حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر این که بحث کلام باید به عنوان دروس اصلی حوزه قرار بگیرد گفتند: برخی علمای اهل سنت تلاش کرده اند تا حضور علی (ع) را در مباهله کتمان کنند؛ باید حوزه‌های علمیه این را فریاد بزند.
کد خبر: ۵۳۷۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵ 06 October 2015
حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر این که بحث کلام باید به عنوان دروس اصلی حوزه قرار بگیرد گفتند: برخی علمای اهل سنت تلاش کرده اند تا حضور علی (ع) را در مباهله کتمان کنند؛ باید حوزه‌های علمیه این را فریاد بزند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید امروز در درس تفسیر خود در مسجد اعظم با اشاره به روز  24 ذی الحجه روز مباهله اظهارداشتند: برخی علمای اهل سنت تلاش کرده اند در کتاب های خود حضور حضرت علی (ع) را در مباهله کتمان کنند.

ایشان با تاکید بر این که کلام باید جزء دروس اصلی حوزه قرار بگیرد تا پاسخ این گونه شبهات داده شود گفتند: پژوهشگاه های ما باید به مباحث مباهله بپردازند، چرا که بیشتر علمای اهل سنت در کتاب های خود تلاش کرده اند وجود مبارک حضرت امیر (ع) را در مباهله کتمان کنند.

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که ما با چنین دردی روبه رو هستیم اظهارداشتند: آن علمی که باید حوزه را شکوفا کند علم کلام است که متاسفانه در حوزه کمتر به آن پرداخته می شود.

ایشان با بیان این که عالمی از اهل سنت نفر اول بعد از پیغمبر را در  مباهله  کتمان می کند و میلیون ها نفر  هم باور می کنند تصریح کرد: حوزه باید در این زمینه فریاد بزند تا دیگران بشنوند.
معظم له با تاکید مجدد بر این که باید فریاد بزنیم این که علی(ع) در مباهله بودندگفتند: در این راستا باید کار علامه امینی و شیخ طوسی ها را انجام دهیم؛ این که 24 ذی الحجه دیگران روزه بگیرند و ما حوزویان هم روزه بگیریم ، این کار حوزه برای مباهله نشد.

این مرجع تقلید با بیان این که باید حوزه وظیفه و دین خود را به مباهله اداکند افزودند: این که ما گفته های دیگران را بازخوانی کنیم سواد نیست، باید برای علم آموزی تلاش کرد، علم بسیار فراوان است؛ حداقل علم آموزی این است که دین خود را به اهل بیت(ع) اداکنیم.

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر فریاد نزنید و آیه مباهله را تشریح نکنید و تنها روزه بگیرید وظیفه خود را انجام نداده اید گفتند: تبیین جایگاه حقیقی مباهله برای جامعه اسلامی نیازمند برگزاری کنگره و ارائه مقاله و آوردن برهان علمی و منطقی است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پتریک شنهن مارک اسپر اردبیل اس 400 علی شمخانی یحیی گلمحمدی ماده 36 برجام ماده 26 برجام کیمیا خودرو