بازدید 2940
محمود احمدي‌نژاد در ديدار «يوري فدوتف»، معاون دبير كل و مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل با تأكيد بر اينكه مواد مخدر خطر بزرگي براي كل جامعه بشري به شمار می رود و مبارزه با آن، نيازمند عزم جدي و جهاني است، اظهار داشت: امروز ملت ايران به نمايندگي از بخش وسيعي از جامعه جهاني با نقل و انتقال مواد مخدر مبارزه مي‌كند و هيچ تفاوتي بين جوانان ايراني با جوانان اروپا و ساير نقاط جهان قایل نيست.
کد خبر: ۱۷۸۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۳ 20 July 2011
رئيس‌جمهور گفت: موضوع مواد مخدر، فراتر از چند كشاورز و قاچاقچي معمولي است و جريانات اقتصادي بزرگتري پشت اين موضوع هستند كه بعضاً در جهت اهداف سياسي از آن استفاده مي‌كنند؛ لذا ضرورت دارد سطح مبارزه با مواد مخدر، متناسب با اقدامات اين جريانات ارتقا يابد.

به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد در ديدار «يوري فدوتف»، معاون دبير كل و مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل با تأكيد بر اينكه مواد مخدر خطر بزرگي براي كل جامعه بشري محسوب مي‌شود و مبارزه با آن، نيازمند عزم جدي و جهاني است، اظهار داشت: امروز ملت ايران به نمايندگي از بخش وسيعي از جامعه جهاني با نقل و انتقال مواد مخدر مبارزه مي‌كند و هيچ تفاوتي بين جوانان ايراني با جوانان اروپا و ساير نقاط جهان قائل نيست.

وي با اشاره به اينكه به رغم اقدامات خوبي كه در زمينه مبارزه با توليد و توزيع مواد مخدر انجام شده؛ اما در عمل توليد انواع مواد مخدر افزايش داشته است، گفت: امروز مقابله با مواد مخدر علاوه بر اقدامات معمول، نيازمند اتخاذ تصميمات سياسي و اقتصادي در سطح منطقه‌اي و جهاني است.

رئيس‌جمهور كنترل كشت مواد مخدر در افغانستان و ساير نقاط را از راه‌هاي موثر در زمينه مقابله با مواد مخدر عنوان كرد و با اشاره به آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي كنترل كشت مواد مخدر، افزود: بي‌ترديد، كشاورزان به طور عادي علاقه‌اي به كشت مواد مخدر ندارند اما نيازمند كشت جايگزيني هستند كه بازار فروش داشته باشد و زندگي شان تأمين شود و مي‌توان اين كار را با سازماندهي و مديريت مناسب به اجرا درآورد.

وي همكاري واقعي نيروهاي ناتو را در موضوع كنترل و مبارزه با مواد مخدر خواستار شد و گفت: اگر فقط 10 درصد هزينه‌هاي جنگ افغانستان به كنترل كشت مواد مخدر در اين كشور اختصاص مي‌يافت، بخش وسيعي از كشت اين مواد و به دنبال آن، قاچاق مواد مخدر قابل كنترل بود.

احمدي‌نژاد تصريح كرد: بي‌ترديد، موضوع مواد مخدر فراتر از چند كشاورز و قاچاقچي معمولي است و جريانات اقتصادي بزرگتري پشت اين موضوع قرار دارند كه بعضا در جهت اهداف سياسي از آن استفاده مي‌كنند لذا ضرورت دارد سطح مبارزه با مواد مخدر، متناسب با اقدامات اين جريانات ارتقا يابد.

يوري فدوتف، معاون دبير كل و مدير اجرايي دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل نيز در اين ديدار با قدرداني از اقدامات گسترده و قاطع جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: ايران اقدامات مناسبي در زمينه كنترل و محدود كردن ورود مواد مخدر از طريق افغانستان و پاكستان داشته و از بيشترين كشفيات در جهان برخوردار است، به گونه‌اي كه هيچ كشوري نمي‌تواند در اين زمينه با ايران برابري كند.

وي افزود: جامعه بين‌المللي به خوبي آگاه است كه ايران هزينه‌هاي سنگيني در مبارزه با مواد مخدر مي‌پردازد و بايد نهايت تلاش خود را براي كمك و پشتيباني از اقدامات ايران انجام دهد كه در اين راستا دفتر مواد مخدر سازمان ملل مصمم است، حمايت و پشتيباني‌هاي لازم را به ویژه در زمينه تأمين تجهيزات براي كنترل مرزها به عمل آورد.

يوري فدوتف خاطرنشان كرد: اگرچه جمهوري اسلامي ايران تلاش‌هاي بسيار گسترده‌اي در مبارزه با مواد مخدر انجام داده؛ اما يك كشور به تنهايي نمي‌تواند در مقابل تهديدهايي كه جنبه‌هاي بين‌المللي دارد، ايستادگي كند؛ لذا مقابله با اين گونه تهديدات نيازمند همكاري‌هاي منطقه‌اي موثر و وسيع‌تر بين‌المللي است و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل نهايت تلاش خود را براي تقويت همكاري‌هاي منطقه‌اي با محوريت ايران در زمينه مبارزه با مواد مخدر انجام خواهد داد.

وي گفت: مسأله قاچاق مواد مخدر به عنوان يك موضوع جهاني و بين‌المللي بدون برخورد با جريانات مالي و پولشويي به موفقيت مطلوب نخواهد رسيد و جمهوري اسلامي ايران اقدامات مناسبي در مبارزه با پولشويي انجام داده كه مي‌توان به عنوان الگو در اختيار ساير كشورها قرار داد.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر سم رایسین قتل عام صبرا و شتیلا مکانیسم ماشه حیران هفته دفاع مقدس