بازدید 7699

عبور دوباره سربازان کره‌شمالی از مرز دو کره

کد خبر: ۱۲۴۳۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۶ 18 June 2024

عبور دوباره سربازان کره‌شمالی از مرز دو کره

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ گفته ستاد مشترک ارتش کره جنوبی حدود 20 تا 30 سرباز کره شمالی که ابزار کار حمل می‌کردند، صبح امروز (سه‌شنبه) برای دومین بار در کمتر از دو هفته اخیر از خط مرزبندی نظامی در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره عبور کردند.

 ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد: ده‌ها سرباز کره شمالی پس از شلیک هشدار نیروهای کره جنوبی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

براساس گزارش یونهاپ، این حمله درآستانه سفر نادر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کره شمالی صورت گرفت.

یکی از مقامات ستاد مشترک ارتش گفت که این حادثه به نظر تصادفی است.

نقض مرزها در حالی رخ داد که کره شمالی از ماه آوریل صدها نیرو را در مناطق خط مقدم مستقر کرده است تا مجموعه‌ای از فعالیت‌ها مانند مین گذاری، ایجاد دیوارها و ساختن جاده برای عملیات نظامی را انجام دهند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت: به نظر می رسد این فعالیت‌ها اقداماتی برای تقویت کنترل داخلی ارتش و ساکنان کره شمالی و جلوگیری از تلاش آنها برای عبور از مرز باشد.

به گفته همین منبع، در حادثه‌ای دیگر، چند سرباز کره شمالی در حین کار در نزدیکی مرز بر اثر انفجار مین مجروح شدند. به گفته یکی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی، این سربازان مشغول پاکسازی و مین گذاری در مرز بودند.

این دومین بار در کمتر از دو هفته است که سربازان کره شمالی از خط مرزی بین دو کره‌ عبور می‌کنند که از نظر فنی در جنگ هستند. روابط دو کره در حال حاضر یکی از پرتنش‌ترین دوره‌های سال‌های اخیر را پشت سر می‌گذارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم