بازدید 1287

پیام مهم گردان‌های القسام برای مذاکره‌کنندگان فلسطینی

یک منبع ارشد مقاومت فلسطین با اشاره به انسجام و وحدت بی‌نظیر گروه‌های مقاومت در میدان نبرد و عرصه سیاسی مقابل دشمن، از پیام مهم گردان‌های القسام برای مذاکره‌کنندگان فلسطینی خبر داده و اعلام کرد مقاومت غافلگیری‌های غیرقابل تصوری برای دشمن دارد.
کد خبر: ۱۲۴۱۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۱ 05 June 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، در حالی که همه گروه‌های مقاومت فلسطین در نبرد بزرگ طوفان الاقصی علیه دشمن صهیونیستی مشارکت دارند و به این روند ادامه می‌دهند، یک هفته بعد از آغاز این عملیات، همه گروه‌های فلسطینی، رهبری این نبرد را به جنبش حماس سپردند و اعلام کردند که رهبری حماس و فرماندهی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی این جنبش، این نبرد را رهبری می‌کنند و همه گروه‌های مقاومت پشت آن هستند.

وحدت پایدار مقاومت در عرصه میدانی و سیاسی نبرد با اشغالگران

نه تنها گروه‌های مقاومت فلسطین، بلکه کل محور مقاومت منطقه نیز همین موضع را اتخاذ کردند و در هر مرحله از جنگ، این موضع هماهنگ میان آنها پایدار ماند. بر همین اساس توافق شد که هیچ یک از احزاب فلسطینی و یا گروه‌های متحد حماس مستقیماً نقشی در مذاکرات مربوط به آتش بس و تبادل اسرا نداشته باشند و حماس به نمایندگی از همه آنها در مذاکرات شرکت کند.

بنابراین همه گروه‌های مقاومت، از جنبش جهاد اسلامی و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین گرفته تا حتی حزب الله در لبنان، یک پاسخ واحد به سوالات مربوط به آتش بس می دهند: از حماس بپرسید، موضع حماس موضع ماست.

این بیانگر اتحاد و هماهنگی کامل میان گروه‌های مقاومت در این نبرد سرنوشت ساز با دشمن صهیونیستی است؛ در حالی که اشغالگران از ابتدای جنگ غزه تاکنون حتی بر سر کوچک‌ترین مسائل هم نتوانسته‌اند موضع واحدی اتخاذ کنند، به طوری که برخی مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی خواستار ادامه جنگ هستند و برخی بر لزوم توقف آن تاکید دارند. آنها حتی درباره ساز و کار آزادی اسرای صهیونیست از غزه هم نمی‌توانند اتفاق نظر داشته باشند.

در زمینه اتحاد منسجم و مثال زدنی گروه‌های مقاومت در نبرد طوفان الاقصی یکی از فرماندهان ارشد مقاومت فلسطین در گفتگو با روزنامه الاخبار لبنان اظهار داشت: برای همه ما روشن شده است که منافع مقاومت مستلزم قوی بودن حماس است و آنچه که در میدان اتفاق می‌افتد اجازه نمی‌دهد هیچگونه فضایی برای هر نوع رقابت میان گروه‌های مقاومت فلسطین ایجاد شود. جنبش حماس، چه در میدان نبرد و چه در عرصه سیاسی به خوبی عمل کرده و فشارهای زیادی را متحمل شده است.

وی افزود: بنابراین همه گروه‌های مقاومت تابع حماس هستند و مشورت‌های لازم درباره جزئیات انجام می‌شود، اما حرف آخر را هم حماس می‌زند و این چیزی است که همه گروه‌های مقاومت فلسطین روی آن اتفاق نظر دارند.

شکست توطئه‌های دشمن در اختلاف افکنی میان گروه‌های فلسطینی

این فرمانده مقاومت فلسطین در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه حماس عملاً رهبری نبرد طوفان الاقصی را بر عهده دارد، رزمندگان فلسطینی از گروه‌های مختلف چگونه می‌توانند با هماهنگی به عملیات‌های خود ضد دشمن ادامه دهند و آسیبی به روابط آنها وارد نمی‌شود گفت: دشمنان مقاومت، میانجی‌ها و حتی برخی از دوستان هم از مدیریت ماهرانه اوضاع در میدان غافلگیر شده‌اند و نمی‌توانند تصور کنند که مبارزان فلسطینی چگونه با این هماهنگی در میدان نبرد عمل می‌کنند. آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین برخی طرف‌های بین‌المللی از ابتدا در تلاش برای ایجاد تفرقه میان فلسطینی‌ها بودند و می‌خواستند با رهبران گروه‌های مدنی در غزه تماس برقرار کنند، اما پاسخ محکم همه این رهبران به طرف‌های مذکور این بود که به سراغ حماس بروید، حرف حماس حرف ماست.

این فرمانده فلسطینی فاش کرد: بعد از آن طرف‌های مذکور سعی داشتند با جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و گروه‌های وابسته به سازمان آزادی بخش، باب ارتباط را باز کنند. آنها همچنین به سراغ جنبش جهاد اسلامی رفتند و تصور می‌کردند که می‌توانند گروه‌های مقاومت فلسطین را علیه حماس تحریک کنند و وحدت آنها را از بین ببرند، اما همه این توطئه‌ها شکست خورد.

این منبع در ادامه به حمایت گروه‌های محور مقاومت منطقه از مردم و مقاومت در نوار غزه اشاره و تاکید کرد که از همان هفته‌ اول بعد از نبرد طوفان الاقصی، نیروهای محور مقاومت در یک هماهنگی منسجم عملیات‌های پشتیبانی از مقاومت فلسطین را آغاز کردند و همان طور که خود این نیروها تاکید کرده‌اند، تا زمان آتش بس کامل در نوار غزه عملیات‌های آنها ضد دشمن صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

پیام مهم گردان‌های القسام برای مذاکره‌کنندگان فلسطینی

این منبع ارشد مقاومت فلسطین تصریح کرد: آمریکا و متحدانش امروز وضعیت ارتش اشغالگر را می‌بینند و متوجه شده‌اند که هیبت پوشالی این ارتش در غزه چگونه شکسته شده و نمی‌تواند به شهرک نشینان صهیونیست قول امنیت بدهد. امروز رژیم صهیونیستی و حامیان آن یک کمپین سیاسی علیه مقاومت به راه انداخته‌اند و به دنبال مقصر جلوه دادن آن در اتفاقی که در نوار غزه رخ داده است، هستند و می‌خواهند مقاومت فلسطین را عامل مانع تراشی در توافق آتش بس معرفی کنند.

وی ادامه داد: موضع مقاومت درباره پیشنهادات ارائه شده در زمینه آتش بس کاملاً روشن و ساده است و حماس به میانجی قطری صراحتاً اطلاع داد که هر پیشنهادی درباره توافق آتش بس باید به شکل مکتوب ارائه گردد و سازوکارهای آن ساده، قابل اجرا و دقیق باشد و ابهامی نداشته باشد. همچنین آمریکا ، مصر و قطر باید سند پیشنهاد آتش بس را که به امضای کابینه رژیم اشغالگر و موافقت نتانیاهو رسیده است به حماس ارائه دهند و بعد از آن ما این پیشنهاد را بررسی می‌کنیم.

این منبع فرماندهی مقاومت فلسطین در پایان سخنان خود به پیام مهم فرماندهی گردان‌های القسام برای هیئت مذاکره کننده فلسطینی اشاره کرد، با این مضمون: ثابت قدم باشید، فریب آنچه که میانجی‌ها می‌گویند را نخورید، دشمن در رفح به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید و سرنوشت صهیونیست‌ها در رفح همانند خان یونس، مرکز و شمال غزه چیزی جز شکست نیست. مقاومت قادر به ایستادگی طولانی مدت است و مدیریت دقیقی بر انبار تسلیحات خود و ساز و کارهای عملیات‌ها دارد. ما همچنین غافلگیری‌هایی برای دشمن داریم که رژیم اشغالگر و متحدانش نمی‌توانند تصور کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم