بازدید 1071

اتحادیه اروپا توافقنامه امنیتی با اوکراین امضا کرد

اتحادیه اروپا امروز (پنج‌شنبه) توافقنامه امنیتی با اوکراین را در بروکسل امضا کرد.
کد خبر: ۱۲۴۴۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۵ 27 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، این پیمان که امروز تایید شد، در نظر گرفته شده تا مکمل توافقنامه‌های مشابهی باشد که بین اوکراین و متحدانش در «ادامه دفاع از خود در برابر حمله روسیه» امضا شده است.

این توافق تعهد اتحادیه اروپا برای کمک به اوکراین در ۹ زمینه سیاست امنیتی و دفاعی، از جمله تحویل تسلیحات، آموزش نظامی، همکاری در صنعت دفاعی و مین‌زدایی را تقویت می‌کند. این سند توسط اورزولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، شارل میشل رئیس شورای اروپا و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در بروکسل امضا شد.

جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت این توافقنامه اجازه استفاده از سود حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه را برای کمک‌های نظامی و مالی به اوکراین می‌دهد.

به گزارش اسکای نیوز، همچنین لیتوانی و استونی امروز با اوکراین قراردادهای امنیتی امضا کردند و به چندین کشور دیگر پیوستند که تعهد بلندمدتی برای کمک به کی‌یف، از جمله پس از پایان جنگ، ارائه کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در اوایل ماه جاری پیمان مشابهی را با جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده امضا کرد که برای ۱۰ سال آینده اجرا می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم