به‌روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۷
بزرگترین بدهکاران بانکی خودشان هم بانکداری می‌کنند!
بانک‌ها تا پایان سال گذشته، بالغ بر ۶/۲۶ هزار میلیارد تومان، صرف شرکت‌داری خود کرده‌اند. هم اکنون بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی کشور خودروسازی‌ها هستند، ولی وقتی به آن نگاه شود، درخواهیم شد که خود ایران خورو ‌مثلا بانک پارسیان را دارد و این پذیرفته نیست. ایران‌خودرو باید به دنبال خودرو‌سازی باشد، نه اینکه وارد مقوله بانکداری شود.
تعیین سقف پاداش برای مدیرانی که پاداش میلیاردی می‌گرفتند
پاداش حدود پنج میلیاردی شرکت ملی مس، پاداش بیش از چهار میلیاردی بانک کارآفرین، پاداش چهار میلیاردی مخابرات ایران و پاداش‌های میلیاردی در شرکت‌های خودرو‌سازی و شرکت‌های بیمه، نمونه‌هایی از پاداش‌های کلانی است که در سال‌های اخیر، حتی گاهی به مدیران شرکت‌های مدعی زیان‌دهی پرداخت شده است؛ آیا مجلس می‌تواند این پرداخت‌ها را مهار کند؟
دولت وقتش را تلف نکند، مجلس مخالف انتخاب مستقیم شهردار است
پس از تلاش‌های ناموفق دولت احمدی‌نژاد برای خارج کردن اختیار انتخاب شهردار شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار تن از دست شوراهای این شهر‌ها، دولت روحانی نیز عزم خود را جزم کرده که در قالب لایحه مدیریت شهری به این هدف برسد، ولی به نظر می‌رسد اراده‌ای قوی در مجلس برای مخالفت با خواست مشترک دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی وجود دارد.
محاکمه نشدن اتباع مجرم روسیه خلاف تمام موازین حقوقی کشور است
در حالی که ایران و روسیه در ماه‌های اخیر برای توافق بر سر همکاری‌های گسترده‌ای مشغول مذاکره بوده‌اند که می‌تواند به توانایی دو کشور برای فایق آمدن بر تحریم‌های غرب علیه دو کشور کمک کند، ابهام بر سر محتوای یک پروتکل احتمالا غیرقانونی و منتشر نشده بین ایران و روسیه در سال‌های گذشته خبرساز شده است. مقامات مسئول تاکنون هیچ واکنشی به این ابهامات نشان نداده‌اند.
منتقدان احمدی‌نژاد روش‌های وی را در اقتصاد پی گرفته‌اند!

منتقدان احمدی‌نژاد روش‌های وی را در اقتصاد پی گرفته‌اند!

تعجب مجلس این است که دوباره دولت این موضوع را لحاظ کرده است، زیرا آقایانی که امروز در دولت هستند، خودشان از مهم‌ترین منتقدان اقدامات دولت قبل در رابطه با تسویه کردن شبانه بدهی بانک‌ها از طریق مابه التفاوت نرخ ارز بودند.
سفر «گیت» نمایندگان مجلس ادامه دارد

سفر «گیت» نمایندگان مجلس ادامه دارد

پرسش اینجاست که آیا قرار است در سفر جدید نمایندگان به ترکیه، تنها به آوردن نمونه‌هایی از تخلفات بابک زنجانی از ترکیه بسنده و پیگیری نتایج به فراموشی سپرده شود، یا اینکه قرار است در این سفر، نمایندگان با شناسایی مجاری فساد و تخلف اقتصادی با تصحیح قوانین و یا تصویب قوانین جدید، راه تخلف و فساد را برای همیشه ببندند؟
برخی نمایندگان چهره مجلس را مشوه و دولت را معامله گر می‌کنند
احمد توکلی در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛

برخی نمایندگان چهره مجلس را مشوه و دولت را معامله گر می‌کنند

برخی نمایندگان برای تحمیل نظر بر وزرا، سؤال و تحقیق و تفحص را امضا می‌کنند و بعد پس می‌گیرند. با این کار، هم چهره مجلس را مشوه و هم دولت را به معامله‌گری وادار می‌کنند که البته هر دو بد است. سؤال و استیضاح ابزار‌های قانونی است که به نمایندگان داده شده تا برای حفظ مصلحت مردم به کار ببریم.
سفر برای گسترش روابط پارلمانی با پادشاهی‌های بدون پارلمان!

سفر برای گسترش روابط پارلمانی با پادشاهی‌های بدون پارلمان!

صرف نظر از نقش محدود شبه‌پارلمان‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس در حکومت این کشور‌ها، سیاست خارجی این کشور‌ها به مراتب کمتر تحت تأثیر پارلمان است. خانواده پادشاهی در این کشور‌ها، حرف اول و آخر را می‌زنند و خود آن‌ها نیز تا اندازه بسیاری تحت تأثیر دیگر کشورهای عربی و قدرت های غربی هستند. پرسش این است که رابطه پارلمانی با چنین کشورهایی چه سودی دارد؟
مسئولان اصفهانی درباره خشکی زاینده‌رود دروغ می‌گویند

مسئولان اصفهانی درباره خشکی زاینده‌رود دروغ می‌گویند

کارخانه‌های فولاد، ورق، پتروشیمی، پالایشگاه و ذوب‌آهن خورنده آب هستند. باید مردم اصفهان بدانند که کلا در استان چهار‌محال‌وبختیاری از صفر تا صد آب زاینده‌رود در زمستان 3 درصد و در تابستان‌ها ۷ درصد استفاده می‌شود. هم‌اکنون اکثر قریب به اتفاق روستا‌های ما‌ آب شرب ندارند. ۲۴۰ روستا را با تانکر آب می‌دهیم. خود شهرکرد مشکل آب شرب دارد. مسئولان اصفهان فرافکنی و دروغ‌پردازی می‌کنند.
باید تأمین آب برای مردم همه استان‌ها یکسان باشد

باید تأمین آب برای مردم همه استان‌ها یکسان باشد

موضوع آب «ملی» است. مردم استان چهارمحال‌‌وبختیاری، خوزستان، یزد، کرمان، اصفهان و.. برای ما در تأمین آب یکسان هستند. باید نیاز مردم کشور تأمین شود که البته این بستگی به مدیریت آب در وزارت نیرو دارد. ‌این نکته نیز ضروری است که آب شرب، بر آب کشاورزی و صنعت اولویت دارد.
رودخانه کارون آبی برای انتقال به زاینده‌رود ندارد

رودخانه کارون آبی برای انتقال به زاینده‌رود ندارد

امروز ما می‌بینیم برخی ‌استان‌هایی که مدعی تشنگی هستند، افکار عمومی جامعه را منحرف می‌کنند. آمار نشان می‌دهد ‌این عزیزان زیاده‌خواه؛ دو برابر سرانه کشور آب آشامیدنی دریافت می‌کنند. صحبت ما این است که اگر قرار باشد، آبی از سرچشمه‌ها برداشت شود، باید با‌ محاسبه‌ای فنی، دقیق و کار‌شناسی انجام پذیرد.
افشاگری جدید درباره میلیاردری که مدرک تحصیلی اش جعلی است!

افشاگری جدید درباره میلیاردری که مدرک تحصیلی اش جعلی است!

وی یک کاخ در جماران و یک رستوران و شیرینی‌پزی در شهرک غرب و زمینی در الهیه و هزار تاکسی و یک هتل در کیش و یک محموله نفت کوره و یک ماشین رویزرویز دارد. من نمی‌دانم این دارایی‌ها به چه درد وزارت نفت می‌خورد!
«جبهه پایداری»‌ها تیرها را به سمت رئیس نشانه رفته‌اند

«جبهه پایداری»‌ها تیرها را به سمت رئیس نشانه رفته‌اند

این روز‌ها حال و هوای بهارستان‌نشینان خوش نیست و صداهای ناهمخوانی از خانه هرمی شکل مشروطیت ایرانی به گوش می‌رسد؛ آنکه در رأس این نماد قدیمی دموکراسی ایرانی نشسته، سیبل حملات نمایندگانی قرار گرفته است که هفته گذشته، آن ‌را که آماج گرفته بودند، درست نشانه رفتند تا وزیر علوم دولت روحانی از صدر صدار‌ت به گوشه عزلت نشیند.

مجلس مطالبه جدی از نجفی درباره بورسیه‌ها دارد!

استیضاح فرجی دانا، نتیجه یکی از اختلافاتی بود که پس از طرح مسأله سه هزار بورسیه در دولت قبل بین دولت و مجلس پدید آمد. اکنون پرسش اساسی این است، ‌آیا با استیضاح وزیر علوم، موضوع بورسیه‌ها به فراموشی سپرده می‌شود یا اینکه همچنان این موضوع در دستور کار مجلس و وزارت علوم ‌خواهد بود؟
بهای مسکن با وام دولت افزایش خواهد یافت

بهای مسکن با وام دولت افزایش خواهد یافت

دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تولید مسکن به هر طریق ممکن بالا برود؛ بنابراین، باید طرحی داده شود که عرضه و تقاضای مسکن متعادل شود، زیرا در غیر این صورت مشکلاتی در بازار مسکن ایجاد می‌شود و التهاب در بازار افزایش می‌یابد.
ساخت ضریح مقدس امامین عسکریین (ع) باعث افتخار ایرانیان است

ساخت ضریح مقدس امامین عسکریین (ع) باعث افتخار ایرانیان است

در کار ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) از هنر ایرانیان که باعث افتخار مردم ایران است، استفاده شده و ‌از لحاظ هنری، دارای ویژگی‌های منحصربفردی است.‌
خودرو‌سازی‌ها نمی‌توانند با عوام‌فریبی سر نمایندگان کلاه بگذارند
بهای خودرو باید ۳۰ درصد کاهش یابد؛

خودرو‌سازی‌ها نمی‌توانند با عوام‌فریبی سر نمایندگان کلاه بگذارند

نخست اینکه این کاهش قیمت شامل همه خودرو‌ها نبوده‌ و شمار محدود و ناچیزی کاهش قیمت یافته‌اند. البته درست است که این یک عقب‌‌نشینی در مقابل مجلس است، ولی کامل نیست. این یک عقب‌نشینی تاکتیکی است. این کاهش قیمت به هیچ وجه عملیاتی نیست، دوم آنکه خودرو‌سازان باید هزینه‌های بیهوده‌ خود را کم کرده و کیفیت را بالا ببرند و قیمت‌ها را متعادل نگاه دارند.
با عدم حضور رئیس جمهور در مجلس پشت وزیر خالی شد

با عدم حضور رئیس جمهور در مجلس پشت وزیر خالی شد

سرانجام روز گذشته پس از سه ماه کش‌و‌قوس بین خانه ملت و دولت، وزیر علوم تحقیقات و فن‌آوری در مجلس شورای اسلامی استیضاح شد و نتوانست بار دیگر اعتماد مجلس به خود را جلب کند؛ اما این قضیه حاشیه‌هایی داشت که مهم‌ترین آن، حاضر نشدن رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس و دفاع از وزیر خود بود.
شیطنت‌ها و خوشحالی رسایی پس از رأی عدم اعتماد!
حاشیه‌های جلسه استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

شیطنت‌ها و خوشحالی رسایی پس از رأی عدم اعتماد!

حسن روحانی، رئیس‌جمهور به دلیل سفر استانی به خطه اردبیل در جلسه استیضاح حضور نیافت؛ اما به غیر از وزرای راه و شهرسازی، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی، همه وزرا و معاونان رئیس‌جمهور در جلسه حضور داشتند.