بازدید 1352

نصب سامانه هشدار سیل در این نقاط کشور

رییس سازمان هواشناسی از برنامه نصب سامانه هشدار وقوع بهمن در گردنه‌های سردسیر کشور خبر داد و گفت: نیازمند تامین منابع ارزی برای ...
کد خبر: ۱۲۴۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷ 08 July 2024

نصب سامانه هشدار سیل در 550 نقطه کشور

به گزارش تابناک به نقل از ایران جیپ؛ رییس سازمان هواشناسی از برنامه نصب سامانه هشدار وقوع بهمن در گردنه‌های سردسیر کشور خبر داد و گفت: نیازمند تامین منابع ارزی برای خریدهای خارجی هستیم.

سحر تاجبخش مسلمان در نشست خبری با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم مجوز استخدام 500 نفردر سازمان هواشناسی اخذ شد، اظهار کرد: در فاز اول توانستیم قرارداد نصب سامانه هشدار سیل در 550 نقطه عملیاتی شده پ در فاز 2 نیز قرارداد نصب این سامانه در 3030 نقطه امضا خواهد شد.

وی با اشاره به به روز رسانی تجهیزات ارسال داده‌های هواشناسی، افزود: توسعه شبکه های ماهواره ای یکی از ظرفیت های است که طی سالهای اخیر در سازمان هواشناسی احیا و در زمان حاضر برای 90 منطقه عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: نحوه هشدارهای سازمان هواشناسی به روز رسانی شده است. قلات شاید با ادبیات کاربر پسندی نداشت و با به روز رسانی نحوه اطلاع رسانی دقیق تر می شود.

رییس سازمان هواشناسی از برنامه راه‌اندازی هشدار بهمن در گردنه های سردسیر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بیشتر خریدهای سازمان هواشناسی ارزی است  نیازمند تامین منابع ارزی هستیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم