بازدید 35649
کد خبر: ۶۲۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۷ 05 September 2009
امروزحضور دکتر "مرضيه وحيد دستجردي" به عنوان نخستين زن جمهوري اسلامي در وزارتخانه متبوع- وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکي با حاشيه هاي جالب و خواندني همراه شد.

به گزارش ايرنا دکتر دستجردي راس ساعت هشت صبح وارد اين وزارتخانه شد .

*دربدو ورود يک راس گوسفند براي وزير جديد قرباني شد و دکتر دستجردي در ساعت هشت و سه دقيقه به دفتر خود براي شرکت در شوراي معاونين وزارت بهداشت که تا امروز هفته اي دو بار تشکيل مي شود ، وارد شد.

*پيش از آمدن دکتر دستجردي، دکتر "سيد حسن امامي رضوي" (معاون سلامت وزارت بهداشت) نخستين معاون اين وزارتخانه بود که وارد محل تشکيل جلسه معاونين شد.همچنين نخستين خبرنگارحوزه بهداشت ايرنا اولين خبرنگاري بود که در محل اين وزارتخانه به وزير بهداشت جديد خير مقدم گفت.

*** اميدوارم به شيراز تشريف نبريد

وزير بهداشت جديد خطاب به دکتر " کامران باقري لنکراني " وزير بهداشت دولت نهم گفت: اميدوارم به شيراز تشريف نبريد و ما از شما بتوانيم استفاده کنيم .

دستجردي خطاب به لنکراني گفت:‌مواردي که توسط شما عنوان شده بويژه موضوع بودجه را بشدت پيگيري مي کنيم .

لنکراني ، در پاسخ به دستجردي در خصوص عزيمتش به شيراز گفت: " ابزار تماس ، وجود دارد که تلفن يکي از آنها است ."

دستجردي نيز در عين حال گفت: وجود شما براي ما مغتنم است و کارهاي فراواني که بايد زير نظر شما انجام شود.

وي در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران در حاشيه نخستين روز کاري دستجردي در وزارت بهداشت مبني بر اينکه "نخستين روز کاري شما در وزارت بهداشت چگونه بود؟" ، اظهارداشت : ‌" روز خوبي بود ."‌
يکي ديگر از خبرنگاران که طي اين چهار سال ، چند بار از وزير بهداشت دولت نهم (لنکراني ) سوال کرد که " آقاي دکتر به خودتان چه نمره اي مي دهيد ؟‌" ، اين بار از دستجردي پرسيد ،‌" خانم دکتر شما به دکتر لنکراني چه نمره اي مي دهيد؟ " وزير جديد بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي هم پاسخ داد : "نمره ايشان 20 است ."

اين در حالي است که دکتر لنکراني در جمع خبرنگاران ، باز هم از دادن نمره به خودش طفره رفت، اما گفت که به رغم مشکلاتي که در نظام سلامت وجودداشت ، در مجموع، شرايط نسبتا آرامي راتجربه کرديم. در اين چهار سال نيز يک حرکت رو به جلو داشتيم ،اما هنوز هم مطالبات زيادي وجود دارد که بايد آنها را پيگيري کرد .

لنکراني همچنين به يکي از سخت ترين روز هاي زندگي اش اشاره کرد که در آن روز ، مسووليت وزارت بهداشت را به وي محول کردند . اما در عين حال يکي از بهترين روزهاي زندگي اش نيز روزي بود (پنجشنبه گذشته ) که بار مسووليت وزارت را به زمين گذاشت.

لنکراني در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران که پرسيد ،‌"‌شنيده شده به شما سفارت ايران درچين را پيشنهاد داده اند " گفت: "من قبل از پست وزارت ، در کار تعليم و دانشگاه بودم و ترجيح مي دهم برگردم ."


*** وزير بهداشت کتاب هايش را با خودش مي برد

در انتهاي اتاق جلسات وزير بهداشت ، چند بسته بزرگ به چشم مي خورد که روي هر کدام از بسته ها نوشته شده بود ،‌"کتاب هاي دکتر لنکراني "‌.

دکتر لنکراني در پاسخ به سوال خبرنگاران مبني برا ينکه " موضوع اين کتاب ها چيست ؟‌" اظهارداشت : اين کتاب ها کتاب هاي شخصي من هستند اما از آنجا که در منزلي که در تهران مستقر بوديم با کمبود جا مواجه بودم تعدادي از آنها را به دفتر کارم منتقل کردم تا در مواقع لزوم از آنها استفاده کنم .

وي در پاسخ به سوال ايرنا مبني برا ينکه " آقاي دکتر اين کتاب ها چند جلد است ؟‌" گفت: دقيقا نمي دانم اما فقط مي دانم که خيلي زيادند . تازه، اين هايي که مي بينيد تمام کتاب هاي من در وزارتخانه نيست هنوز تعدادي مانده تا بسته بندي شود.


*** اين وزارتخانه حاشيه زياد دارد

دکتر لنکراني در انتهاي جلسه شوراي معاونان با بيان اينکه خيلي از صحبت ها براي دکتر دستجردي ناتمام مانده گفت: اين وزارتخانه ، نکات حاشيه اي زياد دارد .

وي به دکتر " ابوالقاسمي " مدير عامل سازمان انتقال خون اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال دکتر ابوالقاسمي نکات زيادي دارند .

وي گفت:‌يک روز دکتر ابوالقاسمي قرار بود نيم ساعت براي من صحبت کند که به سه ساعت طول کشيد اما به رغم اينکه سه ساعت با من حرف زدند هنوز دلشان خنک نشده است .

وي همچنين به معاونان فعلي وزارت بهداشت اشاره کرد و خطاب به دکتر دستجردي اظهارداشت : همه معاونان ، مستعفي تلقي مي شوند اما فرصت انتخاب براي شما هست .

*دکتر، رسول ديناروند ،معاون غذا و دارو، سيد حسن امامي رضوي معاون سلامت، عصمت باروتي ،معاون دانشجويي، رحمت الله حافظي،معاون توسعه و مديريت منابع، بهرام عين اللهي ،معاون آموزشي، عليرضا دلاوري ،معاون هماهنگي، دکتر محمد واسعي ،معاون تحقيقات و فناوري و دکتر حسن امين لو ،معاون امور مجلس وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي نيز در اين جلسه شرکت داشتند.

*** آقاي دکتر عکس سياه و سفيد انداخته ايد ؟

دکتر لنکراني در پاسخ به سوال ايرنا در راستاي نصب عکس وي در دفتر وزير، کنار ساير عکس هاي وزيران ي پيشين بهداشت ، گفت:‌ عکس انداخته ام . نصب مي کنند .

*** نظرتان در مورد وزير زن چيست ؟

خبرنگاران به سراغ برخي از شرکت کنندگان و حاضرين در شوراي معاونان امروز رفتند و پرسيدند "نظرتان در مورد وزير زن چيست ؟"

دکتر "عليرضا دلاوري "معاون هماهنگي وزارت بهداشت پاسخ داد : زنان در اين وزارتخانه پست هاي مهمي را از مدير کلي تا معاونت داشته اند پس موضوع جديدي نيست .

دکتر "‌ابراهيم متوليان " قائم مقام وزير بهداشت در امور بازرگاني نيز گفت:‌فکر نمي کنم فرقي بين زن و مرد باشد .

دکتر " احمد نجابت" مشاور وزير و مديرکل دفتر ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات هم گفت:‌من هشت سال با ايشان ( دستجردي )‌در کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي همکار بودم .

اما دکتر " عصمت باروتي " معاون دانشجويي وزارت بهداشت که به نظر مي رسيد زياد از اين سوال راضي نيست ،‌اظهارداشت:‌اين سوالات چيست که مي پرسيد ؟! مگر فرقي هم مي کند. در پست هاي اداري زن و مرد فرقي ندارد .
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا نانسی پلوسی روز دانشجو استیضاح ترامپ مسعود سلیمانی حادثه تالار عروسی سقز سقز فروش صندلی اتوبوس
آخرین اخبار