بازدید 3175
تعدادي از هواداران تيم فوتبال برق شيراز در اعتراض به مزايده گذاشتن امتياز اين باشگاه عصر شنبه در مقابل شركت برق منطقه اي فارس تجمع كردند.
کد خبر: ۱۷۵۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۰ - ۲۱:۳۷ 09 July 2011
هواداران اين باشگاه از مسولان استان و اداره كل تربيت بدني خواستند اين تيم را تحت پوشش قرار داده و اجازه ندهند سرنوشت اين تيم كه بيش از 65 سال قدمت دارد، مانند ديگر تيم هايي كه به بخش خصوصي واگذار شده، دچار شود. 
بر اساس اين گزارش، هواداران باشگاه برق خواستار اتحاد و همدلي در نزد علاقه مندان شدند و گفتند براي آنها نام شخص مهم نيست و تنها خواستار باقي مانده نام تيم برق در شيراز مي باشيم. 

به گزارش ايرنا، يكي از هواداران برق بنام مهدي رضا مهديار به ايرنا گفت: به اين دليل تجمع كرديم تا اجازه ندهيم اين تيم با سابقه به بخش خصوصي واگذار شود. 
وي افزود: امروز آگهي مزايده فروش تيم منتشر شده و برايمان شخص مهم نيست و به هيچ گروهي هم وابسته نيستيم و مي خواهيم كه اين تيم كماكان تحت پوش برق منطقه اي فارس باشد و مسولان استان هم به كمك اين كه شناسامه فوتبال فارس است، بيايند. 
مهديار گفت: بخش خصوصي در رابطه با فوتبال امتحان خود را پس داده است و هيچ تضميني وجود ندارد كه اين تيم از شيراز خارج نشود. 

ايمان افراسيابي هم گفت: در همه شرايط با تيم برق بوده ايم و تجمع ما هم به اين دليل است كه بخش خصوصي نمي تواند در اين شرايط حساس كه تيم برق بدهي زيادي دارد، اين تيم را در اختيار بگيرد. 
وي افزود: از مسولان استان، نمايندگان مجلس و تربيت بدني فارس عاجزانه تقاضا داريم به فرياد ما برسند و اجازه ندهند تيم برق كه عشقمان است به حراج گذاشته شود. 
افراسيابي افزود: مگر استان فارس موش آزمايشگاهي است كه مي خواهند خصوصي سازي را از تيمي كه سابقه ديرينه در كشور دارد شروع كنند و من دست مسولان را مي بوسم تا اين تيم در شيراز با نام برق باقي بماند. 
وي گفت: ضمن اين كه اينقدر اين تيم را دوست داريم و با آن زندگي كرده ايم كه كفنمان هم نارنجي به رنگ تيم برق شيراز است. 
يك هوادار كه سن خود را 70 سال اعلام كرد به ايرنا گفت: بيش از 50 سال است كه با نام برق شيراز زندگي مي كنم و خاطرات بسيار خوبي هم با اين تيم دارم و از مسولان مي خواهيم نگذارند كه خاطرات شيرين هواداران را با فروش برق به فراموشي سپرده شود. 
حسين گاردينر افزود: چگونه است كه در ديگر استانها از تيم هايشان حمايت مي كنند، اما در شهر ما هيچ كس به فرياد دل هواداران تيم برق نمي رسد و از همه مردم و علاقه مندان مي خواهيم اكنون كه مسئله فروش تيم برق پيش آمده با هم متحد شوند و اجازه ندهند تيم برق به فروش برود. 
علي احمدي ديگر هوادار تيم برق هم گفت: با اين تيم زندگي كرده ايم و بازيكنان زيادي هم از اين تيم در سطح كشور و تيم ملي مطرح شده اند و چگونه است كه استانهاي ديگر مي توانند تيم داري كنند، اما در استان ما فريادرسي نيست. 
محمد هادي پرويزي و عباس حاتمي ديگر هواداران تيم بودند كه از مسولان استان خواستند صدايشان را بشنوند و اجازه ندهند تيم محبوبشان به حراج گذاشته شود. 
مدير عامل شركت برق منطقه اي فارس هم به ايرنا گفت: بر اساس ماده 13 تبصره دو برنامه توسعه پنجم اجازه تيم داري نداريم و تا پيش از اين نيز كه اختياراتي داشتيم با جان و دل كمك مي كرديم. 
محمدرضا مشفقيان افزود: من هم به مانند ساير هواداران تيم بيش از 30 سال است كه با اين تيم زندگي كردم و آن را دوست دارم، اما قانون دستمان را بسته است. 
وي گفت: از اين رو آگهي مزايده فروش امتياز برق را منعكس كرده ايم و در آن نيز شرط گذاشتيم كه نام برق باقي بماند و به هيچ عنوان از استان خارج نشود، ضمن اين كه تا 5 سال هم با تخفيف تاسيسات باشگاه كه بسيار خوب مي باشد و مي تواند درآمدزايي هم داشته باشد را در اختيار برنده مزايده مي گذاريم، اما حفظ هويت تيم برق شرط اساسي است. 
مشفقيان افزود: دو گروه اعلام آمادگي كردند كه اين تيم را در اختيار بگيرند كه اعضاي هيات مديره باشگاه نيز يكي از آن گروه است ضمن اين كه تا زماني كه اين تيم بطور قانوني واگذار نشود اعضاي هيات مديره باشگاه به كارشان ادامه خواهند داد. 
وي افزود: تيم برق تنها متعلق به شركت برق منطقه اي فارس نيست و به مردم كه اكنون نگران هستند تعلق دارد و از هر دو گروه مي خواهيم با مشاركت يكديگر كار را دنبال كنند. 
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
استیضاح رئیس جمهور علائم کرونا سعد حریری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020