بازدید 4230
کد خبر: ۳۶۹۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰ 06 January 2014
در نشست استاندار تهران و مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو معضل آلودگي هواي تهران مطرح شد و دو طرف به هم انديشي براي حل اين مشكل پرداختند.     

به گزارش ايكو پرس در اين ديدار سید حسین هاشمی، استاندار تهران 60 درصد آلودگي هواي تهران را ناشي از آلايندگي خودروهاي فرسوده دانست و خواستار مشاركت مجدد ايران خودرو و ساير خودروسازان در اجراي طرح خروج اين خودروها از ناوگان حمل و نقل شد.

هاشمي بر ضرورت طرح خروج خودروهاي فرسود تاكيد كرد و ياد آور شد: به طور قطع با نوسازي خودروهاي فرسوده بخشي از آلودگي هواي پايتخت كاسته مي شود.

وي با تاكيد بر اين كه نگراني هاي جدي در محيط زيست و آلودگي هوا در استان وجود دارد، افزود: يكي از مهم‌ترين دغدغه هاي ما در استانداري آلودگي هواي تهران است.

استاندار تهران با اشاره به نقش تمامي سازمان ها در كاهش آلودگي هوا تاكيد كرد: عوامل مختلفي در آلودگي هوا تاثير گذار است و بايد تمامي ارگان ها با هم‌فكري و همكاري براي اين معضل تصميم گيري كنند.

هاشمي با اشاره به ضرورت توليد خودرو با سوخت يورو4 تاكيد كرد: البته وزارت نفت نيز هم‌زمان با توليد اين نوع خودروها بايد تامين  سوخت مورد نياز را به طور جدی پي گيري كند.

در اين ديدار مهندس هاشم يكه زارع، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، محصولات و فرآيندهاي توليدي در اين شركت را داراي بالاترين استانداردهاي زيست محيطي دانست و گفت: بهره گيري از قواي محركه مدرن در راهبرد ايران خودرو جايگاه مهمي دارد.

وي توسعه موتور «ايكس.يو.ام» را از اقدامات كاهش مصرف سوخت محصولات دانست و گفت: اين موتور با تغيير 70درصدي قطعات اصلي و مجموعه های موتوري از جمله سرسيلندر و مانيفولد‌ موتور «ايكس.يو.7» طراحی و ساخته شده و علاوه بر توان و گشتاور بالاتر، قابليت تامین استاندارد آلايندگي يورو 4 را نيز دارد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از قابليت انطباق فرآیندهاي تولیدي اين مجموعه با استانداردهای زیست محیطی خبر داد و افزود: واحدهاي مختلف ايران خودرو تاكنون بارها از سوي سازمان محيط زيست تقدير شده اند.

مهندس يكه زارع عرضه سوخت مناسب با درجه اكتان بالا را داراي نقش بسيار مهمی در کم کردن ميزان آلايندگي خودروها دانست و افزود: محصولات ايران خودرو قابليت تامين استاندارد يورو4 رادارند، اما جايگاه هاي سوخت هنوز قادر به عرضه بنزين يورو4 در سطح وسيع نيستند.   

وي هشدار داد، چنان چه بنزين يورو4 به حد كافي عرضه نشود، بنزين يورو 2 يا بنزين مخلوط يورو2 و يورو4 در موتورهايي كه براي يورو4 كاليبره شده اند، مشكلاتي به همراه دارد كه كاهش 40 درصدي عمركاتاليست، افزايش مصرف سوخت،افزايش آلايندگي و آسيب ديدن برخي قطعات حساس موتور از آن جمله است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 سها رضانژاد انفجار بیروت عید غدیر آمونیوم نیترات پوکر پرسپولیس