لاریجانی در اولین نشست خبری در دوران مجلس دهم :
ظام که نمی‌تواند معطل بماند. مجال‌های مختلفی هم دادند که ایشان بتواند برگرداند. ایشان هم حرف‌هایی زد ولی به هر حال از پس کار برنیامد. دیروز دیدم که باز هم به وی فرصت‌هایی دادند که اصلاح کند و تخفیف‌هایی داده شود.
رئیس دیوان محاسبات؛
بیش از 93 هزار پرونده در دستگاه‌های مختلف حاکمیتی بررسی شد، دامنه این بررسی‌ها شامل مدیران پایه به بالا، هیأت مدیره شرکت های دولتی، رؤسای سه قوه، نیروهای مسلح، مجلس، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات و نهادهایی که زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شوند، بوده است.
روحانی در جلسه تقدیم لایحه بودجه ۹۶:
رئیس جمهوری در صحن علنی مجلس تأکید کرد که دولت یازدهم از خرداد ماه نرخ تورم را تک رقمی کرده و در عهد خود به مردم در ایجاد تورم تک رقمی وفا کرده است.
رییس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود:
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه کنگره آمریکا خلاف توافق هسته‌ای است. این مصوبه حداقل در هشت جا با برجام به نوعی در مخالفت است، از این رو دولت باید اقدامات لازم را انجام دهد.
پروانه سلحشوری در گفت و گو با «تابناک»؛
گزینه نهایی اصلاح طلبان برای این دوره، دكتر حسن روحانی خواهد بود. البته برخی دوستان بر این باورند که باید گزینه دیگری نیز در کنار روحانی قرار گیرد که اگر به هر دلیل، اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ داد و وی نتوانست در انتخابات حضور داشته باشد، فرد دیگری باشد تا اصلاح طلبان به مشکل برخورد نکنند.
شواهد حاکی از آن است که در این دوره، جریان اصولگرا در کشور، با انسجام و تأمل بسیار زیادتری نسبت به گذشته وارد عمل خواهد شد و با توجه به تدابیر رهبری درباره انتخابات و پیشنهادی که برای برگزاری انتخابات مشخص شده است، شاکله انتخابات برای اصولگرایان تغییر خواهد کرد.
دلیلی ندارد که فرد ابتدا به ساکن به فوق تخصص مراجعه کند؛ هیچ جای دنیا هم این شیوه اجرا نمی شود. نظام سطح بندی در اجرا در سطح جهان، روش شناخته شده است که امتحان خود را پس داده؛ کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه که جزو کشورهای جهان اول به شمار می آیند و از نظر بهداشتی نیز در جهان پیشتاز هستند از شیوه پزشک خانواده استفاده می کنند.
ماجرای اختلاف نظر درباره قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در روزهای اخیر و به دنبال اتفاقات رخ داده برای یکی از نمایندگان مجلس بیش از هر زمان دیگری داغ شده است. برخی مدعی اند که تخلفات احتمالی نماینده های مجلس شورای اسلامی باید در قالب هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی شود، اما عده ای می گویند که قانون نظارت بر رفتار نمایندگان بدون رفع ایرادات شورای نگهبان ابلاغ شده، لذا اعتبار ندارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان خبر داد
حسن بیکی با بیان اینکه اطلاعات سه مرکز راه آهن حاکی از اصرار و دستور مسئول بخش کنترل مبنی بر حرکت قطار بوده و راننده در دفعات اول از حرکت خودداری کرده بود تا دستور کتبی رسید،تاکید کرد: گزارش رئیس کمیسیون عمران و تیمی که از تهران برای بررسی موضوع آمده بدون مراجعه به منابع اطلاعاتی سه مرکز مهم است که از نظر من این گزارش صددرصد غلط است.
عده ای می گویند وزیر راه باید استیضاح شود و در مجلس پاسخگوی این حادثه باشد. برخی نیز بر این نکته تأکید دارند، 45 تن از هموطنانمان در یک حادثه بسیار ناگوار جان باخته اند و ضمن رسیدگی به این موضوع باید وزیر راه نیز استعفا دهد. با این حال، عده ای دیگر در مجلس هستند که از وزیر طرفداری می کنند و با استعفا و استیضاح وزیر مخالف هستند. به همین دلیل نیز تکاپوهایی برای حفظ وزیر در سمت خود آغاز کرده اند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی جان‌باختن تعدادی از هموطنان در سانحه برخورد دو قطار مسافربری در مسیر تبریز – مشهد را تسلیت گفت.
دادستان دیوان محاسبات در گفت و گو با تابناک؛
صبح امروز، یکی از نماینده های مجلس، از رأی دیوان محاسبات کشور به انفصال از خدمت وزیر اقتصاد و دارایی و سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داده بود؛ اما دادستان دیوان محاسبات نظر دیگری در این باره دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به فاجعه مرگبار قطار مشهد-تبریز
وزرای ما نه تنها در این موارد عذرخواهی نمی کنند، بلکه سر خود را بالاتر هم می گیرند و به هیچ کس هم پاسخگو نیستند. با این حال، مجلس از کنار این قضیه کوتاه نخواهد آمد و استیضاح وزیر راه و شهرسازی کمترین کاری است که می تواند انجام دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس با تایید احضار وی به دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: این موضوع در ارتباط با اظهاراتم درباره‌ یاشار سلطانی و شکایت دادستانی تهران از بنده است.
بنابراین، به نظر می رسد بودجه سال 96 تلفیقی از برنامه های برنامه ششم و پنجم توسعه باشد. به هر حال بودجه روزهای پایانی خود در دولت را می گذراند و مشخص نیست دولت چه روشی برای تنظیم بودجه در نظر گرفته است.
گزارش
اگرچه نمایندگان مجلس معتقدند لغو روادید میان ایران و برخی از کشورها باید به جذب گردشگر خارجی کمک کند اما به نظر می رسد این روند معکوس بوده و ایران بیش از آنکه جذب کننده گردشگر خارجی باشد گردشگر به سایر کشورها گسیل کرده است.
نمایندگان مردم در مجلس با انتقاد از پراکندگی مسئولیت‌ها در حوزه برخورد با آسیب‌های اجتماعی تاکید دارند که بی توجهی مسئولان آمار آسیب های اجتماعی را طی چند سال گذشته افزایش داده است.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv