بازدید 6348
کد خبر: ۳۶۹۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷ 08 January 2014
دزد حرفه ای با همراهی بچه محل شیشه ای در چشم بر هم زدنی خودروها را به سرقت می بردند تا این که گرفتار پلیس شدند.

به گزارش ایران، يك سيم مفتولي و پيچ‌گوشتي ابزار كارش بود و دو دقيقه طول نمي‌كشيد كه توطئه سرقت را به مرحله اجرا مي‌گذاشت.اوايل آبان ماه سال جاري مردي با چهره‌اي حيرت‌زده به كلانتري ورامين مراجعه كرد و از دزديده‌ شدن پرايد سفيد رنگش خبر داد.

اين مرد در ادعاهايش گفت: پرايدم را در محله ريحان‌آباد ورامين پارك كرده بودم و در خانه بودم تا اين‌كه وقتي از خانه بيرون آمدم متوجه به سرقت رفتن خودرويم شدم.

با ادعاهاي اين مرد، بازپرس خرازاني از شعبه سوم دادسراي ورامين دستور داد تيمي از مأموران پليس آگاهي شرق تهران براي رديابي دزدان وارد عمل شوند. كارآگاهان در گام نخست پي‌بردند سرقت‌هاي مشابه ديگري در منطقه ريحان‌آباد ورامين رخ داده است و در اين مرحله مشخص شد دزدان با خودروهاي سرقتي دست به اقدام‌هاي مجرمانه ديگري مي‌زنند.

تجسس‌ها نشان داد دزدان پس از سرقت پرايد و پيكان وانت به سراغ خودروهاي ديگري مي‌روند و به وسايل داخل آنها دستبرد مي‌زنند. در تحقيقات پليسي سرنخي از دزدان به دست نيامد و مأموران احتمال دادند دزدان از اهالي محله ريحان‌آباد باشند و با اين فرضيه شماره پلاك خودرو‌هاي سرقتي در سيستم اطلاعاتي پليس ثبت شد و در اختيار نيروي گشت پليسي قرار گرفت.

كارآگاهان چند تبهكار قديمي را در محله ريحان‌آباد شناسايي كردند و به‌صورت نامحسوس آنها را تحت نظر گرفتند تا اين‌كه روز 18 آذر ماه سال جاري «مجتبي» 21 ساله زماني‌كه از خانه پدرزنش خارج شد سوار بر پرايد سفيد رنگ به راه افتاد و مأموران با بررسي شماره پلاك خودرو متوجه شدند دزدي است. همين كافي بود تا مأموران در اقدامي غافلگيرانه «مجتبي» را به محاصره خود درآورند و وي را دستگير كنند.

دزد جوان در بازجويي‌ها ادعا كرد كه بي‌گناه است و از سرقتي بودن خودرو خبر ندارد.«مجتبي» وقتي در بازجويي‌هاي فني پليس، خود را در تناقض گويي‌هايش گرفتار ديد لب به اعتراف گشود و گفت: با همدستي «بنيامين» كه به‌تازگي از زندان آزاد شده دزدي مي‌كرديم. كارآگاهان خيلي زود و پيش از اين‌كه «بنيامين» با اطلاع از دستگيري همدستش پا به فرار بگذارد مخفيگاه وي را به محاصره خود درآوردند و «بنيامين» را كه در حال استراحت بود، دستگير كردند.

«بنيامين» وقتي ديد ماجراي دزدي‌هايش از سوي همدستش فاش شده لب به اعتراف گشود و به مأموران گفت: با همدستي «مجتبي» پرايد و پيكان وانت مي‌دزديديم ولي نتوانستيم پول خوبي به جيب بزنيم و پشيمان هستيم.

گفت‌وگو با 2 دزد جوان

«بنيامين» كه 25 سال دارد هنوز چند روزي از آزادي‌اش از زندان نگذشته بود كه دست به سرقت زده بود و ادعا مي‌كند كمتر از دو دقيقه مي‌تواند سوار بر پرايد شود و پا به فرار بگذارد.

اعتياد داري؟

نه، معتاد نيستم.

پس چرا دزدي؟

زندگي خرج دارد و كاري جز دزدي بلد نيستم.

شنيدم زن و بچه‌داري؟

بله، دو سال است كه ازدواج كرده‌ام و بچه‌اي يكساله دارم.

چرا دنبال كار نرفتي؟

سرمايه‌اي براي شروع به كار كردن نداشتم و به همين خاطر بعد از آزادي‌ام دوباره دزدي كردم.

چند دقيقه طول مي‌كشيد دزدي كني؟


كمتر از دو دقيقه، سيم مفتولي و پيچ‌گوشتي ابزار كارم است.

شيوه دزدي را از چه كسي ياد گرفتي؟


چند سال پيش از يكي از دوستانم كه بچه محل بوديم ياد گرفتم.

از زندان آزاد شوي دوباره سرقت مي‌كني؟


نه، پشيمانم و براي تأمين مخارج زندگي‌ام كارگري مي‌كنم اما ديگر دزدي نمي‌كنم.

خانواده‌ات خبر دارند؟


نمي‌دانم، پدر و مادر پيرم نمي‌توانند براي من كاري كنند.

سابقه‌داري؟


سه بار به خاطر سرقت به زندان افتادم.

«مجتبي» دزد شيشه‌اي ادعا مي‌كند به‌خاطر تأمين هزينه اعتيادش دست به سرقت زده و پشيمان است.
چند سال است كه شيشه‌اي شدي؟

سه سال پيش بود كه در جمع دوستانم با شيشه آشنا شدم و از آن زمان به بعد به اين مواد وابسته شدم و جزئي از زندگي‌ام شده است.

آخرين بار كي زندان بودي؟


يك ماه پيش از شروع سرقت‌هايم از زندان يكي از شهرهاي شمالي آزاد شدم.

چرا زندان شمال؟


در شهرهاي شمالي دستگاه برش سنگ مي‌دزديدم كه دستگير شدم.

بعد از آزادي دوباره دزدي مي‌كني؟


نه، از زندان خسته شدم و سعي مي‌كنم آخرين باري باشد كه به زندان مي‌روم.

چطور با همدستت آشنا شدي؟


بچه‌ محل هستيم و از قديم همديگر را مي‌شناسيم.

بنا بر اين گزارش، سرهنگ محمد كمانكش رئيس پليس آگاهي شرق تهران گفت: نسبت به گسترده بودن دزدي‌هاي اين دو بچه محل و ديگر جرايم احتمالي‌شان، بازپرس خرازاني با تقاضاي چاپ عكس دو تبهكار خواست كساني كه در دام سرقت‌هاي مشابه دو دزد جوان گرفتار شده‌اند به اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي شرق تهران و شعبه سوم دادسراي ورامين مراجعه كرده يا با شماره 36249512 تماس بگيرند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
کنکور 99 آیت الله فاطمی نیا اوراق سلف نفتی بورس انرژی توافق اسرائیل و امارات
آخرین اخبار