بازدید 1803
ابهام در قرارداد توره ؛
اما در قانون ليگ برتر اين مسأله به چشم مي خورد که بازيکن جديد براي دريافت کارت بازي بايد تسويه حساب مالياتي يا تسويه حساب از باشگاه قبلي خود را داشته باشد. مسؤولان باشگاه پرسپوليس در برابر اين سؤال که آيا توره تسويه حساب مالياتي يا تسويه حساب از پرسپوليس را گرفته است؟ مي‏گويند: از دو ماه پيش اين برگه ها آماده شده بود، اما او براي دريافت اين برگه ها اقدام نکرده است.
کد خبر: ۶۳۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۸۸ - ۰۹:۵۱ 12 September 2009
پيچيدگي‏هاي قرارداد ابراهيم توره در تيم مرموز سپاهان ادامه دارد، خبر جريمه 125 هزار دلاري او کمي عجيب است؛ حضور او در ترکيب 18 نفره مقابل فولاد کمي عجيب تر و حالا هم شنيدن اين خبر که مشکل رضايتنامه او حل شده و در بازي بعدي به ميدان مي رود، عجيب ترين خبر ممکن است.

به نوشته قدس؛ البته سپاهاني ها که در فدراسيون برو بيايي دارند، همه چيز را قانوني و بر اساس مدارک و مستندات پيش برده اند و طوري حرف مي زنند که انگار همه چيز روبراه است، اما آنچه که طي هفته اخير از گوشه و کنار شنيده مي شد، حاکي از تناقضهايي در رفع مشکل توره است و البته نشان مي دهد که سپاهاني ها قدرت بسياري در سازمان ليگ دارند.


* ورود به ميدان ممنوع!
هفته قبل امير قلعه نويي آماده بود تا نيمه دوم توره را به ميدان بياورد، اما اين رؤيا بر باد رفت و در کنفرانس مطبوعاتي از موقعيتهاي متعدد هدر رفته تيمش گلايه کرد. مشکل از آنجا ناشي مي شود که توره در ارائه آي.تي.سي مشکل داشت و سپاهاني ها از ترس بازنده شدن؛ اين ريسک را نکردند تا بتوانند طي هفته جاري آن را برطرف کنند، اما به نظر نمي رسد که اين داستان تمام شده باشد.

او در پيکان هم با چنين مشکلي مواجه بود، پيکاني ها بعد از پرداخت حق انتقال قرضي، با کارشکني تيم مراکشي مواجه شدند، اما طبق قوانين فيفا بعد از يک ماه از درخواست آي.تي.سي رسمي از سوي فدراسيون فوتبال ايران، وقتي مراکشي ها جوابي به نامه رسمي پيکان و فدراسيون ايران ندادند، رضايتنامه موقت او صادر شد تا پايان فصل.

فصل بعد او راهي پرسپوليس شد، اما مديران اين باشگاه که کارشان را خوب بلد بودند ظرف يک هفته آي.تي.سي قرضي يک ساله او را گرفتند. به دليل قرارداد چهار ساله توره با تيم مراکشي او مي توانست فقط قرضي بازي کند و حالا نوبت سپاهان است که دوباره از اين تيم آي.تي.سي بگيرد که از حرفهاي سازمان ليگي ها و سپاهاني ها در ديگر روزنامه ها، اين طور استنباط مي شود که او بازيکن آزاد است، اما هنوز اين شايعات وجود دارد که توره قرارداد دارد.


* کارت بازي!
سپاهاني ها با اطمينان کامل توره را با خود به اصفهان بردند و منتظر نمايش او بودند. حتي کارت بازي او را در دست داشتند، اما شک و شبهات باعث شد که او به ميدان نرود. هفته اول ليگ نظير چنين اتفاقي براي محمد غلامي بازيکن جديد استيل آذين افتاد و عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ دليل صادر شدن کارت بازي غلامي را چنين توجيه کرد: اين کارت را صادر کرديم که در صورت رفع شدن مشکل اين بازيکن تا قبل از بازي، او بتواند براي تيم جديدش بازي کند.

اما در قانون ليگ برتر اين مسأله به چشم مي خورد که بازيکن جديد براي دريافت کارت بازي بايد تسويه حساب مالياتي يا تسويه حساب از باشگاه قبلي خود را داشته باشد. مسؤولان باشگاه پرسپوليس در برابر اين سؤال که آيا توره تسويه حساب مالياتي يا تسويه حساب از پرسپوليس را گرفته است؟ مي‏گويند: از دو ماه پيش اين برگه ها آماده شده بود، اما او براي دريافت اين برگه ها اقدام نکرده است.

سؤال اينجاست. به واسطه کدام مدرک از سوي مديران سپاهان و يا توره کارت بازي او صادر شده است؟ کدام قدرت در سازمان ليگ مي تواند بدون مشاهده حتي يکي از اين دو تسويه حساب، مجوز بازي او را صادر کند؟ آيا اين عجيب نيست؟ قانونمداري در سپاهان و سازمان ليگ چه جايگاهي دارد؟


*آيا توره جريمه شد؟
اکنون سؤال اين است که توره براي يک فصل جاري چقدر دريافت مي کند؟ آنچه که سپاهان مدعي است رعايت سقف قراردادها در مورد تمام بازيکنان است. يعني 250 ميليون تومان. اين رقم هم در قرارداد توره در فدراسيون فوتبال ثبت شده است؛ براي يک فصل. از آنجا که او هنگام امضاي قرارداد 87 هزار دلار نقد گرفته بود و بعد از آن ايران راترک کرد؛حالا که وقت حسابرسي و جريمه ها رسيده است، اين ارقام شفاف تر مي شود و البته قابل تأمل تر.

به ادعاي سپاهان او 125 هزار دلار جريمه شده است، آنها خيلي از مسائل ديگر را ناديده گرفتند. اينکه با چنين دريافتي و ريمه چقدر از پول توره مي ماند تا براي اين فصل روي آن حساب کند؟ با يک حساب ساده اين رقم به 37 هزار و 500 دلار مي رسد. يعني کمتر از آنچه که فصل اول در پيکان و يا در تيم مراکشي مي گرفت! آيا واقعاً بايد باورکنيم که توره حاضر مي شود براي اين رقم کم يک فصل در سپاهان بماند و بازي کند، حالا توره بايد براي 37 هزار و 500 دلار، البته اگر قلعه نويي به او فرصت بدهد تا او همه گذشته اش را جبران کند و تمام تلاش خود را براي اين چندرغاز نشان دهد.

مسأله ديگر که اين ماجرا را کمي عجيب تر مي کند، قبل از آنکه جلسه توره و ساکت برگزار شود، پورسينا گفته بود که يک سوم قرارداد توره پريده است. با احتساب جريمه 125 هزار و 500 دلار که اگر يک سوم حساب شود، بايد قرارداد او را 375 هزار دلار محاسبه کرد! اين همان چيزي است که بين قرارداد توره در فدراسيون و گفته هاي مديران سپاهان همخواني ندارد و باعث مي شود که همه بحث پرداختهاي نجومي در سپاهان را باترديد نگاه کنند.

* پرداخت دوباره!
بعد از بازگشت توره، سپاهاني ها مدعي شده اند که حسابي توره را نقره داغ کرده اند، اما شايعات هميشه وجود دارد، اينکه او در تمرين اول به يکي گفته است که در همان جلسه انضباطي درخواست پول کرده و حتي براي حضور در تمرينات هم مقداري ديگر دلار از سپاهان گرفته است و آنها هم قبول کردند و يک روز بعد پول آماده شد!

يعني او چقدر گرفت و چقدر ديگر طلبکار خواهد بود و البته توره چقدر ارزشمند است که سپاهاني به در و ديوار مي کوبند تا هرچه سريعتر او را بازي دهند؟ هفته پنجم گذشت. بعيد است اين هفته هم بازي کند مگر اينکه....
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 پوکی استخوان