بازدید 965

ابراز نگرانی هند و روسیه از شرایط نوار غزه

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر هند، در بیانیه‌ای مشترک نسبت به وضعیت خاورمیانه و شرایط نوار غزه ابراز نگرانی کردند.
کد خبر: ۱۲۴۷۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰ 10 July 2024

ابراز نگرانی هند و روسیه از شرایط نوار غزه


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر هند، در بیانیه‌ای مشترک نسبت به وضعیت خاورمیانه و شرایط نوار غزه ابراز نگرانی کردند. 

در این بیانیه مشترک آمده است: رهبران دو کشور خواستار اجرای موثر قطعنامه های سازمان ملل متحد و قطعنامه ۲۷۲۰ شورای امنیت سازمان ملل و ارائه فوری و ایمن و بدون مانع کمک های بشردوستانه به طور مستقیم به جمعیت غیر نظامی فلسطین در سراسر نوار غزه شدند. دو طرف همچنین خواستار آتش بس پایدار و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان ها شدند.

این بیانیه آمده است: «آنها بر حمایت خود از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و بر تعهد قاطع خود به راه کار دو کشوری بر اساس مبانی پذیرفته شده بین المللی تأکید کردند.»


ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه در کاخ بزرگ کرملین با نارندرا مودی نخست وزیر هند که در نخستین سفر خارجی خود پس از پیروزی مجدد در انتخابات پارلمانی این کشور به مسکو سفر کرده است، به صورت رسمی دیدار و مذاکره کرد.

پس از گذشت ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. رژیم صهیونیستی طی این مدت به اهداف اعلام شده خود یعنی نابود کردن حماس و بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه نرسیده است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم