بازدید 196150
با گاف مشترک وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و صدا‌وسیما رقم خورد؛

فروش میلیاردی کالای تقلبی پیش چشم مسئولان در رسانه‌ ملی +اسناد

«کرم حلزون اصل»؛ این شعار که پیشتر به گوش بینندگان ماهواره آشنا بود، مدتی است که به مدد تبلیغات گسترده در رسانه ملی، تا دورترین روستاها هم نفوذ کرده؛ فارغ از آنکه ممکن است کل ماجرا ریشه در یک کلاهبرداری داشته باشد. حقیقتی که امروز آشکار شده و قطعا در روزهای آتی بیشتر از آن خواهیم شنید. به روایت اسناد سری زدیم به پشت پرده این کلاهبرداری بزرگ که وزارت بهداشت خواستار توقف فوری پخش تبلیغات تلویزیونی آن شده است.
کد خبر: ۳۲۹۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۱ 05 July 2013
«کرم حلزون اصل»؛ این شعار که پیشتر به گوش بینندگان ماهواره آشنا بود، مدتی است که به مدد تبلیغات گسترده در شبکه های مختلف صداو‌سیما، تا دورترین روستاهای کشور هم نفوذ کرده و این بار نه تنها از اعجاز استفاده از آن سخن به میان می‌آید، بلکه بر "ایرانی" بودن آن، تاکید مشددی می‌شود تا شرایط برای کلاهبرداری در مقیاس کلان فراهم‌تر از هر زمانی شود!

به گزارش «تابناک»، شنبه هشتم تیرماه جاری، بازرسان اداره کل نظارت بر مواد آرایشی وزارت بهداشت به سمت کارخانه "پالیز طب شرق" در کرج، جایی که "کرم حلزون و نیو تودی" به سفارش شرکت «سپیده ماهان» تولید می‌شد، حرکت کردند و پس از سپری شدن زمانی کوتاه، نتیجه بازرسی نشان داد که هیچ‌گونه سندی مبنی بر وجود مواد اولیه "عصاره حلزون" و همچنین ماده "الانتویین" در انبار و یا خط تولید کارخانه وجود ندارد.

اداره بهداشتی-آرایشی دانشگاه علوم پزشکی کرج (البرز) محل دیگری بود که بازرسی شد و البته آنجا هم مدارکی برای اثبات ساخت و آزمایشات کنترلی چنین فرمولی یافت نشد تا معلوم شود که ظاهرا کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز چشمان خود را بر همه چیز بسته و نظارتی روی صدور پروانه و فرایند تولید نداشته‌اند تا به این ترتیب راه برای تقلب و فروشی بیش از 100 میلیارد تومان در سال برای چند نوکیسه هموار شود.

با آشکار شدن این حقایق، کمیته فنی و قانونی آرایشی بهداشتی وزارت بهداشت که گزارش بازرسان را دریافت کرده بود، بلافاصله پروانه محصولات شرکت سپیده ماهان را باطل کرد و متعاقب آن، حق صدور پروانه ها را از دانشگاه علوم پزشکی البرز سلب نمود و در اقدام تکمیلی، سازمان غذا و دارو هم طی نامه‌ای به تاریخ دوازدهم تیر ماه (چهارشنبه گذشته) به رئیس سازمان صداوسیما، خواستار توقف تبلیغ محصولات شرکت سپیده ماهان شد.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر، روی آنها کلیک کنید
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما، ضمن اعلام توقف تولید محصولات تقلبی شرکت سپیده ماهان، توقف پخش آگهی‌های آن در رسانه ملی را خواستار شد
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما، ضمن اعلام توقف تولید محصولات تقلبی شرکت سپیده ماهان، توقف پخش آگهی‌های آن در رسانه ملی را خواستار شد

این نوکیسه‌ها که بودند؟

گزارش های دریافتی حکایت از آن دارند که در پشت پرده ماجرا، آقای «م.ی» و خانم «ر.پ» (اسامی نزد «تابناک» محفوظ است) دو نفری بودند که در اولین تجربه کاری خود، در نهم شهریورماه سال 82، یک شرکت "مسئولیت محدود" را به نام شرکت خدماتی و بازرگانی سپیده ماهان و با سرمایه اولیه دو میلیون تومان ثبت کردند. شرکتی که حتی توانایی خرید محلی برای خود نداشت و مجبور بود تا سال 90 چندین نوبت در محدوده خیابان آزادی تغییر آدرس دهد؛ چه برسد به اینکه دارای کارخانه و تولید صنعتی باشد.

ماجرای برملا شده امروز زمانی ابعاد حقیقی تر خود را نشان خواهد داد که بدانیم این شرکت در سال 90 اقدام به ثبت اسامی تجارتی زیر نموده است:

نیوتودی، حلزون، تن تاک، آدلی، مدارا، ترنتو، اینام، پنیلو و پلیل؛ اسامی متعدد و چه بسا خوش آب و رنگی که برای محصولاتی همچون: انواع کرم‌ها، صابون، شامپو و انواع محصولات بهداشتی و آرایشی، لاغری، کاهش وزن، کرم حلزون، روغن شتر مرغ(!)، محصولات آشپزخانه، بدنسازی و... تقاضای ثبت داده شده‌اند.

راز این ثبت اسامی هم چیزی نیست جز اینکه قرار بوده تمامی این محصولات به مرور (احتمالا طی مدتی کوتاه و به صورت پی در پی) روانه بازار شوند؛ به این صورت که پس از پی بردن مردم به بی‌تاثیر بودن یا بی ارزش بودن یکی از این محصولات تقلبی، مدتی بعد محصولی مشابه اما این بار با نام و شمایلی دیگر به بازار عرضه شده و کلاهبرداری ادامه بیابد.

ثبت نام تجاری
ثبت نام تجاری "حلزون" در میان آگهی‌های ثبت نام تجاری توسط این شرکت، از این رو جالب توجه است که در بازرسی از کارخانه آن، نه حلزونی مشاهده شده و نه عصاره و یا مواد برگرفته از آن!
برخی از آگهی‌های ثبت
برخی از آگهی‌های ثبت "نام تجاری" که نشان از ادامه‌دار بودن برنامه مدیران شرکت سپیده ماهان برای عرضه محصولات قبلی با نام دیگر در آینده دارد

شائبه ارتباط با جریانات خارج از کشور

تولیدکنندگان کرم‌هایی با نام "حلزون" و "نیو تودی" سالهای متمادی حمایت مالی شبکه‌های تلویزیونی وابسته به جریانات برانداز نظام را در خارج از کشور به عهده داشته اند و با فروش کالای خود به صورت قاچاق در کشور، توانمندی سازمانهای نظارتی را برای جلوگیری از ورود و  فروش این محصول به کشور را به چالش کشیده بودند.

اینجاست که وقتی یک شرکت مسئولیت محدود که سالها در پستویی در حال دست و پا زدن برای تامین دو میلیون تومان حقوق موسسین و مدیران خود بوده، بدون هیچ سابقه‌ای در تولید و برندی سازی تجارتی-آن هم در زمینه تخصصی حوزه سلامت،- ناگهان با چنین اعداد و ارقامی وارد فعالیت می‌شود، این شک را تقویت می‌کند که جریانی در پشت این حرکت قرار داشته و امثال مدیران این شرکت‌ها، تنها بازیگرانی بیش نیستند.

چه کسی به این محصولات مجوز داده است؟

صدور این مجوزها در زمان ریاست سابق سازمان غذا و دارو با همکاری معاونت سابق این نهاد در حوزه غذا و بهداشتی-آرایشی صورت گرفته که با ورود دکتر عباس حاجی آخوندی به این سازمان، به رغم مخالفت‌های برخی کارشناسان، موضوع پیگیری و این تقلب آشکار گردید.

در این نوع از تجارت که تجار یهودی در اروپا، امریکا و آفریقای جنوبی مبدع آن هستند، همانند شرکتهای هرمی، محصولات در بازار اصلی عرضه نمی‌شوند که مبادا مردم با دیدن و لمس کردن آنها، قادر به محک زدن‌شان شده و حتی نارضایتی خریداران از طریق زنجیره فروشنده، توزیع کنندگان خرد و کلان و نهایتا شرکت، قابل پیگیری مستقیم باشد، بلکه تنها با نشان دادن کاتالوگ‌های فریبنده و فروش تلویزیونی و تلفنی، کالا  به محل اقامت مشتری ارسال می‌شود.

برخی از آگهی‌های ثبت تغییرات شرکت سپیده ماهان که نشان از تغییرات متعدد آدرس شرکت در طول چند سال داشته و حجم سرمایه‌گذاری و ارقام مالی آن را نشان می‌دهد!
برخی از آگهی‌های ثبت تغییرات شرکت سپیده ماهان که نشان از تغییرات متعدد آدرس شرکت در طول چند سال داشته و حجم سرمایه‌گذاری و ارقام مالی آن را نشان می‌دهد!

ضرر ریالی صداوسیما چقدر بوده است؟

با آشکار شدن نقش عواملی که مجوزها را صادر کرده و نظارت را فراموش کرده بودند، نقش ضلع سوم ماجرا آشکار می‌شود؛ جایی که رسانه ملی به عنوان بازوی قدرتمند تبلیغ این کالا، رخ نمایی کرده و نه تنها سهم بزرگی در رقم خوردن این رویداد تلخ به خود اختصاص داده، بلکه از جهات دیگری، خود هم طعمه این کلاهبرداری واقع شده است.

ماجرا از این قرار است که تعرفه پخش آگهی در صداوسیما برای محصولات ساخت ایران خیلی ارزانتر از محصولات وارداتی تعیین شده است و در کمال تعجب، در حالی که شرکت سپیده ماهان فقط پروانه ساخت کرم حلزون را در دست داشته و بقیه محصولاتش، وارداتی است، از تعرفه در نظر گرفته شده برای محصولات داخلی بهره برده است؛ موضوعی عجیب که با آرم "ساخت ایران" در بالای تبلیغات تلویزیونی محصولات این شرکت، خودنمایی می‌کرد اما کشفیات اخیر بر صحت آن خط بطلان کشید.

این در حالی است که سازمان غذا و دارو در نامه خود اعلام نموده که تجهیزات تبلیغ شده این شرکت نه مجوز تولید داخل دارند و نه مجوز واردات! گزاره‌ای به معنای نابود کردن تولید کننده داخلی در سال هایی که کمک به اقتصاد، محور اصلی شعار نظام بوده است.

به عبارت بهتر، می‌توان این گونه ادعا کرد که طی این مدت، شرکت سپیده ماهان میلیاردها تومان از پول صداوسیما (بیت‌المال) را نیز در جیب خود گذاشته و با زدوبند با چند کارمند واحد بازرگانی این سازمان، مدارک جعلی دال بر "تولید داخل" را در پرونده جا داده‌اند؛ البته این ضرر جدای از خسارت معنوی وارد شده بر اعتبار رسانه ملی نزد افکار عمومی است که پرداختن به آن در این مقال نمی‌گنجد.

شائبه تبلیغ کالای قاچاق از رسانه ملی؟

اگر بازرگانی صدا و سیما خوش شانس باشد، باید کالاهای غیر تولید داخل این شرکت به هر شکل ممکن که شده، برگ سبز گمرکی داشته باشند چراکه در غیر این صورت باید گفت که از بدو تاسیس رادیو و تلویزیون در کشور، برای نخستین بار خواهد بود که کالای قاچاق از این رسانه تبلیغ شده و به فروش رسیده است.

در صورت اثبات چنین تخلفی که مبنای آن "جعل سند پروانه تولید داخلی محصول" است، مدیران شرکت سپیده ماهان با مجازات های سنگینی مواجه خواهند بود.

بازپس گیری حقوق خریداران

 دادستان بعنوان مدعی العموم با ورود به پرونده می‌بایست در صدد بازپس گیری پول خریداران برآید، چراکه گزارش بازرسان و رای کمیته فنی وزارت بهداشت تایید می‌کند که در ساخت و فروش کرم حلزون تقلب رخ داده و آنچه که ادعا می شده با چیزی که فروش رفته مطابقت ندارد و در این میان میلیاردها تومان از این تجارت(!) کسب مال شده است.

گفتنی است که با توجه به ابعاد گسترده ماجرا، در گزارش‌های تکمیلی بعدی به ریشه یابی جنبه‌های دیگر این موضوع خواهیم پرداخت.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱۷۰
انتشار یافته: ۷۹
میممصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
والا تبلیغات که ادامه داره، گاهی 3 تا شبکه سراسری همزمان دارن تبلیغ این محصول تقلبی رو میکنند، دیگه آدم از هرچی حلزونه بدش میاد
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
اگه مجانی هم این کرم رابه من بدهند به خودم نمیزنم.
آخه اگه همه حلزونهای جهان هم جمع کننداینقدرروغن ندارند.
فکر وفکرچیزی که اکثراازش استفاده نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
من خریدم حالا باید چکار کنم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
تشکر از اطلاع رسانی
من میخواستم یکی بخرم
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
هر روز صبح که از خواب پا میشم تعجب می کنم!و هر روز صبح با خودم میگم که چقدر تغییر کردم :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
به به، کم کم از این باغ بری میرسد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
خیلی وقته که بر می رسه :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
این قدر تبلیغ کردن که منم می خواستم برم بخرم خوب شد نخریدم !!:دی
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
خداروشکر دیگه از تبلیغ ش راحت شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
چی داری میگی بنده خدا هنوز ادامه داره.
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
خدا آخر عاقبت ما رو بخیر کنه . . .
امین طباطبایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
به به ای ول داری تابناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
چه جوری ما ادعای خسارت کنیم ؟
اجمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
ای خدا به کی پناه ببریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
شما به یک خسارت معنوی دیگر اشاره نکردید: حساسیت و اعصاب خوردی ای که شنوندگان و بینندگان از شنیدن ودیدن نام حلزون در تلویزیون به آنها عارض می شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
اگه صداو سیما تبلیغ نمیکرد اینقدر فروش نداشتند
majid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
واقعا جاي تاسف داره. مسؤلين بيشتر بايد كنترل كنن مردم بي تقصيرن.
پاسخ ها
زود باور
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
مردم ما واقعا خیلی ساده هستن!!! توی قرآن هم بسیار تاکید شده واسه هرکاری که میکنین یا هر چیزی که میشنوین، حتما با «عقل» بسنجین ببینین درسته یا نه.
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
با این وضعیت خدا به داد ما برسه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
عالی بود تابناک جان. ممنون که اطلاع رسانی کردی.
hassan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
چه شود ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
اگه اینجوری صدا سیما باید سریعا اطلاع رسانی بکنه تا مردم سریع استفاده کردن از اون رو قطع کنن
خسارت مردم رو کی پرداخت میکنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
حالا ما که خریدیم باید چطوری پیگیری کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
هر دم از این باغ بری میرسد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
جالبه
ساسان نصیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
باید اعدام شوند تا مایه عبرت دیگران شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
واقعا خجالت آوره!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
خب مردم هم فریب نخورند دیگه من که یه ریال به این چیزا پول نمیدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
وقتی صدا و سیما میاد اینهمه تبلیغ میکنه مردم چه گناهی دارن. حتی جعلی بودن پروانه تولدیشون رو هم کسی متوجه نشده بود.
ناشناس
|
Tajikistan
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
اوه اوه شبانه روزی هم تبلیغ میکرد...
ناشناس
|
Sweden
|
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
هردم از این باغ بری میرسد.
تازه تر از تازه تری میرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
از تابناک دلگیرم ولی چه کنم خبراش جالبه نمیشه نیام سایت تابناک.
مرسی دستتون درد نکنه عالی بود و واقعا متاسف شدم
ali
|
Malaysia
|
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
خسته نباشید. واقعا باعث شرمنده گی است ...
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
علاوه بر تقلب باید به این موضوع بع صورت ویزه رسیدگی بشه چون هویت و اعتبار کالاهای ایرانی رو هم زیر سوال برده و از احساسات ایرانی ها هم سوءاستفاده کرده
3raj
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
((( عجب ))) ، مرسی از تابناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
باید برخورد جدی شود در غیر این صورت در آینده شاهد تقلب هایی از این دست در همه ی محصولات خواهیم بود.
اژيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
اصلا جاي تعجب نيست بيشتر جاي تاسفه
اين اولين بار نيست نبوده و نخواهد بود
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
دیگه کلافه شدیم از دست این حلزون !! خداروشکر که بزودی از دستش خلاص میشیم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
اي ول تابناك
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
خسته شدیم صبح تا شب از همه کانالهای صدا و سیما تبلیغ کرم حلزون
چرا کالایی با این تبلیغات گسترده از رسانه ملی طی این سالها پخش می شده و هیچ نظارتی صورت نگرفته ؟!!!
داووتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
چقــــــــــــــــــــــدرررر زود فهمیدن !!!
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
همسرمن بخاطر جای جوش های روی صورتش تماس گرفت و گفتن که این کرم حتما جای جوش ها رو برطرف میکنه اما الان که یکدوره رو کامل استفاده کرده اصلا جای جوش هاش خوب نشده ولی پوستش خیلی شفاف و زیبا شده ولی در کل براش بی فایده بوده
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
همین الان (شنبه 15 تیر)که در حال خواندن این گزارش هستم، تلویزیون همچنان در حال پخش آگهی تبلیغاتی محصولات حلزون است !!!!!!
بچـــه حلزون
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
گـــل بــود بـــه سبـــزه نیـــز آراستـــــه شــــد !! مخلــص هــرچـــی حلـــزونــــه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
من هم خريدم و يكماهه دارم استفاده ميكنم تو رو خدا پيكيرى كنين ضررى نداشته ؟ اصلا چه موادى درش بكار رفته ؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
هر دم از این باغ ....
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
تبلیغات این محصول هم حال همه ی ما را بد کرده از بس زیاد و پشت سر هم پخش میشود. مانده بودیم به کجا گله کنیم از دست این تبلیغات!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
درود بر شما اين ميشه يه كار رسانه اي واقعي. بازهم درود برشما . من هم دقيقا چند روز پيش كه اين تبليغ را از صدا و سيما ديدم تعجب كردم . مشابه اين زياده بازم كمي دقت بفرمائيد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
همین الان که این خبر رو میخونم تو صدا و سیما دارن کرم حلزون رو تبلیغ میکنن!!!!خیلی جالبه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
عجب !!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
احساسی برخورد نکنین لطفا
موسوی سیدلر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
با عرض سلام،من بخاطر اطمینانی که به تبلیغات صدا و سیما داشتم این محصول را خریداری کردم اما در مدت یک ماه که از این محصول استفاده میکنم هیچ تاثیر مثبتی مشاهده نکردم به نظر من صدا و سیما کاملا در این امر کوتاهی کرده و باید به مردم جوابگو باشد
بهادری
|
Germany
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
آفرین و درود بر شرف شما خبرنگار و کارکنان تابنک خداوند به شما عوض بدهد از این گزارش
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
سلام تابی جان

بابا تلویزیون که هنوز داره آگهی این محصولات رو پخش میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
ممنون-ممنون-ممنون-دیگه آلرژی گرفتیم به حلزن از بس هر کانالی میزدیم تبلیغ این کالا رو میدیدیم.دیگه هر شب کابوس حلزون خواب میدیدیم.
مجید بیگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
با سلام
این کرم حلزون که هنوز داره تبلیغ می کنه و تغییر در تبلیغات نبوده، مشکل کار کجاست که چنین محصولی هنور در حال فعالیت و تبلیغ می باشد
با تشکر
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
از ماست که بر ماست
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
واقعا ممنون از اين خبر بسيار مهم كه گذاشتيد.
خواهشمندم لينك ارسال به دوستان را هم براي اين خبر فعال كنيد تا به همه ارسال كنم.
دستتون درد نكنه
منتظر چنين خبرهايي از شما هستيم...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
چطور می گید تبلیغاتشون ممنوع شده در حالیکه دیروز دوباره تبلیغشان را از تلویزیون دیدم. لطفا پیگیری کنید
مهدی2222
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
نامه توقف تبلیغ دوازده تیرماه بوده ولی دیروز پانزده تیرماه هنوز داشت تبلیغ میکرد!!!!
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
امیدوارم که تا نتیجه پایانی موضوع پیگیر باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
امروز هم تبلیغشو ما دیدیم جان تابی
مرتضي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
عجب!!!!
ستاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
هنوز هم داره از تلوزیون تبلیغ میشه! الان چند روز از چهارشنبه 12 هم تیر گذشته...
دامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
تابی دمت گرم
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
با سلام ممنون از اطلاع رسانيتون
با گذشت بيش از سه روز از انتشار اين خبر هنوز هم تلويزيون اين محصول كرم حلزون را تبليغ ميكند
جريان چيه؟؟؟
امروز يكشنبه 16 تير شخصا تبليغشو ديدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
کسی نیست پیگیری رسمی کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
کسی نیست پیگیری رسمی کند؟
dch
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
همه این ها که گفتید درست اما انسان باید کمی هم عقل خود را به کار گیرد وبا متخصصین این امر مشورتی کند.
واقعا که چنین اتفاقاتی اشک آدمو در میاره...
کیومرث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
لطفا بررسی کنید چرا صدا و سیما هنوز هم این محصول را تبلیغ می کند؟ لطفا موضوع را با انتها دنبال کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
هنوز داره تبلیغ میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
پس چرا تا ديشب رسانه ملي در حال تبليغ اين كرم حلزون بود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
خواهشا نظارت دقیقتر وبیشتر صورت بگیرد
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
فقط میشه گفت متاسفم.همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
من حدودا ساعت 21 روز 16م این خبر رو خوندم. بلافاصله هم رفتم پای تلوزیون که ببینم بازم تبلیغ میکنن یا نه!!!! من که توی شبکه 1 و 2 و 3 تبلیغی ازش ندیدم! خدا رو شکر؛ ظاهرا از دست حلزون راحت شدیم.
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
هر وسیله ای که با زیبایی خانوم ها سروکار داشته باشه پرفروش میشه، مخصوصا تو ایران!!!!
ارغوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
ما که هروقت این تبلیغ رو میزاشت حسابی بهش میخندیدم و شبکه رو عوض میکردیم. اینقدر بدم میومد ازش. ممنون تابناک جون
فریب خورده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
دروغ در ذات ایرانی است
بهمن
|
United States
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
اقایی که این مطلب را مینویسی اگرقراره شفاف سازی کنید درست شفاف سازی کنید شما خودت داری پنهان میکنی معاونت غذاودارو کی بود که این مجوز را داده چه منفعتی برده بنده تولید کننده ام چرا نمیگید حقیقت را؟ بر ای مجوز وپروانه ساخت ده بارانالیز ونمونه برداری هزارتا برنامه دارد البته برای ما ؟روشن حرف بزنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار