بازدید 6720

مجید انصاری: جز صرفه‌جویی چاره‌ای نداریم

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: امیدواریم در سفر قریب الوقوع رییس جمهور در مهرماه به استان کرمان، چند طرح مصوب خوب در موضوع آب داشته باشیم و ایشان دستور عملیاتی آن را صادر کنند.
کد خبر: ۴۳۵۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۵ 18 September 2014
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: امیدواریم در سفر قریب الوقوع رییس جمهور در مهرماه به استان کرمان، چند طرح مصوب خوب در موضوع آب داشته باشیم و ایشان دستور عملیاتی آن را صادر کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"مجید انصاری" عصر امروز در جلسه شورای آب استان کرمان با حضور وزیر نیرو با تشکر از همتی که همه مسوولان و مردم استان کرمان به ویژه استاندار از آغاز کار نسبت به مهم ترین چالش یعنی مسئله آب داشته اند، اظهار کرد: بحران آب بحران منطقه ای و جهانی است و در ایران شدت بیشتری دارد و همه کشور به جز یکی دو استان درگیر بحران هستند.

وی افزود: برخی استان ها مانند کرمان در متن بحران هستند و حتما اولویت اول دولت همین مسئله بوده و رییس جمهور شخصا ریاست شورای عالی آب را از ابتدای فعالیت دولت داشته است.با اجازه مقام معظم رهبری اجازه استفاده 8 میلیارد دلار اعتبار برای بحث آب اختصاص یافته تا برای مهار آب های مرزی و افزایش بهره وری آب و سایر طرح ها استفاده شود. مسئله آب، امروز دغدغه روزانه تمام استانداران کشور در سفرهای دولت است و درخواست می کنیم که استاندار کرمان تا آخر کار را محکم پیش ببرند و مردم قطعا همکاری می کنند.

معاون رییس جمهور گفت: گزینه دیگری غیر از صرفه جویی در مصرف آب وجود ندارد و باید قبل از انتقال حوزه به حوزه، تغییر الگوی مصرف آب شرب انجام شود. آب شرب با مصرف آب بهداشتی مقوله ای جداست و بازیافت آب شهری، مسئله مهمی است که باید باشد.

انصاری تصریح کرد: انتقال آب از بهشت آباد با دشواری هایی مواجه است و در صورتی که این طرح بدون تفکیک آب شرب از سایر مصارف انجام شود، در آینده نزدیک دوباره با کمبود آب مواجه خواهیم بود. اگر به مسئله محیط زیست و رعایت استانداردهای زیست محیطی کامل در توسعه استان توجه نشود، در آینده نه چندان دور بحران زیست محیطی بر بحران های استان افزوده می شود و باید حتما بحث توسعه سبز را در توسعه صنایع و سایر حوزه ها مد نظر قرار داد.

انصاری اظهار کرد: امیدواریم در سفر قریب الوقوع رییس جمهور در مهرماه به استان کرمان، چند طرح مصوب خوب در موضوع آب داشته باشیم و ایشان دستور عملیاتی آن را صادر کنند.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری