تخفیف ویژه هتل برای کاربران اینترنتی در هتل های هما شیراز ، هایت خزر ، بام سبز رامسر ، استقلال تهران ، قصر مشهد ، عباسی اصفهان      طراحی سایت خبری - طراحی فروشگاه اینترنتی - طراحی سایت آگهی و نیازمندی      وسایل پرمصرف را عصر و غروب بکار نگیریم            فقط در مواقع تماشا تلویزیون را روشن کنیم       
به‌روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۷
نمایندگانی که به خاطر مگس‌های تهران، ابتکار را به مجلس فراخواندند!
حتی رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست هم وضعیت محیط زیست ایران را بحرانی می‌داند. آلودگی هوای شهر‌ها، امواج عظیم گردو‌غبار که بیشتر سرزمین ایران را در بر می‌گیرد، خشکسالی و خشک شدن تالاب‌ها و رودخانه‌ها، از بین رفتن جنگل و صد‌ها مسأله دیگر، گلو‌ محیط زیست مردم ایران را می‌فشارد. در چنین شرایطی، برخی نمایندگان مجلس، حضور کوتا‌مدت شماری مگس سفید در تهران را دلیل احضار ابتکار به مجلس قرار داده‌اند.
اقدام مبهم شورای نگهبان و محرومیت مردم سه شهرستان از نماینده!
نظر شورای نگهبان در مورد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه‌های انتخابیه «تفت و میبد» و نهاوند یک بار دیگر عوض شد تا برگزاری انتخابات در این دو حوزه فعلا منتفی شود. بنا بر اعلام سخنگوی شورا برای رسیدن به هدف، شورای نگهبان علاوه بر اینکه وارد حوزه تفسیر قوانین عادی شده، ‌چرایی برگزار نشدن انتخابات میان‌دوره‌ای تفت و میبد همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری دوره یازدهم را به یک معما تبدیل کرده است!
چگونه مخالفان افزایش بهای خودرو، طرفدار خودروسازان شده‌اند؟!
پیگیری‌های تابناک نشان می‌دهد، تاکنون که چند ماه از این موضوع می‌گذرد، هنوز کمیسیون مذکور هیچ گونه اطلاعات و مستنداتی به شورای رقابت ارائه نکرده است. سایت رسمی شورای رقابت نیز این موضوع را اعلام کرده است. در واقع شورای رقابت پس از این کشمکش‌ها، توپ را به زمین مجلس انداخته ‌که متأسفانه هنوز هیچ واکنشی نشان داده نشده است.
عده‌ای در خیابان راه می‌رفتند، اتفاقی مدیر سهام عدالت شدند!
مدیر عامل پیشین یکی از این بنگاه‌ها که از دولت قبل در آنجا بود، ۱۸۰۰ میلیارد تومان را با خود به خارج از کشور برده بود، که در صحن علنی دست به دامن وزارت اطلاعات شدیم. مردم که روحشان هم از موضوع بی‌خبر است. مگر کسی می‌داند این‌ها چگونه برگزیده شده‌اند، یا چه کسانی این‌ها را انتخاب کرده است؟!
وقتی که مجلسی‌ها اوقاف را به زمین‌خواری متهم می‌کنند

وقتی که مجلسی‌ها اوقاف را به زمین‌خواری متهم می‌کنند

برخی از زمین‌خوار‌ها با مراجعه به اوقاف، ادعا می‌کنند: ‌زمینی ‌داریم‌ و می‌خواهیم به اوقاف بدهیم، ولی سند نداریم. زمین بی‌صاحب اوقاف با درصدهای بسیار پایین، وقفش را ‌می‌پذیرد و سند مالکیت برای شخص صادر می‌کند و طرف مقابل بنا بر این سند، صاحب زمین می‌شود و اوقاف نیز درصدی از آن ‌بر‌می‌دارد؛ یعنی خود اوقاف‌ اکنون بزرگ‌ترین زمین‌خوار کشور است.
بدبینی‌های همراه با اتهام به لایحه مهم اقتصادی دولت

بدبینی‌های همراه با اتهام به لایحه مهم اقتصادی دولت

پس از موفقیت دولت یازدهم در مهار تورم افسارگسیخته، تلاش دولت روحانی در سال دوم، کار خود را بر خروج از رکود متمرکز کرد، در حالی که ادعای رئیس‌جمهور در مورد ظاهر شدن نشانه های رونق در اقتصاد ایران با چالش‌هایی روبه رو و انتقادات عمیق‌تری به اصلی‌ترین ابزار دولت برای خروج از رکود یعنی لایحه دولت برای این کار وارد شده است.
دومین یکشنبه سیاه مجلس نهم بی سر و صدا رقم خورد؟

دومین یکشنبه سیاه مجلس نهم بی سر و صدا رقم خورد؟

اگر بی‌سر و صدا بودن تصمیم‌های اقتصادی در فضای رسانه‌ای ایران ـ که ‌گاه با پیامدهای شدید در آینده همراه می‌شوند ـ نسبت به دعواهای سیاسی انکار نشود، آنگاه می‌توان قدری با این فرض که آخرین یکشنبه تابستان، دومین یکشنبه سیاه مجلس نهم بوده است، همراهی کرد. برعکس یکشنبه‌ای که در آن احمدی‌نژاد، فاضل لاریجانی و مرتضوی بازیگران اصلی بودند، از بازیگران پشت پرده دومین یکشنبه سیاه تنها با نام «سوداگران قدرتمند» نام برده شده است.
تشکلی که داعیه پدری انقلاب را دارد، در پیروی از قانون پیشگام باشد

تشکلی که داعیه پدری انقلاب را دارد، در پیروی از قانون پیشگام باشد

سابقه انقلابی دلیل منطقی برای نگرفتن مجوز نیست، زیرا آقای هاشمی ـ که خود از بنیانگذاران این تشکل است ـ در زمان انتخابات از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد. من قضاوتی در این باره ندارم؛ اما نظر شورای نگهبان ملاک است و اگر زمانی هاشمی رد صلاحیت شده، پس حرف پدر انقلاب بودن برای مجوز نگرفتن نمی‌تواند ملاک قرار گیرد.
ابتکار توپ بنزین وارداتی یورو دو را به زمین هاشمی انداخت

ابتکار توپ بنزین وارداتی یورو دو را به زمین هاشمی انداخت

سازمان کاری در این باره انجام نداده و نمی‌دهد، حال آنکه وزارت بهداشت، آزمایشگاه کنترل کیفیت بنزین ندارد و این آزمایشگاه در اختیار مؤسسه استاندارد و سازمان محیط‌ زیست است و اینها باید این کار را انجام دهند تا بنزین به نام یورو چهار وارد نشود و یورو دو از آب درآید.
از تصویب کاهش رابطه با انگلیس تا سفر به لندن برای گسترش روابط
رویکرد دوگانه نمایندگان مجلس؛

از تصویب کاهش رابطه با انگلیس تا سفر به لندن برای گسترش روابط

پرسش اینجاست، ‌نمایندگانی که روزی دولت را مجبور به کاهش روابط به سطح کاردار می‌کنند، امروز چگونه در مجلس نهم، خواستار گسترش روابط آن هم از نوع پارلمانی هستند. پرسشی که نمایندگان پاسخ دهند، این موضوع است که آیا نقش مخرب انگلیس در ایران کاهش یافته ‌یا اینکه نمایندگان به اشتباه بودن کاهش رابطه با کشور‌ها از طریق تصویب قوانین پی برده‌اند؟
بزرگترین بدهکاران بانکی خودشان هم بانکداری می‌کنند!

بزرگترین بدهکاران بانکی خودشان هم بانکداری می‌کنند!

بانک‌ها تا پایان سال گذشته، بالغ بر ۶/۲۶ هزار میلیارد تومان، صرف شرکت‌داری خود کرده‌اند. هم اکنون بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی کشور خودروسازی‌ها هستند، ولی وقتی به آن نگاه شود، درخواهیم شد که خود ایران خورو ‌مثلا بانک پارسیان را دارد و این پذیرفته نیست. ایران‌خودرو باید به دنبال خودرو‌سازی باشد، نه اینکه وارد مقوله بانکداری شود.
تعیین سقف پاداش برای مدیرانی که پاداش میلیاردی می‌گرفتند

تعیین سقف پاداش برای مدیرانی که پاداش میلیاردی می‌گرفتند

پاداش حدود پنج میلیاردی شرکت ملی مس، پاداش بیش از چهار میلیاردی بانک کارآفرین، پاداش چهار میلیاردی مخابرات ایران و پاداش‌های میلیاردی در شرکت‌های خودرو‌سازی و شرکت‌های بیمه، نمونه‌هایی از پاداش‌های کلانی است که در سال‌های اخیر، حتی گاهی به مدیران شرکت‌های مدعی زیان‌دهی پرداخت شده است؛ آیا مجلس می‌تواند این پرداخت‌ها را مهار کند؟
دولت وقتش را تلف نکند، مجلس مخالف انتخاب مستقیم شهردار است

دولت وقتش را تلف نکند، مجلس مخالف انتخاب مستقیم شهردار است

پس از تلاش‌های ناموفق دولت احمدی‌نژاد برای خارج کردن اختیار انتخاب شهردار شهرهای با جمعیت بالای دویست هزار تن از دست شوراهای این شهر‌ها، دولت روحانی نیز عزم خود را جزم کرده که در قالب لایحه مدیریت شهری به این هدف برسد، ولی به نظر می‌رسد اراده‌ای قوی در مجلس برای مخالفت با خواست مشترک دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی وجود دارد.
محاکمه نشدن اتباع مجرم روسیه خلاف تمام موازین حقوقی کشور است

محاکمه نشدن اتباع مجرم روسیه خلاف تمام موازین حقوقی کشور است

در حالی که ایران و روسیه در ماه‌های اخیر برای توافق بر سر همکاری‌های گسترده‌ای مشغول مذاکره بوده‌اند که می‌تواند به توانایی دو کشور برای فایق آمدن بر تحریم‌های غرب علیه دو کشور کمک کند، ابهام بر سر محتوای یک پروتکل احتمالا غیرقانونی و منتشر نشده بین ایران و روسیه در سال‌های گذشته خبرساز شده است. مقامات مسئول تاکنون هیچ واکنشی به این ابهامات نشان نداده‌اند.
منتقدان احمدی‌نژاد روش‌های وی را در اقتصاد پی گرفته‌اند!

منتقدان احمدی‌نژاد روش‌های وی را در اقتصاد پی گرفته‌اند!

تعجب مجلس این است که دوباره دولت این موضوع را لحاظ کرده است، زیرا آقایانی که امروز در دولت هستند، خودشان از مهم‌ترین منتقدان اقدامات دولت قبل در رابطه با تسویه کردن شبانه بدهی بانک‌ها از طریق مابه التفاوت نرخ ارز بودند.
سفر «گیت» نمایندگان مجلس ادامه دارد

سفر «گیت» نمایندگان مجلس ادامه دارد

پرسش اینجاست که آیا قرار است در سفر جدید نمایندگان به ترکیه، تنها به آوردن نمونه‌هایی از تخلفات بابک زنجانی از ترکیه بسنده و پیگیری نتایج به فراموشی سپرده شود، یا اینکه قرار است در این سفر، نمایندگان با شناسایی مجاری فساد و تخلف اقتصادی با تصحیح قوانین و یا تصویب قوانین جدید، راه تخلف و فساد را برای همیشه ببندند؟
برخی نمایندگان چهره مجلس را مشوه و دولت را معامله گر می‌کنند
احمد توکلی در گفت‌و‌گو با «تابناک»؛

برخی نمایندگان چهره مجلس را مشوه و دولت را معامله گر می‌کنند

برخی نمایندگان برای تحمیل نظر بر وزرا، سؤال و تحقیق و تفحص را امضا می‌کنند و بعد پس می‌گیرند. با این کار، هم چهره مجلس را مشوه و هم دولت را به معامله‌گری وادار می‌کنند که البته هر دو بد است. سؤال و استیضاح ابزار‌های قانونی است که به نمایندگان داده شده تا برای حفظ مصلحت مردم به کار ببریم.
سفر برای گسترش روابط پارلمانی با پادشاهی‌های بدون پارلمان!

سفر برای گسترش روابط پارلمانی با پادشاهی‌های بدون پارلمان!

صرف نظر از نقش محدود شبه‌پارلمان‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس در حکومت این کشور‌ها، سیاست خارجی این کشور‌ها به مراتب کمتر تحت تأثیر پارلمان است. خانواده پادشاهی در این کشور‌ها، حرف اول و آخر را می‌زنند و خود آن‌ها نیز تا اندازه بسیاری تحت تأثیر دیگر کشورهای عربی و قدرت های غربی هستند. پرسش این است که رابطه پارلمانی با چنین کشورهایی چه سودی دارد؟
مسئولان اصفهانی درباره خشکی زاینده‌رود دروغ می‌گویند

مسئولان اصفهانی درباره خشکی زاینده‌رود دروغ می‌گویند

کارخانه‌های فولاد، ورق، پتروشیمی، پالایشگاه و ذوب‌آهن خورنده آب هستند. باید مردم اصفهان بدانند که کلا در استان چهار‌محال‌وبختیاری از صفر تا صد آب زاینده‌رود در زمستان 3 درصد و در تابستان‌ها ۷ درصد استفاده می‌شود. هم‌اکنون اکثر قریب به اتفاق روستا‌های ما‌ آب شرب ندارند. ۲۴۰ روستا را با تانکر آب می‌دهیم. خود شهرکرد مشکل آب شرب دارد. مسئولان اصفهان فرافکنی و دروغ‌پردازی می‌کنند.