بازدید 23772
یک تامل/

قضاوت با شما؛ تفاوت سئوالات مجری تلویزیون از جلیلی و پزشکیان!

یکی از موضوعات چالش برانگیز که در جریان انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری مطرح شد، بحث بی طرفی یا عدم بیطرفی رسانه ملی به عنوان برگزار کننده ی انحصاری مناظرات ریاست جمهوری است. تلویزیون بیش و قبل از هر رسانه ای، تصویر نامزدها را بین 85 میلیون ایرانی می سازد. 
کد خبر: ۱۲۴۶۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲ 07 July 2024

بر این اساس، "تابناک" برآن شد بدون آنکه خود قضاوتی داشته باشد،با جمع آوری و رو در رو قرار دادن سوالات پرسیده شده از هر یک از نامزدها در آخرین مناظره برگزار شده، محکی روشن برای بی طرفی/سوگیری صداوسیما درباره نامزدها فراهم کند که تقدیم خوانندگان می شود:

قضاوت با شما: تفاوت سئوالات مجری تلویزیون از جلیلی و پزشکیان!

سوالات مطرح شده از مسعود پزشکیان

1-این که اشاره کردند مانع بازگشت آمریکا به برجام هست قبول دارید؟

2-اگر آمریکایی‌ها به آن تعهدات شان عمل نکردند با این حال ما باید به تعهدات مان عمل کنیم؟

3-چه تغییری خواهید داد، آیا لایحه جدید به مجلس می‌دهید؟

4-با این نکاتی که اشاره کردید آیا می‌توانیم تمام تحریم‌ها را لغو کنید؟

5-یکی از موضوعات مهم در کشور؛ بحث ناترازی انرژی است و یک دیدگاه برای کاهش این ناترازی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی به ویژه موضوع بنزین است. مسأله قیمت بنزین همیشه یک موضوع مورد توجه مردم بوده، چون می‌تواند شاخص بسیار تأثیرگذاری در معیشت مردم باشد. سؤال مشخصی که از آقای پزشکیان خواهم داشت، این است.

شما سه سال پیش در یک جلسه دانشجویی اشاره کرده بودید که در همین بنزین که اینها گران کردند، بنده معتقد بودم که قیمت بنزین؛ قیمت بازار آزاد بدهند، یعنی همان ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، اما بیایند به ازای هر فرد بگویند، هر فرد ایرانی مثلاً ۲۰ لیتر در ماه سهمیه‌اش است، اگر مصرف نکرد، در بازار بفروشد.

رئیس ستاد شما هم این را اشاره کرده که هر قیمتی برای بنزین، گازوئیل، برق و سایر حامل‌های انرژی اگر کارشناسی‌تر شود، با آرامش و همکاری مردم، این قیمت‌ها جا خواهد افتاد. آیا نظر شما همچنان همان نظری است که سابقاً مطرح کرده بودید یا تغییر کرده و در مجموع برای حل مشکل ناترازی انرژی چه کار خواهید کرد؟

6- هنوز به راه حل مشخصی نرسیدید؟

7-آقای پزشکیان برخی از فعالان بورس و بخش تولید می‌گویند که در دوران مسئولیت آقای طیب‌نیا که الان مشاور شما هستند، نرخ بهره بالا موجب شد که به بورس آسیب وارد شود و تأمین مالی تولید؛ دچار مشکل شود و تشدید ناترازی بانک‌ها شدت بگیرد که اثرات آن را بعد از چند سال ما در جهش تورم دیدیم.

شما فرمودید که از نظر کارشناسان خود استفاده می‌کنید، در این مورد اگر ممکن است مشخص بفرمایید آیا رویکرد دولت شما متفاوت از عملکرد گذشته آقای طیب نیا یا دولت آقای روحانی خواهد بود؟

8-سوال: آقای پزشکیان سوال بعدی در موضوع یارانه هاست شما قبلا گفتید اگر یارانه‌ها حذف شود و یارانه فقط به افراد در دهک‌های پایین داده شود مشکلات اقتصادی حل می‌شود همچنین در جای دیگری باز اشاره کردید.

در جایی دیگر گفتید که مبلغ ۴۵ هزار تومان یارانه کمر اقتصاد را خرد کرده.

یکی از وزرای دولت قبل که اکنون به ستاد شما ملحق شدند در زمانی که دولت آقای روحانی بودند اشاره کردند که پرداخت یارانه نقدی برای ما مصیبت عظماست لطفا بگویید آیا قرار این شیوه پرداخت یارانه در دولت شما متوقف شود یا اگر قرار است به برخی از دهک‌ها پرداخت بشود کدام دهک‌ها را حذف خواهید کرد؟

9-شما این مدل پرداخت یارانه را ادامه خواهید داد؟

10-یارانه چه دهک‌هایی را حذف می‌کنید؟

11-ناظر به فرمایش آقای پزشکیان در بحث یارانه‌ها اشاره کردند، گفتند مبلغ ۴۵ هزارتومان یارانه، شما از طرف نقل قول کردم که کمر اقتصاد را خورد کرده است، این فرمایش شما در ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ در دانشگاه قم ایراد شده است.

12-بحث مسکن را وارد شویم، یکی از موضوعات مهمی که مردم دست به گریبان هستند موضوع مسکن است که همه شما می‌دانید این جزو دغدغه‌های شماست، هم قیمت مسکن، هم به ویژه در شهر‌های بزرگ و هم بحث اجاره مسکن که تناسبی با توان مالی جامعه ندارد و بخش زیادی از درآمد سالیانه عموم مردم چه آن‌ها که شاغل هستند یا بازنشسته هستند، یا کارمند دولت یا بخش خصوصی یک بخش مهمی از درآمد‌های شان هزینه مسکن می‌شود، خواهش من از هر دو نامزد عزیز این است خیلی شفاف و روشن در رابطه با موضوع مسکن صحبت کنند.

آقای پزشکیان زمانی که اظهار نظر اطرافیان شما را می‌بینیم نکاتی وجود دارد. مثلا رئیس ستاد شما عنوان کرد که راه‌حل مسکن خروج دولت است. برنامه دولت جنابعالی برای ساخت مسکن چیست؟.

13-سالی یک میلیون مسکن می‌سازید؟

14-اجاره مسکن با این طرح اشاره کردید؟

15-آقای پزشکیان در بحث مهار تورم یکی از دغدغه‌های مردم است و عدم ثبات قیمت‌ها است که شما هم بهش اشاره کردید آقای جلیلی هم اشاره کردند به ویژه آنچه که به سفره مردم مربوط می‌شود مثل شیر، مثل ماست، مرغ، تخم مرغ، گوشت این‌ها چیزهایی است که دیگر نیاز به توضیح ندارد حتماً تورم از جمله عوامل اصلی افزایش بر بی‌ثباتی قیمت‌ها است در میزگرد گفته‌اید یا باید تحریم‌ها را حل کنیم یا زندگی مردم به فلاکت کشیده می‌شود. اگر تحریم‌ها از بین نرفته و توافقی حاصل نشد قیمت‌ها چه می‌شود ؟

16-مشخصا راجع به تثبیت قیمت‌ها برنامه‌تان را می‌فرمایید؟

17-کیفیت خودرو‌های داخلی در چند سال اخیر به یکی از مسائل مورد توجه مردم تبدیل شده و در نهایت موضوع واردات خودروی خارجی؛ به بحث روز ما الان مبدل شده، آقای پزشکیان چند سال پیش در دیدار با مدیرعامل یکی از شرکت‌های خودروساز داخلی با واردات خودرو‌های خارجی مخالفت کرده بودید و فرموده بودید که با واردات خودرو؛ دشمن به دنبال خروج ارز از کشور است. اما در مناظره‌ای که دیشب داشتیم، اشاره کردید که باید بازار را باز کنیم و دور خود قفس درست نکنیم، بالأخره شما اگر ممکن است بفرمایید با واردات خودرو مخالف هستید یا موافق؟ اگر موافقید، ارز مورد نیاز آن را از کجا تأمین خواهیدکرد؟

18-شما واردات خودرو را آزاد می‌کنید؟ حالا اگر کسی ارز نداشت و در داخل می‌خواست خودرویی بخرد، شما آزاد می‌کنید؟ ارز آن را از کجا تأمین می‌کنید؟

19-موضوع بازنشستگی یکی از موضوعات مهمی است و قشر زحمتکش بازنشسته این برنامه را تماشا می‌کنند و سال‌ها خدمت کردند و انتظار به حق شان است که در دوران بازنشستگی آسایش و آرامش داشته باشند بحث صندوق ناترازی صندوق‌های کشور از ناترازی‌های جدی است که علی رغم تلاش‌های سال‌های گذشته همچنان یکی از دغدغه‌های جدی است و این آخرین موضوعی است که مورد پرسش قرار می‌گیرید، آقای پزشکیان و آقای جلیلی، در بیانیه ستاد انتخاباتی شما برای کاهش ناترازی صندوق بازنشستگی به ایجاد نهاد تنظیم گر اشاره شده است، مشخصا بفرمایید منظور از این نهاد تنظیم گر چیست و دولت چطور بدهی شما به صندوق‌های بازنشستگی کاهش دهد و منابع مالی برای متناسب سازی حقوق از کجا تامین می‌کنید

20-سوال: نهاد تنظیم گر چه بوده است؟ نهاد تنظیم گیری یک نهاد جدیدی است؟

سوالت مطرح شده از سعید جلیلی

1- آقای ظریف اشاره کرده است که آقای جلیلی پشت تمام تحریم‌ها ایستاده است، آقای عبدالعلی زاده رئیس ستاد آقای پزشکیان اشاره کرده است که قطعنامه‌های ضد ایرانی یک پای آن آقای جلیلی است، سوالم این است که علاوه بر خنثی سازی تحریم‌ها در دولت شما، برای رفع تحریم‌ها شما چه تلاشی خواهید کرد، پیش بینی می‌کنید که در دوره مسئولیت تان به توافق برسید؟

2- آقای جلیلی شما واقعاً در حوزه تحریم‌ها چه اقدامی انجام خواهید داد آیا به به توافق خواهید رسید در دولتتان یا خیر؟

3- منتقدان شما معتقد هستند که با طرح موسوم به وان که شما برای مدیریت حامل‌های انرژی مطرح کردید، عملاً دولت ابزار کنترلی خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند قیمت‌های حامل‌های انرژی را مدیریت کند، آیا در دولت شما قیمت حامل‌های انرژی مثل بنزین قرار است که آزاد شود تا بعد یارانه آن را در قالب‌های دیگر به حساب سرپرستان خانوار واریز کنید و این که آیا کشور با این طرحی که اشاره کردید؛ زیرساخت‌های لازم را برای اجرای این طرح دارد؟ و به هر حال با قیمت بنزین نهایتاً چه کار خواهید کرد؟

4- مشخصاً طرح‌تان را توضیح دهید

5- سوال: آقای جلیلی منتقدان شما معتقدند که اگر رئیس جمهور شوید بورس ریزش خواهد کرد و حتی ریزش چند روز اخیر بورس را هم به حضور شما در انتخابات مربوط دانستند و می‌گویند که شما طرفدار اقتصاد دستوری هستید لطفا مشخصا و صراحتا بگویید که آیا معتقد به تامین مالی از بورس هستید یا خیر و وضعیت بورس در دولت شما چگونه خواهد بود؟

6- با این که مساله یارانه بسیار مساله مهمی است و منابع گسترده‌ای را هم طلب می‌کند برای پرداخت، درباره پرداخت یارانه نقدی چه برنامه‌ای دارید؟ از کجا تامین می‌کنید؟ چه راهکاری برای تامین پایدار آن دارید

7- جناب آقای جلیلی جناب عالی سه سال پیش گفته بودید که مدل مسکن مهر را برای خانواده‌هایی که مسکن ندارند با رفع معایب آن ادامه خواهید داد، شما وعده خانه‌دار کردن مردم و رفع مشکلات اجاره‌نشین‌ها را دادید. چگونه این وعده را محقق می‌کنید؟

8- آقای جلیلی شما مدل مسکن مهر را ادامه خواهید داد؟

9-آقای جلیلی شما در میزگرد اقتصادی گفتید که برای مهار تورم باید حکمرانی ریال اتفاق بیفتد، سؤال این است که مشخصاً منظورتان را می‌فرمایید از حکمرانی ریال چیست و اگر به خاطر ادامه ناترازی بودجه، حکمرانی ریال اتفاق نیفتاد، تورم و افزایش قیمت‌ها ادامه پیدا می‌کند و اولین اقدام شما برای تثیبت قیمت‌ها چیست؟

10- مشخصاً چه کار می‌خواهید کنید؟

11- آقای جلیلی، شما گفته بودید واردات خودرو بحث صفر وصدی نیست. منظور شما از واردات کنترل شده چیست؟ برنامه شما چیست؟

12- تیراژ تولیدتان بالا رود، واردات را متوقف می‌کنید؟

13- شما در برنامه‌های تان برای ساماندهی وضعیت بازنشسته‌ها انجام می‌دهید، از کجا منابع این همسان سازی را تامین می‌کنید، برای رفع مشکل ناترازی صندوق‌ها اقدام شما چیست؟

شکیبا دارابی

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰۱
سوال ها بنظرم از هر دو طرف منصفانه و منطقی بود
سوالاتی که در فضای مجازی رایج شده بود را پرسیدند، اتهاماتی که به هر نامزد زده شده بود را با صراحت مطرح کردند و خوب بود
پاسخ ها
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
زنده بادپزشکیان ظریف. اذری جهرمی
ناشناس
| Finland |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
نه بی طرفانه نبود
اگر دکتر پزشکیان حلم نمی داشت ممکن بود منجر به درگیری و ناراحتی در مناظره ها بشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
خیر
تابلو بود که برای حمله به پزشکیان طراحی شده بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
سوالات از پزشکیان عجیب بود: در مورد یک کلمه خاص که 7 سال پیش در جمع دانشجویان گفته بود بازخواست میشد
وقتی نوبت به جلیلی میرسید: سوالات کلی با جواب های نامشخص !!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
این مجری چگونه می‌تواند اینگونه زندگی کند ؟؟

این نان که به خانه می‌برد، حلال است ؟؟

از روی همسایه و فامیل و آشنا و مردم در خیابان شرم نمی‌کند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
امیدوارم این موضوع را کسی به استحضار رهبری برسانه
صدا سیما در تولید و پخش محتوی و خبر آنقدر تضعیف شده که خارج از تصور مسوولان عالی کشوره
خواهشمندم یا رهبری معظم و یا زیر مجموعه های ایشان به صورت دستوری ورود پیدا کنند و جایگاه شایسته ای که باید
را به این سازمان بدهند
شأن کشور 85 میلیونی را نمیتوان با این افراد حاضر تامین کرد
این تیتر نوک کوه یخ است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
انتخابات تمام شد. با عملکرد می توان اظهار نظر کرد. البته نمی توان عملکرد پزشکیان را با جلیلی مقایسه کرد. چون جلیلی باز هم عملکردش برمی گردد به خرابکاری های گذشته اش در برجام و اف تی اف. البته اگر به پای پزشکیان نپیچد برایش بهتر است.
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
آقای جلیلی میگویند شما یک پای تحریم هستید، افت شاخص بورس به حضور شما در انتخابات مرتبط است، اگه با ناترازی بودجه حکمرانی ریال را نتوانستی انجام دهی چه؟ بودجه اش رو از کجا میاوری؟ اینطوری کنترل قیمت های از دست دولت خارج می شود...
منصفانه نگاه کنیم سوال از جلیلی خیلی طعنه آمیزتر و هجومی تر بود ولی مشکل اینه یک جناح تو جامعه ما طاقت ندارند بهشون بگین بالای چشمت ابروه
ناشناس
| Brazil |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
قیمت حامل های انرژی جهانی شود تا سوخت مدیریت شود
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
مجری که اسمش روی خودشه
سوالها توسط ایشون طرح نشده ایشون پرسیده و اجرا نموده برنامه ریزی و همه چیز توسط عوامل برنامه انجام شده
به غیر از تفاوت ماهوی سوالات لحن آقای مجری هم با پزشکیان خصمانه بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Finland |
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
اقای پزشکیان
شما باید ۴ پلان اصلی در سیاست خارجی داشته باشید در مواجه با امریکا:
یک- پلان ۱ برای مذاکره با ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات
دو - پلان ۲ برای عدم مذاکره با ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات
سه - پلان ۳ برای مذاکره با بایدن در صورت پیروزی مجدد
چهارم - پلان ۴ برای عدم مذاکره با بایدن در صورت پیروزی مجدد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
جا داره پزشکیان در اولین حرکت این مجری پررو رو از صدا سیما اخراج کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
کشور ماندلا می خواد نه خشونت عزیز برادر
ناشناس
| United States of America |
۰۶:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
عجیب تر اینکه با وجود این تخلفات، مسئولین صدا و سیما مواخذه و تنبیه نمی شوند انگار اینکار عین وظیفه آنهاست!!!
انتظاری که از برادرم دارم؟!
عدالت و تیزهوشی در همه جایشان نمایان است?
با تشکر از صدا وسیما
اتفاقا همین سوالات بیشتر صدا و سیما از پزشکیان وپاسخ او به این سوالات سواد او را برای همه مسجل کرد و باعث شد تا رای بیاورد .
با تشکر از صدا وسیما
اتفاقا همین سوالات بیشتر صدا و سیما از پزشکیان وپاسخ او به این سوالات سواد او را برای همه مسجل کرد و باعث شد تا رای بیاورد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
اتفاقا مناظره ها سطح سواد و معلومات بسیار بسیار پائین پزشکیان را آشکارکرد، همه فهمیدند اگر اطرافیانش دست نوشته بهش ندهند مطلقا هیچ حرفی برای گفتن نداره حتی خوندنش از روی کاغذ هم مشکل داره. اگرهم رای آورد صرفا یک بحث قومیتی بود نه بر اساس شایستگی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
و رای زیادی برای پزشکیان جمع کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
آقای پزشکیان نشون دادن که به مشورت اعتقاد دارن و هیچ وقت ادعا نداشتن که در همه موارد متبحر و کارشناس هستن و بارها اعلام کردن از کارشناسان نخبه و متبحر استفاده می کنن و به نظرم این نقطه قوت ایشان هست نه نقطه ضعف
واقعا سئوالات به نفع جلیل بود
به عنوان کسی که رای ندادم به هیچ وجه به صدا و سیما و اخلاق حرفه ای و بی طرفی این رسانه باور ندارم و برای دسن اندرکاران صدا و سیما که صرفا بودجه را بازیچه کارهای سیاسی می کنند متاسفم که باید در آخرت جواب بدهند
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
ظاهرا برای همین کارها منصوب شده اند والا برخوردی صورت می گرفت!
در زمان پسا انتخابات هستیم دیگر این حرف ها را جمع کنید و به فکر آینده باشیدو این که برای پیشرفت مملکت و آسایش مردم چه باید کرد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
مشکل اینجاست که همین صداوسیما دوباره شروع به کارشکنی خواهد کرد و موفقیتهای دولت را نشان نخواهد داد و فقط شروع به تضعیف دولت خواهد کرد مشکل اینجاست.
تابناک وقتی بعد از مناظره و حمایت از قالیباف و جلیلی پایان انتخابات سعی داری خودتو بیطرف نشون بدی جالبه. ؛)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
تابناک رسانه ای کار کشتست!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
از قالیباف حمایت کرد اما از جلیلی نه
ناشناس
| United States of America |
۰۶:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
دور اول جلیلی رو بیشتر می کوبید و گاهی پزشکیان!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
اتفاقا به شدت پزشکیان رو می‌کوبید و گاهی هم از جلیلی انتقاد میکرد
خود آقای مجری بیاد اینجا و مردونه بگه که نظر خود ایشان چی بوده و الن چیه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
مگه طراح سوالات مجری بوده؟
مجید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
دوست عزیز غیر از محتوی سوالات ، لحن و نحوه سوال خودش یکی از ارکان بسیار مهم پرسش و پاسخ هست.
واقعاً صداد و سیما اصل بی طرفی را رعایت نکرد
البته تقریبا تمام پاس گل هایی را که مجری با سوالات به جلیلی داد، ایشان به اوت زد
در عوض همه پنالتی هایی را مجری با سوالات به پزشکیان زد، ایشان گرفت
خدا جای حق نشسته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
صدا وسیما اگر بیطرف بود نباید اطلاعیه خانواده ریسی در حمایت از جلیلی را در اخبار سراسری بخواند
باند جلیلی نفوذ زیادی در صدا و سیما دارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
دقیقا
هر کاری کرند که این جلیلی ببره
و بسیار بی اخلاقی هایی که مرتکب شدند
ولی با خواست خدا نمیشود مقابله کرد
اتفاقا صدا وسیما خوب عمل کرد. سوالاتی که از دکتر پزشکیان پرسیدند قدری سوالاتی که از دکتر پزشکیان پرسیدند چالشی تر بود ولی باید پرسیده میشد تا مردم پاسخها را بشنوند.
همین پاسخها باعث شد تا ۱۰ درصد مردم در دور دوم بیشتر رای بدهند. به خصوص اینکه دکتر پزشکیان گفت که دروغ نمی‌گوید و مجری مستند به سخنان قبلی خود ایشان و اعصای ستاد سوال پرسید. مردم واقعا متوجه شدند که دروغ نمیگوید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
البته اقای پزشکیان هم خیلی راست و درست صحبت نکرد برخی از صحبتهایی که فیلمش موجود است را انکار کرد یا برخی را که افراد ستادش گفته بودند را زد زیرش و گفت خودم اینجا نشستم از من بپرس بهت بگم خوب میشه کوچه بازاری به سبک احمدی نژاد جواب داد ولی اینطور حرفها را جلو مثلا یک خبرنگار خارجی نمیشه زد عین احمدی نژاد که سئوال را باسوال جواب می داد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
۱۵:۴۰
پس در مقابل بد نبود مجری یه بار به جلیلی بگه علت اینکه وقتی کاترین اشتون به شما میگفت نظرتون در رابطه با این توافق چیه چرا شما تاریخ تحلیلی صدر اسلام رو مرور میکردین و عوض توافق دنبال بر هم زدن میز معامله بودین؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
ایشان مسئول حرفهایی که دیگران می زنند که نیست وقتی علنی این رو می گه چرا باید بگی زد زیرش ؟ در ضمن اینکه گفته بنزین باید به قیمت واقعی عرضه بشه کاملا حرف منطقی و درستیه فقط باید این واقعی سازی قیمتها در بقیه موارد مثلا خودرو لوازم خانگی و از همه
مهم تر دستمزدها هم انجام بشه که همین نکته رو تو مناظرات گفتن
آقای مجری مثل رباط سوالاتی را که از طریق گوشیش به او دیکته می کردند می نمود. نقطه سر خط
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
نکنه توقع دیگری داشتین
آیا سوال این بود که آیا مجری خلاق بود؟
سوال این بود که سوالات آیا بیطرفانه بود

به خدا اگه خیلی‌ها بفهمند الان چی نوشتم
به نظرم بدتر از همه چیز رنگ عوض کردن هاست، کسانی که تا دیروز پزشکیان رو تخریب میکردن الان شدن حامی پزشکیان و به دنبال تامل! :))
صدا و سیما همیشه در لحظات حساس و پربیننده ، جهت گیری آشکار داشته ، و واسه همین هم هست که بیش تر مردم خبر هاشون رو از فضای مجازی و کانال های ماهواره ای می گیرن
صدا و سیما همیشه در لحظات حساس و پربیننده ، جهت گیری آشکار داشته ، عبرت هم نمیگیره
ایراد بنی اسرائیلی نگیرید
این 2تا مناظره اخر خوب بود چون مواضعشون صریح و شفاف درباره موضوعات مختلف معلوم شد و دوپهلو جواب نمیدادن
سوالات رو اگر برعکس هم میپرسیدن غربگداها مجدد میگفتن غرض ورزانه بوده!!!
هر کاری کنی یه چی میگن
چون بدبین هستن
پاسخ ها
رامین منصف
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
ادب مرد به از دولت اوست دوست عزیز.شایسته نیست در باره هموطنانتون که احیانا با شما اختلاف سلیقه دارند از این الفاظ استفاده کنید. بعد انتخاب باید ادب، تحمل، رفاقت، انسجام و همدلی رو تمرین کنیم
مراد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
جناب پزشکیان ادب خود را در مناظره ها نشان داد
اولا سولات را مجری طرح نکرده بود دوما همان موقع هم معلوم بود که سوالات پزشکیان بسیار فنی تر و نیاز به توضیحات داشت که در ان وقت کم امکان پذیر نبود در هرصورت پاسخ داده می شد مثلا در مورد مسکن مهر قصد بر گرفتن جواب آری یانه از پزشکیان بود که این یک بحث طولانی کارشناسی می طلبید .
بهرحال جمعبدی مردم پزشکیان شد و صدا و سیما هم موفق به تغییر نظر مردم نشد .
مجری از هر کدامتان فقط یک سووال می پرسم که عدالت رعایت بشود

شما بگو جمعیت ایران چند نفر است ؟

85 میلیون

افرین کاملا درست است

حالا شما اسم این 85 میلیون را بگو !
هر کاری از دستشان برآمد کردند سازمان یافته و منسجم از نذر قیمه تا شکلات و پول وعدهای توخالی و تخریب پوششی ها و اعزام طلبه ها پخش مگرر تصویر جلیلی در کنار ریسی و هرچه به ذهنشان رسید و اینکه زاکانی گفت من آمده ام که شما ریس جمهور نشوی و پزشکیان یک جواب داد مگر تو خدایی یا مردم
همه آن طرفندها و هزینه ها بباد فنا رفت . چون خدا می خواست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
یدالله فوق ایدیهم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
مگر می شود بر اراده وخواست خدا غلبه کرد؟
به نظر من عملکرد صدا و سیما در کل نمره قبولی داشت و سعی کرد بی طرف باشد
پزشکیان آنقدر که مجبور بود با مجری مناظره کنه با جلیلی وقت نمی کرد مناظره کنه
درودبرپزشکیان‌که‌تمام‌سوالات‌جواب‌دادقاطع
بدونه‌دروغ‌
همین‌باعث‌شدکه.با‌ارای‌بالا‌ریس‌جمهوربشه
تبریک
میخواین یه کاری کنید مملکت آباد بشه؟
هیچ کاری نکنید
هیچ قانونی اعمال نکنید
هیچ حرفی نزنید.پول نفت رو هم مستقیم تبدیل به طلا کنید و جمع کننید بگذارین بانک مرکزی

به خدا مملکت خودش خود به خود درست می شه
پزشکیان از جنس مردم است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
مردم جنسشون خورده شیشه نداره
محری منصفانه عمل نکرد و در مواقغی که آقای جلیلی مدام پارازیت می انداخت و صحبت های پزشکیان را قطع می کرد واکنشی نشان نمی داد. البته تقصیری نداشت چون مچری، دستورات کسانی را اجرا می کرد که همگی عوامل جلیلی هستند. صدا و سیما در سال های اخیر نشان داده است که روابط عمومی دولت است.
بنده رای ندادم
اما قطعا سوالات در چهت پوششی به نفع جلیلی بود
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
اگه رای نداده بودی الان توتابناک نبودی برام جالبه همتون همینومیگیدکلاس داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
دقیقا اینگونه بود. حداقل 2 کارت زرد باید به جلیلی می داد
مناظرها سرگرمی خوبی بود حیف که تموم شد واقعا دلم برای حرف زدن اقای پور محمدی تنگ میشه
انتخابات تمام شد
عزت دست خداست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
واسه همین پزشکیان رای آورد دو سال دیگه معلوم میشه کدومشون عزیز موندن
آقا از رسانه میلی انتظار دیگری داشتید!!!!؟؟؟؟؟؟؟
صدا و سیما خیلی وقت پیش با تبلیغات دروغین و گول زدن مردم شهره است مقل کرم حلزون، خرگوش آنِغوره .....
سیما با تبلیغات صرف مصرف گرایی روحیه انقلابی خود را از دست داده است
صرف نظر از همه موارد و طرفداری یا بی عدالتی، عدم پاسخ روشن و شفاف هر دو کاندیدا به سوالات بود و طفره رفتن آنها
وقت را هم درست به هر دو در نظر نمی گرفتند ساعتی روی صفحه تلویزیون گاها می امد باید در طول مناظره در صفحه می ماند برای بی طرف نشان دادن خود چند لظه ای نشان می دادند در هر صورت به خداوند تبارک و تعالی واگذار میکنیم تا در مورد اینان هر طور صلاح می داند برخورد کند .
با پول بیت المال و تسلط کامل باند جلیلی بر سیمای میلی تبلیغ می کنند و دم از آزادی و بسط عدالت اجتماعی می زنند. جالب است که برای مناظره عده ای هم ناظر تعیین کرده بودند و حتما مبالغ هنگفتی از هزار میلیارد تومان بودجه هم به آنان پرداخت شده است.
متاسفانه سئوال ها مخصوصا در مناظره آخر به نفع آقای جلیلی بود چرا باید به جای برسیم که رسانه ملی ایران تا حد یک طرفدار یک جناح پایین بیاد و اعتبارش رو از دست بده و مردم بهش بی اعتماد بشن وقت اون رسیده که یک تغییر رویه اتفاق بیفته بخدا ما از سر دلسوزی میگیم شبکه های بی هویت ماهواره ای تمام مخاطبان رو جذب کردن باید با رویی بی طرفی و آزاد اندیشی به جنگ اونا رفت
سوالاتی که از آقای پزشکیان پرسیده بسیاری از ابهامات رفع شد . اما سوالاتی که از آقای جلیلی پرسیده به همه ابهامات پاسخ داده نشد ضمن اینکه ایشان شفاف هم پاسخ نداد. اسم و افدامات اطرافیان آقای پزشکیان گفته شد ولی یک اسم و عملی از اطرافیان آقای جلیلی عنوان نشد . کلا سوگیرانه بود اما پاسخ عکس گرفتند!
فقط برای خنده؛
پنج نفر نتوانستید حریف یک نفر بشید...
آقای جهانی از فرصت تو جهانی از فرصت را از توسعه دهندگان شبکه های اجتماعی و برنامه نویسان گرفته ای لطفا پایت را از سیم فیلترینگ و قفل ارتباطات جهانی بردار تا جهانی از فرصت برای همه متخصصان باز شود.
جهانی از فرصت به حرف نیست به عمل است
جلیلی نه برنامه ای برای مذاکره با آمریکا داشت نه اینکه تو سابقه مذاکرات قبلی تونسته بود کاری کنه ، بنابراین کلا اون بخش رو ازش نپرسیدن اذیت نشه !
عملکرد اصلاح طلبان را هم خواهیم دید کمااینکه بارها دیدیم فقط حافظه تون مثل ماهی نباشه و هر کامنتی که گذاشتید را چند بار نگاه کنید.ایکاش وقتی که پرده از واقعیت افتاد سایت تابناک این کامنتهای هواداران پزشکیان را بازنشر کنه
به نظرم عدالت رعایت نشد سئوالاتی از پزشکیان می کردند که در ۷ سال پیش در فلان جلسه گفتی بنزین باید قیمتش بالاتر باشد....خب از آقای جلیلی هم می پرسیدند که چند قطعنامه بر علیه ایران در زمان تو صادر شد و چرا نتوانستی کاری بکنی !یا اینکه آقای پورمحمدی گفت که شما گفتید اکر برجام در زمان پورمحمدی و ریاست جمهوری ایشان بود همکاریرمی کردید خب مجری سئوال می کرد که چرا پور محمدی این را مطرح کرد آقای جلیلی سکوت کرد و با سکوتش آن ادعا را تایید کرد و مجری می پرسید چرا مصلحت کشور را فدای خصومت و مسائل شخصی کردی ....اگر مجری اینگونه سئوالات از آقای جلیلی هم می پرسید عدالت رعایت می شد
خدا روشکر مردم عاقلانه انتخاب کردن ،،و فریب دار و دسته جلیلی رو نخوردن ،،،،،،پزشکیان لیاقتش رو داشت و شد رئیس جمهور....
صدا وسیمای فامیلی و قوم قبیله‌ای نمی‌تواند منصف باشد مخصوصا اینکه مدیران آن از قبیله کاندید خاصی باشند.
حالا که انتخابات تمام شده و باید به سمت تفاهم و برادری رفت طرح این مطالب چه کمکی برای ایران که با هزاران مشکل قد و نیم قد مواجه است میکند.واقعا از شما بعید است که بر طبل اختلاف بکوبید. دیگر بس است و باید به جای طرح ابهام و ایراد گیری به سمت طرح موضوعات پیش رو با استفاده از نظرات کارشناسی پرداخت. مثل طرح موضوع کاهش تورم ، کاهش بیکاری و ... با طرح راهکارهای کوتاه مدت به صورت مسابقه بین مردم و تعیین جایزه برای هر ایده .
آن زمانی آن فرد اصلاح طلبی که مجری بود و مانند بازجو در مورد قانون رسمی کشور سوال می کرد کجا بودی؟!!!
این که بیشتر به ضرر جلیلی بود
قربون خدا برم کشتند خودشونو جلیلی رای بیاره نتونستن الان هم که صدا و سیما داره تلاش می کنه انتظارات رو از پزشکیان بالا ببره تاسف تاسف تاسف
هیچ چیز بالاتر از انصاف نیست
مدیریت مناظره ها فقط بخشی از یک کل بود
مثلا چرا در این رد صلاحیت گسترده نخبگان،
یک نفر مشخص باید دو دوره مختلف در قالب کاندیدای پوششی در مناظره‌های اولیه نقش یار کمکی داشته باشد؟
آیا انصاف است؟. خیر این کلیت منصفانه نیست.

از کلیات که بگذریم
اما در مورد سوالات مناظره دور دوم انتخابات
بله این بخش خاص، کاملا منصفانه بود.
بنظر من صدا وسیما نشان دادند که بی طرف نیستند ودر تبلیغات واخبار کاندیداها بخصوص برای دکتر پزشکیان نشان دادند که در جهت مخالف او هستند سخنرانی جلیلی را در یکی از شهرها طولانی نشان دادند وجمعیت را خوب به تصویر کشیدند اما برای پزشکیان خیلی کوتاه روبوسی او را با فامیلهایش در فرودگاه رافقط نشان دادند
چرا همون زمان اعتراض نکردید
سوالات را وحید دیکته کرده بود سوالهای سعید را شب قبل به داداش داده تا مشکلی در پاسخ ایجاد نشود البته با کمی با سرنخ.
ولی خدا خواست که ماه پشت ابر نماند و مردم از طرز سوال مجری همه چیز را فهمیدند.
مجری مامور بوده متاسفانه انشاالله که نونش حلاله.
به نظ من هم نوع سوالات و هم مدیریت مجری (بخوانیم مداخله) در روند پاسخدهی نامزدها منصفانه نبود و مشخصا به سمت آقای جلیلی میل داشت!
آقای دکتر خیلی با نزاکت و اخلاق مدار هستند . وای اگر من اونجا بودم حرفهای روشنگرانه ای میزدم که اون مجری وسط برنامه فرار میکرد.
چند روز است که ناوشکن سهند در حال غرق شدن است . یا کشیده شدن کارشناس فنی هواپیما به داخل موتور آن خبر داغ رسانه ها است. دریغ از یک خبر از این موضوعات در صدا و سیما. ظاهراً دستورالعمل دارند که اوضاع مملکت را گل و بلبل توصیف کنند. البته به زودی با مستقر شدن آقای پزشکیان روند انتقادی از دولت و گزارش مشکلات اقتصادی شروع میشود
صدا سیما طرف جلیلی بود و خود سوالات طرح شده برای پزشکیان قبل از دریافت پاسخ حالت تخریبی داشت
به نظرم درصد بالایی از سوالات آقای پزشکیان بیشتر روی سیاست خارجه متمرکز بود.
دکتر پزشکیان دل سنگ و قصی القلب نیست که نان خانواده ای را ببرد حتی مجری اقای خسروی عزیز که خسته نباشید بهشون عرض میکنیم حتی با جانبداریشون از شخص خاص اما در نهایت هم مجری بودند و مجری . تمام
رئیس جمهور مردی مهربان است
وقتی که تو صداو سیما پارتی داشته باشی سوالات هم آسون میشه هم قبلا لو میره
اگر بجای دکتر پزشکیان بودم در خواست سریع تغییر مجری را به جهت بی طرف نبودن می کردم.
انتخابات تمام شد هم صدا وسیما عالی بود هم برگزار کنندگان انتخابات عالی برگزار گردند ما راضی هستیم خدا هم راضی باشد بی خود تهمت نزنید مجری کارش عالی بود واقعا بی طرف بی طرف
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم