بازدید 2905
۴

وضعیت به‌کارگیری اتباع بیگانه در کشور

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: به‌کارگیری اتباع مجاز باید بر اساس ضوابط باشد.
کد خبر: ۱۲۴۱۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۴ 09 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ابیسنا، سید محمد رضا طالبی امروز یکشنبه، ۲۰ خرداد در کارگروه اتباع خارجی و کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: اشغال افغانستان توسط بیگانگان در سال‌های گذشته، مشکلات زیادی را برای این کشور به همراه داشته است. 

وی تصریح کرد: بیگانگان با غارت منابع این کشور بر حجم مشکلات مردم افغانستان افزوده‌اند تا بتوانند از این طریق بر غرب آسیا تسلط داشته باشند.

به گفته وی تعدادی از اتباع افغانستانی در استان دارای مدرک مجاز هستند که ما موظفیم امکانات لازم را بر اساس قوانین و ضوابط موجود برای آن‌ها فراهم کنیم.

معاون استاندار در خصوص برپایی مراسم عزاداری در بین اتباع استان، خاطرنشان کرد: جلسه‌ای با محوریت اداره کل اتباع و  و سایر دستگاه‌های متولی و نمایندگان گروه‌ها و طوایف حاضر در بیرجند برگزار و در صورت پذیرش کلیه ضوابط و قوانین، به‌طور موقت برای دهه اول محرم، مجوز عزاداری در مکانی که شرایط لازم را داشته باشد، صادر شود. در غیر این صورت برای عزاداری از ظرفیت هیئت‌های عزاداری ایرانی استفاده کنند. 

طالبی با اشاره به گزارش‌های رسیده مبنی بر به‌کارگیری اتباع غیر مجاز، متذکر شد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگروه نظارت و بازرسی از واحدهای کارگری را فعال کند و درصورت مشاهده مواردی از به‌کارگیری اتباع غیرمجاز و فاقد کارت اشتغال، ابتدا برخورد قانونی با کارفرما و بعد کارگر غیرمجاز افغانستانی صورت گیرد. 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۴
موظفید؟؟؟ شما به مردمت موظفی
افغانستان نه جنگ هست و نه ناامنی پس افغانی ها برگردند کشور خودشون و اونجا رو آباد کنند
بیشتر کارخانه ها شرکت های خصوصی دارن کارگرن افغانی میبرن سرکار چرا چون مزد کمتر بدون بیمه و ........
الان کلی اتباع غیر قانونی هم مشغول کارند چه رسد به قانونی
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم