کد خبر: ۱۶۴۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۳ 15 May 2011
مطالعه روند واگذاری یک پروژه صدها میلیارد تومانی، پرده از موارد تکان دهنده ای برمی دارد.

به گزارش «الف»، بررسی جزییات یک قرارداد 450 میلیارد تومانی، نشان می دهد که آقای حمید بقایی، علاقه و تلاش خاصی برای واگذاری این پروژه به یک شرکت خصوصی داشته است.

بنا بر این گزارش، در پی انتشار مواردی درباره واگذاری پروژه «تالارهای بین المللی ایران» در کیش در سایت های خبری از جمله سایت خبری تابناک، الف جزییات این پروژه را روایت می کند.

بنا بر اسناد در اختیار الف، شرکت فیاک کیش بامدیریت خانواده فیضوی یوسفی (یحیی، رییس هیأت مدیره، پانته آ، نایب رییس هیأت مدیره) در تاریخ اول تیر 1389 به ثبت می رسد. دو روز پس از ثبت شرکت در تاریخ شوم تیر 89، قرارداد 450 میلیارد تومانی به این شرکت واگذار می شود و دو روز پس از آن، در تاریخ پنجم تیر ماه 89، مبلغ پنج میلیار تومان به حساب این شرکت واریز می شود.

در نامه یکی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش به بقایی گفته شده که با توجه به «دستور بقایی»، مبلغ پنج میلیارد تومان در وجه شرکت فیاک کیش واریز شده است.

در ادامه این نامه آمده است: این مبلغ در حالی واریز شده که «هنوز این پروژه مراحل قانونی از طریق ترک تشریفات را پشت سر نگذاشته». دلیل عجله بقایی و دستور وی برای واریز این مبلغ به حساب شرکت مذکور، بدون گذراندن مراحل قانونی مشخص نیست!

بنا بر یکی از نامه هایی که بقایی امضا کرده است، رییس جمهور با تقاضای بقایی برای ترک تشریفات مناقصه این پروژه موافقت کرده است، ولی به نوشته رسانه ها، به دلیل مخالفت یکی دیگر از معاونان رییس جمهور، ترک تشریفات تاکنون به سرانجام نرسیده و دلیل پافشاری بر ترک مناقصه هم مشخص نیست.نامه بقایی به عزیزی

بقایی در نامه ای دیگر، از حسینی وزیر اقتصاد می خواهد، «با عنایت به موافقت مقام محترم ریاست جمهوری با تأسیس مجمتع تالارهای بین المللی ایران ـ کیش، خواهشمند است ضمن موافقت دستور فرمایید تأمین مالی پروژه تا سقف 450 میلیون یورو در فهرست فاینانس قرار گیرد».نامه بقایی به حسینی

خبرنگار الف می افزاید: بنا بر بند «و» ماده 28 قانون برگزاری مناقصات، آقای احمدی نژاد به تنهایی، حق صدور دستور ترک تشریفات مناقصه را ندارد.

در این بند می خوانیم:
ترک تشریفات مناقصه «منوط به تأييد شوراي اقتصاد و پس از آن منوط به تأييد هيأتي مركب از رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور (دبير هيأت)، وزير امور اقتصادي و دارایي و بالاترين مقام مذكور در بند (ه) خواهد بود».

گذشته از این مورد، بنا بر نامه شماره 167/128589 دبیر هیأت دولت به اعضای هیأت دولت و بنا بر دستور رییس جمهور، دستگاه های اجرایی موظف می شوند که در انعقاد قراردادها و انجام معاملات و واگذاری و پروژه ها، تشریفات قانونی مناقصات را دقیقا رعایت نموده و از انجام ترک تشریفات مناقصه خودداری نمایند:
البته در نامه ای دیگر به تاریخ 88.9.22، و با شماره 631/187216 به هیأت دولت گفته می شود که در ابلاغیه پیشین، عبارت به «استثنای موارد ضروری و بر اساس موازین قانونی» نیامده بود.به این ترتیب، گذشته از آنکه رییس جمهور به تنهایی نمی تواند دستور ترک تشریفات مناقصه را بدهد، خود رییس جمهور نیز بر رعایت تشریفات قانون تأکید داشته است.

از سوی دیگر، پافشاری و ضرورت ترک تشریفات در پروژه ساخت این ساختمان ها مشخص نیست!

همچنین آقای جعفر آهنگران، به عنوان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی ـ که بقایی دبیر آن است ـ در نامه ای به مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، خواستار تسریع در ترک تشریفات مناقصه پروژه می شود.نامه نماینده دبیر شورا (بقایی) به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد

یکی از اسناد دیگر پرونده، موارد جالبی از نقص در قرارداد را نشان می دهد که به دلیل مهر «خیلی محرمانه» صادر کننده سند، خطاب به شرکت خصوصی! الف آن را فعلا منتشر نمی کند و در انتظار پاسخ مقام صادرکننده برای خیلی محرمانه دانستن این نامه می ماند. در صورت قانع کننده نبودن پاسخ، الف آن را منتشر خواهد کرد.نامه خیلی محرمانه سازمان دولتی به شرکت خصوصی!
(الف متن نامه را تا گزارش آتی و دریافت پاسخ صادرکننده منتشر نمی کند).

در رویداد دیگر و در نامه ای که آقای یحیی فیوضی به آقای اسفندیار رحیم مشایی می نویسد، با تشریح گزارش پیشرفت کار برای رییس دفتر رییس جمهور، خواستار تعیین تکلیف کار می شود.

حال پرسش هایی که مطرح می شود، این است: نفع آقای بقایی در تلاش فوق العاده برای واگذاری پروژه به شرکت مذکور و پیگیری های بعدی چیست؟ آقای رییس جمهور بر چه اساسی با تقاضای آقای بقایی موافقت کرده و ارتباط آقای مشایی با این پروژه و آقا یا خانم فیوضی یوسفی چیست؟

در پی انتشار جوابیه مرکز امور مناطق آزاد به این خبر سایت الف که در آن ادعا شده بود مدیر سابق منطقه آزاد کیش به دلیل تقاضای مردم این جزیره در سفر رئیس جمهور برکنار شده بود، محمد علی محبی، مدیر سابق منطقه آزاد کیش، با انتشار نامه ای به حمید بقایی، با مقایسه تاریخ سفر احمدی نژاد به کیش و نامه ای که خود بقایی، دال بر خداحافظی محبی از کیش نوشته بود، این ادعا را دروغ محض دانست.

وی در این نامه که آن را «کلی و سربسته» نامیده، با اشاره به نامه خود بقایی مبنی بر رفتن محبی از کیش به منطقه آزاد ماکو، خطاب به بقایی آورده است:

«بهتر است قبل از هر گونه ادعا به تاریخ صدور حکم اینجانب (10/11/89) جهت منطقه آزاد ماکو به امضای خودتان رجوع کنید که این مهم، حدود بیست روز قبل از سفر ریاست محترم جمهوری صورت گرفته بود».

حال این پرسش مطرح است که اگر در سفر رئیس جمهور در سی ام بهمن 89 مردم کیش خواستار عزل مدیرعامل شده بودند، چگونه بقایی بیست روز زودتر، طی نامه ای خواستار آن شده است که وی برای راه اندازی منطقه آزاد ماکو، از کیش برود؟ آیا تقویم مناطق آزاد سر و ته است؟

وانگهی، اگر محبی مدیری بود که آنقدر ضعف داشته که مردم جزیره خواستار برکناری اش شده اند، چرا بقایی چنین فردی را مسئول راه اندازی منطقه آزاد ماکو کرده بود؟

مدیر معزول سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه به فشارهای بقایی برای استعفای خود، آن هم در ماه های نخست فعالیتش در جزیره اشاره کرده و نوشته است: فشارهای جنابعالی جهت استعفای اینجانب از اواخر مهر ماه گذشته که با و بدون واسطه انجام می شد را مجدداً در ذهنتان یادآوری می نمایم.

و افزوده است: فشارهای چند روز اخیر مسئولین آن مرکز را که با واسطه و از سوی جنابعالی جهت تکذیب خبر سایت های مختلف در خصوص تخلفات گسترده در ساخت تالارهای بین المللی کیش را از سوی این جانب که خوشبختانه زیر بار نرفتم را نیز یادآوری می نمایم.

محبی همچنین در اثبات این که ادعای برکناری به تقاضای مردم در سفر احمدی نژاد دروغ بوده، ادامه داده است: تاریخ تصویب هیأت دولت جهت عضویت آقای عامری را در هیأت مدیره کیش که با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته بود، نیز یادآوری می نمایم که بیش از یک ماه و اندی قبل از سفر رئیس جمهور بود.

وی همچنین از بقایی خواسته مصاحبه مدیر عامل کیش مبنی بر تسلط به امور کیش به دلیل «بررسی حدود چهار الی پنج ماه قبل از انتصاب» را نیز مطالعه کند تا برای خودش هم اثبات شود که برکناری محبی، برنامه ای از پیش تعیین شده بوده و اساساً ربطی به سفر رئیس جمهور به کیش ندارد.

محبی در پایان نامه خود، کنایه ای هم به بقایی زده و نوشته است: جناب بقایی! تخلفات و مباحث در خواستهای غیر قانونی شما و دوستان به اینجا ها ختم نشده و نمی شود، لذا اینجانب پیشنهاد میکنم جهت حفظ آرامش جامعه به فتوای اخیر رهبر معظم انقلاب ضمن اصلاح ادعایتان رعایت حقوق دیگران را بنمایید با بتوان دور از حاشیه ها به رتق و فتق امور کشور پرداخت.

گفتنی است، مباحث اخیر پیرامون جزیره کیش و مدیر پیشین آن، از زمانی آغاز شده که مشخص شد شرکتی به نام فیاک کیش، بدون گذراندن مراحل قانونی، پروژه ای چند صد میلیارد تومانی برای احداث ساختمان اجلاس سران غیرمتعهدها را عهده دار شده است و در این میان، مدیر سابق کیش به دلیل نپذیرفتن این مسأله و همراهی نکردن با تیم بقایی، در همان اولین سال حضورش در کیش، برکنار شد.

با این حال، مسئولان مناطق آزاد، مدعی شدند که برکناری محبی به دلیل خواسته های مردم بوده که سرانجام، وی با انتشار نامه فوق الذکر و با مقایسه تاریخ های سفر و سایر تحولات، این موضوع را دروغ پردازی کسانی دانست که در ماجرای صدها میلیارد تومانی فیاک، نتوانسته اند از جزیره به عنوان حیاط خلوت خویش استفاده کنند.

یادآور می شود، پیش از این نیز یکی از خطبای جمعه، علیه یکی از قراردادهای منطقه آزاد کیش در زمان مدیریت محبی سخنانی را در نماز جمعه مطرح و وی را متهم به زد و بند در این قرارداد کرده بود که مدیر وقت کیش، بلافاصله با انتشار متن کامل همه صفحات قرارداد در رسانه های جمعی، از همه حقوقدانان و بازرسان خواست اگر کوچکترین خطایی در قرارداد هست، اعلام کنند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
خسته نباشی تابناک عزیز...
امیدوارم این افشاگریهای شما ادامه یابد !
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
بعضی ها به فکر خدایی هم هستن که روزی باید بهش جواب پس بدن ؟
vahed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
قطعا هدف از تشکیل و ثبت یک شرکت در دو سه روز چیزی جز و جاهت دادن قانونی به یک کلاهبرداری بزرگ نیست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
اینم نتیجه اعتماد مردم انقلابی و متعهد و گوش نکردن به نصایح رهبر انقلاب. آقای بقایی یه سوال از شما دارم شما کلا هیکلت دوزار می ارزه. نه خداییش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
ممنون از اطلاع رساني و البته جرات شما. اميدوارم دستگاههاس مسئول برخورد قانوني بكنند تا مردم بدانند كه با متخلف در هر پست و مقامي باشد برخورد ميشود. ولي...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
اينست معناي مبارزه با مفاسد اقتصادي در دولت نهم و دهم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
به نظر من این گوشه کوچکی از یکی از صدها اسناد تکاندهندهای است که هر روزه در کشور ما وبر سر مستضعفان این کشور میاد
محسن حافظی فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
خانم م. ر. دچار بیماری ام اس است گذشته از هزینه سنگینی که برای درمان متحمل است دنبال کار آبرومندی است تا هزینه های درمان و تحصیلش را بپردازد. قدرت مادر زادی فلج است فقط دستهایش حرکت اندکی دارد با این وضع دنبال راه اندازی یک مجموعه کوچک پرورش ماهی های تزئینی بود تا برای خرج زندگی محتاج بهزیستی نباشد اما آنچنان در ادارات پیچوندنش که با کلی ضرر و زیان کنار نشست. جواد جانباز قطع نخاعی است (کمر به پائین ) مدتی در یکی از سازمانها کار میکرد کنارش گذاشتند تا صدای چرخ ویلچرش عذابشان ندهد. خانمش هم حزب اللهی و تحصیل کرده است ولی کار برایش پیدا نشد.امثال "م" ها و "قدرت " ها و "جواد" ها در کشورمان فراوان یافت می شوند که هیچ کسی را ندارند تا گرهی از مشکلاتشان را بگشاید . تردیدی ندارم اگر اینها صاحب میلیاردها ثروت بودند امثال آقای بقایی "بخاطر رضای خدا" برای حل مشکلشان آستین بالا می زد البته اینها خدا را دارند ولی ثروت ، نه!!! و آدمهای با خدا باید هم تنها باشند خدا برای آنها همه چیز است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
ناز بشید الهی. حق السکوتتون کم شده دارید افشا گری میکنید. پس این چند سال کجا بودید. حق الناس چی؟ شرف داشته باش منتشر کن اما چون منتشر نمیکنی پس ...
مدیر پایگاه آقای باشرف، حق امثال شماست که حقتون رو بخورند چون تا مسئله ای هم توسط رسانه رو می شه امثال شما انگار که از همه چیز خبر داشته تازه یاد متلک انداختن می افته ولی به هر حال این رو بدونید که حداقل تابناک هر زمان که مسئله ای برایش مستندا اثبات شده اقدام به انتشار کرده که حداقل در مورد مناطق آزاد و میرااث فرهنگی و... مسبوق به سابقه و در آرشیو موجود است. حالا شما اگه شرف دارید برید تو آرشیو و مطالب رو بخونید و اگر هم ندارید که همه را به کیش خود نپندارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
واي به روزي كه بگندد نمك
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
البته انهايي كه با اقاي محبي كار كرده اند ميدانند كه ايشان هم چندان ... نيستند و در اين گزارش ايشان را موجه نشان داده اند كه درست نيست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
کی بود در مناظره می گفت : اگه تونستید نشون بدید یک ریال دردولت من سوء استفاده مالی شده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
آري درون پرده بسي فتنه ميرود
تاآنزمان كه پرده برافتد چه ها كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
شما وسایت الف دیگر هیج آبروئی برای دولت نگذاشتید هیچ می دانید کشور های خارجی بر اساس همین مدارک و اسناد کشور ما را در خصوص انواع فساد طبقه بندی می کنند و شما ها شدید آتش بیار آنها لعنت بر شما چرا مارا بین 168 کشور جهان رتبه 164قرار می دهند صدای شما بلند میشود می گوئید این گونه طبقه بندی غیر قابل قبول است خودمان داریم ثابت میکنیم دزد ، رشوه بگیر ، کار چاق کن ......هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
یکی میخواد عناصر فساد را از داخل این دولت به اصطلاح مبارز با فساد اقتصادی رو جمع کنه آنوقت اقایان شعار مبارزه با مفاسد و شعار عدالت محوری را میدهند آدمی نمیداند قسم حضرت عباس را باور کند یا دم خروس را
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
تابناک جا, کجای کاری؟
این یکی از هزاران پروژه است که اسنادش لو رفته. فکر کردی کسایی که مثل زالو به دولت و مجلس چسبیدن, به این راحتی ول کن ماجرا هستن؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
و این هم معنی عدالت و انتساب افراد در موضع مناسب!!!!
سیلاس
|
United States
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
حتما امام زمان جعلی این افراد مشکوک گفته غارت بیت المال آزاد است
ناشناس
|
Finland
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
بابا جان دارند زحمت می کشند برای اعتلای کشور. آنوقت مگر هر کس چند سال در قدرت است پس بقیه عمرش چکار کنه؟ زندگی خرج داره مخصوصا پس از هدفمند کردن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
بی خودی نیست که سازمان میراث فرهنگی به این روز افتاده، با این مدیر توانا در زمینه های دیگر به جزء رشته اصلی توقع دیگری نیست!
ای کاش آقای رئیس فقط یک روز به صورت ارباب رحوع یا یک پیمانکار کوچک در سازمان مطبوع خود ظاهر می شدند تا می دیدند که این ملت چی می کشند.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
خدا به همه امون رحم کنه تابناک!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
بخور بخور خیلی بخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
اونوقت آقای احمدی نژاد اومده بود دست این افراد رو کوتاه کنه دیگه؟
مهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
تابناک خیلی درد داره یه مقدار شلش کن اذیت نشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
تابناک جون فکر کنم فاتحه ات خونده شد ... .
fasan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
شیرتوشیره
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
حقیر منزلی مسکونی 60متری دارم که در ان 8نفر زندگی میکنیم به علت تنگی جا و بزرگ شدن فرزندانم یک سال است که دنبال وام برای ساخت یک اطاق بالای ان هستم برای 2ملیون فیش کسر اقساط جواز کسب و فلان و فلان میخوان خودم هم از کار افتاده هستم و مستمری بگیر
با این سواد کمی که دارم فکر میکنم که 1- یا این مملکت بی صاحب و هرکی هرکی شده
2- یا تمام دولتی ها و غیر دولتی ها دزد شده اند
مگر میشود 400ملیارد سیصد ملیارد یا فلان میلیارد هروز جابجا شود و اب از اب هم تکان نخورد ؟الا که حاکمیت قانون نباشدمگر حتما باید تجاوز به خاک یک کشور شود تا سپاه و ارتش و نیرو ها غیرت به خرج دهند و وارد عمل شوند
ایا وقتی دزد به کشور و ملت و بیت المال زد فقط و فقط با 4تا دادگاه فرمایشی و معرفی اسامی الف بایی
حق به حقدار میرسد؟
حقیر بالشخصه به عنوان یک عضو ملت و یک شهروند شکایت خودرا اول نزد حضرت قادر متعال و بعد نزد مقام عظمای ولایت امام خامنه ای دامت برکاته دارم تا رسیدگی کنند تا بلکه بنده که 50سال کارگری کردم و هنوز نمیتوانم یک اطاق جدا برای دختران و پسرانم که به بلوغ رسیده اند بسازم و یا جهیزیه دخترانم را تهیه کنم و برعکس ان اقایی که یک شبه تریالدر و ملیاردر میشود و شده احقاق حق شود.واسلام
از سایت وزین تابناک هم تقاضا دارم منعکس کنند
احم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
بالاخره ساده زیستی هم هزینه دارد! باید این هزینه ها از جایی تأمین شود!
morteza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
سلام.بعدش ما می گیم اگر دیانت ما عین سیاست ما است پس وای بر دیانت ما اونوقت بعضی ها آتیش می گیرن.
آبادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
چرا این مدارک 3 ماه پیش رو نشد؟؟؟؟
abi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
نه به قصد دفاع از این مفسدین واقعی.
کاش می آورد ، مستی هر حرامی چون شراب ، آن زمان معلوم می شد در جهان هوشیار کیست؟!
a
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۵
خداوند مكر همه مكاران را رسواكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
الان فصل درواست وبایدنتیجه زحمات خودراببینند چون پایان عمر دولت کم کم داره تمام میشه پس ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
عزیزم 450 میلیون یورو می شه 450 میلیارد تومان؟؟؟؟ یا 760 میلیارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
چه بخور بخوریه این مملکت!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
450 ميليون دلار براي ساختن يه تالار ؟ نه جاليببببببببب!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
گفتنی است، مباحث اخیر پیرامون جزیره کیش و مدیر پیشین آن، از زمانی آغاز شده که مشخص شد شرکتی به نام فیاک کیش، بدون گذراندن مراحل قانونی، پروژه ای چند صد میلیارد تومانی برای احداث ساختمان اجلاس سران غیرمتعهدها را عهده دار شده است و در این میان، مدیر سابق کیش به دلیل نپذیرفتن این مسأله و همراهی نکردن با تیم بقایی، در همان اولین سال حضورش در کیش، برکنار شد.
با توجه به ساخت تالار اجلاس سران در تهران ، چه لزومی به ساخت مجدد آن در کیش است ؟؟؟؟؟؟
بعداً می گیم مملکت خر توخر شده قبول نمی کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
چه خبره تو اين مملکت !
علی مقیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
ما یک هفته است میوه نخوردیم انوقت.... میشه به آقای مشایی سفارش ما را بکنین . راستی پدرم جانباز برای 18 پستی که قرار بود به آقای مشایی بدن جنگیده و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
ظاهرا فقط آقاي احمدي نژاد خوب و اطرافيان ايشان بد هستند.
بدنبال ليلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
اين مديران مناطق آزاد فراموش ميكنند كه در عصر اينترنت هستند و تخلفاتشان براحتي در دسترس عموم قرار ميگيرد . موضوعي كه خودم در سال 84 به مدير وقت سازمان منطقه آزاد چابهار تذكر دادم و گوش نكرد و رفت تو اينترنت. به هر حال آنچه بايد بشود شده و قطعاً با بركناري فلان مسئول ومدير اين معضل ريشه كن نميشود . فكر ميكنم معضلات اينچنيني نياز به برخوردهاي قاطع (مثلاً آنچه كه در كشور چين وجود دارد) را مي‌طلبد. دلمون سوخت از اين همه كه گفتيم و ولي هيچ .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
مناظره انتخاباتي سال 1392 : اينجا جلوي من يه پرونده هست كه فقط يه قلم اون 450 ميليارد تومانه . بازم بگم ... بگم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
چه عجب ! تابناک چی شده که این دفعه اسم اشخاص را کامل می نویسی نه با حروف مقطعه . عجیب تر اینکه تصویر مکاتبات انجام شده را هم اضافه کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
اقايان تابناكي ،برادران الف وتمام عزيزان دلسوز:
لطفا و خواهشا راجع به شخص بقايي بيشتر و هر چه بيشتر اطلاع رساني كنيد.
و ديگر اينكه دليل عزل مديرعامل قبلي منطقه آزاد قشم (قبل از محبي) كه در فروردين سال 89 حذف شد را هم براي مردم ايران به همين صورت روشن نماييد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
در كشور امام زمان از اينگونه اتفاقات بعيده بي افته
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
ايول دمشان گرم چه بخور بخوري
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
از مردم عزیز تقاضا میشه صرفه جویی کنن، قبوض خودشونو به موقع پرداخت کنن، همچنین کارمندان و کارگران متمول به موقع و دقیق مالیاتشون رو پرداخت کنن تا دوستان مستضعف نیاز چند صد میلیاریشون برطرف بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
برای برقراری عدالت صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
بخورید و بیاشامید و باهم دعوا نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
من خودم به شخصه از مقام معظم رهبری درخواست دارم نماینده ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات بقایی و مشایی منسوب کند تا بیشتر از این آبروی انقلاب و اسلام به خطر نیفتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
450 ميليون يورو معادل 750 ميليارد تومان مي شود نه 450 ميليارد!!!!!!!!
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
اینها که پدر جد همه دزدها را روسفید کرده اند اونوقت موقع انتخابات که میشه میگن رفسنجانی دزده با این کارشون هزارتا رفسنجانی گنده تر را میسازن و میگذارن تو جیبشون
محسن حافظي فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
يعني هيچكس كامنتي براي اين مطلب گذاشته نشده است. من كه خدوم يكي نوشته بودم. چرا منتشر نمي كنيد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
عجب بخوري بخورييه!

اون 300ميليون کروبي چي شد آقاي احمدي نژاد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
زیادم تکان دهنده نیست ، مگه بار اوله که از این خبرها و از این اسناد می بینیم . ان شاء ا... به قول آقایون دولتی در زمان ظهور همه چیز درست میشه ، الن هم این قضایا مشکلی نداره ، به هر حال مردان پرتلاش و زحمتکش دولتی می خواهند به اقتصاد کشور کمک کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۶
چشم همه ایرانیها روشن.......
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
بد نیست سازمانهای نظارتی که کم هم نیستند!!! سری به این پرونده یزنند
گرچه افشای این ماجرا از یک دعوای قدرت سرچشمه می گیرد لیکن اصل ماجرا می تواندرمز گشایی بسیاری از قراردادهای این چندسال اخیر باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
واقعا شرم آور است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پیاده روی اربعین حسن روحانی آمدنیوز روح الله زم بورس تهران نفتکش SABITI سامانه تردد زائرین جام جهانی والیبال حسین فریدون