به‌روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۵۸
نامه ای که ۱۵۰ نماینده از روی رودربایستی امضا کرده‌اند!
اگر قاطبه نمایندگان‌ در جریان ویژگی‌های این جنگل قرار بگیرند، با ساخت آن مخالفند، ولی بیشتر از سر بی‌اطلاعی یا نخواندن متن و یا رودربایستی با همکاران خود نامه‌ای را امضا کرده‌اند که این نامه هم دلیلی نمی‌شود، این فعل انجام شود، البته همانطور که گفتم، فشار ایجاد می‌شود، اما آن طرف هم سازو‌کار خود را دارد.
غنی سازی ۶۰ درصدی مقابله به مثل نیست و جدی خواهد بود
مجلس از قبل طرحی را آماده کرده بود تا در صورت عدم توافق و نرسیدن به یک وجه اشتراک در مذاکرات هسته‌ای، جمهوری اسلامی غنی سازی اتمی را تا ۶۰ درصد برساند و راه خود را ادامه دهد. البته این طرح با توجه به اینکه در توافق ژنو حاصل شد و مذاکرات در حال انجام است، مسکوت ماند.
امروز، روز خاصی در تاریخ مجلس بود!
نقد بسیار جدی در این رابطه بر مجلس وارد است و ما نمی‌دانیم چه عاملی باعث شده این اتفاق روی دهد؛ البته باید گفت، این در آینده تبعاتی دارد که جبران ناپذیر بوده و ممکن است در آینده، همین مجلس و یا مجلس دیگری ساعت‌ها وقت خود را برای اصلاح یا تغییر همین قوانینی که امروز تصویب شد، تلف کند.
بانک‌ها نمی‌توانند ۳ ماه از سال را تسهیلات ندهند!
در حالی که هنوز دو ماه تا پایان سال مانده، گویا اغلب بانک‌ها به شعب خود دستور توقف پرداخت تسهیلات را داده‌اند و عملاً متقاضیان دریافت تسهیلات باید چند ماه منتظر بمانند. همه ساله با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، تغییراتی در برخی خدمات و امور بانکی رخ می‌دهد که مهم‌ترین آن، تغییر در روال پرداخت تسهیلات است.
مجلس یارانه بنزین را نقدی می‌کند؟

مجلس یارانه بنزین را نقدی می‌کند؟

قرار است بر پایه طرح جدید کمیسیون تلفیق، از این پس پرمصرف‌ها قیمت تمام‌شده انرژی مصرفی را به ‌همراه نرخ مالیات پرداخت کنند؛ بنابراین، در صورت تصویب چنین طرحی، از سال آینده، هزینه انرژی مصرفی ٧۴درصد خانوارهای کشور ‌افزایش بیش از سه ‌برابری ‌خواهد داشت.
فقط پایه مالیاتی افزایش می‌یابد، نه نرخ مالیات

فقط پایه مالیاتی افزایش می‌یابد، نه نرخ مالیات

نسبت درآمدهای مالیاتی کشور به تولید ناخالص داخلی، نشان می‌دهد ظرفیت‌ افزایش درآمد مالیاتی در کشور وجود دارد؛ اما نکته قابل ‌تأمل آنکه گسترش پایه مالیاتی نیز به دو راه، یعنی جلوگیری از فرارهای مالیاتی و شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی قابل انجام است.
دموکراسی و احیای هویت اسلامی خواسته ملل اسلامی است
لاریجانی در دهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی:

دموکراسی و احیای هویت اسلامی خواسته ملل اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با محکومیت توهین به پیامبر اسلام (ص) گفت: دموکراسی خواهی، استقلال و احیای هویت اسلامی خواسته ملل اسلامی است.
تقویت جایگاه ایران در مدیریت ایجاد شهرهای اسلامی
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

تقویت جایگاه ایران در مدیریت ایجاد شهرهای اسلامی

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر احیای الگوی شهر اسلامی گفت: مجمع جهانی شهر اسلامی با مرکزیت ایران یک حرکت علمی در راستای تدوین الگوی شهر اسلامی را آغاز کرده است که پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها به ویژه دانشکده‌های هنر و معماری بعد علمی کار تقویت شود.
بیگانگان اجازه دخالت در مسائل مسلمانان را ندارند
لاریجانی در دیدار با نایب‌رئیس مجلس بنگلادش؛

بیگانگان اجازه دخالت در مسائل مسلمانان را ندارند

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه «جنایات‌ صهیونیست‌ها مخصوصاً حمله تروریستی اخیرشان، نشان از ماهیت تروریستی این رژیم جعلی دارد»، گفت: اگر اختلاف جزئی در بین کشورهای اسلامی ‌باشد، باید تلاش شود با گفت‌وگو این مشکلات و اختلافات رفع شود و به بیگانگان اجازه دخالت در مسائل میان مسلمانان داده نشود.
در مذاکرات هسته‌ای گام‌های رو به جلویی برداشته شده است
لاریجانی در دیدار با ایرانیان مقیم استانبول مطرح کرد؛

در مذاکرات هسته‌ای گام‌های رو به جلویی برداشته شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مذاکرات هسته‌ای گام‌های رو به جلویی برداشته شده، البته ایران برای سناریوهای مختلف در این زمینه تدابیری اندیشیده است.
دولت فقط یک راه دارد؛ شجاعت به خرج دهد!

دولت فقط یک راه دارد؛ شجاعت به خرج دهد!

سهم درآمدهای نفتی در درآمدهای دولت کاهش پیدا کرده‌ و ساختار بودجه همواره رو به سالم‌تر شدن ‌می‌رود. با‌ وجود این، گویا هنگامی که یکباره بودجه‌های انبساطی و روال‌های فارغ از‌ هر گونه انضباط مالی در سال‌های ۸۵ تا ۹۱ به یک سمت‌گیری انقباضی و انضباطی محض تبدیل می‌شود، شاید ‌شوک‌هایی به جامعه وارد کند.

در سال آینده برخی خانوارها تنبیه می شوند!

به گفته یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، هزینه ٢۶درصد از افراد جامعه ‌افزایش نخواهد یافت، زیرا ‌آنان می‌توانند خودشان را در چهارچوب الگوی مصرف قرار دهند و تنها ‌درصد باقی‌ مانده افزایش قیمت ‌خواهند داشت.
گویا قرار نیست هیچ بانکی منحل شود!

گویا قرار نیست هیچ بانکی منحل شود!

در‌باره لغو مجوز باید این نکته را ‌بگویم که تنها شورای پول و اعتبار می‌تواند این کار را انجام دهد. البته ما از این پس درباره تنبیهات دو گونه‌ عمل خواهیم کرد؛ اول تنبیهات عملیاتی و اجرایی مؤسسات و بانک‌هاست و دیگری تنبیهات فردی است و شامل ‌کسانی ‌می‌شود که از قوانین و مقررات مملکت و یا بانک مرکزی به شکلی استنکاف می‌کنند؛ بنابراین، ما به نوعی اقدام کنیم که باعث سلب صلاحیت آن‌ها شود.
طرح استانی شدن انتخابات به نفع شهر‌های بزرگ است

طرح استانی شدن انتخابات به نفع شهر‌های بزرگ است

مدتی است ‌موضوع استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نهم آذر ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این طرح که به امضای بیش از ۱۹۳ نماینده رسیده، ‌به یکی از بحث‌های چالشی جامعه و مجلسیان تبدیل شده ‌و ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است
امروز دنیا با ادب و تواضع با ملت ایران سخن می‌گوید
ابوترابی در فردو؛

امروز دنیا با ادب و تواضع با ملت ایران سخن می‌گوید

مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت دکتر علی‌محمدی با حضور خانواده معظم شهدای هسته‌ای، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار قم، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و معاونین و مدیران این سازمان روز دوشنبه در مجتمع غنی‌سازی فردو (شهید علی‌محمدی) برگزار شد. در این مراسم از خانواده شهدای گرانقدر هسته‌ای تقدیر شد و ابوترابی ‌سخنرانی کرد.
جوابیه وزارت علوم به یک خبر تابناک

جوابیه وزارت علوم به یک خبر تابناک

در پی درج خبری با تیتر "تدابیر ویژه برای فشار به 330 هزار دانشجوی کشور" و کد خبر 464886 در تاریخ 18 دی 1393 در بخش سیاسی-مجلس، مدیرت حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت عولم، تحقیقات و فناوری جوابیه این به شرح زیر صادر کرده است.
اگر راست می‌گویند وام ۴ درصد برای خرید خودرو بدهند!

اگر راست می‌گویند وام ۴ درصد برای خرید خودرو بدهند!

وام‌هایی که قرار است برای ‌خرید خودرو به مردم داده شود، با سود ۲۲ یا ۲۶ و یا ۲۸ درصد خواهد بود‌ که این عملا نمی‌تواند به نفع آنان باشد؛ بنابراین، اگر راست می‌گویند، ‌وام را با بهره ۴ درصد ‌در اختیار متقاضیان قرار دهند. هر گاه این کار ‌انجام شد، معلوم می‌شود‌ برای مردم کاری انجام شده، در غیر این صورت، ‌لاپوشانی شده ‌یا ‌پشت پرده‌ای در کار است که می‌خواهند از این راه، کالاهای با کیفیت پایین خود را در بازار به فروش برسانند!
۲۰۵ امضا برای طرحی که در حکم سیلی زدن به آمریکاست!

۲۰۵ امضا برای طرحی که در حکم سیلی زدن به آمریکاست!

در صورت وقت‌کشی، مجلس شورای اسلامی طرحی را که هم‌اکنون مسکوت گذاشته شده است، ارایه خواهد کرد که بنا بر آن، دولت ملزم به انجام غنی‌سازی ۶۰ درصدی می‌شود.
دولت حق ندارد یک شبه سهمیه بنزین را قطع کند

دولت حق ندارد یک شبه سهمیه بنزین را قطع کند

تصمیم دولت برای بستن پرونده بنزین سه‌نرخی، در حالی بالاخره رسمیت پیدا کرد که در آخرین تصمیم برای پایان عصر بنزین ۴۰۰ تومانی، دولت هر لیتر سهمیه این بنزین را با دو لیتر سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تعویض کرد تا شمارنده‌های نازل‌های سوخت از این به بعد با محاسبه بنزین ۴۰۰ تومانی خداحافظی کنند.