l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
bolet_tele
دولت نمی‌خواهد هزینه حذف یارانه بگیران را بدهد
اگر قانون اجرا شود ما مشکلی نداریم. مجلس در بودجه سال ۹۳ هم نوشت که هزینش را قبول کرد و به نیازمندان داده شود. حال تشخیص نیازمند با کیست؟ آیا با دولت است؟ چه کسانی نیاز دارند. دولت می‌تواند یک سطح حقوقی و آیتم‌ها و پارامترهایی را در نظر بگیرد؛ البته چون دردسرهایی دارد، دولت هم آن را نمی‌پذیرد.
مجبوریم ماهانه ۴۰۰۰ میلیارد تومان از ثروت کشور را هدر دهیم!
این بند می‌تواند میان‌بری برای دولت باشد تا در صورتی که نتواند به دلیل چالش‌های پیش‌رو، خط جداکننده میان یارانه‌بگیران و گروه‌های برخوردار قائل شود، با جابجایی منابع از حذف پولدار‌ها چشم‌پوشی کند.
بانک‌ها باعث بالا رفتن قیمت مسکن و اجاره بها می‌شوند!
در سیاست‌های بانکی از موضوع خانه‌دار شدن مردم هیچ ‌حمایتی نمی‌شود و تنها هدف بانک‌ها از حضور در بازار مسکن، ‌سود‌آوری است. موضوع تعیین سقف وام مسکن و همچنین نحوه ارائه آن باید از سوی کار‌شناسان بخش اقتصاد مسکن ‌ارزیابی شود، تا با اشتباه در این موضوع به رشد تورم در بازار خرید و فروش خانه منتهی نشود.
خودرو سال آینده گران می‌شود!
سیاست‌های اخیر دولت از قبیل محدودیت واردات خودرو و همچنین تغییرات صورت گرفته در ‌واردات در این زمینه بی‌تأثیر نبوده است؛ اما نگرانی مردم از ادامه روند موجود است و این تصور می‌رود که در خلال فضای ایجاد شده، زمینه برای رشد قیمت خودرو در سال آینده نیز فراهم شود.
m_t_c_box
پژمان فر در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛

بسیاری از فساد‌های مطرح شده سیاه نمایی است!

گاه‌ اتفاق می‌افتد ‌در وقوع فساد با برخی با اشد مجازات برخورد می‌شود؛ اما با بعضی‌ها با استثنا‌هایی پایین‌ترین مجازات‌ها در نظر گرفته می‌شود و یا به نوعی از مجازات این افراد طفره می‌رویم. این‌ها باعث نارضایتی و کاهش اعتماد مردم به سیستم می‌شود که ممکن است به اعتقادات آن‌ها نیز خدشه وارد کند.
عده‌ای قصد ماست مالی کردن بورسیه‌ها را دارند!

عده‌ای قصد ماست مالی کردن بورسیه‌ها را دارند!

‌اگر کمیته‌های متفاوتی که با نام‌های مختلفی تشکیل شده‌اند، بخواهند این قضیه را ماست‌مالی کنند، طبیعتا ما وارد خواهیم شد و تحقیق و تفحص از وزارت علوم اولین کاری خواهد بود که در این خصوص انجام می‌گیرد. من این را به صراحت می‌گویم نظارت بر این قضیه، وظیفه ما نمایندگان است.
لاریجانی: آزادی بیان از ارکان قانون اساسی است

لاریجانی: آزادی بیان از ارکان قانون اساسی است

یکی از ارکان قانون اساسی آزادی بیان است، به ویژه درباره نمایندگان مجلس که نص قانون اساسی این است که می‌توانند در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهار‌نظر کنند؛ لذا اقدامی از این سنخ که برخورد فیزیکی و یا غیر قانونی به خاطر اظهار نظر فردی آن هم نماینده مجلس صورت پذیرد، یک اقدام مخالف نظام است.
مدل خارجی «بابک زنجانی» در دولت روحانی تکرار شده است

مدل خارجی «بابک زنجانی» در دولت روحانی تکرار شده است

اگر در دولت احمدی‌نژاد‌ به یک ایرانی ۲.‌۵ میلیارد دلار دادند، اینها ۵.‌۳ میلیارد به یک خارجی داده‌اند که نه وثیقه‌ای برای آن است و نه حتی پولی‌ به حساب‌های ایران در خاج واریز شده است. این مانعی ندارد که حداقل به حساب‌های ایران در خارج از کشور واریز می‌کردند، ولی این کار را هم نکرده‌اند.
نادر قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛

یک عضو هیأت مدیره ۱۶۱ برابر کارگر حقوق می‌گیرد!

در صورت به نتیجه نرسیدن خواسته‌های کارگران، مجبور خواهیم شد تا جلسات متعددی با اعضای هیأت دولت داشته باشیم. ما به آن‌ها خواهیم گفت، وقتی وزیر ماهیانه ۲۵ میلیون تومان حقوق و یا مدیران دولت پول های کلان دریافت می‌کنند، باید به کارگران هم توجه ویژه شود.
چه ضرورتی دارد که نماینده مجلس در این کارها دخالت کند؟

چه ضرورتی دارد که نماینده مجلس در این کارها دخالت کند؟

نماینده چه شأنیتی می‌تواند به یک رشته ورزشی بدهد، جز اینکه پاپیچ بقیه شود، فلسفه وجودی حضور در فدراسیون‌ها این است که افرادی باشند که برای آن ورزش مفید باشند، این کار از عهده نماینده خارج است. نماینده‌های ما زمان لازم برای این کار را ندارند.
بگم بگم این است؛ به داد مردم برسید!

بگم بگم این است؛ به داد مردم برسید!

بگم بگم این‌هاست، نه اینکه با تخریب و از بین بردن جناح‌های مخالف در فکر انتخابات یا بهره‌برداری‌های سیاسی از آن باشیم، هر کس تخلفی کرده، اسناد و مدارک آن را به دادگاه بدهند و قوه قضاییه به آن رسیدگی کند. اگر هم مدرک قابل قبولی بود، قانون آن را به مردم اعلام می‌کند.
اگر وزیر کشور رسیدگی نکند،بازخواست می کنیم!

اگر وزیر کشور رسیدگی نکند،بازخواست می کنیم!

زمانی که یک استاندار و فرماندار، عرضه اداره یک جلسه را ندارد، صلاحیت این پست را ندارند و باید با آن برخورد جدی کرد. وزیر کشور باید با این مسئولان به شدید‌ترین وجه ممکن برخورد کند. در این ‌مواقع، علاوه بر اینکه امنیت ملی تهدید می‌شود، جان افراد و مدعوین که از مسئولان نیز هستند، در خطر است و باید امنیت این‌ها تأمین شود.
به هیچ کشوری نگاه خاص نداریم اما برخی به دروغ ایجاد هراس می‌کنند
رییس مجلس در کویت تاکید کرد،

به هیچ کشوری نگاه خاص نداریم اما برخی به دروغ ایجاد هراس می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما هیچ نگاه خاصی به کشوری از لحاظ سرزمینی نداریم اما هراسی که برخی ایجاد می‌کنند، هراسی دروغین است.
مشارکت وزارت بهداشت با صدا و سیما برای خرج هزینه درمان مردم!

مشارکت وزارت بهداشت با صدا و سیما برای خرج هزینه درمان مردم!

اگر این نوع رفتار‌ها ادامه پیدا کند، مجلس مجبور می شود مقابل آن موضع بگیرد، و ادامه این روند باعث اقدامات انقباضی نمایندگان مجلس خواهد شد؛ بنابراین، وزارت بهداشت باید بیش از هر وزارت دیگری در این باره دقت عمل داشته باشد.

اگر ادعای دولت درست است نرخ سود تسهیلات را کاهش دهند!

به نظر می ر‌سد، برخی مؤسسات و بانک‌ها از نظارت بانک مرکزی خواسته یا ناخواسته دور مانده‌اند و هر کار که دلشان بخواهد، انجام می‌دهند. سود بانکی ۲۴ درصد که توسط برخی بانک‌ها از مردم دریافت می‌کنند به هیچ وجه در شرایط موجود توجیهی ندارد.
معلوم نیست این افراد یار شاطر رئیس جمهورند یا بار خاطر وی!

معلوم نیست این افراد یار شاطر رئیس جمهورند یا بار خاطر وی!

به نظر می‌رسد ‌این نوعی رفتار فرافکنانه و پرهیز از اظهار برخی ناکار‌آمدی‌هاست. این‌ها نه اطلاعات درستی دارند و نه آماری که ارائه می‌شود قابل استناد است. روند بدی شروع شده. ‌ترکان در سال گذشته نیز چنین روندی ‌داشت که البته تذکرات جدی در این باره دریافت کرد.
دولت ‌روی جیب مردم حساب باز کرده است!

دولت ‌روی جیب مردم حساب باز کرده است!

افزایش‌های جدید صورت گرفته در بهای برق قانونی نبوده ‌و باید با آن برخورد قاطعی کرد. در اولین جلسه بعد از تعطیلات مجلس در کمیسیون انرژی، ما به این بحث وارد شده ‌و ابعاد گوناگون آن را بررسی خواهیم کرد.
دولت تورم را کاهش ولی رکود را افزایش داد!

دولت تورم را کاهش ولی رکود را افزایش داد!

ما هنوز نتوانسته‌ایم در کشور موانع تولید را رفع کنیم تا بتوانیم رکود را کاهش دهیم. قانون جدیدی هم که به تازگی در مجلس مصوب شده، اگر درست اجرا شود، شاید در آینده برخی از مشکلات را مرتفع کند؛ البته در حوزه‌هایی که اختیار دست ما نیست و شرایط جهانی در‌ تأثیر‌گذار است، ‌باید اقدامات دیگری صورت گیرد.
رئیس مجلس 102 مصوبه دولت را تأیید کرد
یک مصوبه مغایر قانون اعلام کرد

رئیس مجلس 102 مصوبه دولت را تأیید کرد

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز شنبه در نامه‌‌ای به دکتر روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، یک مصوبه دولت را مغایر با قانون اعلام و 102 مصوبه دولت را تأیید کرد.
m_b_c_box