بازدید 32930
واکنش نمایندگان به اظهارات الهام؛

مجلس، محل شنیدن صدای ملت است، نه دولت

اینکه دولت یک طرفه حاکم باشد و مجلس از آن پیروی کند یا اینکه مجلس حاکم باشد و دولت از آن تبعیت داشته باشد ،اصلاً پذیرفتنی نیست. برخی به دنبال آن هستند تا هر حرکتی به دور از نقد صورت گرفته و فرد رئیس جمهور هم بنا به نظر خود رفتار کرده و کسی حق پرسش از وی را نداشته باشد.
کد خبر: ۲۲۷۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۶ 18 February 2012

به تازگی غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس‌جمهور و در جدیدترین اظهارات خود درباره انتخابات مجلس نهم گفته است: «کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند اگر برآمده از جریان رقیب احمدی‌نژاد باشند و اراده آنها این باشد که دولت را در یک سال آینده به سؤال، استیضاح و این مسائل گرفتار کنند، کشور را دچار بحران خواهند کرد». در این راستا، نظر چند تن از نمایندگان مجلس را جویا شدیم که در پی می‌آید.

نجابت: مجلس همراه با گفتمان دولت، پایه و اساسی ندارد

حسین نجابت با بیان اینکه مجلس و دولت باید تعامل سازنده‌ای با هم داشته باشند، گفت: تعامل سازنده یعنی اینکه هر کدام از اینها در حیطه قوانین وظایف خودشان را انجام دهند و در صورت ایجاد اختلاف با حسن نیت و شرح صدر با هم برخورد کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اینکه دولت یک طرفه حاکم باشد و مجلس از آن پیروی کند یا اینکه مجلس حاکم باشد و دولت از آن تبعیت داشته باشد، اصلاً پذیرفتنی نیست؛ هر کسی باید در حیطه اختیارات خود کار کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم، با تأکید بر اینکه تعامل یا عدم تعامل مجلس و دولت هیچ ارتباطی به سؤال از رئیس‌جمهور ندارد، افزود: اگر زمانی در کشور لازم شد که از رئیس جمهور پرسیده شود، این کار باید صورت گیرد؛ بنابراین، نباید مسأله‌ای را که در قانون اساسی هم وجود دارد، زیر سؤال برد.

وی تصریح کرد: نباید سؤال از رئیس جمهور را سیاسی جلوه داد، بلکه همان گونه که سؤال و استیضاح از یک وزیر را داریم، از رئیس جمهور نیز سؤال شود، مسائل خیلی عادی حل و فصل می‌گردد.

نجابت به ساز و کار موجود برای سؤال از رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: این ساز و کار، خوب است و نباید تلاش شود این جریان سالم و قانونی سیاسی جلوه داده شود.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم تصریح کرد: ممکن است عده‌ای بخواهند از این جریان سالم در قانون سوء‌استفاده‌های سیاسی کنند، ولی به نظر من، اگر موضوع عادی جلوه داده شود، نه تنها ضرر و زیانی نخواهد داشت، بلکه عمل کردن به قانون اساسی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این حرف که مجلس آینده باید مجلسی همراه با گفتمان دولت شود پایه و اساسی ندارد، گفت: گفتمان نظام جمهوری اسلامی ایران گفتمان دولت، قوه مقننه و قوه قضائیه و گفتمان مجمع تشخیص مصلحت است. انقلاب گفتمانی دارد که متولی آن رهبری انقلاب و ولایت فقیه است که خطوط کلان این گفتمان را ترسیم می‌کنند و سه قوه در حیطه اختیارات مسئولیت‌های خود به آن گفتمان عمل می‌کنند.

وی درباره اظهار نظرهای اخیر دولتی‌ها مبنی بر اینکه نباید در مجلس آینده منتقدین دولت حضور داشته باشند، گفت: وجود نقد منصفانه همیشه برای کشور ضروری است، انحراف از اعتدال همیشه به نظام صدمه خواهد زد. یک زمان لازم است تندترین نقدها را داشته باشیم همان گونه که به دولت‌های دیگر به بنی صدر و میرحسین موسوی این نقدها را داشتیم ولی وقتی تندترین انتقادها به جریان فتنه صورت گرفت، بدین دلیل بود که آنها واقعاً از خط انقلاب منحرف شدند.

نجابت با بیان اینکه افراط و تفریط در انتقاد به ما لطمه خواهد زد، گفت: انتقاد از دولت همیشه باید باشد؛ درست مثل اینکه انتقاد از مجلس باید باشد، ولی این انتقاد منصفانه و در چهارچوب قانون اساسی و احکام شرعی باید انجام گیرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید پای خود را از شرع و قانون اساسی کنار بگذاریم، افزود: وقتی بداخلاقی اتفاق می‌افتد، برای هر کسی باشد بد است؛ چه نقد دولت از مجلس باشد چه نقد نمایندگان از دولت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم یادآور شد: همه ما باید نقد کننده دولت باشیم اما منصفانه نقد کنیم، همه باید منصفانه از نظام دفاع کنیم و همه باید تعامل مثبت داشته باشیم.

نجابت اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را خرده اظهاراتی عنوان کرد که در روند انقلاب نقشی ندارد و گفت: یک شخصیت سیاسی پخته، باید به گونه‌ای اظهارنظر کند که نه مجبور شود تکذیب کند و نه خلاف آن به سرعت واقع شود.

قادری: حضور منتقدین برای در رأس امور بودن هر مجلسی ضرورت دارد

جعفر قادری با بیان اینکه در رأس امور بودن مجلس، نهاد قانون گذاری را موظف به این می‌کند که پویا بماند و بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی ناظر باشد، گفت: حضور منتقدین در هر دولتی برای در اولویت ماندن این وظیفه مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس نیاز به رویکرد منطقی دارد که از حضور نمایندگان صاحب ایده و صاحب نظر تشکیل می‌شود؛ بنابراین، لازم است که رویکرد منطقی، چه در دفاع از دولت و چه در مخالفت با دولت در همه مجالس وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دفاع و انتقاد سازنده توسط نمایندگان منطقی مجلس هیچ گاه نمی‌تواند کشور را به سوی بحران ببرد، گفت: پایبندی به قانون اساسی، تأکید هر مجلس منطقی است و این خواسته مجلس، نمی‌تواند مصداق بحران آفرینی برای کشور باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم درباره انتقاداتی که نسبت به پیگیری طرح سؤال از رئیس جمهوری و سؤال از وزرا در مجلس می‌شود، گفت: سؤال از وزرا و رئیس جمهوری فرصتی است که مجلس به دولت می‌دهد، خیلی وقت‌ها می‌بینیم که مجلس از پاسخ وزرای دولت قانع می‌شود و بنابراین، ذهنیت اشتباه تخلف دولت از بین می‌رود.

قادری، ادامه داد: نباید اجرای بند بند قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس از سوی دولت به معنای ایجاد چالش و بحران برای قوه مجریه باشد، تحرک مجلس به دلیل در رأس امور بودن آن لازم است و استفاده از بعد نظارتی مجلس تنها برای بهبود اوضاع کشور است.

این عضو کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس، با تأکید بر اینکه چالش و بحران زمانی از سوی مجلس برای کشور به وجود می‌آید که افراد متفکر و صاحب ایده به مجلس راه پیدا نکنند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید صاحب اراده‌های قوی درنقد دولت باشند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، کرد: اگر افرادی با تفکر مستقل و صاحب اندیشه از سبد رأی مردم به مجلس راه پیدا کنند، ضمن اینکه حمایت از دولت رویکرد اصلی هر مجلسی می‌شود انتقاد موجه و کارساز، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می‌دهد.

رضا حسینی: مجلس شعبه دوم دولت نیست

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی، با بیان اینکه اظهارات اخیر غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس جمهور بازتاب دهنده خواسته‌های دولت است، افزود: چنین طرز برخوردی نشان‌دهنده آن است که برخی در دولت به دنبال آن هستند تا هر حرکتی در کشور به دور از نقد صورت گرفته و جامعه؛ جامعه‌ای خشک و دستورهای از بالا به پایین باشد؛ افزون بر اینکه فرد رئیس جمهور هم مطابق نظر و سلیقه خود عمل کرده و کسی حق پرسش از وی را نداشته باشد.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم، با ابراز نگرانی از وجود چنین تفکراتی در کشور، ادامه داد: چنین طرز تفکری، بیانگر این است که مجلس در رأس امور نبوده و باید به نوعی سرباز و نیروی رئیس جمهوری باشد؛ موضوعی که با منافع نظام، قانون اساسی و فرمایش‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب منافات دارد.

سخنگوی طراحان سوال از رئیس‌جمهوری ادامه داد: طرح این موضوعات به معنای آن است که نزدیکان دولت، هیچ توجهی به مسائل اصلی و اصولی نظام نداشته و حتی حاضر نیستند به فرمایش‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری توجهی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم طرح چنین اظهاراتی در آستانه انتخابات مجلس نهم را با هدف پیشی ‌گرفتن از رقبا خواند و گفت: با توجه به اینکه دولت در صدد است با لیست‌ها و به شکل‌های گوناگون نیروهای خود را به صورت خزنده وارد مجلس کند، آقای الهام هم که کمک موثری برای دولت در این زمینه‌هاست، با طرح چنین موضوعاتی درصدد کمک‌رساندن به دولت است.

وی اقدام مجلس در طرح سوال از رئیس جمهور را اقدامی درست و بجا برشمرد و تأکید کرد: طراحان سوال از رئیس جمهور بر خلاف نظر آقای الهام که طرح این موضوع را بحران‌زایی برای کشور می‌داند، آن را بزرگترین سند افتخار برای نظامی می‌دانند که ادعای دمکراسی و اسلامی بودن دارد.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم، اقدامات دولت را بحران‌زا خواند و گفت: کسانی که طرح سوال از رئیس جمهور را بحران آفرین می‌خوانند، بهتر است بدانند بحران در پی اقتصاد نابسامان کشور و شوک اقتصادی که در نتیجه عملکرد غیر کارشناسی و اظهارات ضد و نقیض بانک مرکزی و وزرات اقتصاد و دارایی به جامعه تحمیل شد به وجود آمد، بحران به دنبال اقدام شتابزده دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شکل گرفت، نه با طرح سوال از رئیس جمهور، اگر نزدیکان دولت بحرانی به وجود نیاورند، هیچ موضوع حادی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طرح چنین موضوعاتی با هدف پوشش دادن به نقاط ضعف دولت است، گفت: توصیه ما به این افراد آن است که به جای فرافکنی و تزلزل در افکار عمومی و ایجاد چندگانگی در فرصتی که تا شانزدهم اسفند در اختیار دارند، در پی پاسخ‌های قانع‌کننده برای مردم باشند، نه اینکه وقت خود را برای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای هدر دهند، اگر پاسخ قانع‌کننده برای مردم دارند، ارایه کرده و اگر ندارند، مردم را در جریان قرار دهند، نه اینکه درصدد تخریب برآمده و یا مسائل کشور را حاد نشان دهید.

سخنگوی طراحان سؤال از رئیس جمهور در مجلس هشتم، تأکید کرد: مردم با حضور پرشور در ۲۲ بهمن ثابت کردند، هیچ مشکل حادی در کشور وجود ندارد.

حسینی، مجلس تابع دولت را مجلسی منفعل خواند و گفت: چنین مجلسی که مدنظر آقایان است، در واقع شعبه دوم دولت یا قوه مجریه است و این دقیقاً به معنای زیر سوال بردن جمله تاریخی امام (ره) مبنی بر در رأس بودن مجلس است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با خطرناک خواندن چنین اظهاراتی گفت: مسئولان ارشد نظام، باید روی این موضوعات تعمق بیشتری کرده، زیرا این سخنان یک‌شبه به وجود نیامنده بلکه یک عده درصدند تا اصول و ارزش‌های نظام را کمرنگ جلوه داده تا به اهداف خود برسند.

عباسپور تهرانی فرد: مجلس محل شنیدن صدای ملت است نه دولت

علی عباسپور تهرانی فرد، درباره اظهارنظر برخی دولتی‌ها درباره ضرورت رویکرد دولتی مجلس نهم، گفت: شکل گیری مجالس مقتدر حامی ملت ادامه دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره بخشی از اظهارات اخیر الهام که در آن پیگیری سوال از رئیس جمهوری و وزرا را به معنی بحران‌زایی برای کشور دانسته‌است، گفت: اگر قرار بود سوال از رئیس جمهوری یا استیضاح وزرا مشکلی را در روند اداره کشور ایجاد کند، اصلا چنین موضوعی در قانون اساسی نمی‌آمد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان این که سوال و استیضاح از رئیس جمهوری و وزرا در قانون پیش بینی شده است تا در مواقع لزوم استفاده شود، گفت: تنها وکیل‌الدوله‌های مجلس هستند که سرانجام خود را موظف به بازتاب دادن نظرات دولت و نه ملت در مجلس می‌دانند.

وی، با بیان این که منافع ملی اجازه نمی‌دهد، جریانی بخواهد تنها صدای دولت و نه صدای ملت در مجلس پیچیده شود، گفت: در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید بر بیداری اسلامی داشتند، رییس جمهوری ظاهرا بیداری انسانی را بر بیداری اسلامی ترجیح می‌دهد و دولت سیاست خارجی را نیز به میل خود می‌گرداند؛ آیا دراین شرایط منتقدی که مقابل رویه دولت بایستد لازم نیست؟!

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، ادامه داد: اگر قرار باشد نوار متفاوتی از سیاست خارجی به دور کشور پیچیده شود، آیا مجلس نباید مقابل این رویه خلاف بایستد و آیا حضور منتقدین دولت در مجلس در چنین مواقعی لازم نیست.

عباسپور در رابطه با تخلف دولت در اجرای مصوبات اقتصادی مجلس، گفت: در یک ماه اخیر، ارزش پول ملی کشور به نصف رسیده که نتیجه تصمیمات غیرمنطقی دولت است، متأسفانه مصوبه مهم هدفمندی یارانه‌ها نیز نتوانست از سوی دولت درست اجرا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در این شرایط، هماهنگی صرف دولت و مجلس، مجلس را تبدیل به خانه وکیل‌الدوله‌هایی می‌کند که در نهایت به ضرر منافع ملی تمام می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تأکید کرد: متأسفانه، می‌بینیم که دولت خود را در جایگاه ممیزی قرار می‌دهد، قانون خوب را ابلاغ نمی‌کند و قانون خوب را بد اجرا می‌کند، اگر نمایندگانی که برخاسته از بطن ملت هستند، این وضعیت را ببینند و ساکت باشند پس چه کسی باید از چهارچوب قانون اساسی دفاع کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم،با بیان اینکه تأکید بر شکل گیری مجلس دولتی یک ایده مردود است که توسط برخی‌ها دنبال می‌شود، تأکید کرد: مجلس باید حامی ملت باشد نه تابع دولت، آنجایی که دولت خلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلان نظام عمل می‌کند، مجلس باید مقتدرانه با دولت برخورد کند و این مسیر ادامه دارد.


کاتوزیان: دولت طرفدار مجلس خاموش است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه تلاش دولتی‌ها برای دولتی کردن مجلس نهم خلاف قانون اساسی است، دولت را در حال تبلیغ جریان‌هایی خواند که در این دوره از انتخابات حضور دارند و نمی‌خواهند به قوه مجریه انتقادی داشته باشند و گفت: دولت طرفدار مجلس خاموش بدون حضور منتقدان است.

حمیدرضا کاتوزیان، درباره اظهارات روز گذشته غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس‌جمهوری برای مجلس نهم که ورود منتقدان به مجلس آینده را به معنای بحران‌آفرینی برای کشور خوانده است، گفت: تفکری که مستقیم می‌گوید نباید نسبت به این دولت انتقاد شود، ترویج استبداد، دیکتاتوری و خودمحوری را تبلیغ می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه کسی بخواهد بگوید مجلس در برابر مطالبات بر زمین مانده مردم سکوت کند، اجرا نکردن مصوبات مجلس از سوی دولت را ببیند و در برابر راه نادرست سکوت کند، آیا جز دیکتاتوری معنای دیگری دارد؟

وی تصریح کرد: این در حالی است که یکی از نقش‌هایی که مجلس در نظام جمهوری اسلامی بازی می‌کند، این است که در مقابل خودکامگی‌ها و خود رأی بودن‌ها بایستد و در برابر عملکرد نادرست دولت واکنش جدی نشان می‌دهد.

کاتوزیان گفت: این که در قانون اساسی موضوع سؤال و استیضاح از وزیران و رئیس‌جمهوری آمده، دقیقا برخاسته از مقابله با ترویج روحیه دیکتاتوری است.

وی ادامه داد: اگر نظر و رأی عده‌ای که مخالف انتقاد و معتقد به شکل‌گیری مجلس تابع و
دنباله‌روی دولت هستند، بر کشور حاکم شود، افرادی چون بنی‌صدر در رأس قوه مجریه قرار می‌گیرند که پایین آوردن آنها محال است، حتی اگر این فرد کشور را به انحراف بکشاند و شرایط را تبدیل به شرایط دشوار و سخت کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم، تلاش دولتی‌ها برای دولتی کردن مجلس آینده را تلاشی خلاف قانون اساسی خواند و با بیان اینکه دولت مرتکب تخلف قانونی دخالت مستقیم در انتخابات است، گفت: دولتی‌ها اصلا حق اظهارنظر درباره انتخابات را ندارند، این افراد به‌ عنوان شخصیت دولتی مطرح هستند و اظهار نظر این افراد به معنای اظهارنظر دولت است.

وی با تأکید بر اینکه بارها تأکید شده است که دولت حق دخالت در انتخابات را ندارد، گفت: دولت مجری انتخابات است و می‌تواند اجرا کننده انتخابات باشد، نه حق دارد فهرستی ارایه کند (که متأسفانه این کار را در دور نهم انتخابات مجلس انجام داده است) و نه حق برگزاری سمینارها و همایش‌های انتخاباتی را دارد.

کاتوزیان درباره برگزاری همایش چند هزار نفری مشاوران ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور گفت: دولت نباید برای تبلیغ نامزدهای خود همایش برگزار کند که با برگزاری همایش مشاوران ریاست جمهوری، عملا این تخلف بزرگ را انجام داد.

وی با بیان اینکه اظهارنظر مقام‌های دولتی که از آن استنباط به تبلیغ شود، خلاف قانون است، گفت: دستگاه قضا باید با این رفتار انتخاباتی دولت برخورد داشته باشد.

کاتوزیان با بیان این که دولت با این اظهار نظرها جهت‌گیری مجلس آینده را تعیین می‌کند، گفت: دولت در حال تبلیغ جریان‌هایی است که در این دوره از انتخابات حضور دارند و نمی‌خواهند به دولت انتقاد داشته باشند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: وقتی یک شخصیت دولتی می‌گوید، کسانی باید به مجلس راه پیدا کنند که انتقاد از دولت نداشته باشند، عملا از حامیان دولت، حمایت می‌کند، ما این رفتار را به عنوان یک رفتار انتخاباتی و تبلیغاتی از طرف دولت و نقض آشکار قانون انتخابات می‌دانیم و از دستگاه قضا می‌خواهیم که با این نحوه دخالت در امور انتخابات برخورد کند.

کاتوزیان با بیان این که دولت تفکر خطرناکی را ترویج می‌کند، گفت: این تفکر مروج دیکتاتوری و مبلغ حکومت فردی و استبدادی است، عملا می‌گویند، کسانی باید به مجلس راه پیدا کنند که به دولت انتقاد نداشته باشند، پرسش اینجاست که اگر دولت کج رفت چه می‌شود؛ چه کسی باید جلوی دولت منحرف را بگیرد و به آن انتقاد کند؟

وی تصریح کرد: مفهوم انتقاد نکردن به معنای اجازه مجلس به دولت برای انجام هر تخلفی است، این رویه به معنای جلوگیری از کار نظارتی مجلس است، پس نظارت مجلس چه معنایی دارد، نظارت مجلس نباید به معنای تأیید همه کارهای قوه مجریه باشد.

کاتوزیان با بیان این که تناقض آشکار در رفتار دولت نسبت به عمل به قانون اساسی کشور وجود دارد، گفت: دولت طرفدار مجلس خاموش است، همان گونه که دولت‌های قاجار این روحیه را داشتند.

وی ادامه داد: مستبدانی همچون حکومت قاجار بیشتر طرفدار مجلس خاموش بودند، پس از مشروطه چند مجلسی وجود داشت که آزادی داشتند؛ اما پس از آن عملا مجلس تبدیل شد، به چیزی که برخی از دولتی‌ها امروز آن را تبلیغ می‌کنند.

وی تأکید کرد: آنهایی که می‌گویند مجلس نباید انتقاد کند، به گونه‌ای گرایش قاجار را در کشور رواج می‌دهند، قاجار هم بر همین موضوع تأکید می‌کرد و بعد هم در دوره پهلوی همین اتفاق افتاد، پهلوی‌ها به دنبال این بودند که مجلسی تشکیل شود که خاموش باشد و چون نمی‌توانستند، مجلس خاموش را با رأی مردم به وجود آورند، خودشان مستقیم رأی مردم را کنار گذاشتند، انتخابات فرمایشی برگزار کردند که مجلس همراه خود را درست کنند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، تأکید کرد: این ویژگی حکومت‌های دیکتاتوری است و هر کسی بگوید که مجلس خاموشی می‌خواهیم که منتقدان نباید در دولت راه پیدا کند، طرفدار دیکتاتوری و طرفدار حکومت استبدادی است

تازه ترین اخبار مجلس شورای اسلامی را در صفحه سرویس مجلس «تابناک» بخوانید.


اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۷
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۹
حالا که دوره مجلس داره تموم میشه یادتون افتاده؟ تا حالا چرا از این حرفها نمیزدین؟
پاسخ ها
 
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
نترس خيلياشون تو مجلس بعدي هم هستند دوباره يادشون ميره!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
چون تاحالااقای الهام حرفی نزده بودالبته هرچه ازین حرفها زده شود جریان انحرافی کار خودش رامیکند وبهر ترتیبی که شده سعی در اشغال کرسیهای مجلس را دارد وقتی براحتی گردهمایی تشکیل میشود وهمه رجال جریان انحرافی حضور دارند وصدای کسی هم درنمی اید ازحالانتیجه معلوم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۹
گفتی مجلس جای شنیدن حرف کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ملت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟ اره درست شنیدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا ایول فکر کنم ؟؟ مثل اینکه ..........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بوی کباب بمشامتون رسیده.هول نشو عمو دارن ملت را سر کار میزارن.
مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۹
دمت گرم والا
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
دوباره این الهام با این نظرات ...... از کجا پیداش شد. خیلی وقت بود که نبودش. حالا فهمیده که مسجد.... چه نظراتی میده تا حالا چرا از این حرفها نمیزد.
speechless
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
چرا نميخواهيم باور كنيم مردم از جنگ قدرت كه بوجود آمده آگاهي دارن!بحث سر سوال از رييس جمهور!! اگر قانع نشدين از جواب او،استيضاحش ميكنيد؟1 سوال از نمايندها: رييس جمهور مستعد استيضاح هست يا نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
با سمه تعالی

ویژگی های جبهه پایداری
1-اقتدارگرای
2-خود را فرا قانون به حساب می آورند
4-ولایت مداری را درمقام عمل اثبان نکرده اند
5-روی دیگر دولت هستند
6-به مردم سالاری دینی معتقد نیستند
7-به وحدت احزاب موافق نظام اعتقادی ندارند واایر احزاب را رقیب خود می دانند
8-عاقبت خوبی ندارنند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
بنده هاي خدا از اون موقع تا حالا دنبال وضعيت نابسامان معيشتي نمايندگي در مجلس بودن فرصت براي اينجور كاراي پيش و پا افتاده نبود
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
به عمل کار بر آید..به سخن دانی نیست ایضا به " سخن رانی " هم نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
مگه تا قبل از این مجلس شعبه دوم دولت نبود؟صدای مردم در مجلس!!! جالبه، طنز سال بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
خدا رحمت کند کسی را که گفت:
همه چیزمان به همه چیزمان می آید
جاسم احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
این دوره و دوره قبل که مجلس عضوی از دولت بوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
به همین دلیل است که مردم اعتمادشان را از مجلس هم از دست داده اند.
علی اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
جوری حرف میزنند که انگار دولت یک طرف است و ملت یک طرف دیگر اگر این گونه باشد استدلال دولتی ها هم این خواهد بود که دولت برآمده از ملت است نماینده ای که رایش مخالف ملت است جایی در مجلس ندارد و خود مردم به او رای نمیدهند
هبوط
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
صبح به خير نماينده محترم مجلس بيدار شدي ؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
چطور موقع انتخابات همش مردم ، مردم می کنید وقتی نشستید رو صندلی مردم یادتون میره
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اگر در دوره خاتمی می گفتند مجلس در راس امور نیست چی می کردید ؟ حالا می حواهید دولت را نقد کنید چقدر زود
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
باز نزدیک انتخابات شد شعار حمایت از مردم شروع شد !اما در مجلس که وارد میشوند مردم کی هستند عشق است دولت وافراد خاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
الهام هم عضو جبهه پایداری هستند گویا
پس جبهه پایداری هم همراه دولت است نه منتقد دولت اقایان لنکرانی . زاکانی .حسینی .اقا تهرانی . محصولی و.....هم چنین قبلا هم عضو دولت بودند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
من که به این مجلس هیچ اعتمادی ندارم
وقتی رای به ماندن وزیر با آن افتضاح 3000 میلیاردی کردند فهمیدم که چقدر لابی و تاثیر پذیری می تونه زیاد باشه
فقط حرفهای توخالی، فقط افه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
مجلس بعدی هم همین است زیاد سخت نگیرید.من الله توفیق
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
بنام خدا
آقایان ، اگه آقای هاشمی رئیس جمهور بودن بازم حرف سئوال از آن را می تونستین وسط بکشین؟؟؟ نه به خدااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
این حرفها از طرف مجلسی ها عذر بدتر از گناهه.مجلس جای صحبت نیست بلکه جای عمل کردنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اشكال از دولت نيست كه همچين فكري مي كند .
وقتي از 290 نماينده بخاري بلند نمي شود ، فردي با تجربه كم سياسي مانند احمدي نژاد فكر مي كند كه هميشه همين بوده و اصول قدرت به همين منوال است .

در نظام رياستي امريكا كه رئيس جمهور حاكم بر همه چيز است ، دولت بدون نظر سنا نمي تواند كاري انجام دهد ، آن وقت در كشور ما كه همه چيز دولت از انتصاب و استيضاح در دست مجلس است ، دولت توقع دنباله رويي دارد !
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
مگه تا حالا مجلس و قوه قضائیه تونستند جلوی تخلفات بیشمار دولت را بگیرند؟
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
همه سر کاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
.......حالا که میخان رای بیاورند دارن این حرفا را میزنند..امان از قدرت و ثروتتتت....اماننننننننننن
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اشتباه خود نماینده هاست، که به موق یقه دولت رو نگرفتند.
الان هم باید برن لا لا کنن.
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
از حرف آقاي الهام هم تعجب كردم و هم خنده ام گرفت . ولي انصافاً مجلس هم در دوره گذشته خيلي كوتاه آمد كه چنين طرز فكرهائي بروز پيدا كرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
یادتون باشه دولت هم منخب مردم است .آقایانی که دنبال اختلاف هستید اتفاقا دولت را مردم انتخاب و مقام معظم رهبری نیز آن را تائید می فرماید . لطفا متوجه سخنان خود باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
آقایون نمایندگان. سلام به همگی. صبح شما به خیر!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اگر شما نماینده ملت هستین تا حالا کجا بودین، احمدی نژاد 7 ساله داره به مردم دروغ میگه و صداتون در نیامده؟ مگه مصلحتی بالاتر از مصلحت مردم هم هست!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
هرچی می کشیم از این وکیل الدوله هاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
نوشدارو پس از مرگ سهراب !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
متا سفانه مجلس ما به جای اینکه خانه ملت باشد خانه دولت است
مجلسی که انگار هیچ تعهدی به ملت ندارد
از زیربار این همه گرانی کمر مردم شکست
nader
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
ایکاش انتخابات هر 6 ماه یکبار انجام میشد تا از این حرفهای شاعرانه بیشتر بشنویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
باسلام از شما می خواهیم فقط به داد مردم برسیدوازسیاسی بازی دست بردارید
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
این مجلس در شان ملت ایران نبود. کاش زود تر انتخابات شود
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اگر میگذاشتند قبل از انتخابات رییس جمهور پاسخ سوال کنندگان رابدهد مردم متوجه این شانتاژها میشدند
ناشناس
|
Saudi Arabia
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
خیلی ها مجلس کشور را با داروغه اشتباه گرفته اند و آنچنان جو بی اعتمادی و نظارتهای دست و پا گیر را برای دولت ایجاد کرده اند که گویی مجلسی ها منتخب ملت ایران هستند و رئیس جمهور منتخب یک ملت از مریخ. اگر ساز و کار سیاسی در کشور ما درست میبود، رئیس جمهور، به عنوان یک منتخب مردم، باید میتوانست مردم را تشویق به انتخاب نمایندگان مورد حمایت خود بکند. بدیهی است که اگر براستی مردم از عملکرد رئیس جمهور و دولت ناخرسند باشند آنها میتوانند نمایندگان غیر همسو با دولت را انتخاب کنند. گرفتاری اینجاست که برخی فکر میکنند مجلس خوب مجلسی است که همواره با دولت سر شاخ باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
اقای الهام 2 سال پیش هم این حرف را زده بودند تازه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
نه دولت انتظارات ملت را برآورده كرده و نه مجلس يك مجلس توانمند بوده . پس من با تمام وجود درود مي فرستم به دولت خاتمي و مجلس هاي پيشين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
فقط صدای ملت باید دیده شود
ناش ناس
|
Netherlands
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
سلام شما را بخدا كافي است با إحساس مردم بازى. نكنيد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
دولت این همه قانون مصوب را اجرا نکرده اعلام می کند مجلس در راس امور نیست و حالا عملا در انتخابات دخالت می کند پس مدعی العموم کجا خوابش برده و کی باید جلو تخلفات دولت را بگیرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
این آقای الهام کسی است که نمی داند کی و کجا باید حرف بزند والبته چه حرفی بگوید . از سخنرانی ایشان در جمع هواداران آقای احمدی نژاد در جریان انتخابات 88 درحالی که عضو حقوقدان شورای نگهبان بود ، جریان فتنه خیلی سوءاستفاده کرد .
بنده خدا
|
United States
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
مجلس در راس امور هست اما نه با این نماینگانی که حتی از طرح نظارت بر خودشان ترس دارند.ما از مجلس ودولت توقع اصول گرائی وتن دادن به قانون را داشتیم. اما انگار ما باید افرادی را به مجلس بفرستیم که واقعا اصول گرا وخدا ترس باشند .به خدا و منافع مردم فکر کنند،احتمال انحراف در آنها کمتر باشد. واقعا اگر رئیس جمهور اشتباه کرده چرا شما نگذاشتید جواب آنرا به خود شما بدهد وآنرا به بعد انتخابات که معلوم نیست شما باشید محول کردید.با این کار اگر حق با شما هم باشد معلوم است شما هم از شنیدن جواب ایشان قبل از انتخابات ترس دارید.بنده اصول گرائی را دوست دارم اما هیچوقت شما ها را نماد آن نمی بینم . نماد اصول گرائی رهبر عزیزم است بروید از او یاد بگیرید.مصالح خود را فدای اسلا و نظام کنید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار