بازدید 5844
اين روزها هجمه عظيمي عليه باشگاه استقلال و شخص فتح ا... زاده شکل گرفته است. توافق با بازيکناني مانند رحمتي، تيموريان، کرار،سيدجلال و خسرو حيدري سبب شد بسياري به شکسته شدن سقف قرارداد توسط باشگاه استقلال اشاره کنند،
کد خبر: ۱۷۵۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۳ 06 July 2011
 البته اشاره هاي درستي هم هست؛ همه اين بازيکنان حاضر نيستند با رقمي کمتر از سقف قرارداد با هيچ تيمي قرارداد ببندند و بديهي است هر تيمي براي دراختيار داشتن آن ها بايد پول قابل توجهي را صرف کند. 

به نوشته قدس ، استقلال براي جذب اين بازيکنان رقمي در حدود 3 و نيم ميليارد هزينه کرده است؛ به اين اسامي بايد علي حمودي و ميثم حسيني را هم افزود، مضاف بر آن بازيکنان ديگر استقلال هم هزينه بر هستند. قطعاً رقمي که صرف تمديد قرارداد بازيکناني نظير عمران زاده،منتظري،ملا محمد، مجيدي،ميداودي وبرهاني مي شود نيز به 3 ميليارد تومان ميرسد. ديگر بازيکنان هم براي استقلال هزينه بر هستند. شايد براي پرداخت حقوق ديگر بازيکنان و کادر فني نيز باشگاه استقلال مجبور باشد همين رقم را هزينه کند.با يک حساب سرانگشتي استقلال تنها براي خريد و حفظ بازيکنان و کادر فني خود مجبوراست نزديک 11 ميليارد تومان صرف کند که اين با توجه به بودجه اي که هرسال در اختيار باشگاه استقلال قرارمي گيرد برابري مي کند. 

سال گذشته نيز استقلال حدود 12 ميلياردتومان صرف تيمداري خود کرد. امسال نيز همين رقم - شايد اندکي بيشتر- صرف تيم داري خواهد شد .اما با جذب ستاره هاي ليگ تصور مي شد استقلال هم مثل سپاهان نزديک 20 ميليارد تومان هزينه کند، اما چنين اتفاقي در استقلال رخ نداده است و هياهويي که امروز به پا شده تنها به خاطر شکستن سقف قرارداد هاست و نه بودجه بيشتري که در اختيار استقلال قرار گرفته است. 
هيچ عقل سليمي نمي تواند باور کند که دولت بين دو باشگاه استقلال و پرسپوليس حداقل در تعيين بودجه فرق بگذارد.سال ها اين دو باشگاه با بودجه اي مساوي اداره مي شوند و متوليان اين دو تيم سعي کرده اند به خاطر نگاه هاي دقيقي که به اين دو تيم مي شود و البته حساسيت هاي موجود ميان هيچ يک فرق نگذارند به اين ترتيب نمي توان پذيرفت که اين فصل بودجه استقلال بيشتر از بودجه پرسپوليس بوده است. اما سؤال اين است که چه چيزي باعث شده هزينه جذب اين بازيکنان گرانقيمت تأمين بشود؟ پاسخ سؤال با اندکي تأمل پيدا مي شود. 

نگاهي به اسامي جدا شده هاي استقلال نشان مي دهد بخش اعظمي از هزينه هاي اين تيم کاهش يافته است.استقلال برخلاف تصور ،تعدادي از بازيکناني را که پيش بيني مي شد فصل بعد هم در اين تيم بمانند، حفظ نکرد، در رأس همه مي توان به محمدي، شکوري، صادقي، آشوبي و سيد صالحي اشاره کرد. تصور اين بود که استقلال در کنار جذب ستاره ها اين بازيکنان را هم حفظ مي کند، اما در واقع توان باشگاه استقلال در آن حدي نبود که بتواند هم ستاره هاي گرانقيمت بگيرد و هم اين اسامي را حفظ کند. پيش ازخروج اين بازيکنان بيژنکوشکي،آندره لوييز،دسوزا،عابديني و وحيد طالب لو نيز خروجشان قطعي به نظر مي رسيد. 
مجموع اين افراد به عدد 10 مي رسد، اما يک بازيکن بزرگ ديگر هم از استقلال جدا شد! ايمان مبعلي هم که بر خلاف تصور پيش بيني مي شد فصل آينده در استقلال باشد به امارات رفت تا مجموع بازيکناني که از استقلال رفتند به عدد 11 برسد!

 شايد خيلي ها تصور مي کردند استقلال با بودجه اي سرسام آورليگ يازدهم را شروع مي کند.حتي گفته شد ميان اين تيم و پرسپوليس فرق گذاشته شده است. اما رقمي که امروز استقلال بابت جداشده ها صرفه جويي کرده خود بسيار چشمگير است، البته مبلغي هم بابت صدوررضايت نامه بازيکناني مثل مبعلي، آشوبي، طالب لو و فردين عابديني که به تراکتور مي رود گير باشگاه استقلال مي آيد که اين خود در تامين مخارج فصل بعد تاثير گذار است.درواقع فتح ا... زاده با اجازه خروج 11 بازيکن از تيمش به نوعي در پي مديريت هزينه بود هر چند که سقف قرارداد هم از سوي او شکسته شده اما سرپرست باشگاه استقلال رقمي بيشتر از بودجه تخصيص داده به باشگاه را صرف تيمداري نکرده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب