طی حکمی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی امیدوار رضائی وحسین مظفر به ترتیب به عنوان معاونین قوانین و نظارت مجلس شورای اسلامی ابقاء شدند.
یک عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت وگو با «تابناک» مطرح کرد؛
باید برای یک وام 40 میلیون تومانی، حدود 78 میلیون تومان آن به بانک برگردانده شود. در مورد مبالغ پایین تر نیز شرایط مشابه است و متقاضی باید در هر حالت دو برابر میزان درخواستی را به بانک پس دهد؛ البته برخی بانک ها نیز با ابداع فرمول های عجیب دیگری که فقط خودشان از آن سر درمی آورند، عملا نرخ سود را بالا نگه داشته اند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با تابناک:
با توجه به اتفاقاتی که تا کنون درباره این سازمان رخ داده، به نظر می رسد، قانون سازمان مدیریت و کلا کارهای مربوط به بودجه و نیروی انسانی ـ که مستقیم زیر نظر رئیس جمهور است ـ باید اصلاح شود، زیرا تا کنون نشان داده است، همه رؤسای جمهور در این راستا تصمیمات مشابهی گرفته اند.
لاریجانی در مراسم تکریم و معارفه رئیس و دادستان دیوان محاسبات :
رئیس مجلس شورای اسلامی بر برخورد شجاعانه با متخلفان تأکید کرد و گفت: دیوان محاسبات به عنوان نهادی نظارتی در برخوردها نباید خصلت شجاعت را از مدیران سلب کند.
عادل آذر در مراسم تکریم و معارفه رئیس دیوان محاسبات
رئیس جدید دیوان محاسبات با بیان اینکه دیوان محاسبات از بازوهای نظارتی است که کار مجلس را راحت تر می کند، گفت: دیوان محاسبات بدون هراس و با شجاعت و مراقبت در کار، امور را موشکافانه بررسی می کند.
تا کنون دولت هر روشی که برای اجرای این قانون گفته شده است، اجرا نکرده و به عناوین مختلف از زیر بار آن شانه خالی کرده است؛ اما این بار قانونی، چهارچوب های لازم تعیین شده و باید اجرا شود. اگر دولت اجرا نکند، تخلف کرده و در واقع عملکرد خلاف قانون مرتکب شده است.
جعفر زاده در گفت و گو با «تابناک»؛
اتفاق تلخ، این است که متأسفانه خودروسازهای ما نهایت سوءاستفاده از وضعیت موجود را می کنند و به نوعی در حق ملت و مردم ایران ظلم می کنند. نمی شود خودروسازها همه امکانات تساهل و تسامح را از دولت بگیرند و پس از آن دیکتاتوری قیمت راه بیندازند و با اهرم کارگری حاکمیت را تهدید کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «تابناک»؛
شاید با این روشی که بانک ها در پیش گرفته اند، بتوان آنها را نیز یکی از وارثان فرد فوت شده در نظر گرفت؛ اما تفاوتی که بانک با سایر وراث دارد، این است که هیچ بانکی منتظر نتیجه انحصار وراثت نمی ماند و در همان آغاز کار و به محض آنکه خبر فوت فردی را می شنود، حساب متوفی را بلوکه می کند و تا زمان تقسیم ورثه, سود حساب متوفی را به جیب خودشان واریز می کنند
نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب در گفت و گو با «تابناک»؛
تشکیل شدن یک فراکسیون جدید در روزهای گذشته در مجلس، به گونه ای بود که باعث ایجاد نوعی شوک در میان برخی از نمایندگان شده است، به طوری که حتی سهیلا جلودار زاده از وجود آن اعلام بی اطلاعی می کند و در گفت و گو با تابناک، وجود چنین فراکسیونی را از اساس منکر می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت از تقویت بخش بهداشت و درمان کشور گفت: در صورت تقویت و ارتقای مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یادگیری حرفه توسط جوانان زمینه اشتغالزایی فراهم می شود.
امیدی ها قبل از انتخابات یک اشتباه عمده کردند و آن اینکه پیش از انتخابات افراد دیگری غیر از جریان اصلاح طلبی را وارد لیست خود کردند. به همین دلیل نتوانستند در مجلس انسجام لازم را داشته باشند؛ البته می شد با یک مدیریت مناسب، همه این افراد را در یک میز جمع کرد؛ اما با توجه به مشاوران نا مناسبی که دور آقای عارف هستند، نتیجه این می شود که عارف نتواند با همه افراد در مجلس ارتباط برقرار کند.
پرسشی که همچنان بدون پاسخ مانده، این است که چرا با وجود چنین ظرفیتی، که به جز نهادهای عالی و اعضای دولت، حالا نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب مجلس نیز از آن استقبال کرده‌اند، دسترسی به این شبکه اجتماعی همچنان باید به کمک انواع فیلترشکن‌ها مقدور باشد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن توضیحات و استدلال‌های عادل آذر و فیاض شجاعی آنان را برای چهار سال به عنوان رییس و دادستان دیوان محاسبات انتخاب کردند.
جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید عصر امروز با حضور 80 نفر از اعضای این فراکسیون برگزار شد و اعضای هیأت رئیسه دائم این فراکسیون در این جلسه انتخاب شدند.
از میان ۹ نفری که برای ریاست دیوان محاسبات از سوی کمیته تعیین شده بودند، سه نفر به بیشترین آرا در بین اعضای کمیسیون دست یافتند. پس از رأی گیری در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مقرر شد یک نفر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شود.