تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اقدامی مثبت است
تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب را اقدامی مثبت می دانیم، ولی در این میان باید یک تذکر هم داد و آن اینکه باید توجه شود وقتی وارد یک بازی منطقی و معقول جمعی می شویم، همه سلایق باید از انحصارطلبی دست برداشته و قواعد کار جمعی را ـ که احترام به نظر دیگران است و به نوعی استفاده از همه ظرفیت هاست ـ در نظر آوریم.
صدای شلیک گلوله ضدهوایی در مناطق مرکزی تهران
دقایقی پیش در حوالی منطقه انقلاب تهران سامانه‌های پدافند هوایی مستقردر منطقه اقدام به شلیک گلوله کردند.
حضرتی: متأسفم که بگویم دولت کاملا لال است!/ صادقی: مقابله ها با ورود ایرباس، خیلی سیاسی است
گفت و گوی «تابناک» با نمایندگان مجلس درباره خربد ایرباس؛
این قراردادها، از قراردادهای بی نظیر در تاریخ کشورها هستند که می توانند 200 تا 220 هواپیما را برای کشور خریداری کنند. روز گذشته نیز آمدن این هواپیما به کشور، نشانه ای از این قرارداد بزرگ بود که نشان می دهد، ما در بخش دیپلماسی و کاهش ایران هراسی موفق عمل کرده ایم؛ یعنی، در وزارت خانه های ما به ویژه در وزارت امور خارجه، فرصت های بسیار غنی و بزرگی در خصوص برجام برای کشور ایجاد کرده اند.
راهکاری که با آن می توان عملکرد نماینده مجلس را بعد چهار سال قضاوت کرد!
حسن کامران در گفت و گو با «تابناک» مطرح کرد
اول انقلاب اینگونه نبود، همه روی موکت می نشستند، مرحوم طالقانی هم نماینده همین مجلس بود و قبل از انقلاب هم شلاقش را خورده بود اما با تجمل گرایی مخالف بود و بعد از انقلاب زمانی که نماینده مجلس بود زندگی ساده ای داشت؛
حقوق واقعی کارگران باید بیش از دو میلیون تومان باشد/ نماینده جامعه کارگری، توان دفاع از کارگران در شورای عالی کار را ندارد
روشن است که افزایش حقوق کارگران دارای پیچیدگی‌های متعددی است که مانند یک معادله چندمجهولی می‌ماند. در یک سوی معادله، کارگران دستمزدشان کفاف هزینه‌هایشان را نمی‌دهد و در سوی دیگر، وضع نابسامان تولید و صنعت و کارفرمایان به ویژه در شرایط رکود تورمی کنونی، اجازه افزایش حقوق‌ها را نمی‌دهد.
واکنش چهره های شاخص مجلس به فوت آیت الله هاشمی
برعکس روزهای گذشته در فضای مجلس سکوت سنگینی حکم فرما بود و نمایندگان در طول جلسه علنی مجلس در صندلی های خود مغموم و غم زده نشسته بودند و با چهره غم زده و دور از هیاهو مباحث را دنبال می کردند.
بیانیه نمایندگان پی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفتند.
نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست/هاشمی مرد روزهای سخت بود
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز گذشته مردی بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامی به دیار باقی شتافت، گفت: نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست.
پیام امیدوار رضایی برای درگذشت آيت الله هاشمي
امیدوار رضایی، معاون قوانين مجلس شوراي اسلامي در پيامي درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني را تسليت گفت.
کوهکن: باید بتوان با گفت وگو به باور مشترک رسید/ رحیمی: طرح گفت وگوی ملی، یک ضرورت اساسی است
نظر نمایندگان مجلس درباره طرح گفت و گوی ملی
ما طرح گفت‌وگوی ملی را در پارلمان دنبال می‌کنیم و در همین راستا، کارگروهی برای تعامل با فراکسیون‌های دیگر تشکیل شده است. ما در بسیاری مسائل مثل حقوق شهروندی با یکدیگر اختلاف نظر داریم؛ اما در بحث اشتغال و رونق اقتصادی اختلاف نظری نیست و می‌توانیم در راستای منافع ملی با یکدیگر تعامل کنیم
ممنوعیت پزشکان استخدامی از فعالیت در بخش خصوصی
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند کلیه پزشکان، دندانپزشکان و داروسازانی که در استخدام دستگاه‌های اجرایی هستند نمی‌توانند به فعالیت انتفاعی پزشکی در سایر مراکز خصوصی و عمومی غیردولتی بپردازند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، کسی را تحریم نخواهد کرد/ افرادی که ریشه ای فکر کنند، می توانند عضو این جبهه شوند
مجلس و نمایندگان از هر تشکل جدیدی در حوزه سیاسی که شکل گیرد، حمایت می کنند. به نظر می رسد که احزاب قدیمی نتوانسته اند خواسته های مردم و به ویژه جوانان را برآورده کنند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، کاندیدایی را معرفی می کند که مشکلات جامعه را درک کند
یکی از دلایلی که ما از این جبهه حمایت می کنیم، وجود چنین شخصیت های شناخته انقلابی در میان آنهاست که قطعا حرکتی که این افراد آغاز کرده اند، زمینه ساز یک حرکت انقلابی در کشور خواهد بود که می تواند در آینده سیاسی کشور، تأثیرگذار باشد. وجود این جبهه می تواند شرایط مناسبی برای انتخابات آتی ایجاد کند.
نمایندگان مجلس در گفت و گو با «تابناک»؛
حزب مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می تواند در آینده سیاسی کشور بسیار مؤثر باشد. یکی از ایرادات اصلی کشور تا کنون نبود یک حزب فراگیر در کشور است. همه کشورهای مترقی در دنیا حزب دارند و این احزاب هستند که پاسخ افکار عمومی را می دهند.
فرهنگی: کمیته نیروهای انقلاب، فرا اصولگرایی است/ پورمختار:این کمیته تفکر انقلاب اسلامی را تقویت می کند
برخی افراد می‌خواهند این گونه القا کنند که کشور نیازی به تفکر انقلابی ندارداما جبهه مردمی نیروهای انقلاب می‌تواند در مقابله با این تفکر، گام‌های مثبتی بردارد.بازگشت به گفتمان اصیل انقلاب اسلامی، نیاز ضروری کشور است و این امر می‌تواند زمینه‌ساز تحقق خواست مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت تفکر انقلاب اسلامی باشد.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv