بازدید 9225

سرپرست استقلال: جاسوس را اخراج می‌کنیم

کد خبر: ۳۸۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۶ 21 February 2014
سرپرست تیم فوتبال استقلال یکی از دستاوردهای شکست مقابل ملوان را به سنگ خوردن تیر حاشیه‌سازان علیه قلعه‌نویی دانست و درباره حواشی مربوط به اتفاقات رختکن این تیم گفت: در رختکن استقلال اتفاق خاصی نیفتاد اما بی‌تردید اگر کسی که اخبار رختکن را به بیرون منتقل کرده پیدا شود، او دیگر در استقلال جایگاهی نخواهد داشت.

میرشاد ماجدی در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا، به سوالات مختلفی درباره شکست تیم فوتبال استقلال مقابل ملوان، حاشیه‌ها پیرامون شام مشترک امیر قلعه‌نویی و اسکوچیچ، اتفاقات رختکن استقلال، تعویق بازی با فولاد، مصدومیت هاشم‌ بیگ‌زاده و... پاسخ داد.

** خدا را شکر تیر حاشیه‌سازان به سنگ‌ خورد!

سرپرست تیم استقلال ابتدا با انتقاد از برخی حاشیه‌سازی‌ها علیه امیر قلعه‌نویی اظهار کرد: خدا را شکر با اتفاقاتی که افتاد تیر خیلی‌ها به سنگ خورد و نتوانستند به حاشیه سازی‌هایشان علیه استقلال ادامه دهند، شاید گاهی اوقات مصلحت یک تیم در پیروزی‌اش نباشد، شاید باخت ما به ملوان حکمتی داشت تا دست عده‌ای رو شود. متاسفانه در موضوع شام مشترک امیر قلعه‌نویی و اسکوچیچ خیلی‌ها علیه استقلال و قلعه‌نویی انتقاد کردند. اما خدا خواست از شکست ملوان حداقل این موضوع ثابت شد که حرف‌ها و اتهام‌های آنها صحت ندارد. از این که حمله‌های این افراد به نتیجه نرسید خوشحال هستیم.

وی افزود: مسائل بعدی که از استقلال بیان کردند و سعی در ایجاد حاشیه‌سازی داشتند هم، موثر واقع نشد و خدا را شکر شکست ما مقابل ملوان در نهایت حاشیه زیادی را به تیم بزرگ استقلال وارد نکرد. کاری که قلعه‌نویی و اسکوچیچ انجام دادند یک کار انسانی بود، نباید شرایطی ایجاد شود که پس از آن که هر کسی اقدام به مهمانوازی کرد، علیه او رفتاری زشت شود.

** هیچ مربی آبرویش را از سر راه نیاورده

ماجدی در پاسخ به اینکه شاید منتقدین معتقد بودند که شام خوردن دو مربی دو تیم رقیب قبل از مسابقه نه در ایران و نه در فوتبال دنیا مرسوم است، تصریح کرد: اگر این اتفاق شب قبل از بازی هفته پایانی که تکلیف قهرمان مشخص می‌شود، اتفاق می‌افتاد می‌توانستند از این نسبت‌ها بدهند. اما چهار هفته قبل از پایان لیگ آنها این برخورد را با هم داشتند که کاملا عادی بود. نباید کاری کنیم که دو مربی وقتی همدیگر را می‌بینند به همدیگر پشت کرده و جدا شوند. این دقیقا مثل ضرب المثل لیوان است که برخی نیمه پر را می‌بینند و برخی نیمه خالی را، باید عینک‌ها را عوض کرد، هیچ مربی آبرویش را از سر راه نیاورده است. اسکوچیچ هم تازه به فوتبال ایران آمده و می‌خواست و می‌خواهد خودش را نشان دهد.

** به دنبال منحرف کردن اذهان نیستیم

وی در پاسخ به این که پرداختن به این مساله از سوی سرمربی و مسوولان استقلال این شائبه را به وجود نمی‌آورد که پس از شکست سنگین مقابل ملوان می‌خواهید بحث را عوض کنید و به نوعی درباره مسوولیت و عواقب این نتیجه مقابل هواداران‌تان پاسخگو نباشید، به ایسنا گفت: به هیچ وجه چنین نیست، ما نمی‌خواهیم بحث را عوض کنیم، وقتی استقلال چهار گل می‌خورد که این اتفاق بسیار نادر است یعنی خوب کار نکردیم و فهم این موضوع کاملا طبیعی است، ضمن این که استقلال در بازی با ملوان موقعیت‌های گلزنی زیادی را از دست داد، ما چندین فرصت بالای 80 تا 90 درصد داشتیم و تنها دو گل زدیم، در حالی که ملوانی‌ها از موقعیت‌هایشان بهتر استفاده کردند. جذابیت‌های فوتبال به همین چیزهاست که یک تیم گل‌های بیشتری می‌زند و یک تیم فرصت‌هایش از دست رفته و گل‌های کمتری می‌زند.

** از کورس قهرمانی عقب نیفتادیم

سرپرست استقلال در پاسخ به این که با این نتیجه فکر می‌کنید شانس قهرمانی‌تان در لیگ امسال کمرنگ شد، اظهار کرد: چنین اعتقادی نداریم، استقلال هنوز از کورس قهرمانی عقب نیفتاده است، ما با صدر جدول یک امتیاز فاصله داریم. سه بازی آینده استقلال مقابل تیم‌های نفت، فولاد و تراکتورسازی اهمیت ویژه‌ای دارد و ما برای قهرمانی محکوم به پیروزی در هر سه بازی‌ هستیم. کسانی که شانس قهرمانی استقلال را کمتر شده می‌بینند میزان امتیازهای ما را با بازیهای آینده ما در نظر می‌گیرند. در حالی که اگر چه این بازی‌ها حساس و با حریفان مدعی قهرمانی است اما هم می‌توان آنها را یک فرصت دانست و هم یک تهدید. اگر بتوانیم مقابل فولاد و نفت به پیروزی برسیم یعنی بازیهای 6 امتیازی را برده‌ایم و از این منظر برای ما یک فرصت است. استقلال باید به بازیهای پیش رو خوشبین باشد و با این نگاه می‌توانیم در آنها به موفقیت برسیم.

** زمان بازی استقلال و فولاد باید تغییر کند


سرپرست تیم استقلال در پاسخ به این که آیا درخواست کتبی برای تعویق زمان بازی استقلال مقابل فولاد از تاریخ شانزدهم فروردین 93 به زمان دیگر را تسلیم سازمان لیگ کرده‌اید اظهار کرد: بله، ما درخواست کتبی‌مان را به سازمان لیگ داده‌ایم، همانطور که می‌دانید فاصله این مسابقه با بازی سیزدهم فروردین استقلال مقابل الجزیره امارات در دوبی سه روز است، از این رو نمی‌توان ریکاوری کافی بعد از بازی در لیگ قهرمانان داشت.

** چرا حتما باید درخواست کنیم، تا برنامه لیگ تغییر کند؟!

ماجدی گفت: سوال ما این است که چرا سازمان لیگ خودش این موارد را در نظر نمی‌گیرد و چرا حتما ما باید بعد از اعلام یک برنامه‌ای که مناسب نیست اعتراض کنیم و بعد آنها ترتیب اثر بدهند، مشخص است وقتی 13 فروردین در امارات بازی می‌کنیم و در خوشبینانه ترین حالت باید چهاردهم به تهران برگردیم و پس از یک روز استراحت 15 فروردین به اهواز برویم باید ریکاوری بازی با الجزیره را در اهواز انجام دهیم و روز بعد هم برای بازی سنگین مقابل فولاد آماده شویم که این اصلا منطقی نیست.

** استقلال، منچستریونایتد نیست که هواپیمای اختصاصی داشته باشد!

وی در واکنش به این که شاید سازمان لیگ فکر می‌کرده که شما می‌توانید بعد از بازی با الجزیره به طور مستقیم عازم اهواز شوید، تصریح کرد: مگر ما منچستریونایتد هستیم که هواپیمای اختصاصی داشته باشیم؟ مگر چنین برنامه‌ریزی آن هم در تعطیلات عید که با شلوغی گسترده‌ی پروازها مواجه هستیم، برای ما امکان‌پذیر است؟ بعد از یک لیگ فرسایشی چطور در اواخر آن می‌توانیم با این فاصله کم بازی با فولاد را برگزار کنیم. آرامش مهمترین عامل تمرکز هر تیمی از جمله استقلال است، برای چنین برنامه‌ریزی‌هایی باید هزینه زیادی انجام داد که برای استقلال امکان پذیر نیست. بنابراین اگر بخواهیم در یک فاصله سه روزه برای بازی با فولاد آماده شویم شرایط روانی کل تیم به هم می‌ریزد.

** جاسوس رختکن استقلال را اخراج می‌کنیم

میرشاد ماجدی درباره بحث و جدل در رختکن استقلال پس از بازی با ملوان به ایسنا گفت: واقعا برای کسی که اخبار رختکن را به بیرون آورده است، متاسفم. حتی اگر این شخص میرشاد ماجدی باشد. بی‌تردید اگر بدانیم چه کسی این کار را کرده است و آن را شخص را پیدا کنیم او دیگر در استقلال جایگاهی نخواهد داشت. یک تیم با این همه طرفدار چهار بر دو شکست خورده است و همه رسانه‌ها نسبت به آن حساس هستند آن وقت می‌خواهید مربیان استقلال نسبت به آن حساس نباشند. قلعه‌نویی همانطور که بازیکنان را تشویق می‌کند و بعد از باخت‌ها هم مسوولیت را برگردن می‌گیرد یک جایی هم ممکن است برای بهتر شدن تیم داد بزند، تازه من فکر می‌کنم مسائل را برعکس نمایش دادند چرا که موضوع خاصی در رختکن نبود، یک مربی حق دارد بازیکنانش را بازخواست کند. قلعه‌نویی مربی کوچکی نیست و کارش را بلد است. آن شخص نباید ناجوانمردانه اخبار رختکن را به بیرون منتقل می‌کرد.

** چرا کسی فحاشی علیه بازیکنان را در استادیوم‌ها پی‌گیری نمی‌کند؟!

وی خطاب به برخی از رسانه‌ها گفت: آنهایی که صحبت از ناپسند بودن استفاده از الفاظ رکیک می‌کنند و اطلاعی هم از واقعیت ندارند چرا نسبت به فحاشی‌هایی که از دقیقه یک تا 90 در استادیوم‌ها صورت می‌گیرد واکنش جدی ندارند؟! مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده و پژمان نوری در بازی با ملوان فحش خوردند چرا نسبت به اینها واکنش نشان نمی‌دهند؟ عمل قبیح بد است، حال در هر جایی که می‌خواهد باشد. متاسفانه این فحاشی‌ها پیگیری نمی‌شود آن وقت یک بازیکن در حرکت دستش را بالا آورده بعد تفسیر می‌کنند که قصد توهین به تماشاگران را داشته است. در حالی که ممکن است او اصلا توجهش به این موارد نباشد.

** هیچ کسی در این‌ سال‌ها نتوانسته علیه قلعه‌نویی مدرک رو کند

وی در واکنش به کسانی که معتقدند قلعه‌نویی از الفاظ مناسبی در برخورد با بازیکنان استفاده نکرده است، گفت: بازیکنان هر چه در توان داشتند را گذاشتند و ممکن است به خاطر خستگی بعد از آن که توسط مربی بازخواست شده ناراحت شود اما فردای آن روز فراموش می‌کند. همین طور قلعه‌نویی معمولا چنین رفتاری ندارد، مشکل از آنجاست که عده‌ای با او چپ هستند و مدام برعلیه‌اش برنامه‌ریزی می‌کنند، ما باید به این مربی ملی نگاه کنیم. آیا درست است وقتی دولت و فوتبال ایران برای امثال قلعه‌نویی هزینه کرده و روی او سرمایه‌گذاری می‌کند و او نیز نتایج و افتخارات زیادی در فوتبال ما به دست آورده و تبدیل به پرافتخارترین مربی ایران شده، او را بزنیم؟ هزار جور بحث مافیایی به قلعه‌نویی اتهام زدند اما هیچ کدام‌ نتوانستند مدرکی در این باره رو کنند و اصلا چیزی وجود نداشت که بخواهند رو کنند. قلعه‌نویی در تیم‌های استقلال، تراکتورسازی و سپاهان موفقیت‌های زیادی را کسب کرد و بارها در لیگ برتر قهرمان شده و منتقدانش هیچ مستندی را نتوانستند علیه‌اش مطرح کنند.

** به صلاح فوتبال ملی تعامل خواهیم کرد

سرپرست استقلال همچنین درباره موضع‌گیری علی کفاشیان رییس فدراسیون نسبت به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا مبنی بر این که این تیم‌ها با بازیکنان جوان هم می‌توانند در رقابتهای آسیایی نتیجه بگیرند، اظهار کرد: از اول کار یک کلمه را استفاده می‌کردیم و آن هم "تعامل" با تیم ملی بود، از آن زمان تاکنون همین را گفته‌ایم و الان هم این را می‌گوییم. مطمئن باشید امیر قلعه‌نویی و مجموعه باشگاه و تیم استقلال در زمان خودش تصمیمی را می‌گیرند که به صلاح فوتبال ملی ایران باشد.

** دیشب از بیگ‌زاده MRI گرفته شد

وی در پایان درباره آخرین وضعیت آسیب دیدگی هاشم بیگ زاده خاطرنشان کرد: بیگ زاده دیشب عکس ام‌آرآی گرفت اما من از شرایط او هنوز اطلاعی ندارم و باید در این باره با پزشک تیم صحبت کنم.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم