به‌روز شده در: ۰۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱
جزئیات جلسه غیر علنی مجلس در خصوص توهین به رئیس جمهور
در آنجا عنوان شد که اطلاعاتی از پرونده اتمی و مذاکرات وجود دارد که نمایندگان از آن بی‌اطلاع هستند و متأسفانه این پرونده در مجلس شورای اسلامی در دست عده‌ای خاص است و چون این افراد چیزی در این باره نمی‌گویند، این‌ها نماینده مردم نیستند...
امروزه فتنه در دست عده‌ای کاسبی شده است
نماینده مردم بناب در مجلس نهم، با بیان اینکه امروزه فتنه در دست عده‌ای کاسبی شده و هرجا می‌خواهند کسی را حذف کنند متوسل به فتنه سال 88 می‌شوند، گفت: ما همانطور که فتنه سال 88 را محکوم می‌کنیم فقر و فساد را هم محکوم می‌کنیم؛ پرونده‌های فسادی که در قوه قضاییه خاک می‌خورد و کسی پاسخگوی آنها نیست را نیز محکوم می‌کنیم.
مجلس امروز ۹۰ نماینده غایب داشت!
جلسه علنی صبح امروز نمایندگان مجلس، در حالی آغاز شد که ۹۰ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور ندارند. ادامه بررسی طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، اولین دستور کار جلسه علنی صبح امروز پارلمان است.
این میزان افزایش حداقل دستمزد کمر کارگران را می‌شکند!
حال اگر روش چانه‌زنی برای افزایش مزد سال آینده کارگران پا برجا باشد، ‌افزایش دستمزد‌ها بر مبنای نرخ تورم نیز دوباره مطرح خواهد بود؛ اما این بار نیز این روش تعیین دستمزد‌ها به ضرر کارگران خواهد بود، زیرا نرخ تورم در ماه‌های اخیر کاهش یافته و نسبت به ابتدای امسال ۱۱ درصد افت نشان می‌دهد.
مجلس نتوانست در کاهش قیمت خودرو، کاری از پیش ببرد!

مجلس نتوانست در کاهش قیمت خودرو، کاری از پیش ببرد!

شرایط اقتصادی کشور و قوانین موجود به گونه‌ای است که محدودیتی برای خودروسازان ایجاد نمی‌کند و با توجه به این، چون احساس خطری نیز از جانب محصولات با کیفیت خارجی وجود ندارد، بنابراین، این موضوع به یک بورس رقابتی برای تولید درآمد بیشتر برای سازندگان خودرو‌های داخلی تبدیل شده است.
روحانی بودجه امسال را با تأخیر می‌آورد؟

روحانی بودجه امسال را با تأخیر می‌آورد؟

دلایل متفاوتی وجود دارد که گواه این مدعاست؛ اول اینکه دولت بر خلاف وعده خود، سازمان مدیریت و برنامه ریزی را که قرار بود بازگشایی کند به تأخیر انداخت. از سوی دیگر، هنوز بودجه مورد نیاز استان‌ها با توجه به اطلاعات موجود استعلام نشده و همچنین کاهش یکباره قیمت نفت نیز بار مضاعفی است که بر مشکلات موجود می‌افزاید.
آشتیانی رفت، فرهادی معرفی شد
مجلس در هفته‌ای که گذشت؛

آشتیانی رفت، فرهادی معرفی شد

مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته، روزهای حساسی را پشت سر گذاشت. نمایندگان در هفته‌ای که گذشت، شاهد رأی عدم اعتماد به فخرالدین دانش آشتیانی، سومین گزینه دولت و وزیر پیشنهادی علوم تا معرفی محمد فرهادی برای تصدی این پست بودند.
دولت یارانه ثروتمندان را قطع کند، تا نان گران نشود

دولت یارانه ثروتمندان را قطع کند، تا نان گران نشود

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی مردم به هیچ وجه نباید قیمت نان گران شود و حتی اگر لازم باشد دولت باید از هزینه های دیگر بکاهد و این منابع را برای تامین قوت غالب مردم که نان است هزینه کند.
حرف های بی حساب و کتاب کنگره آمریکا را کسی باور نمی کند
علی لاریجانی در همایش ملی و منطقه‌ای راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی :

حرف های بی حساب و کتاب کنگره آمریکا را کسی باور نمی کند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنگره آمریکا حرف‌های بی‌حساب و کتابی می‌زند و مرتب نقل می‌کنند که مشکل کنگره است، گفت: ولی کسی این حرف‌ها را باور نمی‌کند، این مشکل را خود دولت آمریکا باید حل کند، ایران اصولی دارد که بر اساس آن اصول حرکت می‌کند.
فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد

فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد

رئیس جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد فرهادی را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی کرد. فرهادی پنجمین گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری است.
مجلس امروز ۹۴ نفر غایب داشت!

مجلس امروز ۹۴ نفر غایب داشت!

جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی با حضور ۱۹۴ نفر از نمایندگان و به ریاست علی لاریجانی، رأس ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه آغاز به کار کرد. در جلسه امروز، ادامه بررسی طرح الحاق موادی به قانون مقررات مالی دولت و دائمی شدن احکام بودجه، لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار قرار دارد.
روحانی می‌تواند سرپرست وزارت علوم باشد؟
پس از رأی عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی مطرح شد؛

روحانی می‌تواند سرپرست وزارت علوم باشد؟

مجلس شورای اسلامی به سومین گزینه وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری هم رأی اعتماد نداد تا کرسی این وزارتخانه در کابینه همچنان خالی بماند. در حال حاضر موضوع این است که آیا سرپرست کنونی (محمد علی نجفی) ابقا می‌شود یا رئیس جمهور‌، فرد دیگری را برای سرپرستی در نظر می‌گیرد یا فورا وزیر دیگری را معرفی می‌کند؟!
جلسه نوبت عصر مجلس با ۱۴۰ صندلی خالی آغاز شد

جلسه نوبت عصر مجلس با ۱۴۰ صندلی خالی آغاز شد

نشست علنی صبح امروز مجلس با دستور کار بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که ۷۵ نماینده مجلس در صحن علنی حضور ندارند.
نمایندگان به دانش‌آشتیانی هم اعتماد نکردند
گزارش لحظه به لحظه از رأی اعتماد به وزیر علوم؛

نمایندگان به دانش‌آشتیانی هم اعتماد نکردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فخرالدین احمدی‌ دانش‌آشتیانی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری اعتماد نکردند. همچنین پس از استیضاح فرجی‌دانا، رئیس‌جمهور «نیلی‌احمدآبادی» را به پارلمان معرفی کرد که جلسه رأی اعتماد به وی ۲۰ روز پیش یعنی هفتم آبان در صحن علنی برگزار شد و نیلی‌احمدآبادی، ‌موفق به کسب ۷۹ رأی موافق در مقابل ۱۶۰ رأی مخالف شد و نتوانست از بهارستان وزارت بگیرد.
واردات بنزین به داخل کشور دست چه کسی است؟

واردات بنزین به داخل کشور دست چه کسی است؟

تا کنون پشت پرده‌ای از وارد کننده‌های نفتی از سوی کسی اعلام نشده و ‌در کمیسیون انرژی و در خود وزارت‌خانه نیز حساسیت زیادی نسبت به این موضوع وجود دارد تا اگر کسانی مانع از ‌پیشرفت در یک قسمت به دلیل منافع شخصی خود هستند، جلوگیری شود.
غیبت ۱۲۸ نماینده جلسه علنی روز گذشته را تعطیل کرد!
نمایندگان رکورد زدند؛

غیبت ۱۲۸ نماینده جلسه علنی روز گذشته را تعطیل کرد!

از آنجا که بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در دستور کار مجلس قرار دارد، نشست‌های مجلس همه روزه و در دو شیفت کاری برگزار می‌شود تا پیش از تقدیم لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، بررسی این طرح به پایان رسیده باشد.
نمایندگان اردوی نطنز را به شرکت در صحن علنی ترجیح دادند

نمایندگان اردوی نطنز را به شرکت در صحن علنی ترجیح دادند

خلاصه آنکه فضایی که اکنون در مجلس حاکم است، بیشتر به فضای ‌دبیرستان یا مدرسه راهنمایی شبیه‌ است. همه به یاد دارند ‌در زمان مدرسه، دانش‌آموزان برای اینکه یک روز‌ به مدرسه نیایند،‌ چقدر از اردوهای آموزشی استقبال می‌کردند. فضای موجود در مجلس امروز نیز بی‌شباهت به این اردو‌ها نیست؛ مثلا...
مجلس امروز نیز ۹۱ کرسی خالی داشت!

مجلس امروز نیز ۹۱ کرسی خالی داشت!

آخرین جلسه برگزار شده در ‌چهارشنبه گذشته‌، ۹۱ نماینده غایب داشت. در جلسه روز سه‌شنبه نیز ۸۴ نماینده حضور نداشتند. در جلسه روز یکشنبه ۹۲ نماینده و در جلسه قبل از آن، ۸۴ نماینده غایب بودند. همچنین در جلسه روز چهارشنبه، سی‌ام مهر ۹۴ نماینده غایب بودند.
اکثر اتهامات به دانش آشتیانی روزنامه‌ای و دروغ است
نظریات نمایندگان موافق با وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فن‌آوری؛

اکثر اتهامات به دانش آشتیانی روزنامه‌ای و دروغ است

ما نمایندگان هم باید قبول کنیم که مردم به مبانی فکری مخالف قاطبه نمایندگان رأی داده‌اند؛ لذا باید به این مبانی فکری ـ که مورد اقبال عمومی قرار گرفته ـ ارج نهیم و به نامزد سکانداری وزارت علوم رأی اعتماد دهیم.