که نظام فعلی در ایران محبوب باشد؛ اما این نظام اسلحه در اختیار دارد. فکر می کنم راه هایی برای تقویت مخالفان این نظام وجود دارد؛ این به معنای استفاده از نیروی نظامی آمریکا نیست، بلکه به معنی تقویت گروه های مخالف برای سر کار آوردن نظامی جدید در ایران است.

این تناقض شدید بین دیدگاه های ترامپ و جان بولتون منجر به آن شده که برای بسیاری از تحلیلگران درک این نکته که چرا جان بولتون از ابتدا به عنوان گزینه ای برای تصدی پست وزارت خارجه انتخاب شده است، را دشوار کرده؛ اما برخی از منابع نزدیک به دونالد ترامپ گفته اند، وی از آنجایی که خود هیچ تجربه و تخصصی در امر دیپلماسی و سیاست خارجی ندارد، همچنان بین گزینه های مختلفی که از سوی تیم انتقال قدرت و مشاوران وی پیشنهاد میشود در نوسان است.

این منابع بر این باورند که جارد کوشنر، پسر خوانده دونالد ترامپ و مشاور نزدیک وی شخصیت و عقاید جان بولتون را می پسندد که دلیل اصلی آن دیدگاه های تند و افراطی وی در مورد ایران و حمایت های بی قید و شرطش از اسرائیل است. همچنین گفته می شود که میلیارد مشهور رابرت مرسر و دختر وی ربکا نیز که در طی کمپین های انتخاباتی ترامپ حمایت های مالی وسیعی از وی داشته اند جزو حامیان پر و پا قرص جان بولتون برای وزارت خارجه هستند.

این در حالی است که باب کورکر گزینه دیگری که برای تصدی این پست مطرح شده، روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد، هرچند دونالد ترامپ مخالف توافق هسته ای فعلی است؛ اما احتمالا به دنبال آن خواهد بود که اجماعی میان متحدان آمریکا به وجود آورد که آنها را متقاعد سازد که ایران در حال نقض توافق بوده و در نتیجه به این موافقتنامه پایان دهد.

تعداد بازدید : 43
دانلود

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۴
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۳۰
:)
ترامپ ایرانو بدجوری میزنه
سگ سبیلو خیز برداشته پاچه بگیره، ولی پوزش به خاک مالیده میشه انشاءالله.
فقط توروخدا با جنگ نه!!! تفاهم کنید نظام مردمی حاکم بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
دمت گرررررررررررررم ولي مگه الكيه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شکر زیادی خورده این جان قولتون
غلط زیادی میکنه!
کاملا" موافقم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
افرين اين تنها راهه.....
بنده خدا سنش رفته بالا دیوونه شده...یکی نیست بهش بگه آخه پیر خرفت مگه ایران ، عراق یا افغانستان که بتونید رژیمشو تغییر بدین.
قابل توجه خوشحالان از اومدن ترامپ!
خداحفظش کند
پاسخ ها
آرش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
.از وسط نصفش کند
مراتب جهت مزید استحضار مذاکره کنندگان محترم برجام و اعلام پاسخ به افکارعمومی؟
امریکایی بی شرف قیافه اش مثل سگ ابیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
دهنتو آب بکش
ما هم استقبال می کنیم!
عرضه داشتید تا حالا نظام را تغییر داده بودید
جان بولتون غلط می کند بااربابش اوباماواسرائیل کودک کش-----------درود برملت قهرمان وولایتمدار ایران اسلامی به زعامت حضرت ایت الله خامنه ای مدظله العالی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
اینجا تابناکه داداش، بولتون دو کوچه پایین تره
بـاش تا صبـح دولتـت بدمـــد...
با رضا ربع پهلوی هماهنگ کردی؟!
چه جالب !!
ما هم در مورد آمریکا اعتقاد داریم که توبه گرگ مرگه !
پاسخ ها
farhad
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
گربه گرگه مرده!!!!!!!!!
ما که کودکی و جوونیمون تو تحریم و سختی گذشت چیزی برای از دست دادن نداریم. امیدوارم این دیوونه ها حمله کنن بزنیم رویای آمریکایی شون رو نابود کنیم
سیاستمداران ما باید هشیارانه و عاقلانه تصمیم بگیرند و احساسات را در این مورد فراموش کنند .. تیم رئیس جمهوری جدید آمریکا قفصد دارند با فریب جهان ایران را ناقض برجام نشان دهند و بعد هم خودشان آنرا باطل اعلام کنند
همتون برید به درک صهیونیست های پست فطرت
منم از این نظام حال حاضر کشور زیاد خوشم نمیاد
اما وقتی که پای خاک و وطن میاد وسط حاضر نیستم به خاطر نظام جلوی دشمن کوتاه بیام
غلط بیجا کرده .
اینها همش حرفه .... چیزی که از دورنمای اقتصادی دنیا و روابط اتحادیه اروپا و آمریکا بر می آید این است که آمریکایی ها حاضر به هزینه برای هیچ کشور یا اتحادیه ایی از جیب خود نیستند و به نظر می رسد این دوره از ریاست جمهوری آمریکا بهترین دوره برای ایران باشد حالا البته شاید نه به لحاظ اقتصادی ولی به لحاظ امنیتی احتمالا ... اگرچه در صورت حرکت اقتصاد جهانی و آمریکا به سمت بهبود در نتیجه آن اقتصاد ایران همه رو بهبودی خواهد نهاد ...این خلاصه چهار سال آینده بود که توی چند خط برات تحلیل کردم دیگه حرف های چرت و پرت رو به خرد مردم نده تابی جون
قطعا این فرد وزیر خارجه امریکا نمی شود.مشکل روانی دارد
این مرتیکه میخواد ایران رو مثل سوریه جنگ داخلی راه بیندازه ((( کور خوندید )))))
اتفاقا من هم فکر میکنم تنها راه ارتباط با امریکا تغییر نظام امریکاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
:D
حرف خوبی زد زیباکلام . روزی بیاد که آقایون انقلابی هفت هشت آتیشه چراغ بردارند و دنبال جان کری و باراک اوباما بگردند!
باراک کجایی که یادت بخیر
اینجوری پیش بره باید بریم جنگ. این ابله نمیدونه اکثریت مطلق هر چقدر با نظام مشکل داشته باشن جلوی هر چی خارجی هست می ایستند و ایران مثل عراق نیست که با ورود نیروهای آمریکایی براشون شیرینی و شربت بیارن.
تنها گزینهء نجاتِ مردم ایران دوری از حاشیه هاست
و بیشتر از داخلی ها شما خارجی ها حاشیه سازید
یا خود خدا...
از دست دولت استاد ترامپ، آخر جهان عروسی می گیره...
تو دوره ۸ ساله ترامپ، اوضاع دنیا دیدی می شود....
کلا یا جنگ خواهد بود، یا کودتا، یا درگیری....
کمربندها ایمنی را محکم ببندیم....
البته همچنان باید صبر کرد ....
اون که اربابت جورج بوش بود نتونست تو که کلا مال این حرفها نیستی
پاسخ ها
ناشناس
| China |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
جالبه که عمدا خبرگزاری ها از میت رامنی که بیشترین شانس وزارت رو داره چیزی نمی گن!
فقط بولتون!! البته من قبلا از منچستر سیتی حمایت میکردم
من دعوت ميكنم از آقاي جان بولتون و دوستان تشريف بيارند ايران ، يه كم مهمان نوازي ببينند، با شرايط واقعي ايران ، مردم صميمي اما مقاوم ايران آشنا بشن، اين قدر مزخرف توليد نكنند.
این جناب جان بولتون، یکبار آمریکا و هم پیمانانش را بر سر حمله بر عراق گمراه کرد. نتیجه چه شد، حداقل امروز(19 نوامبر2016) سه میلیون ایرانی جان برکف در عراق حضور دارند. اگر ایشان بار دیگر می خواهد میلیون ها ایرانی را حکمفرمای قلمرو خاورمیانه ببیند. بر همین شیوه استدلال نماید. او دیگر برای سیاست های استراتژیک پیر و خرفت شده است. ولی در نقش امداد غیبی برای تحقق اهداف ایران در منطقه است!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
عملا انها دارند مي گويند بدليل اشتباهات اباما كه پدرش مسلمان كنيايي است امروزه امريكا عراق را تو سيني به ايرانيها تحويل داده است. حال مي خواهند اقدامات اشتباه اباما را درست كنند. متاسفانه دو لت ايران هم دست دوستي اقاي اباما را نفشرد و از اين فرصت تاريخي استفاده نكرد و بعبارتي انها ديگر مطمئن شده اند كه با دولت ايران هرگز نمي توانند به توافق كامل برسند.
سید محمود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
این مردک شیطان صفت همیشه خرفت بود . انشاالله ترامپ و دولت فخیمه اش مقدمات نابودی ابدی آمریکا رو فراهم میکنن . من بالشخصه خوشحالم
خودکرده راهیچ تدبیرنیست
هر کسی که با مامانش قهر میکنه ، واسه ایران خط و نشان بچگانه میکشه
کاملا درست گفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
توچی میگی اجنبی اینجاالمان نیست که اربابش امریکاباشه
بوش همونیه که سربازاش به کربلا رسیدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
بعدش چی شداخرش چندهزارسربازامریکایی رابه درک واصل کردنداخرش امریکاپابه فرارگذاشت.
یعنی می خواد نظام رو عوض کنه و با مردم کاری نداشته باشه؟
غلط کرده... درست است که انتقاداتی بر سیستم مدیریتی وارد است ولی قرار نیست آدم مضخرفی مثل تو برای من ایرانی تعیین تکلیف کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
مزخرف
بخواب بابا لحاف يخ كرد.
پاسخ ها
سید مجتبی بهشهری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
دمت گرم
مُردم از خنده
خیلی باحالی
بهترین جواب ممکن بود
الان اقاي الله كرم با موتورش بياد درستش كنه
کاش در ایران آقای خاتمی امام جمعه تهران رئیس جمهور شود . زیرا زودتر مردم از سرگمی درخواهند آمد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
تکلیف برای همیشه روشن میشه
الان اقاي الله كرم خيالت راحت شد ؟ ! حالا موتورت رو وردار برو تو خيابان درستش كن . بابا سياست خارجه رو بسپريد به وزارت خارجه
یک خری رفت یک خر دیگر آمد. امیدوارم این خر جدید در کنار ترامپ باعث سقوط و از همپاشی هر چه سریعتر آمریکا شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
امریکاپرستهارانگاه که چه جوری دارندمنفی میدندخخخخ یعنی خاک توسرشون کنم که این قدراجنبی پرست هستند.
تمام روسای جمهور قبلی آمریکا هم به همین موضوع فکر می کردند، بسیاری از آنها اقدام هم کردند (ترغیب دولت صدام برای حمله به ایران و ...) ولی نهایتا به تاریخ پیوستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
یعنی فکر میکنی تو جنگی که به ما تحمیل شد نا موفق بودن ؟ برو راجع این جنگ تو اینترنت بخون ببین آمریکا و روسیه با هم چه بازی داشتن با ما میکردن .
وقایع پیش
رو جدی می باشند انتخابات امریکا شبیه یک انقلاب بود و هر انقلابی اثار و عوارضی دارند که ممکن هست برای عده ای خوشایند نباشد جدی تر بیندیشیم .
مرتیکه بی ریخت مال این حرفها نیست . اینا فقط میخوان با این حرفها سلاحاشونو بفروشن
همه اينها حكايت از ناتواني آمريكا در مهار ايران دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
آره ! ما که داریم از خوشی می میریم آمریکا هم که سقوط کرد و رفت
پيرمرد برو استراحت كن وقت بازنشستگي ات گذشته.
واقعا خطر ترامپ و دار دسته اش براي ايران جدي است.اينها گروه جنگ طلبي اند و بايد دستگاه ديپلماسي تنها دستگاه اعلام موضع در قبال آنان باشد و سايرين نبايد سرخود در قبال آمريكا موضع اعلام نمايند و نبايد بهانه به دست آنان داد زيرا اينها علاوه بر جنگ طلبي قدرت نظامي برتري نسبت به ايران دارند به همين دليل بايد هوشمندانه با اين خطر تعامل كرد.
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
داداش من اینجا ایرانه هیچ کس سرجای خودش نیست همه نظر میدهند درحالی که به قول فرمایش شما دستگاه دیپلماسی فقط باید حرف بزنه
وی فردی است که اگر وزیر خارجه شود در فروپاشی امریکا نقش مهمی بعهده میگیرد . این ادم نمبفهمد که اکثر مردم موافق تظام هستند و وقتی میفهمد که برایشان اینقدر گران تمام شده که باید کاسه کوزه اش را جمع کتد برود پیش رشوه دهندهشان از متافقین گرفته تا ال سعود و صیهونیستها و دو دستی بزند تو کله اش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
عجب..آمار اکثریت مردم رو چطور گرفتید؟
پویا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
عزیزم جنگ جنگه و خیلی چهره زشتی دارد و شعور تشخیص اقلیت و اکثریت را ندارد و موافق و مخالف نظام نمیشناسد. باید از آن دوری کرد چرا که توان نظامی اونها خیلی بیشتر از ماست. احساسی برخورد نکنیم.
یقینا دوران سختی برای کشور ما آغاز شده است.باید عاقلانه اندیشید و درست تصمیم گرفت. بازی با یک گاو وحشی نیاز به احتیاط و تعقل داشته و قاعده خودش را دارد.تحریک آنها نتیجه خوبي ندارد.باید آنها را در تله های سیاسی گیر انداخت و یارگیری بیشتری در عرصه بین المللی نمود.
سیاستهای نابخردانه موجب افزایش لگام گسیخته بدهی ملی آمریکا شده است. اگر همین روال ادامه یابد , بعید نیست که آمریکا از درون فروپاشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
پاشیده شما خبر نداری !!!
ترامپ و بقیه دوستانشان خیلی احمق هستند چرا که فکر می کنند اگر بر دیگران هزینه تحمبل کنند خودشان نفع می برند در حالیکه هزینه تحمیلی به سیستم امریکا بسیار بیشتر خواهد بود.
عزيزم جان بولتون قرصاتو نخوردي . با اون قيافه چن رنگت .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
هر چند که خیلی فرق نمی کند ولی عین جمله بولتون این نبود کاش کمی امانت دار بودید . او گفت تغییر نظام ایران در دراز مدت که صد البته اشتباه می کنند . اما شما به گونه ای سخنانش را نوشته اید که همی یه ماه دیگه قصد حمله به ایران را دارد.
غلط زیادی کرده
سرنوشت ملت ایران بدست خودشون ایجاد شده
به پای انقلاب هزاران خون شهید ریخته
این اراجیف جایگگاهی ندارن
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
اره راست میگی همه تو ناز و نعمت تو ثروتمندتربن کشور دنیا در حال زندگی هستیم!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
پاسختو گرفتی ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
ناشناس امریکایی یک ایرانی به خاطرنازونعمت وطنش رابه اجنبی نمی دهدمردم عراق هم فکرمی کردندامریکابرای انهانازونعمت میاره اماجزداعش وترورچیزی نداشت
راست میگی حمله کن تا حساب کار دستت بیاد. حرف زدنو همه بلدن.
بخاطر نابود کردن اسراییل ایران را نابود کنید.خیالتون راحت شه
هر کس دورانی دارد هرچه بکاریم درو می کنیم
‌‌‌‌‌‌بعضی ها آرزوهایشان را واقعیت فرض می کنند این که ترامپ و دار و دسته اش آمریکا را نابود میکنند و همه راحت می شوند زیادی خوشبینانه‌است. دیوانگان می توانند دیگران را هم نابود کنند. کمی کتاب خواندن مخصوصا تاریخ ضرری ندارد
همه اینها باید محاکمه شوند و در یک کشور بی طرف مثل ایران باید دادگاهی شوند محاکمه شوند.
این توهم شماست امریکا هیچوقت به ایران حمله نمیکند جنگ زرگری بین امریکا وروسیه را در منطقه ببینید که چگونه عراق وسوریه ویمن وافغانستا ن..و...به خاک وخون کشیدند واسراییل را در حاشیه امن قرار داده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
ترکیه یا عربستان رو که میتونه تشویق کنه حمله کنن
تابی بقیه نظرات هم منتشر کن
برای امریکا وروسیه تخلیه انبار سلاحهاشون در کشورهای خاورمیانه ملاک است تا این شرایط برایشان مهیا است کاری به کار کسی ندارند اما در این وادی هرکه سد راهشون شد باید اماده رفتن شود.
خدا کنه مثل اوباما نباشد. رو راست باشه. اگر می خواهد تغییر بده خوب زورش را بزنه تا ببینه که مسولان نظام ایران خیلی قوی هستند. دقیقا مثل واقعه طبس.
صبر کنید ببینید دوباره کسی می خواد با ما دست بده یا نه !
اینهم خیلی اشتباه می کند چون نوکر صهیونیسته
باور کنیم این ترامپ ودار ودسته کابویش یه تهدید برای جهان هستند. امیدوارم چند سال بعد شاهد یه جنگ جهانی نباشیم موضوع اصلی آینه که ترامپ به قدرت فعلی آمریکا قانع نیست .اون یه متکبر تمام عیار است . اون داره روی بودن یا نبودن آمریکا قمار میکنه.
تمام حرف های نوشته شده مطالب و نظرات بالا که چی. به ما چه آقای بولتون دوست دارد شام فردا شبش چی باشد. لطفا یک نفر نظر بدهد این آقایانی که برنج . شکر و روغن وارد می کنند کی هستند
حتی اگر 95% مردم از نظام جمهوری اسلامی ناراضی باشند ولی در صورت جنگ از کشورشان دفاع میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Mauritius |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
این حرف شما پارادوکسه. با عقل جور در نمیاد که 95 درصد مردم از عملکرد نظام ناراضی باشن و زندگیشون با خاک یکسان شده باشه و همزمان ازش دفاع کنن.
ناشناس
| Mauritius |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
با همین وضعیتی که توصیف کردی شاید راه انداختن جنگ خواسته داخلی ها باشه!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
ناشناس امریکایی داخلیهامثل بعضیهاوطن فروش نیستند.
شتر در خواب بیند پنبه دانه،البته این مفلوک تو خواب هم نمیتوان این خیالش رو ببیه
ایول دمش گرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
خاک توسرهرچی اجنبی پرسته
به سلامتی
ای تاب ناک ....نمیفهمی با این نوع خبر چقدر مردم را نگران میکنی؟
با سلام . همین یه ساعت قبل کلیپ مستندی تو تلگرام دیدم که خاک ایران رو به مقصد امارات و کشورهای عربخلیج فارس قاچاق میکنند هر تن 35 دلار . باور بفرمایید ما اکنون هم در حال از دست دادن خاک پاک کشوریمون هستیم نباید منتظر موند تا آمریکا حمله کنه بعد رگ غیرتون متورم بشه بریم جنگ هر کی ادعای میهن دوستی داره الان هم خاک مملکتو دارن میبرن. فکر نکنم اگه داریوش و کوروش و .... زنده بودن اجازه همچین کاری رو میدادن .
جنگ جنگه و چهره خیلی زشتی دارد و شعور تشخیص اقلیت و اکثریت را ندارد و موافق و مخالف نظام نمیشناسد. باید از آن دوری کرد چرا که توان نظامی اونها خیلی بیشتر از ماست. احساسی برخورد نکنیم.
قابل توجه مسئولینی که فکر میکنند در همیشه روی یه پاشنه میچرخه!!!!! تحویل بگیر.
داعش تو عراق ادم میکشه ما امریکا را فحش میدیم عربستان تو یمن ادم میکشه ما امریکا را فحش میدیم .تو سوریه تروریستا جنایت میکنند ما امریکا را فحش میدیم .راه پیمایی داریم ما امریکار رافحش میدیم .اوباما گفت بیایین اشتی کنیم ما امریکا را فحش میدیم فلسطینیان توسط اسراییل کشته میشن ما امریکا را فحش میدیم عراق با ما جنگ کرد ما امریکارا فحش میدیم و مدام میگیم این کشور فلان است و نابودش میکنیم جنگ چیز خوبی نیست ولی بگذارید یکبار برای همیشه تکلیف مشخص بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
ماامریکارافحش میدیم چون امریکابه داعش سلاح میده ماامریکارافحش میدیم چون امریکابه عربستان سلاح میده تایمنیهای بدبخت رابکشه ماامریکارافحش میدیم چون امریکا به تروریستهای سوریه سلاح میده ماامریکارافحش میدیم چون ازصدام برعلیه ایران حمایت میکردماامریکارافحش میدیم چون ازاسرائیل حمایت می کندماامریکارافحش میدیم چون همیشه به جای اشتی فقط تحریم وتهدیدمیکنه جوابتوگرفتی؟
یکی نیست بگه تو بیخود می کنی فکر می کنی
تو بچسب به مملکت خودت بگو دارم مملکت خودمو آباد می کنم
فکرکنم بیشتربیننده هاتون آمریکایی یاصهیونیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
صددرصد
به نام خدا اقای جان بلوتوس مواظب امریکا باشه مثل شوروی سابق تجزیه نشه.والسلام
ترامب لایکا را ببینه حتما حمله می کنه
اونایی که حرفشون رو از زبون همه ملت ایران میزنند بعد تعداد منفیا شیش برابر تعداد مثبت هاست خخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
چون اونهاازخارج ازکشوردارندلایک می کنند.
ميبينم كه منافقين اتوبوسي ريختن زير اين پست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
صددرصدهمینطوره
کار اصلاح طلبا در امد..ارباب چراغ داد


سران فتنه اماده باشن..سرشون شلوغعه توی این 4 سال پیش رو

:)
یکسال دیگر همه چیز مشخص میشود.
انتخاب ترامپ پایان امید مردم برای زندگی بهتر بود.
با وجود ترامپ هر چیزی ممکنه. ادم مقتدر و سرسختی است.
در پناه حق موفق و موید باشی .درود بر تو
درود بر شیری که خوردی.
قابل توجه کسانی که از حرف این مردک ایران ستیز ذوق کرده اند . باید ایستادگی کنیم اگر عقب رویم انها جلو تر میایند وقتی به تاریخ جنگ ایران و عراق نگاه میکنم که چه دلاورانی سینه اشن توسط گلوله شکافته شد تا امروز در این امنیت زندگی کنیم جانم را به ایران هدیه میکنم امریکا و کشور های عربی داعش را برای ایران راه انداخته بودند تا بعد خودشان داعش را نابود و نقش ناجی را بازی کنند البته به نظرم از شدت دشمنی با امریکا بهتر است کاسته شود و حتی سفارتش در ایران دایر چون بخاطر چند کشور عربی نباید منافع ملی در خطر بیفتد میتواند روابطمان با امریکا مثل روسیه باشد
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار