بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
کد خبر: ۲۷۳۹۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۲ 22 September 2012
رييس كميته ارتباطات و مخابرات كميسيون صنايع و معادن گفت: با برقراري اينترنت ملي، اينترنت جهاني قطع نخواهد شد.

محمد سليماني رييس كميته ارتباطات و مخابرات مجلس، در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد راه‌اندازي شبكه اينترنت ملي و نسبت آن با شبكه اينترنت جهاني گفت: قرار نيست با راه‌اندازي اينترنت ملي،‌اينترنت جهاني در ايران قطع شود.

سليماني ادامه داد: اينترنت ملي يك شبكه داخلي است كه نمي‌تواند دسترسي به اينترنت جهاني را مختل كند.

وزير سابق ارتباطات اظهار كرد: با توجه به اينكه بيشتر اطلاعات مورد نياز مردم در اينترنت داخلي وجود دارد، راه‌اندازي شبكه ملي اينترنت به صورت داخلي هزينه دسترسي به اينترنت را كاهش خواهد داد. به جاي اينكه كاربران به يك منبع در خارج متصل شوند و بعد به داخل برگردند منبع داخلي نياز آنها برطرف خواهد كرد به اين ترتيب نيازمندي به پهناي باند كاهش پيدا مي‌كند و سرعت اينترنت جهاني و داخلي افزايش پيدا مي‌كند.

اين عضو كميسيون صنايع و معادن در مورد فوايد استفاده از اين شبكه گفت: علاوه بر تاثيري كه اين شبكه بر افزايش سرعت اينترنت دارد قيمت اينترنت را كاهش مي‌دهند چرا كه حجم اطلاعات با هزينه كمتري جابه‌جا مي‌شود.

سليماني اظهار كرد: زيرساخت‌ها در كشور به گونه‌اي است كه براي استفاده از سرعت بسيار بالا مي‌‌تواند پاسخگو باشد. اينترنت ملي اين مزيت را دارد كه تبادلات اطلاعات در داخل كشور صورت مي‌گيرد در نتيجه سرعت بالا مي‌رود و هزينه كاهش پيدا مي‌كند.

اين عضو كميسيون صنايع و معادن ادامه داد: يكي ديگر از مزاياي راه‌اندازي اينترنت ملي اين است كه حفاظت از حريم شخصي افراد بهتر صورت مي‌گيرد چرا كه در شبكه جهاني اغلب اين احتمال وجود دارد كه حريم شخصي افراد مورد استفاده عمومي قرار گيرد اما اينترنت ملي مي‌تواند از اين مسئله جلوگيري كند.

رييس كميته ارتباطات كميسيون صنايع و معادن در مورد ساير مزاياي راه‌اندازي اينترنت ملي اظهار كرد: راه‌اندازي اين شبكه مي‌‌تواند قطعي اينترنت براي دسترسي به شبكه داخلي را كاهش دهد يا حتي آن را متوقف كنند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا راه‌اندازي اينترنت ملي تناقضي با قانون دسترسي آزاد به اطلاعات دارد يا خير؟ گفت: در حال حاضر براي دسترسي به برخي پايگاه‌ها در اينترنت جهاني يكسري محدوديت‌ وجود دارد، برخي مراكز هستند كه اطلاعات مخربي را منتشر مي‌كند كه ممكن است جنبه‌هاي فرهنگي و اجتماعي زيان‌آوري داشته باشد اما اين محدوديت‌ها براي اينترنت جهاني وجود دارد هر چند كه اگر در اينترنت ملي هم پايگاه‌هاي داراي اطلاعات نامناسب ايجاد شوند دسترسي به آنها محدود مي‌شود.
سليماني ادامه داد: البته اينترنت ملي هيچ تعارضي با قانون دسترسي آزاد به اطلاعات ندارد بلكه منجربه دسترسي سريع‌تر به اطلاعات داخلي خواهد شد.

اين عضو كميسيون صنايع و معادن اظهار كرد: قرار نيست با راه‌اندازي اينترنت ملي دسترسي به اينترنت جهاني مختل شود بلكه قرار است مجريان اين طرح قيمت اينترنت ملي را در مقايسه با اينترنت جهاني به صورت واقعي كاهش دهند و سرعت آن را نيز به صورت واقعي بالا ببرند تا مردم بتوانند از يك كيفيت واقعا بالا استفاده كنند و اين خود مشوقي براي ترويج استفاده از اينترنت ملي باشد علي‌الخصوص اگر اين شبكه با زبان فارسي كار كند و بتواند منجربه ترويج زبان فارسي در كشور شود.

رييس كميته ارتباطات و مخابرات مجلس، در پاسخ به اين سوال كه سرنوشت اينترنت جهاني بعد از راه‌اندازي اينترنت ملي چه خواهد شد؟ گفت: قطع اينترنت جهاني به هيچ عنوان امكان‌پذير نيست اين يك نوع خودتحريمي است كه با هيچ منطقي سازگار نيست البته فيلترينگ به جاي خودش باقي خواهند ماند چرا كه اين جزو قوانين كشور است اما آزادي عمل براي استفاده از اينترنت جهاني وجود خواهد داشت.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: