بازدید 146850
بازنشر
مردان در اين دوره شروع به افزايش وزن مي‌كنند، توده عضلاني‌شان كاهش مي‌يابد، احساس افسردگي و اضطراب مي‌كنند، دچار مشكلات خواب مي‌شوند، احساس ضعف مي‌كنند و بارزتر از همه دچار ناتواني جنسي مي‌شوند.
کد خبر: ۲۰۱۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ 02 December 2017

يائسگي مردانه كه به آن آندروپوز هم گفته مي‌شود با تغييرات هورموني، فيزيولوژيك و شيميايي كه معمولا در تمام مردان بين سنين 40 تا 55 سالگي رخ مي‌دهد، آغاز مي‌شود و اين تغييرات بر تمام جنبه‌هاي زندگي يك مرد تاثير مي‌گذارد.

به نوشته جام جم، مي‌توان گفت يائسگي مردانه يك وضعيت جسمي است كه جنبه‌هاي رواني، فردي، اجتماعي و روحي متفاوتي دارد. مردان در اين دوره شروع به افزايش وزن مي‌كنند، توده عضلاني‌شان كاهش مي‌يابد، احساس افسردگي و اضطراب مي‌كنند، دچار مشكلات خواب مي‌شوند، احساس ضعف مي‌كنند و بارزتر از همه دچار ناتواني جنسي مي‌شوند.

از ديگر علائم يائسگي در مردان مي‌توان به خستگي و بي‌حوصلگي، افزايش تحريك‌پذيري، گرگرفتگي، كاهش حافظه و سطح كارايي، تكرر ادرار بخصوص در شب، يبوست، ريزش مو و وجود دردهاي استخواني اشاره كرد.

يائسگي مردانه كه گاهي براي توصيف كاهش ميزان تستوسترون با افزايش سن رخ مي‌دهد با يائسگي زنانه كاملا متفاوت است. يائسگي زنانه معمولا در 45 تا 55 سالگي رخ مي‌دهد، ولي در مردان از سن حتي 30 سالگي به بعد يائسگي در هر زماني رخ خواهد داد. آغاز آن بسيار تدريجي‌تر از يائسگي در زنان است، اما عوارض طولاني‌مدت آنها شديدتر است.

تفاوت عمده در نوع حوادث مربوط به يائسگي مردانه و زنانه در نحوه گذار مردان و زنان از اين مرحله است. هنگامي كه زنان مرحله يائسگي را طي مي‌كنند، همه آنها توانايي باروري را از دست مي‌دهند، در حالي كه مردان يائسه هنوز اين توانايي را دارند. در مورد يائسگي مردانه مي‌توان گفت براي آن دسته از مرداني كه تلاش مي‌كنند جوان بمانند اين دوره از زندگي به صورت بحران ظاهر مي‌شود، در حالي كه براي كساني كه متوجه اين نكته شده‌اند تغييرات جسمي، هيجاني و روحي ناشي از اين مرحله جهت آماده‌سازي آنها براي مرحله دوم زندگي مفيد است. اين دوره از زندگي به هيچ عنوان بحران محسوب نمي‌شود.

تغييرات رواني در يائسگي مردان

دگرگوني‌هاي حافظه: همان‌گونه كه با افزايش سن در نيروي فيزيكي مردان كاهش طبيعي ايجاد مي‌شود، افتي در عملكردهاي ذهني نيز به وجود مي‌آيد. اين حقيقت كه فرآيندهاي ذهني،‌ اغلب در حال افت هستند هنگامي آشكار مي‌شود كه مردان متوجه مي‌شوند،‌ تصميم‌گيري‌هايشان به زمان بيشتري نياز دارد.

احساس دلتنگي و نارضايتي: پزشكان به اين حالت هيجاني، ملال مي‌گويند و آن را با عناويني چون تشويش، رنج، نا‌آرامي، بي‌قراري و رخوت توصيف مي‌كنند. اكثر مرداني كه اين احساسات را تجربه مي‌كنند، هرگز در جستجوي كمك نيستند و حتي متوجه نمي‌شوند دلتنگند.

اضطراب و بي‌خوابي: شايد در زندگي يك مرد اضطراب و ساير نشانه‌هاي آن مانند سردرد، مشكلات معده و تشويش وجود داشته باشد، اما او ممكن است آن را دست‌كم بگيرد يا انكار كند. معمولا افراد زماني كه مضطرب مي‌شوند، اغلب در خوابيدن دچار مشكل مي‌شوند. اغلب مرداني كه در دهه‌ 40 و 50 سالگي سالم هستند، ولي در خواب رفتن مشكل دارند يا در طول شب بيدار مي‌شوند و قادر به خوابيدن دوباره نيستند، احتمالا از يائسگي مردانه در رنج هستند.

ترس و دلهره: هنگامي كه مردان به ميانسالي مي‌رسند، ترس از مرگ به افكارشان راه مي‌يابد. آنها ممكن است نگران مرگ والدين، همسر، فرزندان يا خودشان باشند.

بي‌كفايتي: صرف‌نظر از ميزان موفقيت مردان، اغلب آنها در اين مرحله از زندگي، احساس يك بازنده را دارند. آنان اغلب احساس مي‌كنند در تمامي جنبه‌هاي زندگي‌شان شكست خورده‌اند. امور جنسي و توان فيزيكي در حال افت، هسته مركزي مردانگي‌شان را تضعيف مي‌كند.

در اين مرحله برخي مردان احساس مي‌كنند بايد شغل خود را رها كنند يا سرسختانه تصميم مي‌گيرند كه تا اوج بروند. بعضي مردان احساس مي‌كنند بايد به سوي جزيره روياها بروند تا در آنجا هميشه جوان بمانند و تا ابد شاد زندگي كنند. دسته ديگر نيز سعي مي‌كنند خود را با زحمت به بالاي نردبان ترقي بكشانند. تحقيقات بيشتر، رابطه بين تغييرات روان شناختي و هورموني تاثيرگذار بر مردان در دوره يائسگي را نمايان مي‌كند. به عنوان مثال مشخص شده است سطوح تستوسترون در مرد افسرده افت مي‌كند و انگيزه جنسي او كاهش مي‌يابد و برعكس هنگام كاهش سطوح تستوسترون كه با پير شدن در مردان اتفاق مي‌افتد، آنها را دچار افسردگي كرده و تمايل جنسي‌شان را كم مي‌كند. طبق تحقيقات مشخص شده است مرداني كه موقعيت اجتماعي بالايي دارند به نسبت مردان با سطوح پايين‌تر تستوسترون، سطح بالاتري از تستوسترون در خون و تجربيات جنسي بيشتري دارند. همچنين مشخص شده است در مسابقات فوتبال، سطح تستوسترون طرفداران تيم برنده از تستوسترون طرفداران تيم بازنده بالاتر است. به نظر مي‌رسد مقام و موقعيت بالا و موفقيت باعث افزايش تستوسترون مي‌گردد و خلاف آن نيز صادق است. اگر سطوح تستوسترون در مردان حتي مصنوعي بالا برده شود، آنها قاطع‌تر مي‌شوند و در جذب شريك جنسي موفق‌تر هستند.

نشانه‌ها

ـ ترميم زخم‌ها و بيماري‌ها در مدت طولاني‌تر

ـ توانايي كمتر براي فعاليت‌هاي شديد جسمي مانند دويدن، بلند كردن اشياي سنگين، عدم توانايي در پياده‌روي بيش از يك كيلومتر، ناتواني در خم شدن

ـ احساس چاقي يا اضافه وزن

ـ مشكل در خواندن نوشته‌هاي ريز و كوچك

نكته: مردان اغلب به افسردگي به عنوان يك بيماري زنانه نگريسته و حتي در مواردي كه مي‌دانند مبتلا به اين بيماري هستند، به دنبال درمان آن نيستند. همچنين بيشتر مردان از افسردگي‌شان آگاه نبوده، بنابراين هرگز شانس درمان را نخواهند داشت

ـ فراموشكاري يا از دست دادن حافظه

ـ از دست دادن يا نازك شدن موها

ـ بي‌قراري، افسردگي، اضطراب و ترس

ـ عدم توانايي تصميم‌گيري

ـ از دست دادن اعتماد به نفس و حس لذت

ـ احساس تنهايي، عدم جذابيت و دوست داشتني بودن

ـ كاهش علاقه به فعاليت جنسي

ـ افزايش مشكلات ارتباطي و دعوا بر سر مسائل جنسي

ـ افزايش اضطراب و ترس در مورد تغييرات جنسي

برخي نشانه‌هاي شايع يائسگي مردانه نيز شامل موارد ذيل است:

بروز خستگي: مرداني كه اين دوره را تجـــربه كرده‌اند به خاطر از دست دادن انرژي رنج مي‌برند.

بروز افسردگي: يكي از سخت‌ترين مواردي است كه مرد و خانواده‌اش با آن درگير مي‌شوند.

كاهش ميل جنسي: همزمان با كاهش تدريجي تستوسترون رخ مي‌دهد و بر بسياري از جنبه‌هاي زندگي جنسي مردان تاثير مي‌گذارد.

پيري زودرس: كاهش تستوسترون مي‌تواند منجربه افزايش خطر بروز مشكلات قلبي شود. پژوهش‌ها نشان داده است كاهش تستوسترون يا افزايش استروژن در برخي موارد مي‌تواند به عنوان يك نشانگر بيماري‌هاي قلبي تلقي شود. كاهش سطوح تستوسترون كه بر جريان خون اثر مي‌گذارد، مي‌تواند منجر به سردي دست و پاها در تعدادي از مردان يا گرگرفتگي در برخي ديگر شود. بعلاوه احساس از دست دادن توان و انعطاف‌پذيري به صورت سفتي عضلات و دردهاي منتشره، از نشانه‌هاي پيري زودرس است.

مشكلات مربوط به اين دوران

اغلب مردان اين مشكل را انكار مي‌كنند، درباره‌اش با كسي صحبت نمي‌كنند، همسر يا خودشان را سرزنش مي‌كنند، كناره‌گيري مي‌كنند، اعتماد به نفسشان از بين مي‌رود و روابطشان خراب مي‌شود. آنچه اغلب وضع را بدتر مي‌كند، شرمي است كه بسياري از مردان احساس مي‌كنند. آنها تصور مي‌كنند تنها فردي هستند كه دچار اين حالت شده‌اند و يقين دارند همراه با اين اختلال (جنسي)‌ مردانگي‌شان از دست مي‌رود. در واقع مشكل‌ترين مرحله براي اين دسته از مردان، تشخيص مشكل، صحبت كردن با يك فرد قابل اعتماد و طلب كمك هنگام ادامه مشكل است.

اين حالت ترس‌ها و تعارض‌هايي را در مردان به وجود مي‌آورد، چراكه در بسياري از مردان اين تمايل، تنها مورد باثبات در زندگي‌شان است. آنها ازدواج مي‌كنند، بچه‌دار مي‌شوند، چاق مي‌شوند، دوباره ازدواج مي‌كنند و... زندگي‌شان ممكن است دائم در حال تغيير باشد، ولي ميل جنسي و عملكرد آن همراه دائمي و بخشي از وجودشان است. زماني كه اين دوست مورد اعتماد نيز آنها را ترك مي‌كند، احساس فنا شدن مي‌كنند. در واقع افسردگي از شايع‌ترين شكايات يائسگي مردان بوده و ارتباط نزديكي با كاهش ميل و عملكرد جنسي آنان دارد. بيشتر مردان حتي با وجود بروز علائم اصلي افسردگي درونشان هنوز نمي‌توانند خودشان را به عنوان فردي افسرده تلقي كنند. علائم افسردگي در اين دوران شامل مواردي چون غمگيني، انديشيدن در مورد مرگ، كاهش تمركز، احساس بي‌ارزشي، كاهش انرژي، از دست دادن حس لذت در زندگي و افزايش وزن است. از نكات مهمي كه مي‌توان در مورد افسردگي مردان متذكر شد اين است كه مردان اغلب به افسردگي به عنوان يك بيماري زنانه نگريسته و حتي در مواردي كه مي‌دانند مبتلا به اين بيماري هستند، به دنبال درمان آن نيستند. همچنين بيشتر مردان از افسردگي‌شان آگاه نبوده، بنابراين هرگز شانس درمان را نخواهند داشت. از ديگر نكات مهم در مورد افسردگي مردان اين است كه اين افسردگي اغلب تشخيص داده نمي‌شود، زيرا اين بيـماري به صورت عصبانيت مزمن، بي‌قراري و احساس خصومت خود را نشان مي‌دهد. همچنين در مردان افسردگي با سرزنش ديگران، همسر، روسا و مسائل اقتصادي بروز مي‌كند. به طور كلي احساساتي كه مردان در اين دوران دارند، اغلب درهم و برهم و آشفته است و در فهم تمايلاتشان دچار اشكال هستند. آنها در اين دوره اگر فرزندان نوجوان داشته باشند، تغييرات خودشان، تنش‌هاي معمول بين والدين و فرزندان را وخيم‌تر مي‌كند، بخصوص اگر مانند بسياري از مردان در حالت انكار اين تغييرات باشند.

اگر مردان قادر به رويارويي مستقيم با ترس‌هاي ميانسالي خود نباشند، ممكن است احساسات خود را روي پسران و دخترانشان فرافكني كنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۲
ما تو سن 30 سالگی همه اینها رو تجربه کردیم :)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
قرار نيست كل عمر را مثل 20 سالگي زندگي كنيم اين قانون طبيعته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
من کارمندم با 29 سال سابقه کار سخت و زیان اور تو 50 سالگی هستم اکثرا این موارد را که گفتید ندارم اینها نسبی هستند نه قطعی بستگی به شرایط زندگی و موقعیت و رفتار فرد دارد
مبتلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۲
مطلب جالب وخواندنی دقیقا همانطور است 20
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۲
جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۲
خب ، حالا را ه حل چيست؟
پاسخ ها
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
راست میگه تورو خدا راحل بدید....شوهر من همینطوری شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
مرگ بر کسانی که جوونی ما رو به باد فنا دادن و بدون لذت بردن از زندگی حالا به سن میانسالی رسیدیم مرگ بر ظلم و ظالم
پاسخ ها
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
تو از کی شاکی ای؟از حامعه؟از ملت؟از مردم؟از زنها؟یا از عامل بدبختیها یعنی :مَرد"
واقعا از کی؟
از چی مینالین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
بسيار جالب بود و اين موضوع در ايران بسيار رواج دارد ولى به علت شرم به دنبال درمان آن نيستند و تشنجات خانوادگى و حتى طلاق را در ميان خانواده ها با قدمت بيست تا سي و پنج سال بالا برده كه متأسفانه بيشترين آسيب را فرزندان اين خانواده ها مى برند بنابراين بايد به صورت گسترده در وسائل ارتباط جمعى به آن پرداخت
یه اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
مرسی از اطلاعات مفیدتون خیلی جالب بود.لطفا درمانش رو هم بفرمایید.سپاس فراوان
یه اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
مرسی از اطلاعات مفیدتون خیلی جالب بود.لطفا درمانش رو هم بفرمایید.سپاس فراوان
غريبه
|
Germany
|
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
در اين زمان مردان حتى شكاك خواهند شد ولى اين مشكل رو همسر ميتونه براحتى از بين ببره

در ضمن با ناشناس موافقم خيلى جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
به نطر من بستگی به روش زندگی افراد داره متعادل زندگی کردن غذا و مواد غذایی خوب مصرف کردن تاثیر مثبتی داره در ضمن دارو های تقویتی هم از پنجاه به بالا برای اقایان موثره... و یه مرد پنجاه ساله با یکم تحرک بهتر زندگی میکنه... موفق با شید.....
papion
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
دست شما درد نکنه دکی جان...تمام علایم رو فرمودید..نسخه علاج را که نفرمودید استاد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
ورزش
papion
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
دست شما درد نکنه دکی جان...تمام علایم رو فرمودید..نسخه علاج را که نفرمودید استاد...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۶
من در سن 34 این احساس ها را دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
من در آستانه 40 سالگی همین اوضاع رو دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
ممنون عالی بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
مطلب جالبی بود.ولی راه درمان یا تا خیر در این فرآیند چیست?
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
من 42 سالمه و حدود 2 ساله درگیر این وضعیت شده ام.احساس میکنم باید برم یه جایی و نیاز به یه تحول و از نو شروع کردن دارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
منم
واحد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
منم
نیک اندیش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
بیاید به این مسئله جور دیگری نگاه کنیم و قسمت پر لیوان را ببینیم. می توانیم اینگونه تحلیل کنیم که مردان داناتر و متفکر تر می شوند در عین حال باید خوشحال باشند که غریزه جنسی تقریبا فروکش کرده و امکان تفکر بهتر و دید عالمانه تر به آنها داده است . تفکر به مرگ چیز بدی نیست تقریبا تمامی ادیان این نوع تفکر را ستوده اند در حقیقت با این سبک نگرش اعمال بهتر و پسندیده تری انجام می شود و انسان را از خودخواهی دور می کند.این می تواند فرصتی باشد که به نوشتن کتاب داستان و یا کشیدن تابلوهای زیبا روی بیاورند که همیشه جاوید بماننداگر دقت کنید بیشتر مردان در چهل سالگی به بعد موفقیت را کلید زده اند نظیر نیوتن ادیسون رونتگن
و بیشتر رئیس جمهوران دنیا همگی بعد از چهل سالگی اسم و رسمی برای خود داشته اند شاید این را بتوان مدیون این نوع تفکر و رها کردن ذهن از مسائل جنسی و فروکش کردن آن دانست که به فرد اجازه بهتر تفکر و تجزیه تحلیل می دهد. از طرفی شاید در مقوله حافظه فرد ضعیف تر شود ولی به نظر من قدرت تحلیل فرد بالاتر می رود . در جوانی معمولا فرد قدرت حافظه بالاتر ولی قدرت تحلیل کمتری دارد ولی در سنین چهل به بالا قضیه برعکس است در این شرایط این افراد بهتر بین افراد وساطت می کنند و صلح و صفا برقرار می کنند در حل کردن اختلافات بین افراد تواناترند و مورد قبول و احترام جامعه خواهند بود فرد می تواند مطالب و مسائل جدید را از طریق تحلیل کردن بیاموزد نه به خاطر سپاری. در مورد مسائل جنسی بهتر است همسر بیشتر تلاش کند متنوع تر بپوشد در زندگی جلوه بهتری پیدا کند معمولا سفر و فاصله های کوتاه مدت می تواند کشش بیشتری ایجاد کند ..دقیقا مانند چشم ضعیف که شما را مجبور می کند کتاب را بیشتر به چشم نزدیک کنید همسر مرد باید بیشتر از نظر عاطفی و زیبای و سهل گیری بیشتر تمرکز کندو به مرد نزدیک تر شود وسعی کند طراوت و شادی خانه را حفظ کند . مایوس نشوید و نیمه پر لیوان را ببینید زندگی ادامه دارد. درود بر شما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
عالی بود ولی در خصوص همسر فرد هم همین وضعیت به نوعی حاکم است و تقریبا چنانچه اختلاف سن این دو زیاد نباشد او نیز به همین مرحله در زندگی خود رسیده است و نمی توان زیاد از او هم توقع داشت . بهترین حالت درک متقابل است و صمیمیت و دوستیو همراهی جهت گذر از این مرحله زندگی
صدف
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
آفرین قشنگ بود. عالی گفتید
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
از مردهایی که فقط به فکر نیازهای جنسیشونن چه انتظاری داری شما؟؟
مردای الان چه میدونن فلسفه ی زندگی چیه.که شما از دید مثبت براشون میگی؟
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
سلام
من ٣٧ ساله هستم چند ماهه به اين مشكل برخوردم احساس افسردگي و پيري ميكنم
شغل من قالبسازي و تراشكاري هست اما نميدونم چرا توان كار كردن ندارم شبا خوابم نميبره و همش به فكر مرگ هستم
بخدا داغون شدم و هيچ كسي هم منو درك نميكنه
دو تا بچه دارم و همش نگران آينده بچه هام هستم
ميترسم اين ناتواني باعث بسه نتونم كار كنم و براي بچه هام زندگيه راحت تري فراهم كنم
بخدا چند ماهه خواب ندارم
با بهرين دوستاني كه داشتم دعوام شده و قهر كردم
كاملا احساس ناتواني مي كنم و از همه چي بدم اومده
حال ندارم دو قدم راه برم همش دوست دارم گوشه خونه بمونم و از رفتن به بيرون ترس دارم
خدا همه ما رو كمك كنه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
سلام عزیزان. کاملا مخالفم. من علائم برعکسی را در این دوره تجربه می کنم.
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
هیچی میرن زن جدید میگیرن خانواده قبلیشون رو بدبخت می کنند زن جدیده هم اموال رو برمیداره اینا هم میفهمن از بحران راحتتر می شد بیرون
راه حل ورزش که هزینه میخواد. تفریح که هزینه میخواد. سفر که هزینه میخواد خلاصه همه راه حل ها هزینه میخواد در نتیجه باید سوخت و ساخت
زیبا احمدپور از تبریز
|
United States
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
پیام خوبی نبود اصلا پیام خوبی نبود. همسرم چندین سال شکسته تر و پیرتر نشون میده و افسردست چکار باید کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
ممنون جالب بود ولی اکثرا در کشورهای جهان سوم مثل ما میانگین سن درگیر شدن پایین تر است.
زیبا احمدپور از تبریز
|
United States
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
این پیامی است به همه مردان و البته زنان بیشتر مراقب باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
من میدونم مقصره کیه دولت قبل راه حلشم یه برنامه صد روزس
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
در دین اسلام 40 سالگی سن رشد وتکامل مرد تعریف شده وپیامبر مکرم ما درهمین سن به نبوت مبعوث شده اند. دراین سالها هیجانات کمتر ف تعقل وزرف اندیشی وتحلیل گرایی بیشتر می شود .اگر قوای جنسی کم می شود ( که همیشه هم این نیست ، به ویژه در میان روستانشینان وعشایر ) جای نگرانی نیست واحساس یاس وترس ونگرانی که به آن اشاره شده ناشی ازتربیت اجتماعی ماست که مردانگی را عمدتا به قدرت بدنی و توانایی جنسی منحصر می کنند . این دوره دوره خلاقیت های بزرک وانجام کارهای نکرده دوران جوانی است که بخشی ازآن درصورت برنامه ریزی علمی ، می تواند درخدمت مدیریت کلان جامعه قرارگیرد.
رامین
|
United States
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
من در 55 سالگی خوشبختانه ، بهیچ عنوان نشانه های ذکر شده در این مقاله را تاکنون احساس نکرده ام.مدتی هم هست که با 35 سال سابقه خدمت ،بازنشسته شده ام اما با روحیه خوبی به استقبال آن رفتم و حتی خوشحالم که فرصت بیشتری برای تفریح و مسافرت و مطالعه و سرگرمیهای دیگه در اختیارم هست سه فرزندم بالای سی سال و چهارمی 25 ساله است و هفت نوه دارم . شاید باور نکنید اما قبل از بازنشستگی با برنامه خاصی منتظر رسیدن آن بودم تا بتوانم با فراغت بال با خانواده خصوصا نوه هایم به تفریح و گردش و یا مسافرت برویم و یا فیلم های سینمائی معروف را ببینم و کتابهایی را که از قبل در باره شان شنیده ام مطالعه کنم.واز همه مهمتر پیگیری یک پروژه پزوهشی و مطالعاتی را برای این ایام در نظر داشتم که موفق شده ام بخشی از آن را همین روزها البته با کمک خانواده انجام دهم
پاسخ ها
ز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
شما ازدواج درستی داشتین احتمالا و زندگی تون روی برنامه پیش رفته ، سلامت و شاد باشین
واحد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
همش تظاهره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
الان که دیگه سن ازدواج رفته بالاتازه نزدیک ۴۰ سال هستن که ازدواج میکنن خانماکه خیلیا۴۰ سالگی یابالای ۳۵ هستن که بچه دارمیشن تازه اگه اینطورباشه که خیلی ناجوره
ادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
ورزش و تفریح .مسافرت .غذای سالم نه گران . قنا عت. مطالعه.حس کمک به دیگران. با خانواده بودن . می تواند روزهای بهتری را بسازد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
دقیقا من همین اتفاق بایم افتاده است راه حل چیست
درمانده
|
Switzerland
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
چهل سال سن دارم .همسر و دو فرزند سه و یک ساله دارم .خانمم بیست و پنج سالشه .سه ساله اومدم اروپا و هنوز جواب قبولی نگرفتم .زبان یاد گرفتن برام سخت شده .کار ندارم و کمک دولتی میگیرم .روزام با نگرانی و اضطراب سر میشه .اما سعی میکنم خانواده ام متوجه حال بدم نشه .دارم کم میارم .
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
من 45 سال دارم و در مورد نشانه هایی که گفتید بعضی هاش رو دارم و بعضی هاش رو ندارم, مطالبتون جالب و مفید بود ؛ بیشترین چیزی که آدم رو اذیت میکنه اینه که فکر میکنه به تنهایی این مشکل رو داره ولی الان که میبینم خیلی ها درگیر این مساله هستن احساس میکنم یه مساله طبیعیه که دوره اش باید رد شه وبگذره, ولی باید مراقب بود که تغییرات بزرگ و تصمیمات بزرگ تو این دوره نگرفت چرا که به خاطر نوسانات روحی شدید شاید تصمیم درستی نباشه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
به نظر بنده این به خود آدم بستگی داره که چقدر بتونه احساس پیری رو به عقب بندازه من خودم نزدیک 40سالمه ولی هرکس میبینه میگه تو 23 24 سالته
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
سلام به همه مردان مرد که در طول زمان تمام اراده خودرا صادقانه در جهت پیشرفت خانواده و زندگیشان به کار گرفته اند .
اگر کسی این طور بود در هر نقطه ای از مادیات باشد برنده است چون مسیر درست را طی کرده . درود بر مردان مرد.

اما ۴۰ سالگی و ...
انسان در هر سنی فرصتها و محدودیتهایی دارد ۴۰ سالگی نیز اینگونه است به نظرم آفت این سن درجازدن و برنامه نداشتن میباشد .شاید از ۲۵ تا ۴۰ سالگی به خیلی از چیزها رسیده باشیم مثل همسر . فرزند . خانه . ماشین . شغل و ....
اما برای ادامه زندگی احتیاج به هدفهای ۴ یا ۵ ساله و کوتاه مدت و دست یافتنی است .
با امید و رو به جلو وشاد باشید
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
32 سالمه نشونه ای از پیری توی چهره ام دیده نمیشه هیچ بیماری هم ندارم عکسهای بیست سالگیم رو که میبینم هیچ قرقی با الانم نداره فقط استخون بندیم درشت شده و صورتم پر شده و موهامم تغییری نکرده و فقط چند لاخ در بغل سرم سفید شده تغذیه ام معمولیه یکسره هم ویتامین به دست نیستم پولدارم نیستم در حقیقت فقیرم یعنی ماهانه یک تومن بیشتر ندارم در سن 26 سالگی داماد شدم و بعد از یکسال زنم رفت و 60 تا سکه نقد بهش دادم همین باعث شد فقیر بشم تنها چیزی که میدونم باعث شده از همه هم سن و سالهام جوونتر به نظر بیام و در واقع هم همینطوره اول ورزش بود که از 14 سالگی رفتم بدنسازی یعنی از سال 82 تا 96 به طور مرتب ورزش کردم دلیل دومش هم این بود رابطه جنسی مثل جوونای الان نداشتم کار من تخلیه نیروی جنسی زیر وزنه های بسیار سنگین بود اونقدر سنگین که اخر هر جلسه تمرین وسط پاشگاه ولو میشدم و فقط عرق میریختم و چشمام سیاهی میرفت 4 بار هم قهرمانی استانی اوردم در کل بی پولی ادمو پیر میکنه ولی نباید بهش فکر کرد یک روز هست یک روزم نیست
دکتر وارسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
این مزخرفات چیه اینجا نوشتین اینا هیچ کدوم از نظر علم اثبات شده نیستن انسان تا سن 60 سالگی می تونه مثل یک جوان 30ساله باشه من خودم 55سالمه هیچ یک از علایم بالا رو ندارم
ورزش تفریح کار تغذیه خوب هرگز یادتون نره
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
وقتی گوشت گیرت نمیاد بخوری ماهی میوه و ملت همش کربوهیدراتی هستن برنج و نون و چرت و پرت میخورن هوای الوده سیگار استرس اضطراب افسردگی داروهای افسردگی مواد مخدر توقع دارید عین چهل سال قبل باشن مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
با سلام.تمام این موضوها شده علم .و علم هم اکنون کنار تمام موضوهات قرار گرفته که ان را حدودآ تکمیل میکنه .بعضی از افراد به شوخی ودر بعضی بصورت جدی پیگیری میشه .بله این گفته ها درست می باشد و انجام آن به شخص مربوطه .
در ایران توجه به هیچ چیز نیست مخصوصآ علم و حرکت درست در مدرسه وتعلیم علم به مردم .درسته که خیلیها سر سری میگیرند و می خندند .به آنها باید حق داد در کتاب مدرسه ال به خوانده می شود ولی کسی در خصوص زنها و مردها و آینده انها صحبت نمی کنه این موضوع حتی در منزل زن و مرد با هم صحبت نمی کنند و جخالت می کشند و چون علم کار رو ندارند عاقبت فرزندانی عقب افتاده .معلول.ناراحتی خونی و......می شود .عزیزان لطفآ توجه کنید که در این موضوها سود نهفته می باشد یا حق
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا