بازدید 122993
بازنشر
رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری
کد خبر: ۲۸۵۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲ 10 March 2019

اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری که از سال ۱۳۱۶ راه اندازی شد یکی از زیرمجموعه‌های کانون وکلاست که با هدف کمک به طرفین محروم و بی بضاعت پرونده‌های قضایی تشکیل شد.

از این رو اقشار کم درآمد که توانایی مالی کافی برای استخدام وکیل و برخورداری از مساعدت و راهنمایی آن‌ها را در پرونده‌های قضایی ندارند می‌توانند با مراجعه به این اداره از حق برخورداری از وکیل رایگان بهره‌مند شوند. حال آن که این اداره با قدمتی در حدود ۷۵ سال متاسفانه به علت اطلاع رسانی ضعیف و ناآشنایی اغلب افراد جامعه با آن، تا چندی قبل کارکرد چندان قابل توجهی نداشته و به همین خاطر بسیاری از مراجعان دستگاه قضایی از دریافت خدمات وکیل رایگان محروم مانده اند. به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها، خدمات و اهداف این اداره گفت: وگویی با دکتر محمدرضا کامیار – رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز – انجام دادیم که می‌خوانید.

به عنوان نخستین سوال می‌خواستم بدانم معنی وکیل معاضدتی چیست و چه تفاوتی با وکیل تسخیری دارد؟

در ابتدا باید توضیح کوتاهی درباره داشتن وکیل در پرونده‌های قضایی بیان نمایم. در زمینه وکالت پرونده‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ کیفری و حقوقی.

از سوی دیگر در قانون اساسی کشور ما، داشتن وکیل حقی است که برای تمام مردم به رسمیت شناخته شده و همه افراد حق دارند در تمام دادگاه‌ها و مراجع قضایی وکیل داشته باشند. اما از آنجا که خدمات وکیل رایگان نیست و وکلادر قبال کاری که انجام می‌دهند حق الوکاله دریافت می‌کنند پس همه افراد ممکن است بضاعت پرداخت حق الوکاله و در نتیجه استخدام وکیل را نداشته باشند. حال سوال اینجاست که تکلیف این افراد چیست؟ آیا به خاطر ناتوانی مالی باید از حق داشتن وکیل محروم بمانند؟

اینجاست که قانون به کمک آمده و حق داشتن وکیل رایگان را برای مردم قائل شده است. ضمن اینکه باید توجه داشت دو نوع وکیل رایگان داریم: ۱-وکیل تسخیری که در زمینه پرونده‌های کیفری فعالیت می‌کند یعنی برای یکسری جرایم مهم و سنگینی همانند قتل و آدم ربایی و... که طبق قانون نیز باید چنین دادگاه‌هایی با حضور وکیل برگزار شود، اگر فرد توانایی مالی نداشت دادگاه وکیل تسخیری برایش تعیین می‌کند. طبق قانون برای جرایمی که مجازات سنگینی همچون قصاص و یا حبس‌های بالای ۲۰ سال دارد دادگاه بدون حضور وکیل نمی‌تواند رسمیت پیدا کند بنابراین در این گونه موارد چنانچه فرد توانایی گرفتن وکیل را نداشته باشد دادگاه برای وی وکیل تسخیری تعیین می‌کند. در پرونده‌های کیفری که مجازات سبک دارند وکیل رایگان تعلق نمی‌گیرد. ۲- وکیل معاضدتی: در پرونده‌های حقوقی مثل کلاهبرداری، طلاق و... اگر فرد توان مالی برای استخدام وکیل و پرداخت حق الوکاله نداشته باشد می‌تواند با مراجعه به اداره معاضدت وکیل رایگان بگیرد.

آیا هر شخصی که پرونده قضایی داشته باشد می‌تواند با مراجعه به اداره معاضدت تقاضای وکیل رایگان کند؟ ضمن اینکه شرایط دریافت وکیل رایگان چیست؟

خیر. برای این کار شروطی لازم است. ۱- اثبات اینکه فرد بضاعت مالی برای گرفتن وکیل ندارد.

البته لازم به ذکر است تعیین بضاعت افراد در کشور ما کار دشواری است و ابزار دقیقی برای دستیابی به میزان دارایی افراد در دست نیست. با این حال قانون سه راه مشخص کرده است. نخست مجموعه دادگستری است. یعنی اگر کسی که به دادگستری مراجعه کرده و از پرداخت هزینه دادرسی ناتوان بوده و تقاضای اعسار داده باشد یک دلیل برای بی بضاعتی فرد تلقی می‌شود. پس اداره ما هم آن را می‌پذیرد. مرحله بعد گواهی چند شاهد است که با قسم یاد کردن به خداوند متعال تایید می‌کنند فرد مورد نظر بضاعت مالی ندارد. مرحله آخر نیز وکیل تعیین شده است که با توجه به آشنایی با مشکلات موکل و بررسی وضعیت مالی اش تایید می‌کند وی توانایی مالی ندارد.

۲- موضوع دعوا با اساس باشد. این بدان معناست که وقتی فردی به اداره معاضدت مراجعه نموده و تقاضای وکیل می‌کند کارشناسان با بررسی پرونده اش مشخص می‌کنند آیا موضوع مورد اختلاف و طرح پرونده قضایی، پایه و اساس دارد یا خیر؛ چرا که برخی افراد مواردی را مطرح می‌کنند که به هیچ عنوان قابل دفاع و رسیدن به نتیجه نیست. در واقع فقط وقت تلف کردن و صرف هزینه و انرژی است. به عنوان مثال صاحبخانه‌ای که مستاجرش قرارداد یک ساله دارد نمی‌تواند قبل از موعد سررسید قرارداد، برای دریافت حکم تخلیه به دادگاه مراجعه کند چرا که طرح دعوای او سرانجامی نخواهد داشت. پس اداره معاضدت به اینگونه شکایت‌ها ترتیب اثر نداده و وکیلی هم اختصاص نمی‌دهد.

آیا وکـــلای معاضدتی حق الزحمه یا حق الوکاله‌ای دریافت می‌کنند؟ اگر دستمزدی می‌گیرند به چه میزان و از سوی چه کسی پرداخت می‌شود؟

حق الزحمه وکیل رایگان یا معاضدتی در دو شکل بررسی می‌شود: ۱- در صورتی که پرونده به نفع موکل پایان یابد. ۲- پرونده به ضرر موکل تمام شود.

در مورد نخست چنانچه پرونده به نفع موکل پایان پذیرد و به عبارتی وکیل برنده شود دادگاه فرد محکوم را به پرداخت حق الوکاله وکیل رایگان نیز محکوم می‌کند که حق الوکاله ۵ درصد از حکم صادره است. یعنی اگر فردی به پرداخت ۲۰ میلیون تومان محکوم شود حق وکیل یک میلیون تومان خواهد شد که باید بپردازد. از این حق الوکاله دریافتی ۲۰ درصد آن سهم کانون وکلااست. اما متاسفانه باید گفت: در عمل اکثر این قبیل وکلابه حق الوکاله شان نمی‌رسند چرا که یا بسیاری از پرونده‌ها به علت آن که غیرمالی و خانوادگی است در مرحله رسیدگی و قبل از صدور حکم به سازش منجر می‌شود یا در پرونده‌هایی که حکم صادر می‌شود محکومان مدعی می‌شوند توانایی پرداخت این پول را ندارند.

اما در پرونده‌هایی که به ضرر موکل تمام شود هیچ حق الوکاله‌ای به وکیل تعلق نمی‌گیرد.

ظرفیت پذیرش اداره معاضدت چقدر است و چه پرونده‌هایی بیشتر مطرح است؟

متاسفانه هنوز بسیاری از مردم با وظایف و خدمات این اداره آشنایی ندارند که علت نیز اطلاع رسانی ناکافی است چرا که اطلاع رسانی در طول این سال‌ها به شکل لازم صورت نگرفته و مردم از حقوق مسلم خود برای تحقق عدالت که همانا بهره مندی از وکیل رایگان است بی اطلاع مانده اند.

اداره معاضدت کانون وکلانیز در سال، توانایی خدمت رسانی به ۳۰ هزار پرونده را دارد، اما در حال حاضر تنها ۳ هزار پرونده در این اداره مطرح می‌شود. وکلای ما نیز که همگی از وکلای پایه یک دادگستری هستند تمام وظایف یک وکیل شخصی را انجام می‌دهند تنها با این تفاوت که حق الوکاله از موکل خود نمی‌گیرند.

در حال حاضر نیز بیشترین مراجعات مربوط به دعاوی خانوادگی است که به طور معمول از هر ۱۰ پرونده ۷ پرونده مربوط به طلاق، مهریه و حضانت فرزند است.

آیا وکلای رایگان به همان میزان که در پرونده‌های غیررایگان تلاش می‌کنند برای احقاق حق افراد بی بضاعت نیز تلاش می‌کنند؟

خدمت کانون وکلابه مردم یک عمل انسان دوستانه است. برای بسیاری از وکلا، انگیزه‌های مادی، ملاک تلاش برای احقاق حق موکل نیست زیرا در برخی پرونده‌ها حتی شاهد بوده ایم که وکیل برای رفت و آمد، پول تمبر، هزینه کارشناس و سایر هزینه‌های دادرسی از جیب خود نیز خرج کرده و همه مخارجی که به عهده موکل بوده را پرداخته است بنابراین وکلابه وظیفه انسانی و شغلی خود پایبند بوده و تفاوتی در این زمینه قائل نمی‌شوند. هر چند که همیشه استثنا هم وجود دارد، اما در بیشتر پرونده‌ها اصل بر حق طلبی و انسان دوستی است.

آیا حوزه فعالیت اداره معاضدت محدود به تهران است یا در شهرستان‌ها هم فعالیت دارد؟

این وظیفه کانون وکلاست که در حوزه فعالیت هر مرکز، اداره معاضدت نیز داشته باشند. کانون وکلاباید در هر استانی که ۶۰ وکیل داشته باشد به شکل مستقل کانون وکلاراه اندازی کند.

در حال حاضر ۲۲ کانون وکلای دادگستری مستقل داریم که این کانون‌ها موظف هستند در حوزه فعالیت خودشان وکیل معاضدتی به متقاضیان معرفی کنند، اما متاسفانه این خدمات درحال حاضر تنها در استان‌های تهران، آذربایجان و فارس ارائه می‌شود و کانون وکلای مرکز یعنی استان تهران به استان‌های هرمزگان، سیستان، سمنان و یزد نیز خدمات می‌دهد. هر چند هنوز این خدمات سازمان یافته نیست و اداره مشخصی در این استان‌ها وجود ندارد. به عبارتی تقاضای درخواست وکیل از این استان‌ها به تهران می‌آید و پیگیری می‌شود.

آیا دستگاه قضا با وکلاهمکاری لازم را دارد؟

یکی از مشکلات مهم و قابل بررسی کانون وکلا، همکاری نکردن برخی قضات و گاه سخت گیری‌های آن‌ها در رسیدگی به پرونده هاست. وکلای معاضدتی ما رایگان هستند یعنی به دلیل این که حق الوکاله نمی‌گیرند درآمدی نیز از این قبیل پرونده‌ها ندارند. ما نیز با ارائه نامه‌ای به دادگاه این موضوع را تایید می‌کنیم. اما متاسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که قضات با اصرار بر پرداخت مالیات، باطل کردن تمبر و تحمیل سایر هزینه‌ها برای وکلامشکلاتی ایجاد می‌کنند.

به عبارتی برخی قضات ما را به عنوان همکارشان تلقی نمی‌کنند.

از سوی دیگر وکلای ما هرروزه در اقدامی خیرخواهانه و اختیاری در مجتمع‌های قضایی حضور پیدا کرده و به مردم مشاوره می‌دهند که طبق قانون وظیفه‌ای در این باره ندارند. اما این اقدام را گامی در جهت کمک به مراجعه کنندگان و راهی برای کاهش اطاله دادرسی تلقی می‌کنند ولی متاسفانه از سوی مراجع قضایی هیچ امکانات مناسبی در اختیارشان قرار داده نمی‌شود و شان وکلارا حفظ نمی‌کنند.

اختصاص اتاقی مناسب در شان وکیل، در اختیار قرار دادن امکانات اولیه و رفتار توام با احترام بدیهی‌ترین نکاتی است که باید رعایت شود، اما متاسفانه همکاران ما از آن‌ها محروم هستند.

آیا آماری از تعداد مراجعه کنندگان به این اداره وجود دارد؟

از آنجا که بنده به تازگی ریاست این اداره را پذیرفته ام آمار سه ماهه گذشته را جمع آوری کرده ایم. در این مدت حدود هزار و ۸۰۰ نفر به اداره معاضدت مراجعه کرده اند که از این تعداد آمار مردان بیشتر از زنان بوده است. در این میان ۳۵۰ نفر تقاضای تعیین وکیل داشتند و بقیه مربوط به درخواست مشاوره حقوقی بوده است. برای ۱۵۰ پرونده نیز وکیل معرفی شده، اما بقیه به علت تکمیل نشدن پرونده‌ها یا بی اساس بودن دعاوی تقاضایشان رد شده است.

در پایان بار دیگر یادآور می‌شوم وظیفه اصلی اداره معاضدت، تعیین وکیل برای نیازمندانی است که حق شان ضایع شده است و ما نمی‌خواهیم به خاطر ناتوانی مالی حق مسلم آن‌ها که داشتن وکیل برای رسیدن به حق قانونی و انسانی است ضایع شود.

منبع: ایران

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۸۸
حسین حبیبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۴
من از طرف یکی از کارگرهای پروژه البرز کرج تهدید به مرگ شدم احتیاج به وکیل دارم ولی پولی برای وکیل ندارم بدم آیا میشه یک وکیل رایگان برام پیدا کنید که وکالتم را به عهده بگیره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
سلام ممنون از زحمتتون آدرس کجاس چطور باید مراجعه کرد
سيد شهرام تقوي تكيه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
بسيار بايستي قدر داني نمود از اين عمل إنسان دوستانه كه شايد برأي أخرت و وجدان خود اين چنين زحمات را تحمل. ميكنند
سحر روتهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
باسلام درسال 9 برادر بنده از ساختمان درحال جوشکاری به پایین پرت میشوند که متاسفانه به علت نبستن کمربند منجر به فوت میشوند.حکم قاضی 30 درصد صاحب ملک و 70 درصد کارفرما. مقصر هستند.صاحب ملک 30 درصد خودرا پرداخت کرد واز بیمه ایران 90 میلیون دریافت کرد یعنی 45 ملیون بیشتر از سهم خود پرداخت.متهم صاحب کار متواری. از آنجا که دیه مبلغش به روز میباشد.وبنده پدرم درسال2 9 فوت شدن ویک برادر معلول دارم ومستاجر هستیم خواهشمندم مرا یاری کنید متهم فراری شیروان میباشد ومن هیچ کاری از دستم ساخته نیست دنبال یه وکیلی هستم که اگر بتواند اورا دستگیر کند ودیه را بگیرد حق لازمه را در اخر پرداخت خواهم کرد .انشالله کمکم کنید فراموشم نکنید
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
باسلام.دختری هستم ۲۵ساله که ۲۰سال قبل پدرم فوت کرد.یال۸۰برادران ناتنی ام بصورت غیرقانونی وبرای تسهیل جهت فروش املاک پدرم شخص دیگری را دردادگاه حاضرکردندودر۱۱سالکی برای من حکم رشدصادرشد.واموال بفروش رفت.حال پس ازگذشت این چندیال متوجه شدم که درحقم ظلم شده وبالاجبار مرامجبوربفروش اموال کرده اند.به وکیلی مراجعه نمودم اوهم مرا امیدوارکردکه میتواندمشکلم راحل کند اما بلغ لالاایی میخاست ومن خود جزءاقشارکم درآمدهستم .اگربنظرتون میتونید کمکم کنید
پیام
|
United States
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
با سلام
با عرض خسته نباشید دوستان عزیز مدت یک سالی است که دچار مشکل شده ام دو سال پیش جهت شغل سازی کاری را راه اندازی کردم با مشکلات زیادی روبرو شدم مشکلات را پشت سر گذاشتم چند نفر را هم مشغول کردم اما از 8 ماه پیش با یک کارگر که برای انجام کاری بردم اول کار گفت که هزینه اش هشتاد هزار تومان می شود قبول کردم و او را با یکی از همکاران به محل کار فرستادم کارش که تمام شد گفت دستمزد من سیصدهزار تومان میشود دبه در آورد معترض شدم چون نمی توانستم مبلغ را پرداخت کنم .این شخص رفت و از من شکایت کرد ومدعی شد که تمام کار را او انجام داده و مبلغ یک ملیون و هشتصد هزار تومان از من می خواهد این شخص باعث شد که در حال حاضر کار را تعطیل کنم و دوستانی هم که مشغول بودند نیز بی کار شوند خودم هم جز, اونها . از شما دوستان کمک می خواهم اگر شما دوست گرامی می توانید به من کمک کنید ممنوم میشوم .دوست عزیز به کمک شما نه برای خودم برای دوستانی که بامن کار می کردند و الآن بیکار شده اند نیاز دارم.
غلامرضا لطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
با سلام چک برگشتی از سازنده ساختمان دارم مریضی سخت دارم وصاحب چک دو وکیل در رابطه با نقل وانتقال ملک داردوباکمال پر رویی می گوید پولت را نمدهم واز ناتوانی من سو استفاده می کند .آیا متوانم وکیل تسخیری در مقابل این فرد بگیرم تا به پولم برسم..؟
باتشکر ودعای خیر
غلامرضا لطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
باسلام ,از اقدام کانون وکلا وقوه قضایه تشکر می کنم وبنده جرو مال باخته گانی هستم که کارگر وبازنشته هستم وچک برگشتی از یک سازنده ساختمان دارم ,ولی بدلیل نداشتن بنیه مالی نمی توانم وکیل اختیار کنم وتقاضا دارم مرا برای وکیل معاضدتی معرفی فرمایید .با تشکر
بهمن زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
حقیر دچار مشکل کیفری شده ام وحقوق خود رابه علت بیماری اعصاب وروان وجرمی که مرتکب شده ام قطع کرده اند ودادگاه برای جرمم که نگهداری ۴عدد فشنگ سلاح کمری بوده شش سال حبس تعزیری صادر نموده باتوجه به حکم دادسرای نظامی کرج وحق اعتراض نیاز به وکیل دارم ولی متاسفانه از نظر مالی در مزیقه میباسم لطفا راهنمایی کنید
دکترمحمدشکیبی نژاد
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
باسمه تعالی
[نهاد وکالت ونهاد ناظربراجراء صحیح قوانین یا نهاددارالایتام]
مقاله انتقادی ومیدانی
اگر هفته ایی را صنف و سندیکایی برای خدمات رایگان جهت مردم قرار دهند ایرادی ندارد یا امور بشر دوستانه اما شرط آن این است که اعضاء صنف موصوف مورد محبت وتشویق وحمایت قرار گیرند وازنظراوضاع مادی ومعنوی درشرایط مطلوب قرار داشته باشند.مولف این انتقادیه بعنوان یک استادعلم قضاء،حقوق دان،وکیل پایه یک دادگستری با بیشتراز20سال سوابق علمی-قضایی دراین این مرقومه میکوشدبانیش کلک خود حق واقعی معنا ومفهوم وکالت رادرکشور ایران ادعاء نمایدزیرااین عمل دقیقایکی ازوظایف لاینفک حقوق دانان است خصوصا درباره اوضاع واحوال خودوسندیکامربوطه:
1-سندیکا نهاد وکالت مع الاسف سالهاست مشاهده گردیده اعضاء خودرابدلیل عدم مواردبشرح ذیل توبیخ وجریمه وتخدیش حیثیت نموده اند(اعضاییکه ازجیب خودارتزاق کرده وناچارابرای تمدیدپروانه وکالت استقراض وحتاکارهای فرعی انجام داده اندواجباراوکالت ومشاوره های رایگان نمودند)اعضاء که ازجیب خود مایه گذاشته وحتاخرج رفت وآمدیاناهاریشان باخودشان بوده!؟
(آیاصنف محترم پزشکان وموضوع طرح تعهدبخدمت آنان چنین است؟)
2-آیا افرادیکه وکیل پایه یک دادگستری میشوند باتوصیه نامه پروانه وکالت کسب میکنندومجانادفترووسایل آنراتبرعااخذمیکنند؟!آیاآنهاازسیاره های دیگرمنظومه خورشیدی آمده اند وهمه اموراتشان دراعلی برایشان محیا است؟آیا خانواده وآنان خرج وخوراک وتوقع ندارندوپرداختی قبوض ودیون دولتی ومالیات وعوارض ماننددگرشهروندان نمیکنند؟
3-متاسفانه*نهادوکالت*بجای نهادینه کردن فرهنگ وکالت بمانندپزشکان*ورسیدگی به تخلفات درجای خود*فرهنگ بستانکاری مردم*راازوکلاء گسترش داده اند.این دقیقاظلم بعدل السویه است.
4-ضمن قدردانی از پیگیری ریاست محترم قوه قضاییه ووزیر محترم دادگستری درحوزه های مختلف توصیه میشود به روسای دادگستری وقضات کشیک ومدیریت اداره معاضدت وکلای مدافع دادگستری هستند:شرعا وقانونا واخلاقا واجب است دستور بفرمایند،مشاوره ها تبرعاومستفادازقانون وکالت اگربایدنص صریح قانون مذکورعمل شود امکانات کافیه ودرحدشئونات وکلاء مدافع فراهم نمایند فی المثال فردی محل خدمت مشارالیه استان البرز است اما محل خدمت مشارالیه هشتگرد است و باید ایشان دفتر وهمچنین وکلیه مواردمعاضدت خودرادرآنجا بدهد باتوجه به آنکه محل اقامتگاه ایشان در آن مکان نیست و بارکودشدید بازار وبالارفتن وتورم لجام گسیخته *جای سخت گرفتن ونامه تخلف ارسال کردن وکیل یا وکلاء مذکور* ))((جایگاهی برای اسکان مبلغی بعنوان کارانه و سرویس برای رفت وآمدوهرسال امتیازبرای رشد وتشویق))قرار دهندتا جایگاه همعرض
[■دادستان ووکلاء■]بعنوان ناظرین واقع برحکومت صحیح محشای قوانین توسط قضات معیین شودودرعین حال برای مشخص شدن تخلف یاعدم تخلف وکلاء بایدضمن بروزرسانی قوانین مربوطه [●قانون تعرفه بندی سالانه بالحاظ قراردادن آمارشوراء پول واعتبار ومراجع ذیربط..قراردهندوبرای تخصص ازنظرعلمی وتخصص به ازاء هرسال درصدی اضافه گردد●]دراختیار کلیه شعبات نهاد وکالت درسراسر ایران وکلیه مجتمع های قضایی بصورت بولتین قراردهندتاهم شهروندان بدانند:
الف:جایگاه وکلاء ودادستانها چیست ومصونیت آنان چیست؟
ب:تخلفات وکلاء وقضات وکارمندان اداری مجتمع های قضایی بصورت احصاء شده چه مواردی است؟
ج:حداقل وحداکثر حق المشاوره،حق المطالعه،حق التحریر،حق السفر،حق السکنی،حق الزحمه والوکاله وکیل مذکورچیست؟
باتوجه بموارد فوق الاشعاربحکایت از ماضی[قیمت نشروچاپ]یک بولتین چندصفحه ایی که بادعوت ازوکلاء درکناراساتیدوقضات باشدو■یک دهم قیمت یک کتاب فله ایی بی مصرف چندصدصفحه هم نمیشود■بحریم وشان اعظم نهاد وکالت ووکلاء احترام گذارده ومطمئناوکلای مدافع دادگستری فارغ ازجناح بندی ها بدون معنا مشتاقانه معاضدت به نحوییکه نصوص صریح قوانین وکالت است رامطالبه خواهندنمود.
والسلام علیکم من اتبع الهدی
دکترمحمدشکیبی نژاد
زهرا اناری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
سلام همسرم یه ارثی داره که خواهرش به خاطر اعتیاد اون تمام مال پدری رو به نام خودش کرده البته به استناد همسرم ودیگاه خودم با جعل امضا این کارو کرده وما به خاطر مسایل مالی توان ثابت کردن این موضوع رو نداریم میشه یه لطف کنید ومارو راهنمایی کنید واگر امکان داره یه وکیلمعرفی کنید که بعدا دستمزد بگیره
حامد پائیزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
سلام، واقعا اگه وکیل منصفی پیدا میشه لطفا به من کمک کنه، با خانومم دچار اختلاف شدیم، مرسی
فرهاد سادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
سلام عرض میکنم من 20 میالیون سفته دارم و می توانم حق اوکاله را پس از پایان کا بدهم شماره ملی این شخص را دارم با تشکر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
: باسلام لطفا متن درخواست گواهی حجر که درمراجعه به دفاترقضایی لازم است را در سایت بذارید متشکرم
زهرااناری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
سلام من ایمیل ندارم من همسرم بد سرپرست پول هم دارم وکیل بگیرم تا اول مهری از ارث پدری بگیرم بعد طلاق بگیرم میشه کمکم کنید
احسان نیکپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۵
سلام من چطور میتونم یک همچین وکیلی داشته باشم
داورصیامی زاویه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
سلام.من وهمسرم به دلایلی حتمابایدازهم جداشیم امابه دلیل بیکاری واجاره نشین بودنم توانایی پرداخت هزینه روندارم.ایامیتوانم وکیل رایکان بگیرم.وچطوری
جواداینانلونیکجک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
باسلام واحترام پدربنده ازنسق داران زراعی شهریاراست و سه سال فوت کرده ازوقتی که پدرم فوت شده چندنفرباقولنامه های جعل وکلاهبرداری شده برای چندقطعه اززمینهای دارای سند ما مزاحمت وممانعت ازحق ایجادکرده اند ونمیتوانیم زمینهای خودرابفروشیم مشتریهای زمین منتظرحکم دادگاه هستند وچندین پرونده شکایت دردادسرای شهریارکرده ایم امامتاسفانه درحال حاضروضعیت مالی مساعدی نداریم درصورتیکه زمینهای باارزش بالایی هستند ازپانصدمیلیون ب بالاارزش دارند یکی ازاین زمینهاپنجهکتاربحراتوبان تهران ساوه است ومادرم تحت پوشش کمیته امداداست. عاجزانه خواهش میکنم راهنمایی فرمایید
رسول غلامرضاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
خدا خیرتان بده بلاخره یک جایی پیدا شد که بدرد ما بخورد
فریبرزرضاوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
به نام خدا
سلام علیکم
احتراماباستحضارمیرساندکه اینجانب بمدت بیست ماه متاسفانه دچار بیماری اسکیزوفرنی گشته و بطرز خیلی عجیبی گمان میکردم که اطلاعات زندگی بنده را متلاشی نموده و هرکجا میروم از بنده فیلم میگیرد و متاسفانه همین مطالب را برروی برگه نوشته و شماره ماشینم را هم برروی آن نوشته و در محله مان پخش نمودم و آبروی هودم را بردم و همینطور پخش شده و آبروی بنده رفته و اکنون یکسال است که در سلامت کامل هستم ولی این مساله باعث آزارو اذیت بنده میشود طوریکه در دادگاه خانواده گمان میکردند که بنده هنوز بیمار هستم و بمن تهمت دزدی و اعتیاد و غیره زدند و موارد دیگر که مستند است لذا خواهشمند است در صورتیکه برای شما امکان وکالت معاضدتی وجود دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
شاید بیمار باشی / اما بسیاری روشهای عملیات روانی با استفاده از تکنولوژی های مدرن هم همین علائم را داراست !!
مجید فراهانی
|
United States
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
با سلام.
من تمام داراییم قبل از دعواتوسط همسرم گرفته شد.وقتی که تمام پولم را گرفت دردادگاه خانواده شروع به دعوا نمود حال هفت ماه است مرا از دیدن دو فرزندم محروم کرده وبواسطه نداشتن کاروپول نمیتوانم دراین دادگاه شکایت مبنی بر ملاقات فرزند نمایم باید چکنم که آنجا بدون پول جواب سلام نمیدهند لطفا مرا یاری نمایید
با سپاس
حسین حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
سلام علیکم اینجانب شاهمراد حیدری پسرم بنام حسین حیدری درسال هشتاد و سه فردی بنام جواد سمعی به فتل رسیده وفرزندم حکم تبره گرفت ودرسال هشتاد و شش دریخبندان آنقدر تحت شکنجه قرارداده اند فرزندم حسین حیدری که بعلت اینکه معتاد بوده وچند روز به آن مواد نرسیده مجبورشده که بگوید من جواد سمعی رابه قتل رسانیده ام حال مدت ده سال است که فرزندم در زندان رجایی شهر زندانی می‌باشد ومن بعلت اینکه وضعیت مالی خوبی ندارم وتحت حمایت کمیته امداد امام خمینی رحمت الله هستم ودرجنوب خراسان مناطق محرم در روستای توسک زندگی می‌کنم که بعلت خوشم سالی هیچ درآمدی ندارم وبازهم باهمین وجود فردی بنام آقای جمعه پور به عنوان وکیل گرفتم ولی بعد از دریافت پول فقط دو جلسه به دادگاه رفته وفرزندم بعلت اینکه ازترس اعتیاد وچکی رابه مقتول داده بوده و حقیقت به دادگاه محترم نگفته که چک بابت خرید مواد بوده و گفته بابت نزول پول بوده به همین خاطر وقتی دادگاه دربازجویی ازافراد متوجه می شود که چک بابت مواد بوده پسرم را مقصر شناخته حال ازان مقام عالی خواهشمند م جهت کمک به یک آدم ناتوان هم ازنظر مالی وجسمی ولی سوادی عنایت فرماید وله پرونده پسرم رسیدگی کنید اگرمت نتوانم حق و حقوق شما راادانمایم حتما خداوند متعال درحمت رابه روی شما باز خواهد نمود واین وکیل درمدت ده سال به پرونده سری نزده است وتاحتی اظهارت پسرم را روی پرونده نگذاشته است
مسعود مقدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
سلام و خسته نباشید.
چجوری باید به وکلای معاضدتی دسرسی پیدا کنیم
یا با انها مشورت کنیم.
در این سایت همه ی توضیحات داده شده غیر از
ادرس و تلفن این کانون.ممنون.
مهدي بخشي نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
باعرض سلام اينجانب ساکن استان فارس ويکي از شهرهاي نزديک ب شيراز هستم ايا وکيل معاضدتي دراستان فارس يا شيراز هم تشريف دارند وعراعه خدمت ميکنند؟
الهام محمودی
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
با سلام وخسته نباشید همسر من به مدت 8سال با شناسنامه جعلی با من ازدواج کرده و الان یک سال هست اصلا ازش بی اطلاع هستم شکایت کیفری درمورد شناسنامه جعلی انجام دادم و الان پرونده در دادیاری هست اگر در روز دادگاهی ها نیاید واز طرفی در دادگاه خانواده مهریه رو اجرا گذاشتم میگویند چون یک آپارتمان داره نمیشه توقیف کرد اصلا روز دادگاهی ها نمیاد چقدر زمان میبره تا پرونده نتیجه بده و حکم قضایی رو بگیرم سپاسگذارم از راهنمایی شما
meysam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
باسلام
آیا کسی هست وکالت یه خانوم که پدر ومادرش فوت کردن روقبول کنه
meysam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
باسلام
آیا کسی هست وکالت یه خانوم که پدر ومادرش فوت کردن روقبول کنه
طیبه
|
Chile
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
باتشکر از مطلب خیلی مفیدتان
خواهشا لطف کنید و بگین آیا الان این اداره در استان قم هم فعالیت داره و به ارائه ی خدمات میپردازه یانه ؟؟؟؟
با تشکر فراوان

اگه جواب منو خیلی سریعا بدین یک جهان سپاسگذارم
چون واقعا نیازدارم بدونم .
صادق قلعه قافی
|
United States
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
باسلام نمیدوم کی نظر من به شما میرسه و آیا برای شما مهمه که به بنده کمک کنید من یه نفر هستم وشاکی من هزار نفر هرچه میرم دادگاه به بنده جواب درسی نمیدن تقاضای من واخواهی از رای صادره کلاسه ۹۷۰۵۵۳اجرای احکام کیفری حکم به محکومیت غیابی اینجانب صادرگردیده وتاکنون رای به بنده ابلاغ نگردیده ودرهیچ جلسه ای حضور نداشته ام ونمیدانم موضوع این رای چه میباشد شعبه اجرای احکام کیفری شعبه ۱۰۱ علی آبادکتول باتشکر
محمدجواد جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
سلام
32سال سن دارم به خاطر حادثه3 دندان از بالا روبرو ساقط شده و تعداد7 عدد دندان‌های دیگر عقب بالا و پائین ریخته و مقداری عصب کشی و سوراخ شده فک و لپم یور شده موقع حرف زدن مورد تمسخر و نیشخند افراد و اقوام میشم انگار دارم با دیوار حرف میزنم غصم میشه اشک میریزم زمانی مشغول به کار تراشکاری بودم اما اکنون بیکارم به بسیاری از مؤسسات خیریه و بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کردم اما اعتنایی نداشتند و حمایتم نکردند به فقر افتادم و لاغر شدم حدوداً 2 سالی هست منزوی و دلشکسته شدم بخدا غریبی دلم را گرفته که خدا میداند موقع غذا خوردن بخاطر وضع دندانهایم لب هایم گاز گازی میشه زیر چشمانم پف افتاده از بس گریه کردم بچه خواهرم میگه از دایی میترسم اینجور دهانش و ازم کناره گیری می‌کنه روزگارم بسختی میگذره
امیدوارم کمک رسانی شما بتواند تا اوضاعم به بهبودی کامل مبدل بشه انشاالله
حمید تفرشی
|
France
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
با سلام
احتراما ، از شخصی که در خارج زنگی میکند و با ما نسبتی دارد ، تو توسط وکیل ایرانی ساکن آنجا، که از هر نظر مورد قبول ما میباشد ، شکایتی مطرح کرده ایم ، وکیل یکبار موفق به دیدن ایشان شده اند و برای ادامه پیگیری هرچه تماس تلفنی میزنند ، ایشان جواب نمیدهند ....
میخواستم بدانم این وکیل قانونا برای این جواب ندادن ها چکار میتواند بکند ؟
چند نوبت آگهی تو روزنامه محلی آنجا بدهد ؟
با تشکر و سپاس
یحیی شاهسوند فرزند حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
بسمه تعالی با سلام و احترام بنده مددجو زندان مرکزی اهواز هستم که بجرم قتل دخترم در اثر تادیب دخترم محکوم به ۹ سال حبس و پرداخت دیه به وراث همسر سابقم شدم . ۶۲ سال سن دارم الان مدت ۱۷ سال در زندان هستم و هیچگونه توان مال و تمکن مالی ندارم که بتوانم وکیل بگیرم یا دیه را بصورت اقساط پرداخت نمایم زیرا هیچ منبع درامد و مالی ندارم فلذا عاجزانه و ملتمسانه استدعا دارم و دست یاری بسوی شما دراز میکنم . تا با یک وکیل تسخیری یا معاضدتی صحبت بکنید پیگیر پرونده من باشه شاید از زندان ازاد بشم همواره دعاگوی شما عزیزان هستم و خواهم بود.
از دوستم و هم سلولیم خواستم هر وقت به مرخصی رفت این نامه را بنویسد و بفرست برای کسانیکه برای رضای خدا کار میکنند . با تشکر فراوان
اجرکم عند الله
پاسخ ها
پارسا عبدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آزاد بشی؟!!! ۰

عجب... ۰
جالبه... جنایتکار که دخترش را به قتل رسانده و فقط نه سال در زندان بوده و به دلیل قوانین اعدام نشده و هنوز نفس میکشه و محیط رو آلوده میکنه،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
کاش اعدام می‌شدی. همین که دنبال آزادی هستب، معلومه، چقدر پستی. قتل دخترم برای تادیب!!!!!!!آبروی هر چه پدر بود بردی!
سید مرتضی بنی آدم
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
با سلام .منو برادرم تهران دفتر حواله داشتیم بعد گذشت سه سال پولمون رفت .متاسفانه دو فقره چک امانت داشتیم مبلغ زیاد رفتن به ناحق حکم گرفتن .شاهدم واسه چکها داشتم ..وکیلم هم گرفتم ولی چون پول کمی داده بودم نرفتن و محکومم کردن .حالا نمیدونم چیکار کنم .لطفا کنکم کنید چون به ناحقم .تورو جان بچهاتون کسی میتونه کمکم کنه بیلد بخدا پیش مرگش میشم جونمو میدم.....خداشاهده شبها تو باغ بسرون میخوابم از ترسم یه وقت مامور نیاد بگیره ...ممنون میشم
فرشته سليماني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
سلام عرض ادب خدمت شما من برادر خارج از كشور زندگي ميكنه يه زمين داشته تو اسلامشهر پسر عموي مادرم قولنامشو از خونه ما برداشته قولنامه جعلي درست كرده فروخته برادرم وكالت كاري به مادرم داده اما هيچ جا قبول نميكنن خواستم ازتون تقاظظا كنم يه لطفي در حق مادرم بكنين چون ميگن وكيل بايد بگيرين چون برادرم پولي نداره كه براش وكيل بگيريم تورا خدا كمك كنيد بتونيم يه وكيل براش بگيريم متشكرم
بینام
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
با سلام وکیل برای چی باید مجانی باشه مگه پزشک مجانی کار میکنه که وکیل بکنه.اصلا چرا ما ایرانیها دنبال کار محانی هستیم
صبا
|
Netherlands
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
سلام.من از یه نفر تو سایت دیوار خرید کردم پول ریختم به حسابش بعد بجای اینکه اون چیزایی رو که سفارش دادم یه مشت اشغال برام فرستاده.میگم اینا چیه فرستادی میگه من خبر ندارم و از این حرفا.الان دوروزه جواب نمیده مجبور شدم بهش بگم که شماره تلفن و حسابتو میزارم تو دیوار تا ببینم چندتا دیگه گول زدی شاکی جمع کنم.بعد جواب داده میگه غلط کردی من کسبه هستم نمیتونی من خودم ازت شکایت میکنم ۶ سال زندان بهت میدن چون تهدید کردی.الان میگم تکلیفمو روشن کن پولمو پس بده تا منم این اشغالارو تحویلت بدم.میگه نه.بنظرتون چیکار کنم.
مینو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
اخه الان کدوم متخصصی کار رایگان ارایه میده بهترین دکتر هم دستمزدش از بقیه بالاتره.این مسلمه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
کی گعته مجانیه؟ ویزیت وکیل 100 تومنی ندبدی؟
سید نصرلله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
جالبه جناب یوسفی پرونده شما رو هم گرفته.بهت تبریک میگم مینو خانم
طیبه احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
سلام ده ساله ازدواج کردم دوتا فرزند پسر دارم چند ساله متوجه خیانت همسرم شدم بازم تحمل کردم ولی حالا متوجه شدم شوهرم با زن شوهر دار ارتباط داره تحمل ندارم خواهش میکنم بخاطر خدا کمک کسیو بعد خدا ندارم خدا شاهده با زنی رابطه داره هم سن مادرش خونه خانم بغل دستی مغازه شوهرم است چه مدارکی برای طلاق راحت تر باید داشته باشم تما م این چیز ها را تو گوشی شوهرم دیدم آیا می تونم اثبات کنم کمک کنید .
علي
|
Germany
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
سلام
ميخواستم سنم رو كمتراز٥سال كوچيك كنم بهم گفتن كارم تو دادگستري انجام ميشه بعدفقط يم بارم ميتونم درخواست كنم براي كاهش سن
دليل قانع كننده ميخوان براي كاهش سن ولي من ندارم ممنون ميشم اگه كمكم كنين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
سلام من مدتیاست که با شوهرم اختلاف داریم و به علت رفتارهای ناشایست و کتک زدن قصد طلاق دارم و وکالت طلاق نیز دارم میشه راهنمایی کنین چکار کنم.
طاهره ملکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
سلام من خواهرم الان چهاردسال باهمسرس مشکل دار توری شد که همسرش شبهای که میاد خونه باکتک اون میزن به قسد کشت شیشه میکش .ولی متاسفانه چون خواهرم پول برای وکیل یا کاراش ندار دار زیر دست ای اقا خورد میشه حتی خانوادم ادمهای کم درامد وصه یک وکیل ندارن تو خدا باید چیکار کرد ....
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
سلام خسته نباشید.من برادرم الان ۵سال افتاده زندان دوتابچه کوچک داره هرکاری کردیم نتونستیم تواین ۵سال پول دیه روجورکنیم توروخداکمکمون کنید ایشالاخداهرچی میخواین بهتون بده به داده مون برسین بخاطره رضای خداکمکمون کنید بخاطره اون دوتا دوتاطفل معصوم کمکمون کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
باسلام اینجانب دوسال پیش صاخب فرزندپسری شدم که همان موقع متوجه شدم همسرم قبل از ازدواج بامن دارای سابقه کیفری و رابطه نامشروع بوده حالا میخواهم باتوجه به آن سوابق حضانت فرزند خودرا از مادرش بگیرم آیادادگاه حق را به من میدهد درضمن سوابق کیفری آن زن ضمیمه دادخواست من است.
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
یک نفر خانم نیازمند وکیل معاضدتی میباشد هزینه دادرسی ندارد اگر کسی وکیل خیر یا اداره معاضدت وکیلی میتواند به کمک این خانم دارد لطفا به ایمیل اینجانب اطلاع رسانی کند
محمدجوادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
من راننده اژانسم خانمی روبردم دم خونه ای ازم خاست ازرو دیوار نگاه کنم ماشین شوهرش توحیاطه منم اینکارو کردم متاسفانه همسایه دیده پلاکم روبرداشته داده شوهرخانم.دست برقضا خانم باشوهرش اختلاف شدیدداشتن حالاشوهرش ازدستم شکایت کرده وقاضی به جرم ورودبه عنف میخادمجازاتم کنه منم وضع مالیم خوب نیست نمی تونم وکیل بگیرم.به نظرجنابعالی چه کاری میتونم بکنم که پاسوز دعوای این زنوشوهر نشم؟

خدا خیرتون بده ممنون میشم کمکم کنید بقران فقط قصدکمک داشتم خاستم ثواب کنم کباب شدم

بخداتابحال پام به کلانتری بازنشده حالا برچسب ورود به عنف به پیشونی مابچسبونن شوهرش باپافشاری زیاد ازرضایت مخالفت میکنه بخدا خواب وخوراک ندارم کمکم کنید

آخه خداییش هزینه وکیل ندارم گفتم راننده آژانسم ساکن تربت جامم اشناندارید کمگم کنه بخدا خواب وخوراک ندارم وقت هم ندارم پروندم بزودی بالامیاد الانم قیدسندبیرونم یه پدرپیر وخانوادم بدون من نمیتونن زندگی کنن بقران پاسوز بی فکری خودم وسادگیم شدم اخه نیت بدی نداشتم بجان دوتا بچه کوچکم بخاطر خدا به بنده حقیرش کمک کنید خدا عوضتون بده

باوکیل صحبت کردم میگه ۱تومن الان بده باقیش پایان کار.منم بخداالان ندارم سندم بزورجورکردم ۴روزبازداشت بودم خانوادم نون وکره میخوردن اخه تک فرزندم جز بابای پیر کسی ندارم وقت هم ندارم الان یک تومن جورکنم بخدایی گه میپرستیم بی گناهم جون عزیزتون کمکم کنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
جناب . نوشته هات غلطه. وکیل معاضدت رایگان نیست بلکه در صورتی که موکلش محکوم له واقع بشه از طرف دعوا حق الوکاله رو میگیره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اون حق الوکاله با نرخ دادگستری است که وکبل پایه 5 هم با اون کار نمیکنه.! ؛
شاادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
سلام وقتی یک زن به خاطر حفظ جانش مهریه اش را میبخشد آیا تکلیف آیینده و مهریه و فرزندانشذچه میشود آیا دولت و قوه قضاییه برای گرفتن مهریه زن چکار میکنن چون ادامه زندگی برتی این زن غیر ممکن میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
وكيل چيه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
بنده برای مشاوره رایگان هم از وکلای مستقر در دادگاه و هم کانون در خیابان سعدی مشاوره گرفته ام که بابت خدمتشان واقعا باید تشکر کرد. اما برای نتیجه بخش بودن این خدمات و گشودن گره از مشکلات مراجعین گرفتار در پرونده های حقوقی، لازم است وکلای مجرب و با سابقه به کار گرفته شوند. وکلای مستقر در دادگاه ها بعضا از راهنمایی درست بخصوص در پرونده های حقوقی که پیچیده ترند ناتوان هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
با سلام خدمت شما وکلای عزیز من کریم طاهری ساکن رباط کریم و افغانی هستم دو ماه پیش یکی نفر که در محل ما هم زندگی میکند وبه خوبی من را میشناسد به من تهمت سرقت از منزل خود را زد که به من گفت که مدرک فیلم دارم ومن هم با ایشان به اداره اگاهی رفتم در انجا یک فیلم که تو گوشی شاکی بود به من نشان داد که ساعت هفت شب من با ماشین خودم از خیابان رد میشم فقد همین که مامور اگاهی گفت کجا میرفتی که من گفتم ته خیابان خانه من است و به دلیل نداشتن جای پارک ماشینم من هر شب ماشین را به پارکینگ که در همان خیابان است میبرم الان هم فیلم در اداره اگاهی است میتوانید ببینید ولی من نمیدانم که چی شد من را به بازداشت انداختند وماشین به پارکینگ بردند و من زیر شکنجه وبازجویی چند روزی بازداشت بودم و بعد مرا به دادگاه پرند بردند و من انجا ازاد شدم و وقطی به دنبال ترخیص ماشین رفتم گفتند که پرونده به دادگاه رباط کریم رفته وقطی به رباط کریم امدم به من گفتن که شاکی داری وبه شاکی زنگ زد که امد و در انجا قاضی مرا بیرون کرد و بعد از سی دقیقه با شاکی صحبت کرد وبعد شاکی رفت و قاضی به من گفت که فردا خودت را معرفی کن ومن دوباره چندین جلسه بازجویی قرار گرفتم و من انجا فهمیدم که شاکی هم در اگاهی و هم در دادگاه خیلی خیلی پارتی داره و بدبختی من اینجاست که افغانی هستم هیچ کس انساف وحق نگاه نمیکنند فقد پارتی و پول الان بعد از دو ماه دوندگی اگاهی منع تحقیقات صادر کرده و در گذارش اگاهی من بیگناه و همه تهمت بوده ولی نمیدانم قاضی ازادی ماشین نمیده و من میخاسم میشود کمکم کنید که ماشین هم ترخیص کنم و هم خصارتی که به من وارد شده کارم از دست رفته ابروم رفته خلاصه کنم حقم را بگیرم چون من پرسیدم میگن قاضی به تو جواب نمیده ولی به وکیل نمیتونه خلاصه تهمت خیلی چیز بدی است خدا برای کافر هم پیش نیاره این شماره من است اگر خاستید کمکم کنید وحق وکالت هم الان ندارم بعد از گرفتن خصارت که گرفتید
عمار عسکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
سلام از بنده شکایت شده از جایی سرقت نمودم بنده در انجا ۲سال کار میکردم ۷ ماه حقوق ۶ ماه عیدی وسنوات طلب کارم رپز اخر کارم ۱۱ فروردین بوده چون شرکت ما یک شرکت پخش بوده تمامی پول ومایملک لیشان را تحویل به خودشان دادم بعد از ۳ روز از کلانتری زنک زدن که از من شکایت شده که من هم از انبار انجا سرقت نمودم هم پول ودستکاه پوز وکلید انبار را به سرقت بردم لطفا کمکم کنید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
با عرض سلام من چند وقتی هست در بازداشت موقت هستم جرم حمل اسلحه کلت فقیرم پدرم وفات کرده خرجی مادر ودوتا خواهرم رو از مبلغی یارانه وازحقوق بهزیستی تامین میشه زندگی در روستا در شرایط خیلی سخت خواهش میکنم کمک کنید
ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
با سلام واحترام فردی روستای هستم که دارای یک دانگ زمین مشائ ثبتی می باشم که ثوابق ثبتیم به 1318میرسد.امامتاسفانه در شهرستان الیگودرزلرستان فردی به نام خانجان سرداری اهل روستای کاکلستان بدون هیچ فروشندهای زمین ماها رابه تصرف ودر این راستا سند صادر کرده .درصورتی که تمامی افراد منطقه وشوراها ودهیاریهای این قضیه رو قبول دارند.من میخوهم بدانم کجای دنیا وجود دارد که یک زمین دو سند داشته باشداگر ظابته ای یارابطهای نباشد؟ بیداد از این قظاوتهای نابجا به کمکمان برسید وچندین سال است که دنبال این شکایت رفته ایم اما به خاطرپارتی وپارتی بازی مسئولین مربوطه هیچ نتیجه ای نگرفته ایم اجزانه تقاظای کمک داریم.(با تشکر فردی از روستای حراباد)
مادری بدبخت ازشیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
من دختری دارم ۲۲ ساله که بامردی ۴۲ساله ازدواج کرد ماتمام جهیزیه وخرج اقد و.....راپرداخت کردیم کلا ۶ ماه زندگی کردند بعد ما فهمیدیم که مرد به هریین وشیشه اعتیاد داردنه خرجی می دهد نه اخلاق داره بارها وبارها دخترم را کتک زده واز خانه بیرون کرده ِهالا ده ماه است که دخترم رابیرون کرده باباش رفته از دم در خانه آورده دخترمدرخواست مهریه کرده اما فیش حقوقی می خواهند نه به جلسه هامی آید نه حتی یک بارتلفن زده که من اینجا زنی دارم نه پولی داریم که به وکیل بدیم فقط وفقط جهیزیه و طلاق بچم می خاهم درضمن ان مرد از دوسال قبلش دخترم را اخفال کرده بود شوهرم بخاطر همین به ازدواج راضی شد خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
سلام خسته نباشید یه خانم به برادرشوهرم طلا داده که نگه داره براش ولی اون خانم تهمت دوزدی زده بهش ازش شاکی هستش الان 6روزمیشه زندان افتاده
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
با سلام جوان ۳۲ ساله ای هستم . یک ماه پیش یک خودرو ازپشت به پای چپم ضربه زد و از روی پام رد شد . متاسفانه متواری شده و هیچ نشانی از این خودرو وجود ندارد باتاسف پای من نقص عضو شده واز ناخیه قوزک ها و مهره های کف پودر شده . ایا دیه تعلق میگیرد . و پزشک بنده هم به اشتباه من را ترخیص کرده و گچ کرد . حال فهمیدیم که باید ۳ بار جراحی شود و خطای پزشک را چه باید کرد من پولی ندارم و هیچ بیمارستانی هم عمل پا را قبول نمیکند و در کل بیمارستان در کرج خطا کرده پزشک بنده هم به سفر رفته هر روز کریه میکنم و شاید خودکشی کنم .
امراله مهماندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اینجانب تاکنون فقط نام شرخر را شنیده بودم اما بعد از تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ یکی از بی رحم ترین آنان نصیبم شده است دلم می خواهد برای مقابله با این شرخر بی رحم که با انجام دادن اعمالی و انجام ندادن اعمالی قصد زدن ضربه بزرگ مالی به اینجانب را دارد بهترین وکیل رسمی دادگستری را برای مقابله با آن شرخر در تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ ساعت ۰۹:۳۰ به شعبه ۱۷ دادگاه عمومی حقوقی شهرستان شیراز معرفی نمایم اما چه کنم که از لحاظ مالی فقیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
اگرضارب بعدازتصادف متواری شود وگزارش 110وامولانس باشد دیه ازطریق دولت به شما تعلق میگیرد
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
سلام درسال ۹۳سرباز بودم چندنفر مشروب خرده بودن ماروهم باهاشون گرفتن به زندان نظام بردنمون ایا سو پیشینه دارم ۵روز در زندان بودم
پروانه واحدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
سلام عاجزانه درخواست کمک دارم من همسرم اعتیادداره الانم به جرم سرقت زندانه دوتافرزنددارم وکالت طلاق دارم ولی هرجامیرم میگن بایدوکیل بگیری ولی من واقعاتوان مالی ندارم باورکنیدتمام زندگیموهمسرم فروخته.توروخداکمکم کنیدازشراسم نکبتش توی شناسنامم راحت شم
رضا معینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
سلام بنده سال ۹۲ از طریق اگهی روزنامه همشهری بدلیل مشکلات مالی در گیر پول ربا شدم و متاسفانه با حیله و نیرنگ طرف های مقابل هشت واحد اپارتمانم رو از دستم در اوردنند حال به خاک سیاه نشسته ام بطوری که جا برای اسکان ندارم ترا به علی قسم اگر میتوانید کمکم کنید
طاهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
شوهر بنده ۱۸ سال پیش یه خانه ی ۵۸ متری که برای وراث بود یعنی خواهر برادر خودش رو از آنها خرید که به خاطر نداشتن پول یکی از برادرها رو نتونست بده ۳ سال بعد ۱میلیون و نیم برادرش رو برد بده گفته بود پول من الان شده ۷ میلیون ،که دیگه نداشتیم باز عقب افتاد ،الان خونه رو فروخته این ۲۹۵ میلیون ،برای برادرشون ۳۰ میلیون پول بردیم میگه سهم من ۱۰۰ میلیون هستش و من شریکم ،بنگاه دارو تهدید کرده ،خریدار ،شوهر منم همینطور ،که دادگاهی میکنمت،از محضر شما سوالی داشتم حق برادر شوهر من ۱میلیون نیم بود ۱۸ سال پیش الان چقدر شده ؟ می‌تونه شکایت بکنه و از ۳۰ میلیون بیشتر بخواد
سمیه
|
United States
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
با سلام برادرم سه سال است که در زندان است وحالا فقط جریمه نقدیش مانده و به خاطر اینکه پول یا چیزی ندارد باید به خاطر جریمه نقدیش در زندان بسر ببرد و از ما به خاطر اینکه قسط بندی بشه احتیاج به وکیل دارد و هیچ کس نیست که به ایشان پول بدهد و وکیل بگیرد حالا ما باید چند سال چشم انتظار با شیم که جریمه ایشان تمام شود لطفآ به ما یک کمک یا راهنمای کنید!
زهره ابراهیم زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
سلام.وقت به شادی.مچ پای چپم شکست وبه علت جراحی نکردن وعدم تمهیدات لازم دچارمعلولیت نوع متوسط جسمی-حرکتی شدم.وتا کنون 17 پزشک متخصص وجراح ارتوپد ،گفتند مقصر پزشکتان است وکاری از دست مابرنمیایدو وکیل معاضدتی من هم هیچ دفاعی نمی کند واصلا اطلاعاتی هم کسب نمی کند تا بتواند حقم را بگیرد.لطفا راهنمایی کنید.
گودرز ارونه
|
Poland
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
سلام .
سرایدار ساختمانی هستم که ۴۳ مالک دارد واز شهریور ۹۰ طبق قرارداد وشروط الزامی کارفرما کارکردم و هنوز مشغول به کار هستم.
در پایان هرسال هر مالک یاساکن ، طبق قوانین این ساختمان ،بعنوان مسؤل شارژها وهزینه ها هم بررسی ونظارت وحسابرسی کردند وهم پذیرش صحت صورتحسابها توسط اکثریت ۲۳ نفر مالک یا ساکن ۲۳ واحد از ۴۳ واحد مورد تایید و قبول همه ۴۳ مالک وساکن است.
دهها گواهی کتبی نیز امضا کرده اند وهیات مدیره هایشان هم صحت انعا را کتبا گواهی و مهر کرده است.
اما هیات مدیره یا مدیرانی که در تیر۹۷ انتخاب شدند بااینکه بارها کل اسنادومدارک وصورتحسابهاهم مجددا طی چند صورتجلسه امضاوگواهی و مهر کردند باز بااینکه مطالبات قبلی من ورا کتبا تایید کردند و ولی از تیر۹۷ ببعد اصلا حقوقم ندادند و تهدیدم میکنند میگویند چون فلان شخص که عضو هیات مدیره است طرف قرارداد با دادگاهست و دوربین مداربسته برای دادگاه نصب کرده و با فلان قاضی دوست است ، یا باید طلبت را ببخشی و قراردادت را لغو کنی تا بیمه وسنوات و...به تو تعلق نگیرد ، یا تهمت جعل میزنند و دادگاه بدلیل اینکه برایشان کار میکند و بهش اعتماد دارند فقط حرف شفاهی او قبول میکنند و به مدارک توجه نمیکنند.در اداره کار شکایت کردم دوبار حکم به نفع من دادند و در اجرای احکام در حال اجراست اما مانع پرداخت میشوند و در شورای حل اختلاف شکایتم کردند اما شکایت انان طبق ماده۲ آیین دادرسی رد شد .
اعتراض کردند و دقیقا پرونده به همان دادگاه وهمان شعبه ای رفت که یکی از شاکیان ادعا یش از مرداد۹۷ اینست که با قاضی دوست است و دوربین دادگاه را نصب کرده وخدمات مربوطه را او انجام میدهد .مجدد تهدید میکند که هدفش اینه دوسال دنبال پروندن بدوی و هرجا اصل مدارک تحویل بدهی ، ادعا میکند او اصل مدارک را از پرونده برمیدارد بعد ادعا میکند کپی محضری اشکالی دارد تا از تو اصلش بخواهند و نداشته باشی و نصف طلبت ندهم.
یکسال گذشته با وجود اعتراضهای مکرر مالکان ،بازهم بحرفشان اهمیت نمیدهد و میگوید حقوق هم نمیدهد مگر اینکه به هرچه او میگوید عمل کنم.
من باید بکجا و به کدام مرججع قانونی و به کدام دادگاه مراجعه کنم تا جلوی این طلم و تهدید و ازار و اذیتهایش بگیرند و حکمم هم در اجرای احکام اجرا شود.
عقیل خلیفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
با سلام و احترام
بنده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری خوردو تیبا۲ مدل 96 را با مبلغ 48 میلیون تومان خریداری کردم؛ فروشنده اظهار داشت ( در مبایعه‌نامه قید شده ) درب جلو سمت شاگرد و صندوق عقب رنگ خورده، و با این اوصاف خودرو مذکور را خریداری کردم.
حال که قصد فروش خودرو مذکور را دارم متوجه شدم ( از طریق کارشناس) علاوه بر موارد فوق شاسی خودرو دو جا مشکل اساسی داره و گل گیر سمت راست تعویضی و رنگ خورده و که در هنگام فروش از قیمت فروش خودرو ۸ میلیون تومان کاسته شد.
آیا حق شکایت از فروشنده برای من محفوظ هستش؟
آیا قانون برای احقاق حقوقم کمک خواهد کرد؟
در کل چکار باید بکنم؟
لطفاً راهنمایی بفرمایید.
ممنون از شما
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سلام ایا کارکنان قوه قضاییه مجاز به معرفی وکیلی که فامیلشان است را به دیگران دارند؟
شهاب
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ایا کارکنان شاغل در دادگاهها میتوانند همسرشان را که وکیل است به دیگران معرفی کنند واین عمل کارچاق کنی محسوب نمیشود؟
شهاب
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سلام
دستمز وکیل طبق تعرفه برای گرفتن سیصد و پنجاه سکه مهریه چفدر است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
سلام
یه سوال داشتم
من چند سال پیش واسطه شدم بین نزول دهنده و گیرند
حالا به شکایت رسیده نزول دهنده رو پیدا نمکنم
نزول که طرف گرفته به من شکایت کرده
من تنهام و کسی رو ندارم بهم کمک کنید
نصیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
درود پروردگار مهربان بر شما کارشناسِ ارجمند.
بنده ساکن جنوبِ شهرِ تهران هستم؛

مصدع وقت شریفتان شدم تا اگر امکان دارد بنده را راهنمائی بفرمائید؛
جهت درخواست و تقاضایِ وکیلِ معاضدتی، به کدام آدرس و سازمانی ( واقع در تهران ) باید مراجعه کنم؟

از لطف و توجهِ‌تان، بسیار سپاسگزارم.
 
در پناهِ یگانه پروردگار، سربلند و پیروز باشید.
امین احمدی نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
سلام. و فرمان ما یکی است و به مانند چشم بر هم زدنی انجام می یابد.آیه ۵۰ سوره مبارک قمر
Shakila
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
باسلام
بنده با شهادت شهود از همسرم شکایت تهدید کردم.و او در هیچ کدام از جلسات شرکت نکرده و الان رای ۶ماه زندان تعزیری است..الان درخواست واخواهی داده و اینکه میخواستم ببینم نتیجه را میتواند تغییر دهد چون تهدید و شهادت شهود بوده؟؟؟
سعید پاشایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
مادرم منزلی دارد که میخواهد قبل از فوت به صورت وکالت بلا عزل به من واگذار کند . باید چکار کنم که در صورت فوت وکالت نامه اعتبار داشته باشد و من بتوانم ان را بنام خود کنم و وراث دیگر نتوانند ادعایی نسبت به ملک داشته باشند . شنیدم اگر به همراه وکالت نامه قولنامه ای را در بنگاه املاک تنظیم کرده باشیم پس از فوت وکالت نامه اعتبار دارد و من میتوانم ملک را بدون انحصار وراثت بنام خود کنم و دیگر وراث نمیتوانند ادعایی نسبت به ملک داشته باشند . ایا چنین چیزی صحت دارد لطفا راهنمایی کنید
علی عدالتخواه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
افراز زمین مشاعی یا دستور فروش  سلام پدرم در سال ۱۳۴۵ از ۱۹ سهم زمین مسکونی مان ۱۰ سهم مال خودمان بوده و ۹سهم دیگر را با زمین دیگری به صورت شفاهی معاوضه کرده و از ان سال پدرم مبادرت به احداث سه ساختمان مسکونی نمود. در سال ۱۳۵۹ بر اثر جنگ تحمیلی شهر اشغال شد و ساختمانها کاملا تخریب گردید. در سال ۱۳۷۱ با شروع بازسازی شهر کل زمین ما و همسایگان در طرح کاربری اداری و آموزشی قرار گرفت و زمین ما بلاتکلیف ماند. با شکایت های متعدد به هیئت بازرسی کل استان در سال ۱۳۹۷ اجازه ثبت زمین به ما دادند. پدرم ده سال پیش فوت کرد. لذا ما فرزندان (وراث) زمین را بین خود تقسیم و پرونده جهت ثبت رسمی انها تحویل اداره ثبت شد. حالا افرادی که پدرم ۹سهم زمین انان را در سال ۱۳۴۵ معاوضه کرده ضمن اعتراض به ثبت زمین ما و شکایت کیفری به عنوان تصرف عدوانی در دادگاه مدعی اند که زمین معاوضه نشده. که ما با گرفتن وکیل قرار منع تعقیب برایمان صادر شد. اکنون با گذشت چهار ماه انان با گرفتن وکیل دوباره بصورت حقوقی از ما شکایت کرده اند. و خودشان به گروه تقسیم شده. گروه اول بر علیه گروه دوم شکایت حقوقی مبنی بر افراز زمین یا در صورت عدم افراز فروش کلی زمین را از دادگاه خواستار شده اند و اسم ما (وراث مرحوم پدرمان) جزء خواندگان ذکر کرده اند. مدارک ما ۱- سه برگ دریافت خسارت مسکونی از ستاد بازسازی ۱۳۷۱ ۲- نامه شهرداری مبنی بر قرار گرفتن زمین در طرح کاربری آموزشی زمین در سال۱۳۷۱ ۳- استشهاد محلی همسایگان و تایید شورای شهر و مسجد محل و بیش از چهل نفر از اهالی معتمدین محل مبنی بر متعلق بودن زمین به ما از سال ۱۳۴۵ تا کنون. .‌.. ایا شکایت انان قانونی است.ا یا با سابقه تصرف ۵۲ سال مالکیت ما قابل اثبات است. مدارک ما برای دادگاه برای مالکیت ما کفایت میکند. چگونه میتوانیم از حقوق خود دفاع کنیم لطفا راهنمایی های لازم را مبذول فرما
پاسخ ها
علی عدالتخواه
| United Arab Emirates |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
لطفا پاسخ سوال را بفرمایید
صمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
یه شماره ای ادرسی چیزی بزارین لااقل من دخترم بخاطر قصور پزشکی فوت شده شکایت کردم منتها بدون وکیل کارم پیش نمیره
مسعود حیدرآبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
من پدرم سال 84 فوت کرده من اون موقع صغیر بودم سیزده ساله شرکت از مادرم که قیم ما بوده رضایت دادگستری با محضری گرفته الان میتونم شکایت کنم دیه پدرم بگیرم بعد اگه به من پسرش هستم چقدر تعلق میگیره
سید علی علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
باسلام دادخواستی مبنی برچهارخواسته۱_خسارت تاخیردرانتقال سندرسمی درتاریخ مشخص ۲_خسارت عدم تحویل آپارتمان درتاریخ مشخص۳_مطالبه وجه بخاطرپرداخت سود وجریمه بانکی تسهیلات بانک که سازنده(فروشنده) دریافت کرده بود۴-مطالبه وجه اضافه پرداختی قیمت تمام شده واحد آپارتمان .حال چون پرونده به شعبه حقوقی ارجاع شد صحبت های خود ویا پاسخ سوالات راچگونه وبراساس چه ماده قانون مدنی به طورمجزا می توانم مطرح کنم؟این حقیر به دلیل عدم بضاعت مالی بخاطربیماری شدید قلبی وتومور نخاع وکیل نگرفتم لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
سلام ببخشید.من شوهرم توزندان بخاطرجریمه تا سال اینده برج۹باید زندان باشه تا جریمش تمام شه منم با دخترم ک ۴سال داره شب روز ت خونه تنهام حامله هم هستم کسی روندارم مادرم فوت کرده بابامم نمیدونم کجاس شوهر الان سه ماه زندان ت این سه ماه دوبار ب ما زنگ زده بخاطر بی پولیش اونم با کارت کناریش خودمم ت خرجمون موندم توروقران بهم کمک کنیدمن بچه دومم چندماه دگ ب دنیا میاد کسیوندارم پولم بده برم بیمارستان کمک کنید شوهرم ازاد شه پول ندارم وکیل بگیرم تعلیق کنه جریمش خواهش میکنم بخاطر خدا بهم کنید
سودابه افتخاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
کابینت کار فاکتور جعلی بهم داده و تمام کابینتها مشکل دارد از ایشون خواستم همکاری کنند قبول نکردند درب منزلشون رفتم گفتن زنگ میزنن 110 نظامی هستند گفتم از طریق یگان مربوطه پیگیر میشوم گفتند در خصوص؟ارتش؟نیست هر ....میتونی انجام بده همسرم جانباز و ایثارگر جنگ به،مدت 148 ماه میباشند چطوری حقم و بگیر
لقمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
با سلام و عرض ادب
بنده فرزند شهید هستم پدرم در 5/5/65 شهید شده و من در 20/01/65به دنیا امدم در اون موقه مادرم باردار بوده و بعد از فوت پدرم مادرم. دچار بیماری. شده و در بیمارستان فوت میکنه من و خواهرم پیش پدر بززگمان بودیم تا این که عموم حضانت مارو گرفت .موقه جنگ تحمیلی بود و کسی به شناسنامه توجه ای نمیکرد پدر بزرگمان شناسنامه خواهرم رو دیر ثبت کرده و الان معضلی شده سه سال تمام ما پیگیر کار ش هستیم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم .شاهد داریم حتی پزشک قانونی هم رفتیم و نظر پزشک قانونی هم مثبت بوده اما دادگاه ها متاسفانه قانع نمیشه از شما تقاضا دارین راهی حلوی پای بزارید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی